Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszmarne Odkrycia - Żyjąca głowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W cyklu "najbardziej odrażające eksperymenty naukowe" zaprezentowane zostaną eksperymenty, które uznać możemy za koszmarne, przerażające lub ukazujące ludzką głupotę i brak wrażliwości. Jeśli jesteś osobą wrażliwą, lub nie życzysz sobie czytania i oglądania tego typu materiałów opuść teraz ten temat lub zamknij stronę.

Uwaga, ten temat zawiera treści drastyczne. Jeśli decydujesz się czytać dalej nie możesz rościć sobie żadnych pretensji do autora poniższego tłumaczenia. Czytając dalej, zgadzasz się z tym oświadczeniem.


Koszmarne Odkrycia - Żyjąca głowa
Najbardziej odrażające eksperymenty naukowe

Od zawsze ludzie zastanawiali się czy jest możliwe utrzymanie życia w postaci żywej głowy z wyłączeniem całego ciała. Zastanawiano się nad tym także podczas krwawej Francuskiej Rewolucji, podczas której gilotyny strąciły tysiące ludzkich głów do wiklinowych koszy. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie do roku 1920.

Sowiecki fizyk Sergei Brukhonenko wynalazł prymitywną maszynę płuco-serca, która zastępowała krążenie ustrojowe organizmu. Nazwał on swoją maszynę mianem "autojector" i przy jej pomocy udało mu się utrzymać przy życiu ściętą głowę psa. Pokazał on jedną z takich głów w roku 1928 przy okazji międzynarodowej audiencji naukowców podczas Trzeciego Kongresu Fizjologów ZSSR. Aby udowodnić, że głowa leżąca na stole naprawdę jest żywa, pokazał, że reaguje ona na stymulacje. Brukhonenko uderzył młotkiem w stół, a głowa psa zareagowała wzdrygnięciem. Świecąc latarką w oczy głowy psa, widownia obserwowała jak te mrugają. Naukowiec nakarmił nawet głowę kawałkiem sera, który szybko przeleciał rurką przełykową do pojemnika na drugim końcu.

Głowa psa Brukhonenki stała się tematem do rozmów w Europie i zainspirowała dramatopisarza George'a Bernarda Shaw do wygłoszenia oświadczenia: "Jestem nawet skłonny do odcięcia własnej głowy tak, iż będę mógł dyktować moje sztuki i książki bez zaprzątania sobie głowy chorobami, bez potrzeby ubierania i rozbierania się, bez potrzeby jedzenia, bez potrzeby robienia czegokolwiek poza produkcją sztuki dramatycznej i literatury."

ostrzeżenie - poniższy link zawiera treści drastyczne
zdjęcie



Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl

fragment książki "The Top 20 Most Bizarre Experiments" - Alex Boese

  • 1



#2

Vampirius.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za chorzy ludzie.... powinni się opamiętać....
Jestem przeciwny takim eksperymentom, a jak chcą eksperymenty niech robią na sobie....

Użytkownik Tiamat von Klein+ edytował ten post 23.09.2007 - 10:10

  • 0

#3 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

eksperymentą

eksperymentom :P

A ja nie mogę doczekać się następnego "odcinka" cyklu. Takie eksperymenty jak ten opisany powyżej powinny wypłynąć... Choćby miały być najbardziej drastyczne.
  • 0

#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomimo,że tego typu eksperymenty przepojone są okrucieństwem i absolutnym brakiem humanitaryzmu, z zaciekawieniem(choć z dużym niesmakiem) obejrzał bym materiał filmowy.
  • 0



#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ostrzeżenie - poniższy link zawiera treści drastyczne
http://pl.youtube.co...h?v=ap1co5ZZHYE

Choć szczerze odradzam
  • 0



#6 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Obejrzałem film... Ciekawi mnie jednak, czy to jest możliwe. Chciałbym poznać opinię jakiegoś fachowca (jeśli jest taki na forum), lub "opinię" fachowej literatury. I co się stało z tymi eksperymentami?
  • 0

#7

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co w tym drastycznego? Całkiem fajny piesek. Jakby normalnego zakryć kocem to też by była sama głowa.
  • 0



#8

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie no wszystko fajnie... tylko ciekawe jakim cudem glowa porusza sie bez polaczenia z kregoslupem :x
  • 0



#9

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

popatrzcie na to z innej strony
jakiegos naukowca trapilo pytanie czy da sie podtrzymac przy zyciu glowe
tak go to interesowalo ze skonstruowal plucoserce ktore mozna obecnie znalezc w kazdym szpitalu na swiecie
tacy ludzie sa motorem postepu i trzeba dziekowac ze tacy sa... z drugiej jednak strony dreczy mnie ciagle pytanie czy postep tego typu nie jest przypadkiem slepa uliczka?
  • 1

#10

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No patrzcie - we Włoszech ginie tysiące czarnych kotów bo przynoszą pecha, tysiące psów ginie pod kołami samochodów, miliardy kurczaków trafia do KFC, a użalacie się nad psem który się przyczynił do rozwoju medycyny. :P

Cóż, taka prawda - czasem tak drastyczne środki są potrzebne, bo jak już raz wspomniałem nie da się słońca zbadać obserwując żarówkę. Już lepiej wziąść takiego na taki eksperyment niż oddać go temu panu, który z nich mięso przyrządzał (No i co ze szczurami doświadczalnymi? Nie protestują, a tak samo cierpią.).
  • 0

#11

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tego typu badania były z pewnością krokiem milowym w rozwoju medycyny.
Jak było widać, pomimo archaicznego sprzętu udało się tym lekarzom zatrzymać funkcje życiowe u tego psa,a później je przywrócić z powrotem.
To były właśnie podwaliny współczesnej medycyny.
  • 0



#12

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żeby nikt nie miał wątpliwości. Nie potrzebne zadawanie bólu, cierpienia lub sprowadzanie zagrożenia śmiercią jest niczym innym jak okrucieństwem i powinno być karalne. Nie potrzebne, tzn. takie które nie jest konieczne dla uratowania życia lub zdrowia danego organizmu, a tym bardziej jeżeli prowadzi do pogorszenia jakości zdrowia i komfortu życia tegoż organizmu.
  • 0

#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj jeszcze jedno, nieco większe zdjęcie

ostrzeżenie - poniższy link zawiera treści drastyczne
Zdjęcie


  • 0



#14

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to sadyzm >.> Ten koleś sam mógł sobie głowe dac uciąc, wtedy by sam mógł opowiedziec jakie to wrażenie --' Ludzie sie za bardzo bawią w bogów , jest ich za dużo, to trzeba na siłe trzymac przy zyciu, bo wykreowali sobie jakies wierzenia, religie, że teraz boja się umrzec, bo trafią tam i nie gdzie indziej. Jakos nie potrafią życ na równi z reszta przyrody, wywyższaja sie , niszcza, zabijaja, rozwalają, jak we własnym kur*a domu.. Szczerze licze że w 2012 wiekszosc ludzkosci ulegnie KaBoOoOm, a ta reszta co zostanie dojdzie do odpowiednich wniosków i zauwazy, że nie tylko oni sa na tym świecie.
  • 0

#15

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Utrzymanie przy życiu to jedno, ale czy taka głowa ma swoją świadomość czy tylko porusza się bo do mózgu docierają fale. Nawet jeżeli jest możliwe utzrymanie głowy przy życiu to sądzę, że to i tak nie będzie miało żadnego zastosowania.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych