Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD - czy moglby ktos odpowiedziec na pytania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

chcialbym zadac jeszcze kilka pytan, jak narazie czytam w wiekszosci komentarze innych osob, ale to troche malo, nie moge znalesc odpowiedzi na niektore z tych pytan


1. OOBE, a LD to zupełnie co innego? niektórzy piszą że doświadczyli LD, a inni OOBE i pisali, że w LD można robić więcej, nie rozumiem :/

2. czy jeśli położę się spac i bede przez 10-15 minut* myślał o tym LD, bede w myslach powtarzal, ze chce miec swiadomy sen, to myslicie ze zadziala?

* 10-15 minut - dlatego, ze po tym czasie pewnie przestane myslec o tym i zasne

3. dzis przeczytalem chyba na tym lub na innym forum post jakiegos uzytkownika, napisal w nim ze mial sen jak stal obok kobiety i dotykal jej piersi, gdy sie obudzil pamietal to jak ich dotknal, czul jak dotyka, pamieta do dzis, ale do momentu gdy sie obudzil nie wiedzial ze to byl sen, nie mial nawet kontroli nad tym. Wiecie co to bylo? Dodał jeszcze ze do dzis powtarza "mile w dotyku" :)

4. Jak macie swiadomy sen, to jak chcecie aby cos sie pojawilo to mowicie na glos czy wystarczy ze pomyslicie o tym? czy zrobil ktos kiedys tak, ze rozmawial np. z aktorem lub pilkarzem??

5. slyszalem, ze niektorzy uprawiaja seks we snie, zwiazku z tym mam kilka pytan:

- jak to robią, to wszystko czują jakby naprawde uprawial seks?
- czy naprawdę we śnie można tak szybko iść z dziewczyną do łóżka? a co jak ją wyzwę? pobije? :D :P odmówi? :D

6. moze byc tak, ze wstane z lozka i zaczne chodzic po pokoju lub kogos w nocy dotykać? :D (wtedy gdy bede mial wiecie jaki sen :P )

7. słyszałem coś o zapisywaniu tego co nam się przyśni w zeszycie tak? czy jest to konieczne by miec LD? jak tak, to moge np. w notatniku na komputerze zapisywac sny?


bardzo prosilbym o odpowiedz, jesli nie wszystkie to chociaz na drugie :)
  • 0

#2

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. OOBE to wychodzenie z ciala, czyli nie jest to sen. LD jest to swiadomy sen, swiat ktory sam tworzysz, wiec dlatego wiecej mozna zrobic.
2. Tak, mozliwe, ze zadziala, ale sa przeciez rozne techniki.
3. Nie miales nigdy bardzo realnego snu? Ja mialem jak ktos mnie goni i strzelil mnie w glowe z pistoletu ;) . Calkowicie normalne.
4. Wystarczy ze pomyslisz o tym, a jezeli chcesz pogadac z Doda to przeciez nie ma problemu ;) w koncu sen to Twoj swiat.
5. Sen=Twoj swiat, robisz wszystko co chcesz. W astralu tez mozna uprawiac seks ;) ,np. mozesz umowic sie na forum z jakas dziewczyna :D
6. Moze byc i tak :D
  • 0

#3 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

1. Najprościej ujmując to LD jest snem, nad którym masz kontrolę - kreujesz świat, panujesz nad snem. OOBE - są różne teorie, ale przyjmijmy, że jest to wyjście ciała astralnego z ciała fizycznego.

2. LD ma się czasem (rzadko) spontanicznie, ale żeby je osiągać w miarę regularnie, to trzeba ćwiczyć - prowadzić dziennik snów, robić tzw. testy rzeczywistości itd. Obawiam się, że sama afirmacja, to może być za mało.

3. Całkiem możliwe, bo często LD, jak i inne sny są bardzo rzeczywiste i mózg może wytworzyć taką informację ;) (osobiście myślę, że fajniej chyba jednak praktykować takie rzeczy na jawie :P )

4 i 5. LD to jest twój wykreowany świat, więc raczej można, chociaż na początku nie ma się zbyt dużej możliwości pola manewru, bo po prostu można się wybudzić. Z czasem coraz bardziej się panuje.

6. Z czymś takim się nie spotkałem, ale możliwe, jeśli cierpisz na somnabulizm.

Mam nadzieję, że pomogłem. Tu jest też taki problem, że LD jest też sprawą jednostki, każdy może mieć trochę inaczej, więc starałem się ogólniki podać :)
  • 0

#4

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

dzięki :) na 7 nie muszę znać odpowiedzi, bo po 1. już wiem :) a po drugie, jak Wy odpowiadaliście to pewnie nie było jeszcze 7 pytania (to był edit) :)

mam nadzieje, że kiedyś będę miał LD. Nigdy nie miałem czegoś takiego i chciałbym wiedzieć jak to jest mieć świadomy sen.

dziś jedynie co zrobię, to chyba będę w łóżku myślał o tym, wyobrażał sobie siebie w jakieś sytuacji i powtarzał w myślach to co napisano na forum. Innych sposobów chyba nie znam :/

@down

również dzięki ;)
  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. OOBE, a LD to zupełnie co innego? niektórzy piszą że doświadczyli LD, a inni OOBE i pisali, że w LD można robić więcej, nie rozumiem :/

Między LD a OOBE znajduje tylko jedno powiązanie - z LD można przejść w OOBE. Nie rozumiem ludzi którzy nie potrafią rozróżnić obu zjawisk - w LD znajdujemy się w świecie wykreowanym przez nas samych (świadomie lub podświadomie) a podczas OOBE wykraczamy poza ta rzeczywistość. A co za tym idzie podczas OOBE nie możemy zmieniać otaczającej rzeczywistości (co nie znaczy ,że nie możemy na nią wpływać ani wykorzystywać możliwości jakie nam daje) .

2. czy jeśli położę się spac i bede przez 10-15 minut* myślał o tym LD, bede w myslach powtarzal, ze chce miec swiadomy sen, to myslicie ze zadziala?

To jedna z technik. Nie daje ona oczywiście 100 procentowej gwarancji ,że zyskamy danej nocy świadomy sen ale zwiększa szanse.
I tak właściwie czas przez jaki to powtarzamy nie ma znaczenia - ważne żeby do nas to dobrze dotarło.

3. dzis przeczytalem chyba na tym lub na innym forum post jakiegos uzytkownika, napisal w nim ze mial sen jak stal obok kobiety i dotykal jej piersi, gdy sie obudzil pamietal to jak ich dotknal, czul jak dotyka, pamieta do dzis, ale do momentu gdy sie obudzil nie wiedzial ze to byl sen, nie mial nawet kontroli nad tym. Wiecie co to bylo? Dodał jeszcze ze do dzis powtarza "mile w dotyku" :)

Normalny sen, jeden z tak zwanych "realnych" snów. Nie trzeba mieć LD aby odczuwać podczas snu. Czasem zwykły sen potrafi być równie "realny" jak rzeczywistość fizyczna.

4. Jak macie swiadomy sen, to jak chcecie aby cos sie pojawilo to mowicie na glos czy wystarczy ze pomyslicie o tym? czy zrobil ktos kiedys tak, ze rozmawial np. z aktorem lub pilkarzem??

Wystarczy pomyśleć, a właściwie nie trzeba nawet myśleć - wystarczy tylko zachcieć (myśl zacznie się urzeczywistniać zanim zdołamy ją ubrać w słowa).
Osobiście nie rozmawiałam we śnie z żadnym aktorem ani piłkarzem bo mnie takie rzeczy nie interesują ale gadałam np. z Kostuchą, diabłem czy kosmitami i odpowiadali oni normalnie. Czasem ich odpowiedzi mnie samą zaskakiwały (nawet w najbardziej świadomym śnie są aspekty którymi kieruje podświadmość bo nasza świadomość poprostu nie da rady jednocześnie utrzymywać sennej rzeczywistości , decydować o samej sobie i jeszcze kierować innymi postaciami).

5. slyszalem, ze niektorzy uprawiaja seks we snie, zwiazku z tym mam kilka pytan:

- jak to robią, to wszystko czują jakby naprawde uprawial seks?
- czy naprawdę we śnie można tak szybko iść z dziewczyną do łóżka? a co jak ją wyzwę? pobije? :D :P odmówi? :D


Nigdy nie uprawiałam seksu we śnie więc nie mogę wiele na ten temat powiedzieć jednak z tego co wiem można by było czuć się wówczas tak jak w rzeczywistości gdy się uprawia seks. Nasza podświadomość dysponuje takim bagażem doświadczeń ze nie stanowi dla niej problemu odtworzenie jakiegoś - nawet najbardziej wygórowanego odczucia.

Jeśli chodzi o szybkie namówienie dziewczyny we śnie na "małe bara bara" to tutaj wiele zalezy od tego w jakim stopniu zdołasz opanować swoją podświadomość (bo rozumiem ,że nie jesteś jakimś psychopatą który uważa że wyzywanie dziewczyn jest najlepsza drogą żeby poszły z nim do łóżka). Jeżeli tylko twoja świadomość zdoła przełamać podświadome bariery (jak ta: jeżeli powyzywam dziewczynę to ona napewno się ze mną nie prześpi) to nawet jak dziewczynę we śnie pobijesz i będziesz chciał żeby poszła z tobą do łóżka to pójdzie. Musisz poprostu wywalczyć z podświadomością kontrolę nad jej zachowaniem.

6. moze byc tak, ze wstane z lozka i zaczne chodzic po pokoju lub kogos w nocy dotykać? :D (wtedy gdy bede mial wiecie jaki sen :P )

No comment :rotfl:
Jeżeli lunatykujesz to tak - jeżeli nie lunatykujesz to nie. Proste.

7. słyszałem coś o zapisywaniu tego co nam się przyśni w zeszycie tak? czy jest to konieczne by miec LD? jak tak, to moge np. w notatniku na komputerze zapisywac sny?

Nie jest to konieczne do LD jednak zdecydowanie pomaga w zapamiętywaniu snów (pozatym uczy dyscypliny co pomaga w utrzymaniu świadomego snu gdy ten się już pojawi).
Możesz zapisywać sny gdzie tylko ci wygodnie. (Warto żeby było to miejsce gdzie zapiszesz je tuż po obudzeniu - więc komputer moim zdaniem odpada no chyba ze pierwsza rzeczą jaka robisz po obudzeniu jest włączenie kompa)
  • 0



#6

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

chciałbym jeszcze o coś zapytać (ostatnie pytanie na dziś, obiecuje) :P

@Ana Mert

czy może pamiętasz za którym razem miałaś LD? (po raz pierwszy). Ja dziś spróbuję przez kilkanaście minut myśleć o tym i powtarzać niektóre zdania, chciałbym, abym chociaż przez chwilę miał świadomy sen chociaż pewnie na 99% przyśni mi się znów jakiś "zwykły sen" i dopiero gdy się obudzę zorientuje się, że to był tylko sen :/


jeszcze jedno pytanie, czy osoby, które z osiągnięciem LD nie mają takiego problemu jak ja (od dziś dopiero zacząłem o tym czytać) mogą mieć świadomy sen kiedy chcą?
Czy np. od Ciebie zależy czy tej nocy będziesz miała taki sen czy też nie? Czy mogłabyś powiedzieć co robisz przed snem, że tak łatwo możesz mieć świadomy sen?

Osoby, które już się na tym znają wystarczy, że pomyślą o tym i już mają LD? właśnie nie wiem czy początkujący używają innych sposobów niż np. Ty lub inne osoby, które LD mogą mieć kiedy tylko chcą.
  • 0

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czy może pamiętasz za którym razem miałaś LD?

Moje pierwsze LD pojawiło się spontanicznie kiedy jeszcze nie wiedziałam ze coś takiego istnieje (miałam może 11lat)- śnił mi sie koszmar (drugi raz - kilka dni wcześniej już mi się on śnił i wiedziałam jak się zakończy) w którym dziewczynka nieco młodsza ode mnie wpadała do jeziora pełnego krokodyli i była przez nie rozszarpywana. Widząc tą dziewczynkę idącą koło jeziora i wiedząc jak to się skończy nagle zdałam sobie sprawę ,że to już mi się śniło - doszłam więc do wniosku ,że to też musi być sen i ,że ja bynajmniej już drugi raz tamtej sceny oglądać nie chcę. Więc ..."przełączyłam sen" (porównać to można z przełączeniem programu w telewizji) i przeszłam do zupełnie świadomego snu w którym wykreowałam sobie parę przedmiotów które zawsze chciałam mieć. (M.in. gigantyczny teleskop który od tamtego czasu sporadycznie pojawia się w moich snach i sprawia ,że zyskuje LD bo przypominam sobie moment gdy go wykreowałam). Oczywiście gdy kolejny raz mi się taka sytuacja przydarzyła (powtórzony koszmar, ale tym razem już inny) już zareagowałam inaczej i po zdaniu sobie sprawy ,ze to już mi się śniło i to pewne też jest sen nie uciekłam tylko zapobiegłam sytuacji.


Praktycznie nigdy nie zdarzyło mi się abym zyskała LD dokładnie wtedy kiedy sobie to zaplanowałam. Pewnie dlatego , ze nie chce mi się poświęcać czasu na ćwiczenia mające wywołać LD. (Czasem dla zabawy wykonuje tzw. testy rzeczywistości a przed snem mówię sobie że będę miała świadomy sen - ale to nie często).
Osobiście nie mam LD (rozumiane jako sen ze świadomością snu) zbyt często co bynajmniej mi nie przeszkadza ponieważ ja i bez świadomości snu mam kontrole nad senną rzeczywistością i tak np. gdy mi się coś nie podoba lub gdy się czegoś boję to albo uciekam (teleportacja, latanie, zamienienie drzwi w ścianę :victory: ) albo rozgramiam wszystkich i wszystko wokół(latanie, teleportacja,wybuchy,niwelowanie energii życiowej :victory: ). Bywa też ,że wyjmuję z kieszeni coś co mi jest akurat potrzebne.

Na twoje pytania odpowiadam na podstawie moich doświadczeń z tych właśnie kontrolowanych snów, nie ze świadomych.
  • 0



#8

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

niestety nie mialem LD :/ nawet zwyklego snu nie pamietam :( choc rano gdy chcialem zapisac, to cos tam pamietalem.
  • 0

#9

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niestety nie mialem LD confuseda.gif nawet zwyklego snu nie pamietam sad.gif choc rano gdy chcialem zapisac, to cos tam pamietalem.

Nie od razu Rzym zbudowano. ;)

Ja przed snem naczytałem się twoich postów i LD samo mi przyszło. Dzięki. :P
  • 0

#10

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

moze jeszcze o cos zapytam, bo niektore z tematow ktore czytalem sa tak napisane, ze wiekszosci slow mozna nie zrozumiec :/

1. jak ja wstaje rano to mam wrazenie ze spalem z kilkanascie minut chociaz wiem, ze to bylo kilka godzin. Czy taki swiadomy sen moze trwac np. 7 godzin chociaz po obudzeniu zapamietami zaledwie pare sekund z tego i bedziemy myslec ze sen trwal krotko?

2. Czy zapamietujecie jedynie to co robiliscie? czy wszystko z najmniejszymi szczegolami? np. miejsce w ktorym staliscie, twarze roznych postaci? bo ja ze "zwyklego snu" zapamietuje tylko to co robilem, tak jakbym nie zwracal uwagi w ogole na to co mnie otacza, wiem co robilem, wiem gdzie bylem, ale nie wiem jak to wyglada.

3. czy testy rzeczywistości, to np. położenie się na łóżku, patrzenie się na swoje ręce i w myślach powtarzanie sobie, że to jest sen? jak tak, to ile minut mam tak patrzeć na ręce?

4. nie rozumiem jeszcze jednego, zapisywaniu snów w zeszycie w czym pomaga? przez to pamiętam wiecej snow? ;o
  • 0

#11

Mateooo.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc tak...moze ja sie wypowiem
1. w czasie spania masz wiecej niz 1 sen z tego co pamietam to ok 5. a paietasz 1 moze 2 ... swiadomy sen bedzie trwal tyle ile Ty chesz < przynajmniej tak jest w moim przypaedku> :D
2. Pamietam wszystko ze szczegółami :)
3. szczerze nie mam pojecia bo ja test rzeczywistosci robie sobie w dzien co ok godzine patrze na rece i pytam sie w myslach czy to sen ... jezeli tak bedziesz robil to wejdzie ci to w nawyk i we snie tez siebie spytasz i zobaczysdz ze to sen...
4. Nie wiem nie prowadze ale według mnie to jest dla takiego sprawdzenia siebie np. ile razy w tygodniu mialem swiadomy sen ale nie bede sie na ten temat wypowiadal bo naprawde nie wiem :)
  • 0

#12

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

3. dzis przeczytalem chyba na tym lub na innym forum post jakiegos uzytkownika, napisal w nim ze mial sen jak stal obok kobiety i dotykal jej piersi, gdy sie obudzil pamietal to jak ich dotknal, czul jak dotyka, pamieta do dzis, ale do momentu gdy sie obudzil nie wiedzial ze to byl sen, nie mial nawet kontroli nad tym. Wiecie co to bylo? Dodał jeszcze ze do dzis powtarza "mile w dotyku" :)


To jest bardzo realne ale nie bierze się z nikąd. Moim zdaniem doświadczenia poprzednich wcieleń dają się we znaki. O ile wcześniej ich nie dotykał. Ja np. kiedyś w śnie bywałem kobietą...co więcej w ciąży :) Rodziłem też dziecko. Nie mam nawet 1% wątpliwości, że moje ostatnie wcielenie było kobiece. Ale nie chce mi się na ten temat rozpisywać. To moje prywatne bardzo doświadczenia :cafe: Tym niemniej możesz być w śnie kimś lub robić coś czego byś się w życiu nie spodziewał.

4. Jak macie swiadomy sen, to jak chcecie aby cos sie pojawilo to mowicie na glos czy wystarczy ze pomyslicie o tym? czy zrobil ktos kiedys tak, ze rozmawial np. z aktorem lub pilkarzem??

To tak nie wygląda. Po pierwsze sen sam tworzysz. Więc co to za rozmowa z aktorem, sam mu odpowiedzi podsuniesz ? To chyba nudne będzie. Jak masz LD napewno ciekawsze zajęcia wymyślisz niż rozmowa z kimś znanym. Przecież bez swojej osobowości ta postać jest nikim w Twoim śnie.

5. slyszalem, ze niektorzy uprawiaja seks we snie, zwiazku z tym mam kilka pytan:

- jak to robią, to wszystko czują jakby naprawde uprawial seks?
- czy naprawdę we śnie można tak szybko iść z dziewczyną do łóżka? a co jak ją wyzwę? pobije? :D :P odmówi? :D


Akurat miewałem takie sny to się wypowiem. Przede wszyskim na początku przeszkadzają emocje. Tzn. co to robisz w śnie przekłada się na fizyke i się budzisz. Dopiero z czasem po dłuższym treningu i chęci zostania śnie możliwy jest cały sex od początku do końca. Z tym, że z wytryskiem może być problem, wyższa szkoła jazdy by się nie wybudzić.

Wszystko odczuwasz tak samo jak w realu. I znów to co wyżej pisałem, sen sam tworzysz więc róbta co chceta z dziewczyną. Ale musisz się odpowiednio zaprogramowane reakcje. Jeżeli w tej chwili np. uważasz, że jak powiesz lasce "daj mi d***" to walnie ci w twarz to pewnie w śnie też tak zrobi. To twój umysł wytworzy tą kobiete wedle twojego światopoglądu. Będzie ona niby sama sobą sterować ale wedle praw ci znanych.

Poza tym chyba pełne LD nie jest tu wskazane. Moje sny nie opierały się dokońca na tym. Dlaczego ? Trzeba zrozumieć, że podnieca nas nieznane, jak będziesz w pełni świadom wszystkiego to straci to sens i podniecenie. Przez świadomość aby będziesz się zadręczać pytaniami czy ta osoba istnieje i czy ty nią sterujesz etc...

Moje przeżycia seksualne wyglądały dokładnie tak: jest sen, jest sex, jest super. W pewnym momencie powoli sama mi przychodzi świadomość. Jest to coś na zasadzie " taka super laska i ja ? niemożliwe, coś tu nie gra " :P I powoli ci świta, że to ten sen przecież. Żeby dojść do tego stanu musisz mieć najpierw wiele snów erotycznych i pamiętać o nich. Musisz wiedzieć, że takie coś ci się śni regularnie i przytrafia. Wtedy to jest tak, że przychodzą ci myśli " znów ten sen, tym razem sprubóje w innej pozycji". Tak jest chyba najlepiej moim zdaniem. Dzięki temu cała gra wstępna i wszystko toczy się bez naszej świadomości i może dzięki temu trwa naturalnie. A jak odzyskujesz świadomość to już się nie głowisz jak tą partnerke podewać i doprowadzić do łóżka, bo już jesteś w trakcie sexu i aby robisz swoje. :cafe:

7. słyszałem coś o zapisywaniu tego co nam się przyśni w zeszycie tak? czy jest to konieczne by miec LD? jak tak, to moge np. w notatniku na komputerze zapisywac sny?


Zapisywanie snów to jeden z kroków ku LD. Najlepiej zaraz po przebudzeniu. Nie wiem czy do notatnika w kompie już ci pewne fakty się nie ulotnią.
  • 0

#13

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam jedno pytanie. A co!
Miałem dzisiaj LD i pomyślałem, że porozmawiam ze swoją intuicją i podświadomością. No to poleciałem (O dziwo w każdym LD latam sobie :P ) na dach gdzie czekała na mnie podświadomość i intuicja, ale jaką mam mieć pewność, że to nie ja wykreowałem te istoty i będą one mówić to co ja sobie pomyślę?

Btw. Moje LD nie są BARDZO realne. :P
  • 0

#14

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście - będą one wykreowane przez ciebie i będą mówić to co pomyślisz z tym że... będą wykreowane podświadomie i będą mówiły to co myślisz NIEŚWIADOMIE. Więc twojemu świadomemu Ja będzie się wydawało ,że rozmawia z istotami wykreowanymi przez coś innego.
  • 0



#15

TiMeK.
  • Postów: 29
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę tworzyć nowego tematu. Mianowicie dzisiaj po raz pierwszy spróbowałem następującej metody : świadome wejście w sen poprzez paraliż. Położyłem się, skupiłem się na oddechu i wizualizowałem sobie schodzenie po schodach. Gdy zbliżałem się do setki usłyszałem gwizd w uszach, powieki zaczęły drgać, następnie przeszło to na ręce. Przestraszyłem się i otworzyłem oczy. Czy możliwe aby drgania przyszły tak szybko ? WTF ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych