Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska nie wpuści obserwatorów OBWE na wybory


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

#16

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po wyborach zobaczymy czy polacy poradzili sobie z ptasią grypą.
Teraz można obserwować jedynie wynik jej działania - smutne :(

#17

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odsunąć Kaczyńskich od władzy i samemu dostawić swoje ryjki do koryta.

Chcesz, czy nie tak było, tak jest i tak będzie, bo taka jest natura człowieka - pragnie przede wszystkim władzy.

#18 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ma to jak wiara w PiS

Nie potrzebuje żadnej wiary w PiS.
Po owocach ich poznacie.
Ich poprzednicy nic wartościowego nie zrobili dla społeczeństwa (vide nauczyciele. lekarze. pielęgniarki)
Nie chcieli rewaloryzacji rent i emerytur.
Można tak bez końca wymieniać.
Dopiero przez ostatnie dwa lata coś się ruszyło w tych sprawach i idą dalsze zmiany.
To że wprowadzili Polskę do Unii (SLD), było działaniem podobnym do inercji. Tak musiało sie stać bez względu na to, kto był stał u władzy.
Poprzednie ekipy były tylko zapatrzone w swoje partykularne interesy i praktycznie nic więcej.

#19

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co takiego zrobił PiS dla lekarzy i pielęgniarek? Dopiero po strajku zaczęto w ogóle na nich zwracać uwagę.

#20

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale wszyscy obecni w polityce są postkomunistami, kim by oni nie byli i z jakiej partii by nie pochodzili. Czy to PiS, czy PO, czy jeszcze inne szumowiny. To siedzi w ich podświadomości i wyłazi na wierzch (tak u prezydenta, premiera jak i u Tuska, itd.), o tyle, że w różnej formie. Jak się jacyś młodzi w polityce znajdą, to najczęściej mają niepokolei w głowach. Paranoja. Dopóki te dinozaury nie wymrą, dopóty w Polsce będzie tak jak jest. Takie jest moje zdanie. Oczywiście zawsze w polityce będą przekręty, ale to co się działo, dzieje i będzie się jeszcze przez pewien czas działo przerasta wszystkie przekręty któregokolwiek z zachodnich rządów.

#21 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A co takiego zrobił PiS dla lekarzy i pielęgniarek? Dopiero po strajku zaczęto w ogóle na nich zwracać uwagę.

Cóż za krótka pamięć.
Przecież pół roku przed strajkami dostali 30% podwyżkę. Praktycznie pierwszą (tak znaczącą) od czasu obalenia komuny.

Ale wszyscy obecni w polityce są postkomunistami

Ja żyje ponad 40 lat i jakoś nie przypominam sobie, by Kaczyńscy należeli do PZPR.
Chyba, że uważasz, iż całe społeczeństwo, to dzieci postkomuny.
Wtedy zgadzam się z taką tezą.
PS
Jedynie obywateli urodzonych po 1989 roku można nazwać dziećmi III RP, nie skażonymi naleciałościami komuny.

#22

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris, właśnie o to mi chodziło. Każdy kto żył w tamtych czasach ma w swojej podświadomości zakorzenione pragnienie dobra własnego ponad dobro innych, tym bardziej państwa. Szczególnie widać to wśród polityków.

#23

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja w PiS nie wierzę - to nie jest moja bajka i wiele im zarzucam pod względem przede wszystkim gospodarczym. Ale staram sie obserwować ich politykę i obiektywnie oceniać ich działania.

Wracając do wyborów - przez setki lat ktoś się do nas wtrącał, kazał nam robić to albo tamto i zawsze kończyło sie to dla nas źle. Ci obserwatorzy to jest również wtrącanie sie w nasze sprawy - czy jest jakaś przesłanka wskazująca że do fałszowania wyników wyborów może dojść? Nie ma. To jaki cel mają ci obserwatorzy? Czysto polityczny - pokazanie że skoro przyjeżdżają jacyś kontrolerzy to znaczy że u nas źle się dzieje. A ja to chromolę, będą żarli i pili za moje pieniądze!
Każda partia, komitet wyborczy ma swoich ludzi w komisjach, każdy obywatel może w takiej komisji zasiadać - więc o co chodzi?

W piątek rzecznik MSZ Robert Szaniawski potwierdził, że Polska odmówiła wydania zgody na przyjazd obserwatorów na październikowe wybory. Szaniawski podkreślał, że OBWE zwracając się do Polski o przyjęcie obserwatorów nie postawiła żadnych zarzutów, co do możliwych nieprawidłowości podczas najbliższych wyborów w Polsce.


Potwierdza sie to co napisałem - nie ma żadnych przesłanek do przyjazdu obserwatorów - po prostu przyjedziemy sobie bo tak. Sprawa na 100% polityczna.

#24 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Potwierdza sie to co napisałem - nie ma żadnych przesłanek do przyjazdu obserwatorów - po prostu przyjedziemy sobie bo tak. Sprawa na 100% polityczna.

Opozycja chce na siłę udowodnić całemu światu, że Polska jest krajem niedemokratycznym i demokracja jest pod rządami PiS zagrożona.
Może niech wezwą na interwencje siły NATO?
Teraz Kalisz wmawia wszystkim, iż Tomasz Lis został zwolniony z Polsatu ponieważ PiS naciskał na Solorza.
Chce aby wszyscy odnieśli wrażenie, iż nie ma już w naszym kraju wolnych mediów.
Podejmuje się wszystkie możliwe kroki, aby wywołać histerię antypisowską.
No cóż, podczas wyborów wszystkie chwyty dozwolone, ale żeby już całą Europę i świat w to angażować, to chyba lekka przesada.
Nie wiedzą jak przekonać do siebie elektorat tu w kraju, to próbują opinię publiczną z zagranicy poruszyć.

#25

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ejael, brednie! Każdy kraj na każde ważne wybory zaprasza obserwatorów... i to nie z obawy fałszerstw czy innych takich, ale to już taka tradycja tak jakby. Czy Polska jak zwykle musi się wyłamywać?!



#26

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przynajmniej znów o Polsce w zachodnich mediach mówią ;) .

Tak na prawdę to żenujące, ta odmowa daje tylko pole do spekulacji, że wybory mogą być fałszowane.

#27

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ktoś z was zauważył, ale otwartość i transparentność procedur to wartość dla demokracji bardzo znacząca.

Myśle, że sami obserwatorzy niezależnie na wyniki wyborów nie będą znacząco ułatwiającym bądź blokującym elementem prowokacji, bo my jesteśmy pewni naszych procedur.

Obecność OBWE nie jest konieczna, przynajmniej dobrze by się stało gdybyśmy ich jednak przyjęłli i dali sobie popatrzyć na ręce.
Po co zachodnie płotowe szmatławce mają się drzeć jak stare prześcieradła nagłówkami o spodziewanych fałszerstwach i cudach nad urnami.

#28

konwallia.
  • Postów: 48
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cyrk na kółkach. Inaczej skomentować się zaistniałej sytuacji nie da. Gdyby wszystko było w porządku, a PiS miałby choć odrobinę przyzwoitości, to machnąłby ręką i wpuścił komisję. Skoro nie ma nic do ukrycia co stoi więc na przeszkodzie?

Paranoja. Wstyd mi, że w paszporcie mam wpisane obywatelstwo polskie...

#29

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No cóż... taka decyzja wyszła zapewne z pałacu namiestnikowego.

A bez aprobaty Unii E i tak się obejdzie, jak się obchodziło za Kwaśniewskiego.

#30

BosopopiasQ.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To żenująca decyzja. :wall: W całej historii nie zdarzyło się coś takiego, nawet Łukaszenko na Białorusi odpuścił i wpuścił - rymiarz ze mnie heeh.. Czyżbyśmy upadli niżej niż Białoruś.. :o


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych