Skocz do zawartości


Zdjęcie

V-7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#91

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla przykładu H. Himmler pałętający się w przebraniu prostego żołnierza po okupowanych Niemczech

Niestety to nie był Himmler. Tak samo pewnie nie wiesz, że ciało Ewy Braun nie było jej tylko, co potwierdziły badania, zostało odpowiednio sfabrykowane (uzębienie).
  • 0

#92

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety to nie był Himmler.

Niestety to był :cafe:

Tak samo pewnie nie wiesz, że ciało Ewy Braun nie było jej tylko, co potwierdziły badania, zostało odpowiednio sfabrykowane (uzębienie).

A na jakie badania się powołujesz? Bowiem "sławna" komisja radziecka była czystej wody mistyfikacją. :]
  • 0

#93

NIKROY.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie to pierwsze to jakis bajer ;) Te inne jakies sa ale to pierwsze to poprostu brechtac i tyle xD
  • 0

#94

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Pojawiło sie pytanie dlaczego te spodki nie wzięły udziału w walce. Odpowiedzi może być kilka:
1) nigdy ich nie było
2)były niedopracowane
3)nie wiem czy znacie historię wprowadzenia ME 262 do walki? samolot bardzo spodobał się Hitlerowi ale chciał żeby przerobić go na bombowiec :) prace podjęto ale to opóźniło wprowadzenie tej maszyny na pole walki. czym to skutkowało wiadomo (dzięki niech będą Najwyższemu że zesłał na wodza pomroczność jasną w tej kwestii :) ) - alianckie bombowce pozamiatały III Rzeszę.
4)jak już ktoś wspominał te spodki były bardzo szybkie. głównym celem tych spodków miały być bombowce (relatywnie wolne). aby zestrzelić bombowiec musiałyby zwolnić. gdyby zwolniły straciłby przewagę szybkości i stały się celem dla konwencjonalnych myśliwców i strzelców pokładowych. nie wiem czy czytaliście relacje pilotów Me 163 które były o wiele wolniejsze od v7 (problemy z celowaniem).
Było też pytanie dlaczego Niemcy rozwijali technologie tradycyjne. odpowiedź jest prosta. tradycyjne uzbrojenie było łatwiejsze w produkcji i można było je produkować w większych ilościach niż V7 a Niemcy potrzebowali wtedy dużych ilości sprzętu.
Było tez pytanie dlaczego wierchuszka faszystowska nie ewakuowała się na Nową Szwabię. Mogło przecież być tak że ludzie siedzący w tej bazie po prostu olali swoich zwierzchników, mogli już mieć dość wojny. Inna sprawa to ekspedycja Birda i straty które poniosła (nie wiem czy ten temat jest na forum poruszony bo zarejestrowałem sie dziś dopiero).
Zresztą jeżeli kogoś interesuje ten temat to odsyłam do książek Witkowskiego Supertajne bronie Hitlera.
  • 0

#95

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcia robią wrażenie, ale moim zdanie pierwsze to fake :]
  • 0

#96

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam. Pojawiło sie pytanie dlaczego te spodki nie wzięły udziału w walce. Odpowiedzi może być kilka:

Obstawiam pierwszą odpowiedź. Bowiem gdyby były to by były i tyle. Możemy sobie zdrowo pogdybać. Biorąc pod uwagę problemy z jakimi zetknął się przemysł III Rzeszy w produkcji o wiele łatwiejszych do wytworzenia silników odrzutowych - to zakładam, że produkcji o wiele bardziej skomplikowanych mechanizmów było znacznie trudniejsze. Oprócz wspomnianych już pomysłów Hitlera na rolę Me262 to ważna jest też strona techniczna tego samolotu, która warta jest uwagi. Po pierwsze kształt skrzydeł - wskazujący na nie do końca poznany mechanizm lotów przy wysokich prędkościach. Jeżeli tutaj konstruktorzy mieli problemy - to co można powiedzieć o technice konstrukcji maszyn mających rozwijać o wiele większe szybkości? Drugie: bardzo krótki czas "przebiegu" silników odrzutowych - co 10 godzin musiały przechodzić przegląd z uwagi na szybkie ich "zmęczenie". Co więcej - braki materiałowe czyniły te silniki dosyć awaryjnymi - niektóre silniki do końca wojny nie dały się wykorzystywać w stopniu zadowalającym.
  • 0

#97

Andrewx.
  • Postów: 76
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście odpowiedź 1, całe to V-7 to jedna wielka bzdura. ;)
  • 0

#98

krzysiekot.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://greyfalcon.us/the%20Schriever%20Story.htm"]http://greyfalcon.us/the%20Schriever%20Story.htm[/url]
może ktoś przetłumaczyć i ew. streścić?
http://greyfalcon.us/BACKUP.htm
  • 0

#99

Farmer.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja uważam, że V-7 mogły istnieć ale wcale nie musiały. A może ktoś to wszystko zniszczył w cholerę? Szczerze mówiąc, gdybym przeżył wojnę i zobaczył co te maszyny potrafią pewnie kazał bym potrójnie zbombardować ich lądowiska i wszelkie plany konstrukcyjne. Kto wie, może gdzieś w Niemczech (no powiedzmy sobie szczerzę, ten kraj to w połowie nadal III rzesza-poglądy, ludzie, kultura itd.), w jakiejś małej bazie nadal spoczywa prototyp takiego samolotu?

P.S. Witam wszystkich :)

Edit Pit:
7.6 Zabronione są wszelkie formy rasizmu, nietolerancji: tzn. wypowiedzi antynarodowych i szerzących nienawiść; wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób; wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych użytkowników forum.

Pierwsze ostrzeżenie słowne.

  • 0

#100

Maniek12.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehm... Temat bardzo ciekawy. Słyszałem że V7 jednak istniały wówczas gdy Niemcy były bliskie kapitulacji zostały zaobserwowane przez wojskowych mówili wtedy na to ufo i że to byli kośmici później jeden z takich obiektów wylądował na jakiejść farmie gdzie farmer opisał "przybyszy" w ten sposób podając następujące szczegóły:
- mieli blond włosy
- mieli niebieskie oczy
- i jakieś skafandry
Podobno taki obiekt został stworzony na podstawie planów umieścili tam butle z gazem która pod ciśnieniem jakim w tej maszynie wybuchnąć. Okazało się jednak że w maszynie i butli nic się nie stało mimo tego że znajdowała się na bardzo dużej wysokości. Dla ciekawskich polecam przeczytać książke "Tajne Bronie Hittlera" gdzie zostały udokumtowane różne tajne projekty Niemiec.
  • 0

#101

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napewno cos takiego istnialo wiecie czemu? wiecie gdzie jest limanowa? kolo nowego sacza to tam w 1943 spadlo cos? niewiadomo co? ludzie mowia ze V1 ale skad ludzie moga wiedziec? to az po to cos przylecial samolot angileski (1) z wloch
cos musialo byc na rzeczy bo 1 samolotem przylecieli do polski w 43 a juz w czasie powstania nie mozliwy byl desant 1 sbs!
  • 0

#102

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem nawet o tym film. W Jest wylondowisko takioch pojazdów na granicy Polsko-Czeskiej, w górach. Jak by okrąg na palach, dość długich, a do tego kable grubości ludzkiej ręki. A mówi sie że jak by wojna potrwała kilka lat to wojna toczyła by sie w kosmosie. Technika w czasie wojny poszedła znacznie na przód. Przykładem są rakiety V-2.
Naziści chcieli koniecznie być w posiadaniu broni zdalnie sterowanej, wielokrotnego użytku. To tyle co wiem na ten temat. :)
  • 0

#103

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety to nie był Himmler.

Niestety to był :cafe:

Pf, jak ja mogłem tego nie widzieć?
Niestety to nie był Himmler, chyba, że w międzyczasie pozbył się blizny z twarz:)
  • 0

#104

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Przecież na połowie tych zdjęć z pierwszej strony wklejony jest ten sam krzyżyk, tak samo tandetnym sposobem. Żenada po prostu. Na pierwszym zdjęciu spodka to już porażka całkowita.
  • 0

#105

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 657
  • Tematów: 18
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widziałem nawet o tym film. W Jest wylondowisko takioch pojazdów na granicy Polsko-Czeskiej, w górach. Jak by okrąg na palach, dość długich, a do tego kable grubości ludzkiej ręki. :)

Apropo tego obiektu niezły opis jest w tym artukule pod pozycją "Muchołapka" http://antyweb.pl/na...y-byl-w-polsce/


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych