Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzieci u Wielkiego Brata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Niektóre dzieci mają więcej rozumku niż dorośli

I to właśnie napisałem w swoim poście w ostatnim zdaniu.
Problem w tym, że to nie mądrzejsze dzieci, tylko głupsi dorośli posiadają władzę rodzicielską (w tej konkretnej sytuacji)

#17

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Telewizja nie ma litosci >.> Dla mnie to szczyt bzdury, podjeżdza pod współczesnych gladiatorów. Tyle że ryje psychę.

#18

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem ciekawy w jaki sposób będą one tworzyły społeczności i godziły spory ;) Mam nadzieję, ze w nie tak prymitywny i prostacki sposób w jaki przyszo mi obejrzeć nie raz w programie BAR czy BB. ;-)

#19

MrQ.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba obarczać winą tych rodziców bo do 18. roku życia to oni odpowiadają za to co ich dzieci robią. Poza tym one są jeszcze za młode żeby decydować o takich rzeczach. Teraz może być fajnie bo kamery, telewizja, sława, ale potem mogą tego gorzko żałować. I pójdą do rodziców i to im powiedzą "mamo, tato czemu mi na to pozwoliliście, przecież wiedzieliście że byłem jeszcze za młody żeby decydować o takim czymś". Poza tym zupełnie inaczej wyglądałoby to pod nadzorem dorosłych i w lepszych warunkach.

#20 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Nadzór jakiś na pewno jest - inaczej by się tam pozabijały. Ale to już inna bajka.

Ja jestem całkiem przeciwny wszelkim Reality show. Nieważne czy to Big Brother, Bar, Łysi i blondynki czy jeszcze coś innego. Jeden ze szczytów w łańcuchu górskim pod nazwą Upodlenie.

Dziwi mnie, czemu ludzie tak lubią podglądać życie innych, interesować się ich żywotem, a tymczasem nie potrafią/nie chcą zainteresować się swoim i sprawiać, żeby było inne.

#21

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MrQ zbytnio to uogólniasz. Wytłumacz mi, jakie będą tego negatywne skutki. Ale żeś wymyślił dialog, brzmi jakby dziecko miało pretensje, że źle wybrało szkołę ;p

#22

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Póki nie skończy się 18 lat to jest się idiotą i nie można decydować o swoim życiu. Jest się cudzą własnością... Szkoda, że większość osób tak myśli. ;)

#23 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiek tu nie ma zbyt wiele do gadania. Oczywiście do pewnej granicy. Niektórzy 16, czy 17latkowie są bardziej dojrzali niż osoby koło 20.

Jednak większość osób w tym wieku jeszcze nie jest dojrzała ;)

#24

MrQ.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jest się niczyją własnością przed 18 rokiem życia po prostu do tego wieku rodzice odpowiadają za dziecko i za to co ono zrobi. No i zauważcie, że tam będą brały udział dzieci od 8 lat. 14, 15 lat to jeszcze ok ale 8.letnie dziecko wśród obcych dzieci na jakimś pustkowiu. Sami się zastanówcie czy posłalibyście swoje dziecko.

#25

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się to wydaje przedstawieniem nagrywanym dla zgraji pedofilów...
Zapewne kamerki były, tak jak w innych częściach tego niegórnolotnego programu, dosłownie wszędzie (chyba nie muszę dookreślać o co mi chodzi :omfg: ).

#26 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Wątpię - oburzenie opini publicznej i ogromne kary, a nawet więzienie.

Ja oczywiście bym nie wysłał mojego dziecka na coś takiego. Może tak nie wygląda, ale to jest ogromne obciążenie psychiczne, które może wywołać trwały uraz na psychice. Bądź co bądź dziecko potrzebuje rodziców. Praktycznie w każdym wieku.

#27

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

8.letnie dziecko wśród obcych dzieci na jakimś pustkowiu. Sami się zastanówcie czy posłalibyście swoje dziecko.

Szkoła. ;) Wprawdzie nie pustkowie, ale obce dzieci są i to nie jakieś tam 40, ale kilkaset. Opieka w szkole zapewne nie jest lepsza niż w tym reality show. Tak na zapas mówię. ;)

Ja oczywiście bym nie wysłał mojego dziecka na coś takiego. Może tak nie wygląda, ale to jest ogromne obciążenie psychiczne, które może wywołać trwały uraz na psychice. Bądź co bądź dziecko potrzebuje rodziców. Praktycznie w każdym wieku.

Ja bym wysłał, jeżeli by chciało i byłoby tego świadome. :)

#28 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

A jeżeli chciałoby również wypić trochę wódki w wieku 8 lat, to pozwoliłbyś?

Szkoła - 8 godzin dziennie.
Reality show - wiele dni.

#29

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jeżeli chciałoby również wypić trochę wódki w wieku 8 lat, to pozwoliłbyś?


Ciężko mi teraz na to odpowiedzieć, bo nie mam dzieci i nie spotkała mnie jeszcze taka sytuacja. Ale trochę wódki człowieka nie zabije, więc być może. Też zależy jakie by było moje dziecko. Gdyby powiedziało do mnie: Tato czy mogę spróbować trochę wódki, chciałbym wiedzieć jak smakuje?
Prawdopodobnie dałbym niewielką ilość bo nie uzależni się od jednego razu a przekona się, że nie dobre. :D

Szkoła - 8 godzin dziennie.
Reality show - wiele dni.

Z tego drugiego można zrezygnować, ze szkoły nie. ;) No i do szkoły chodzi się może 8 godzin, ale przez ile dni =o

#30

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jeżeli chciałoby również wypić trochę wódki w wieku 8 lat, to pozwoliłbyś?


Zły przykład. Jeżeli dziecko w takim wieku spróbuje wódki czy czegokolwiek to istnieje duża szansa ,że mu tu nie zasmakuje (smak wyrabia się z wiekiem) i w późniejszym wieku nie będzie go ciągnęło do alkoholu.
Dla przykładu gdy miałam 10 lat starszy kolega dal mi spróbować piwa. Zaraz wyplułam, stwierdziłam ,że nie dobre i ,że w życiu nie wezmę do ust żadnego alkoholu bo to jest poprostu paskudne. Oczywiście po paru latach spróbowałam szampana itp. i nawet nie powiem - niektóre rzeczy mi smakowały - ale nadal miałam w pamięci to postanowienie z dzieciństwa a to sprawiło ,że poprostu nie mogłam wypić więcej niż jeden kieliszek, no nie mogłam, podświadomie sobie nie pozwalałam.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych