Skocz do zawartości


Zdjęcie

Father of all bombs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pietras.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Amerykańskie wojsko może się schować. Jego bomba paliwowo-powietrzna, zwana matką wszystkich bomb, nie jest już najpotężniejsza na świecie. Rosjanie przetestowali coś znacznie groźniejszego. To bomba próżniowa, której wybuch czyni większe spustoszenie niż ładunek atomowy. Test pokazała państwowa telewizja ORT. Na filmie widać, jak bombowiec TU-160 zrzuca potężny ładunek. Po eksplozji unosi się grzyb - taki jak po wybuchu bomby atomowej. Ładunek próżniowy po pierwszej eksplozji wysysa cały tlen z atmosfery. Gaz potem wybucha, niszcząc wszystko wokół.

Rosjanie zapewniają, że ich bomba nie łamie międzynarodowych traktatów, choć konwencje genewskie mówią, że zakazane jest używanie broni konwencjonalnej, która powoduje szczególne cierpienie. Rosjanie bombę przetestowali i chcą nią teraz straszyć cały świat.

Jak zapewnia w brytyjskim "Daily Telegraph" generał Aleksander Ruszkin, zastępca szefa rosyjskiego sztabu, bomba jest... całkowicie przyjazna środowisku. Bo, w przeciwieństwie do atomu, nie powoduje skażenia


Film "father of all bombs



Co o tym myślicie ?



Źródło: dziennik.pl
  • 0

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co o tym myślę, jak miło że ludzie zaczynają tak dbać o środowisko, aż serce rośnie. Żeby tak tylko przestali zabijać to już bym był w pełni szczęścia :]
  • 1

#3

maksioremix.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe po co oni ją budują żeby sie obronić ale przed kim przeciez narazie nie mają z nikim aż tak wrogich kontaktów.
  • 0

#4

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak zabijać to ekologicznie :sux:
  • 0

#5

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tak... ale w sumie dobrze, że przynajmniej od atomu odchodzą... chociaż co tam wszyscy robią po kryjomu to nikt nie wie...
  • 0



#6

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mysle ze ten temat na forum juz jest
  • 0

#7

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jupi, Greenpeace się ucieszy :crazy: . Ciekaw jestem jak to działa... :>
  • 0

#8

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

My tez takie mamy :D tylko o mocy tony trotylu
działa to bardzo prosto najpierw mniejszy ładunek rozrywa kadłub bomby i rozpyla zawartosc (taki proszek) drugi ładunek go zapala a zeby sie to wszytko paliło potrzebny jest tlen który pobierany jest z atmosfery bo substancje uzyte przy budowie bomby nie maja utleniaczy - cały ten proces dzieje sie w przeciągu dziesiątej częci sekundy - i ot bomba próżniowa (paliwowo powietrzna)
  • 0

#9

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a ja myślę, że pisze się w tym wypadku of, a nie off.
  • 0

#10

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że of, ale nie czepiajmy się literówek :)
  • 0

#11

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyścig zbrojeń trwa, więc teraz trzeba czekać na odpowiedź amerykanów. Chociaż może mają już coś ciekawego w zanadrzu i dopiero to podadzą do opinii publicznej :P
  • 0

#12

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a wg mnie jest to tylko propagandowa papka i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, tak było podczas zimnej wojny i tak jest teraz ;]
  • 0

#13

DeadAcc.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rosja była jest i będzie wrzodem na tyłku świata... Ale teraz to przegieli... Ekologiczna antyhumanitarna bomba destrukcyjna... jeez...
  • 0

#14

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że amerykańskie wojsko śmieje się z tej bomby, i mają coś mocniejszego, chociaż nic nigdy nie wiadomo... Ot, straszak żeby nastraszyć Zachód...
  • 0

#15 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja myślę, że amerykańskie wojsko śmieje się z tej bomby, i mają coś mocniejszego, chociaż nic nigdy nie wiadomo... Ot, straszak żeby nastraszyć Zachód...



Amerykanie od dawna mają takową bombe w posiadaniu, nazwali ją matką wszystkich bomb i to jest to samo.
Rosjanie nie chcąc być gorszymi też to zaprezentowali, z tą róznicą że nazwali to ojcem wszystkich bomb.

bomba prózniowa to nie zadna nowość

problem oczywiscie polega na tym że źródło: dziennik.pl, źle interpretuje pewne nazwy i
szuka sensacji na siłe, i to nie pierwszy raz.
pozdr
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych