Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajne bazy na Google Earth


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#16

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Imo zbyt dobrej jakości. Nie znam sie na tym, ale czy zrobienie zdjęć takiej jakości nie wymaga przelecenia się samolotem? Tak czy inaczej, kosmici ukrywają się w Sosnowcu, bo zdjęcia są tragicznej jakości, czyli, że chcieli coś ukryć :P



akurat w tym przypadku to zapewne powody finansowe :) po co wydawac tysiace $ dla jakiegos sosnowca kiedy wejdzie tam moze od 150-1000 osob rocznie(moze wiecej). A Nołego Yorku na GE bedzie szukac wiele wiele wiele wiecej osob :)
chcesz miec zooma sosnowca ?? kup se satelite :D

Użytkownik Lerlitz edytował ten post 20.12.2007 - 23:06

  • 0

#17

_DaRkNeS_.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurcze stronka mi z głowy wyleciała :P z obrazem z Satelity.. ( tylko Polska ) Reklamowali to w TV ;] na forum o ge czytałem że można właśnie z tej stronki.. wyciągać zdjęcia i podmieniać w ge ;]


Edit:Już wiem ( szybki jestem nie ?) www.zumi.pl ;] << jeśli chcecie sobie PL pooglądać to zapraszam ;]

Użytkownik _DaRkNeS_ edytował ten post 21.12.2007 - 09:43

  • 0

#18

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O matko, już wiem o co chodziło z Sosnowcem! ;D Jestem opóźniona jakaś. No tak, Dąbrowa wygląda na GE jak zielona plama.
  • 0

#19

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nic tajnego nie byłoby widoczne dla Google earth. Przynajmniej większość. Strefa 51 w GE jest ukazana tylko częściowo. Pokazane są w większości zwykle hangary. Główna siedziba area 51 jest białą plamą w GE. Zresztą wszystko co najtajniejsze znajduje sie głęboko pod ziemia wiec co im szkodzi :) .
  • 0



#20

grzegorz07.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli strefa 51 została przeniesiona to do jakiego kraju???? Jak myślicie????
  • 0

#21

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No przecież pod Sosnowcem jest. Pracuje tam.
  • 0

#22

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Litości. Z pewnością rząd amerykański czy tam innych państw udostępniły by wyraźne zdjęcia TAJNYCH baz . HAHAHAHAHA...google earth jest tak skonstruowane że ledwo widać pole pana heńka w polkowicach dolnych, ale TAJNE bazy super ostre....weźcie logicznie pomyślcie czasem.
  • 0

#23

Lachon.
  • Postów: 53
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to jest ? Zdjęcie pokazuje obszar wyspy Diego Garcia na oceanie Indyjskim. :

Dołączona grafika
  • 0

#24

Gradus.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Apropo tajnych baz na GE, to wygląda to według mnie tak:
- zdjęcia z GE są dosyć dobrej jakości, żeby ludzie myśleli, że skoro jest wszystko wyraźne, to nie ma nic tam takiego do ukrycia
- zdjęcia satelitarne były wykonywane, za zgodą "zarządu" bazy, kiedy większość samolotów/pojazdów znajdowała się w hangarach.
- zdjęcia praktycznie nie są aktualizowane
- baza, choć nie zbudowana w 100% pod ziemią ma taka konstrukcję, że nawet gdyby miało się w posiadaniu dobrą satelitę skierowaną w stronę bazy (mam na myśli Rosję), to i tak niewiele się zobaczy, gdyż najtajniejsze elementy są pod ziemią.
- tajne samoloty nie znajdują się na zewnątrz, a jak prowadzone są próbne loty, to kiedy jest ciemno, i to na dodatek w ruchu, aby obraz nie był tak wyraźny.

Mogę się mylić ale ja tak sobie to właśnie tłumaczę. ;)
  • 0

#25

olek91.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio próbowałem obejrzeć lotnisko należące chyba do wyższej szkoły oficerskiej w Dęblinie. Niestety była specjalnie rozpikselowana. Hehe fajny efekt po jednej stronie pięknie sfotografowane pola, a po drugiej rozpikselowane lotnisko. Czy to znaczy, że lotnisko szkoły oficerskiej, jest tajniejsze od a51?? :D
  • 0

#26

D_T.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to jest ? Zdjęcie pokazuje obszar wyspy Diego Garcia na oceanie Indyjskim. :


Tu masz odpowiedź:
http://pl.wikipedia....ki/Diego_Garcia
  • 0

#27

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej no sorry bardzo ale czemu ze zwykłej bazy wojskowej robi się TAJNA ? Jest to dla mnie trochę nie zrozumiałe i dziwne :o
  • 0

#28

Gradus.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czemu ze zwykłej bazy wojskowej robi się TAJNA?

Pomiędzy zwykłą, a tajną bazą jest istotna różnica...
Przykładem zwykłej bazy wojskowej może być 49 Pułk Śmigłowców Bojowych w Pruszczu Gdańskim. Co prawda teoretycznie nie wolno robić zdjęć, ale co roku organizowany jest tam piknik lotniczy, na którym najlepsi piloci pokazują tam swoje umiejętności :) , baza jest wtedy otwarta, można normalnie wejść i robić zdjęcia. A nawet, kiedy nie ma żadnych dni otwartych, to można legalnie podejść pod płot i pooglądać ćwiczenia żołnierzy na Mi 24-d (jest co pooglądać 8) ) i nikt nie robi z tego powodu żadnej afery.
Inaczej sprawa się ma w przypadku tajnych baz. Miejsce, dokąd można się legalnie zbliżyć jest tak odległe od bazy, że szczegółów bazy nie widać. Co gorsza, po przekroczeniu pewnej strefy żołnierze teoretycznie mają prawo otworzyć ogień :o .
  • 0

#29

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twoja wypowiedź jest bardzo interesująca i prawdziwa ale miałem co innego na myśli chodziło mi o to że zdjęcia satelitarne nie pokazują chodzi nie zaznaczają baz które są tajne a które nie bo nie które bazy na tych zdjęciach nie są tajne :D
  • 0

#30

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zdjecia z google to 2000-2002 rok.

edit [17.05.08] AlienGrey
5.2 Rozmiar maksymalny awatara to: 100x100 pikseli i 20KB.
Twój avatar: 128x102

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych