Skocz do zawartości


Zdjęcie

Al-Kaida przygotowuje zamachy na USA na wielką skalę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja Myślę zr al-kaida znowu kręci kichę grin.gif i tylko straszy smile1.gif


Przygotowania do ataku na dużą skalę trwają często kilka lat. Minęło 6 lat od bardzo dużego ataku. W tym czasie agenci wywiadu podobno udaremnili wiele ataków już w fazie planowania.

jak myślicie...jakiej formy ataku może użyć al kaida?


Ja stawiam na kilka rodzajów ataków w ciągu jednego dnia. Np. najpierw ataki na jakieś strategiczne punkty takie jak elektrownie, a potem np. duże skupiska ludzi (w USA stadiony są pełne podczas rozgrywek futbolu amerykańskiego ). Myślę także, że użyją cystern z benzyną, ciężarówek z chemikaliami. Możliwe, że puszczą także np. gaz do metra w NY, lub rozpylą jakąś truciznę nad miastem (nie wiem czy pamiętacie temat jakiś czas temu na tym forum o martwych ptakach w różnych miejscach w USA - al-Kaida mogła testować w ten sposób broń chemiczną, bo już to robili m.in na psach w Afganistanie. Może chcieli sprawdzić jak to działa w otwartej przestrzeni.) Uważam, że najbardziej zagrożony jest Nowy York i Waszyngton.

Ap ropo całej sytuacji, przemówienie Osamy też zastanawia, tym bardziej, że odzywa się bardzo rzadko.

Linki do najnowszego filmu z Osamą (spora część z nich już nie działa) znajdziecie tu:
http://clearinghouse...read.php?t=9013
  • 0

#17

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rząd amerykański szykuje zamachy na USA na wielką skalę (taki był chyba tytuł postu, prawda?)

Cóż mogę powiedzieć? Chyba tylko...: ZNOWU???
  • 0

#18

~Diego.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od 6 lat ciagle czytam o prawdopodobynch zamach w usa przygotowywanych przez al kaide. Nie wiem kto rozprowadza te informacje w usa, ale sam fakt ze tak czesto sa one ukazywane i nic sie nie dzieje powinien amerykanom dac do myslenia o tych agencjach rzadowych, ktore tak czesto o tym informuja, bo jak dla mnie to sie robi juz smieszne :) Troche zal mi tez tych amerykanow, ciagle ich strasza i strasza, ci co wierza w te wszystkie informacje musza byc niezle zestresowani ,,przygotowywanymi atakami'' od 6 lat, ciagla atmosfera zagrozenia (bardzo ciekawa polityka busha, w sam raz, aby stworzyc panstwo policyjne z totalna inwigilacja spoleczenstwa). Byc moze byly jakies zamachy planowane, ale na pewno nie az tyle, bo tych informacji o prawdopodonych zamachach bylo w ciagu 6 lat bardzo wiele i jesli bylaby to prawda to wszystkim zamachom agencje rzadowe nie bylyby w stanie zapobiec, a jak wiadomo nie wydarzyl sie ani jeden.
  • 0

#19

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlatego, ~Diego nie będzie żadnych ataków. Po jakimś czasie od ostatnich doniesień o możliwych atakach trzeba było to powtórzyć, aby naród amerykański nie poczuł się czasem za spokojnie.
  • 0

#20

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Irak - zastój, brak postępoów.
Afganistan - zastój , brak postępów
republiki poradzieckie - zastój brak postępów.

Tylko akcje Alkaidy pozwolą na dalsze utrzymywanie wojsk w tych rejonach. Ciężko będzie ale amerykańską opinią publiczną bardzo łatwo się manipuluje.
  • 0

#21

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ap ropo całej sytuacji, przemówienie Osamy też zastanawia, tym bardziej, że odzywa się bardzo rzadko.

Ostatnio slyszalem dyskusje na temat, dlaczego Osama ma w ostatnim przemowieniu czarna brode skoro wczesniej mial siwa. Ale ustalono w koncu, ze muzulmanie tak maja, ze farbuja sobie brody, zeby wygladac na mlodszych i pokazac ze sa w pelni sil.
  • 0

#22

Mario Z.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kazdy ma wazniejsze sprawy na glowie ale mozna to zmienic i mozna zaadoptowac dzieciaka jako VRP niezle by bylo nie? ojoj mam glowe pelna pomyslow.... ;p

Jeżeli podejmiesz jakąś akcję dzięki temu że napisałem coś w tym temacie to będzie to mój najlepszy tekst jaki napisałem w necie (a nawet chyba w ogóle najlepszy) :mrgreen: ...no byłoby fajno

Swoją drogą zastanawiam się czy USA upadnie kiedyś przez swoją pychę, wciskanie ludziom ciemnoty i ogłupianie jak starożytne cywilizacje, np. Egipt.
  • 0

#23

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Anonimowy telefon do policji:


"Zaatakujemy bazy USA w Niemczech"


Panika w Niemczech. W 6. rocznicę zamachu na WTC anonimowy rozmówca zaalarmował o planowanych zamachach na bazy USA w tym kraju. Sytuacja jest poważna. Od niemieckich antyterrorystów zaroiły się okolice amerykańskiego lotniska wojskowego w Spangdahlem na zachodzie kraju.

O akcji antyterrorystów w Spangdahlem poinformowała miejscowa telewizja, powołując się na informację ze źródeł policyjnych.

Według agencji Associated Press, mężczyzna mówiący po niemiecku z rosyjskim bądź tureckim akcentem zadzwonił do centrali bazy w Spangdahlem. Groził, że wraz z czterema wspólnikami zdetonuje bomby w obiektach USA w Niemczech. Nieoficjalne informacje mówią też o możliwych atakach za pomocą ciężarówek wypełnionych materiałami wybuchowymi.

Choć telefon może być tylko głupim żartem, policja traktuje sprawę bardzo poważnie. Antyterroryści i saperzy metr po metrze przeszukują teren lotniska w Spangdahlem. Zwłaszcza że nie tak dawno niemiecka policja złapała trzech niedoszłych zamachowców. Celem dwóch Niemców i Turka były m.in. właśnie bazy USA.
http://www.dziennik....ArticleId=59855
  • 0



#24 Gość_Murky

Gość_Murky.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe od kiedy Al-Kaida uprzedza przed zamachami (tj telefonicznie, a nie jakies niejasne pogrozki) ;) Chyba ze sa pewni swego i ma to byc cos naprawde grubego (i chca pokazac ze pomimo ostrzezenia nie udalo sie niemieckim sluzbom zapobiedz atakowi).
  • 0

#25

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przyłączam się do zdania większości. Wiszące nad nami zagrożenie terrorystyczne to jeden z większych mitów naszych czasów, jak i jedna z najlepszych współczesnych kreacji politycznych. Jak ktoś to zgrabnie wyliczył, szanse że nasze życie padnie ofiarą zamachu terrorystycznego, jest 8 razy mniejsze niż że zginiemy schodząc z drabiny.
  • 0

#26

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostrzeżenie przed planowanym atakiem to najlepsza rzecz jaką mogą zrobić terroryści. Postawienie wszystkich służb w pogotowiu na pewno pomoże im w wykończeniu planowanej, na pewno sporo czasu, akcji. Czy w Moskwie, Madrycie albo Londynie ktoś wcześniej informował o planowanym zamachu? Można to tylko skwitować śmiechem :lol Żadnych ataków na bzy USA w Niemczech nie będzie, ponieważ nikt nie psułby sobie planów stawiając na nogi wszystkich dookoła miejsca, które wybrano za cel. Jedyną możliwością, oczywiście oprócz "lipnej" informacji, jest to, że wybrano zupełnie inny cel, a telefon ten miał za zdanie odwrócić uwagę od niego. Moim skromnym zdaniem jednak jest to zwkła podpucha, tak jak wiele telefonów o bombach, o jakich słyszymy w tv lub czytamy na necie, i nic u naszych zachodnich sąsiadów się nie wydarzy ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych