Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielka lista ateistów i agnostyków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zabawne, narazie to w waszych jamach ze złota wymagane są legitymacje i rytułały nie wspominając o corocznych kontrolach panów z "dobrą nowiną" niczym agentów SB.



Ale podobno ateizm to nie religia, a coraz bardziej zaczyna się do niej upodabniać..
  • 0

#17

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

'Z drugiej strony, dlaczego wierzymy, że Australia istnieje? Albo Jowisz? Pewnie 99% (w drugim przypadku nawet 100% wink1.gif tutaj obecnych nigdy tam nie był, a nikt tego nie kwestionuje...'

Bawi mnie taka socjotechnika, a spotykam takie porownania na kazdym kroku na tego typu forach.
  • 0

#18

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W jakimże pięknym kraju przyszło mi żyć, wszyscy się na jakieś listy wpisują, nie ważne co i jak ale Kowalski się wpisał to ja też, a co mi tam nie będę gorszy. To mi przypomina stare czasy kiedy były listy kolejki np. po pralkę :rotfl:
  • 0



#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To nie jest śmieszne kilka lat temu zarządałem aby mnie skreślono ze statystyk Kościoła jako ateistę.
Możecie sobie nie uwieryć ale dostałem odpowiedź PO DECYZJI SĄDU :wall:

Jeśli nie wierzycie w necie jest pełno takich problemów Zostałeś Ochrzczony i Basta :mlotek:
  • 0



#20

Toperz.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Indoctrine: rozwaliłeś mnie na łopatki! :rotfl:

Ateizm jako religia? Może książkę napisz?

To, że istnieją zrzeszenia ludzi o takich, a nie innych poglądach nie tworzy z nich jeszcze organizacji religijnej. Partie polityczne, związki zawodowe czy organizacje typu greenpeace nie są sektami, nie mają wiele wspólnego z religią. W internecie robiono listy za odejściem Giertycha, gdzie wpisywali się zarówno uczniowie jak i profesorowie na uniwersytetach. Nie powiesz mi chyba, że upodabniali się tym do jakiejś religii.

Swoją drogą: wpisałem się na listę, nie wstydzę się swojego ateizmu, wręcz jestem z niego dumny.
Poza mało entuzjastyczną reakcją rodziców na moją zmianę poglądów (a było to bardzo dawno temu i wszelkie niesnaski tym wywołane poszły w niepamięć lata temu) nie spotkały mnie żadne nieprzyjemności związane z moimi poglądami.
  • 0

#21

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Indoctrine: rozwaliłeś mnie na łopatki!
Ateizm jako religia? Może książkę napisz?

Popieram może Teletubisie jako religia ? :cafe: To cios dla mnie biednego ateisty
  • 0



#22

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest śmieszne kilka lat temu zarządałem aby mnie skreślono ze statystyk Kościoła jako ateistę.
Możecie sobie nie uwieryć ale dostałem odpowiedź PO DECYZJI SĄDU :wall:

Jeśli nie wierzycie w necie jest pełno takich problemów Zostałeś Ochrzczony i Basta :mlotek:


Zarządzasz czym? :lol :

Ile masz lat? 10? :(

Jak chcesz odejść od Kościoła polecam termin "apostazja" jak i stronkę: apostazja.info . Tam masz opisane jak się odchodzi od Kościoła, wysyłasz 2-3 listy i tyle.
  • 0

#23

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

apostazja


To mało proponuję Apostazja I problemy z tym związane :drink:
Żeby było uczciwiej

wysyłasz 2-3 listy i tyle


Możesz do kolegi wysłać żeby ci oddał rower taki sam efekt
  • 0



#24

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Toperz, ależ oczywiście, że ateizm jest swego rodzaju religią, gdzie obiektem kultu jest nieistnienie Boga. W swoim zacietrzewieniu antyreligijnym tworzycie masę tekstów, które mają na celu dyskredytowanie Kościoła, podważacie fakty historyczne, wchodzicie w polemikę z prawdami wiary i dogmatami.. Zupełnie jak fundamentaliści innych religii, którzy szukają dowodów na obalenie wierzeń innych...
  • 0

#25

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chetnie bym sie wpisal jako agnostyk na te liste, ale nie chce byc mylony z ateista.
  • 0

#26

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O rany, Nowak robi listę satanistów, Giertych chce zrobić listę kto jest homo, żeby było wiadomo kto nie powinien uczyć w szkole :wall:, mamy listę Wildsteina, PiS też ma jakąś listę no to i ateiści też mają listę :] .
Listy wszelkiego rodzają stają się bardzo popularne ostatnio. Dużo ludzi na tej liście daje tylko swoje imię tak jakby się bali potem, że ktoś im z tego powodu naubliża. Jak się wpisywać to, że tak napiszę kolokwialnie, pełną gębą.
  • 0

#27

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na co komu taka lista... To pewnie Młodzież Wszechpolska wymyśliła żeby znaleźć antychrystów wszelakich :D
  • 0

#28

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam się wpisałam jako agnostyczka.
Jak więcej osób to zrobi to może w końcu ktoś zauważy ,że tak naprawdę nasza "ukochana" Polska nie jest krajem w 100% zamieszkałym przez wierzących i praktykujących katolików. I może wreszcie ateizm i agnostycyzm przestanie być uważany za coś nienormalnego i szkodliwego społecznie. Bo jak na razie to większość ludzi jakich spotykam uważa ,że jedyna postawa jaka ma rację bytu jest postawa zwana: polak-katolik. A jak ktoś uważa inaczej jest zaraz dyskryminowany. Zero tolerancji poprostu.



Eh, naprawdę nie rozumiem co wam przeszkadza w tej liście. Znowu znaleźliście sobie temat który trzeba zjechać? Jakikolwiek nowy pomysł się pojawia to zaraz większość komentarzy jest na NIE. Naprawdę nic nie możecie nigdy pochwalić? Moim osobistym zdaniem taka lista jest dobrą rzeczą, na pytanie "Dlaczego?" odpowiedź znajdziecie w pierwszej części posta.
  • 0



#29

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Osobiście znam bardzo mało katolików. Są we mnie gorsze rzeczy niż agnostyk. Może następna będzie lista furry :3
  • 0

#30

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja do tego całego tzw. "wyścigu" religii się nie mieszam. Po prostu chcę byc neutralny i niejestem ani ateistą ani jakimś innym :D ale jakbym miał wybierac ruch religijny do którego miałbym się przyłączyc wybrałbym buddyzm...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych