Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziś wieczorem tony wody spadną z nieba


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 replies to this topic

#1

BosopopiasQ.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Meteorolodzy: dziś wieczorem tony wody spadną z nieba





Krakowscy synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu, które w środę w ciągu dnia i w nocy ze środy na czwartek wystąpią w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Także na Mazowszu ma padać intensywnie.

Strefa opadów przemieszczać się będzie ze wschodu na zachód. Na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku w ciągu doby może spaść od 40 do 60 mm, a miejscami nawet do 80 mm deszczu. W Świętokrzyskiem opady będą słabsze - do 30 mm. Jeden milimetr opadu to jeden litr wody na metr kwadratowy terenu.
Skutki to podtopienia, zalania, zagrożenie powodziowe; zagrożenie życia, uszkodzenia dróg i budynków; trudności komunikacyjne, osunięcia ziemi na zboczach o nieprzepuszczalnym podłożu - ostrzegają synoptycy z krakowskiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMiGW.

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie wydało także biuro IMiGW we Wrocławiu. Przewidywana wysokość opadów w regionie wyniesie od 30 do 50 mm, jednak w dorzeczu górnej Odry, w woj. opolskim i w Sudetach, w ciągu najbliższej doby może spaść od 70 do 80, a lokalnie nawet ok. 100 mm deszczu.
Dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Opolskiego ostrzega, że na skutek deszczu może dojść do utrudnień - m.in. w komunikacji, lokalnych zalań, zagrożenia powodziowego, a także uszkodzeń dróg i budynków.

Jeszcze w środę do północy w województwie mazowieckim będą występować intensywne i obfite opady deszczu - ostrzega Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Według prognoz, szczególnie na południu i wschodzie województwa opady będą duże - może tam spaść do 25 litrów wody na metr kwadratowy. Opadom będzie towarzyszył okresowy silny i porywisty wiatr północny, w porywach dochodzący do 65 km/h.

Jak podkreślił kierownik oddziału prasowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Grzegorz Ćwiek, opady mogą spowodować zalania piwnic, utrudnienia komunikacyjne, a także lokalne podtopienia.

Tymczasem w Tatrach już zima. Od rana pada tam śnieg. W niektórych miejscach jego warstwa ma ponad pół metra. Drogi są śliskie i niebezpieczne, bo temperatura utrzymuje się wciąż na plusie.




Źródło: http://wiadomosci.wp...mp;ticaid=1468e
  • 0

#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzę, że jesień ładuję Nam już z grubej rury:) Podobno zima ma byc ostra.
  • 0

#3

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie juz pada od nocy z kilkoma przerwami :/ Świetne rozpoczecie roku szkolnego...
  • 0

#4

BosopopiasQ.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak im się sprawdza :/ W centrum rzeczywiście leeeeeeje i wieeeeeje od samiuskiego rana :wow:
Masssakra
  • 0

#5

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dobrze, że pada, ale nie musi aż tak mocno. Ja wolę taką pogodę niż 35 w cieniu :omfg: . Jeżeli zima będzie mroźna i bezśnieżna, to nawet tak obfite opady jesienią nie umniejszą suszy jaka będzie na wiosnę (no chyba, że śnieg spadnie, albo przynajmniej pod koniec zimy będzie deszcz padał).
  • 0

#6

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Deszcz o tej porze roku to zupełnie normalne zjawisko, ale śnieg i zamiecie śnieżne to już, jak na lato zupełnie nienormalne :wow: W Zakopanem pada śnieg i to nie tylko na Kasprowym.
  • 0



#7

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

leje , jest zimno , nic fajnego :P
  • 0

#8

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

E tam, też wolę taką pogodę niż upały. Gorzej z burzami bo mi wtedy net najczęściej pada :)
  • 0

#9

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie nawidze jesieni, wogole miesiecy od wrzesnia do listopada z listopadem wlacznie. U mnie dzisiaj leje od rana i im blizej nocy tym deszcz jest intensywniejszy :<
  • 0



#10

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to śpiewał Kazik:
"i zimno i pada, i zimno i pada
na to miejsce w środku Europy"
Rzeczywiście wrzesień nie rozpieszcza nas jak na razie, ale nie ma wszystkiego przekreślać, może jeszcze przyjdzie kilka ciepłych dni ;)
  • 0

#11

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tez mi odkrycie :P . Caly dzien leje bez przerwy to czemu w nocy by mialo przestac, a jak bedzie powidz to mi szkole odwolaja :P
  • 0

#12

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:D cały dzień lało a wieczorem przestało:P jutro ma jeszcze padać, i w piątek na lubelszczyźnie będzie mam nadzieje sucho
  • 0



#13

Szarlej Darknes.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech leje, mam już dosyć lata. Przynajmniej się lepiej w szkole siedzi ze świadomością, że za oknem i tak leje.
  • 0

#14

BosopopiasQ.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie z taką intensywnością i nie przy akompaniamencie takiego wiatru, ale niech pada bo pragnie mi się grzyyyybobranie :D
  • 0

#15

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Woj Opolskie 00:04

wieje strasznie ale pada słabo
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych