Skocz do zawartości


Zdjęcie

666, czyli polowanie na Antychrysta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

JP II był 8 Papieżem XX wieku

No i co z tego??
Po pierwsze takie teksty można interpretować na wiele sposobów. jak ktoś się dobrze zaprze to do wszystkiego to podczepi.
Po drugie JPII już nie żyje, w swoim życiu nie zrobił nic co na miano antychrysta zasługuje, więc przestańcie szukać na siłę jakiś powiązań :wall:
Arsen chyba niepotrzebnie o nim wspomniał na początku tematu, teraz wszyscy będą szukali "papieżoszatana" :lol
  • 0

#32

Izdeb.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ee tam, każdy wie, że Antychrystem jest Polak z rodu Dawidowego, czyli nasz kochany "mesjasz"
  • 0

#33

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to w końcu o kim mowa?Może jakaś podpowiedź?
  • 0

#34

Michalson.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

daj spokój, gościu nie podał nazwiska, narobił zamiesznia, rozpoczęły się dyskusje itd. Nie wiem czemu to zrobił, bał się opieprzu? Gościu, jak coś piszesz to napisz co wiesz, pisanie 'ja wiem ale nie powiem, może pobawimy się w zagadki' to nie jest dobra droga...
  • 0

#35

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ee tam głupie gadanie.. z każda liczba da sie tak wykombinować wystarczy dobrze znać historię.. i trochę pogłówkować....



тсшу ьфт г икуфл ьн сщву.
  • 0



#36

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystkie te znaki przypisane są też odpowiednim cyfrom, odpowiednio: 50, 200, 6, 50, 100, 60 i 200, i tak się składa, że ich suma wynosi ni mniej, ni więcej, tylko 666. Proste? Niby tak, ale od tego liczenie dopiero zaczęło się na poważnie.

na jakiej podstawie akurat te liczby ? chyba ktoś na siłę chciał 666 wykombinować :)
  • 0

#37

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

baardzo polecam książkę (serię 12 książek) o końcu świata, opartą na Apokalipsie św. Jana, autorstwa Tim'a Lahaye'a i Jerry'ego B. Jenkins'a. W żadnej z książek nie występuje liczba 666, natomiast powtarza się 216, która ma być prawdziwą cyfrą szatana ;) ) świetna lektura.
  • 0

#38

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta, raz jest to 666, raz 777, raz 216, innym razem jeszcze inna :P Ciekawe jaka jest prawdziwa :P
  • 0

#39

borowy92.
  • Postów: 19
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może każda liczba jest liczbą bestii, a tak na marginesie istnieje(niby) liczba bestii, a jaka to liczba Boga?
  • 0

#40

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żadna, bo liczenie (forsy) jest oznaką bogactwa a wiadomo że to dzieło szatana :D

A tak na poważnie, słyszałam teorię że Hitler był antychrystem, no a jednak żyjemy...
A czemu jak raz ma żyć teraz lub niedawno? Może jeszcze go nie było?
  • 0

#41

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tak na poważnie, słyszałam teorię że Hitler był antychrystem, no a jednak żyjemy...


A nie uważasz, że antychrystowi (of course jeśli to nie jest brednia)będzie bardziej zależało na naszej śmierci duchowej niż fizycznej??? Na pozbawieniu ludzi godności, wolności i szacunku do drugiego człowieka a dostaniu w zamian komfortowego życia materialnego? Słyszałem, że będzie to jakiś wybitny polityk, który będzie czynił "cuda gospodarcze" (może chodzi o Tuska :o )
  • 0

#42

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A my ciągle o Polakach :)
Wystarczy, że w NIBY przepowiedniach Polska ma ocaleć jako jedyny wierny naród :P
  • 0

#43

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się kiedyś śniło, że rodziłam antychrysta i jeszcze podczas tego na mnie egzorcyzmy odprawiali :D
  • 0

#44

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

może każda liczba jest liczbą bestii, a tak na marginesie istnieje(niby) liczba bestii, a jaka to liczba Boga?

Mówi się, że 7 ;)
  • 0

#45

ogr.
  • Postów: 149
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy artykuł, ukazujący moim zdaniem pewną tendencje jaką mamy jako ludzie, gdy przyjdzie nam zinterpretować cokolwiek. Zazwyczaj staramy się dopasować do jednego ze schematów znanej nam rzeczywistości, co w pewien sposób zawęża nam pole postrzegania.
Obawiam się, że budowanie całej filozofii na jednym ujęciu zdania (może nawet specjalnie odwracającym uwagę), jest znacznie mniej pewne, niż w oparciu o pewien całokształt.
W tym przypadku mamy Jezusa Chrystusa, który jest w ujęciu Ewangelii osobą fizyczną – człowiekiem, a nasza tendencja dopasowywania do znanej nam rzeczywistości, sugeruje nam, aby antychryst – przeciwnik Chrystusa był również osobą fizyczną, jakimś knującym, złym człowiekiem z przewrotną nauką, znamieniem trzech szóstek i najlepiej kozimi rogami. Taka personifikacja antychrysta, ułatwia nam nieco poczucia niezręcznej niewiedzy i niepewności, gdyż taki antychryst staje się, namacalny, łatwy do ogarnięcia – skoncentrowany w jednym miejscu.

Chrystus nauczał, aby modlić się TYLKO do Boga, nie obnosić się ze swoja pobożnością przed ludźmi (np. aby modlić się w ukryciu), wybaczać innym, szanować ich pojedynczo, czy całe rzesze, i traktować tak, jakbyśmy chcieli być traktowani przez innych.
Jeżeli ująć Chrystusa w kontekście jego nauki, a jego naukę jako sposób myślenia i postępowania, wówczas za antychrysta można uznać wszelkie zasady, normy, poglądy i poczynania, które stoją w opozycji do nauki Jezusa Chrystusa.
Także (jak to ujęto w powyższym artykule) może okazać się, że antychryst jest prawie wszędzie i prawie we wszystkim, bo np. modlenie się do kogoś innego niż Bóg, czy w obecności innych ludzi, jest niezgodne z nauką Chrystusa. Następnie antychryst jest we wszystkim co jest działaniem innych ludzi i szkodzi człowiekowi fizycznie czy duchowo. Jest zatem w karze śmierci, w zanieczyszczonym powietrzu, w braku szacunku do innych, nietolerancji, we wszystkim co w błąd wprowadza, w papierosie, w hamburgerze, w azbeście, w zdradzeniu partnera/małżonka, w pestycydach w jedzeniu, w zemście, we wszystkim co z wojskiem związane, w niecnych praktykach firm farmaceutycznych, w zakazie używania prezerwatyw, w pieniądzu, w TV, w Internecie, w hedonizmie, w prawie, w ekonomii, w ludzkich myślach i postępowaniu...
W prawie Unii Europejskiej też znajdziemy znamiona antychrystusowej nauki, gdyż wspiera ono swoje kraje w zakresie rolnictwa, w postaci dopłat za zboże, przez co Europa nie kupuje zboża z Afryki. Europa i tak dobrze przedzie w skali globu, a w Afryce bieda aż piszczy, a tylko dzięki rolnictwu może stanąć na nogi.
W wodzie świeconej przy wejściu do kościoła też, bo prawie każdy zanurza tam palce i różne chorobotwórcze bakterie roznoszą się na pozostałych.
No i w moim zachowaniu, bo pisze ten tekst, a przecież pracodawca nie za to mi płaci.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych