Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądowanie Apollo na Księżycu


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#16 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

najsmieszniejsza rzecza jest myslenie ze jestesmy doskonali, niepowtarzalni i ze mamy monopol na zycie na cuchnacej ziemi gdzie ziemia w porownaniu do calego wszechswiata jest jak jedna mala plamka gowna na murze chinskim.

To sie nazywa PYCHA!
  • 0

#17

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podoba mi sie jedno zdanie w artykule.

"Każdy profesjonalny fotograf powie, że to jest niewykonalne. "

Chodzi o sposob i ilosc robienia zdjec. Rozbawilo mnie zdanie znacznie bardziej niz caly artykul.Zastanawia mnie zatem czy autor artykulu lub chociaz jego tlumacz, zajmuje sie przynajmniej amatorsko fotografia aby wysuwac podobne przypuszczenia. Zastanawia mnie tez czy ktorys z nich zadal sobie trud aby poczytac o parametrach technicznych aparatow fotograficznych uzytych do sesji zdjeciowych, ktore nota bene mialy za zadanie dokumentowac niemal kazdy krok astronautow na Ksiezycu. Mowa tu o 70mm Hasselblad wykorzystywanych w zasadzie do wiekszosci zdjec, czy ALSCC do fotografii zblizeniowych.

I na koniec jeszcze jedno. Czy ktokolwiek ze sceptykow ladowania na Ksiezycu pokusil sie choc raz o obejrzenie pelnego katalogu wykonanych zdjec? Moze wowczas daloby to niektorym pojecie jak i kiedy je robiono. Dla mnie artykul pozbawiony jest jakichkolwiek logicznych argumentow przemawiajacych za mistyfikacja Amerykanow.
Ot bajanie a la niezbyt udany Erich von Daeniken
  • 0

#18

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Posłuchaj , ty możesz takie teksty walic ale oni i tak zaraz cie objadą....Jak już jakąś teorie tu puszczą to nie ma bata zeby przestali w nią wierzyć, podobnie jak w to.
  • 0

#19

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I na koniec jeszcze jedno. Czy ktokolwiek ze sceptykow ladowania na Ksiezycu pokusil sie choc raz o obejrzenie pelnego katalogu wykonanych zdjec?


HeH ... szkoda tylko, że wiele fotek z katalogu poznikało ... :D
  • 0



#20

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]HeH ... szkoda tylko, że wiele fotek z katalogu poznikało ...


Nie sądze żeby twoja teoria była słuszna. Skoro amerykanie na Ksieżycu nigdy nie byli to po co mieli usuwac zdjęcia z katalogów-przecież je po to robili zeby dac jaknajwiecej dowodow na to ze byli.
  • 0

#21

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

=]HeH ... szkoda tylko, że wiele fotek z katalogu poznikało ...


Nie sądze żeby twoja teoria była słuszna. Skoro amerykanie na Ksieżycu nigdy nie byli to po co mieli usuwac zdjęcia z katalogów-przecież je po to robili zeby dac jaknajwiecej dowodow na to ze byli.


O jaaaaaa :lol :
Człowieku ja je ... PRZEGLĄDAŁEM ... a ty nawet nie ruszyłeś swoich 4 liter aby je przejrzeć :D
  • 0



#22

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I oczywiscie rozumiem że ty wiesz co ja robie...
  • 0

#23

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chetnie dowiem sie skad takie dane z artykulu :

"To jest aktualna ilość zdjęć wykonanych podczas sześciu misji Apollo:

Apollo 11...........121
Apollo 12...........504
Apollo 14...........374
Apollo 15..........1021
Apollo 16..........1765
Apollo 17..........1986 "

I chetnie sie tez dowiem jakich zdjec, z czym oraz z jakich katalogow brakuje?

Oto oficjalny i znany mi spis albumow misji Apollo udostepnionych przez NASA:
Apollo Image Atlas
Apollo 11 9 Magazines 1407 Images
Apollo 12 14 Magazines 2113 Images
Apollo 14 14 Magazines 1336 Images
Apollo 15 19 Magazines 2640 Images
Apollo 16 22 Magazines 2801 Images
Apollo 17 23 Magazines 3581 Images

I wyciag tylko pierwszego magazynu z misji Apollo 11:
Magazine N AS11-36-5291 to AS11-36-5432 [142 color images (0 surface; 28 orbital; 114 other)]
A magazynow jest 9.

Kolejny wiec dowod na zywienie sie glupotami i potem bezmyslne powielanie ich.
Koniec piesni.
  • 0

#24

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I chetnie sie tez dowiem jakich zdjec, z czym oraz z jakich katalogow brakuje?


Tych, których nie ma to brakuje ... :gicior:
Jak ja je przeglądałem to brakowało i tyle mam do powiedzenia ... na reszte pytań odpowie autor w/w artykułu.
  • 0



#25

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze. Zadam wiec pytanie inaczej.
Ktorej misji Apollo dotycza te brakujace zdjecia oraz prosze o podanie ich numerow, wzglednie numerow zdjec w danym katalogu, miedzy ktorymi nie ma tych "brakujacych"

Co do artykulu to zwazywszy chocby na zaprezentowane bzdurne dane o ilosci sporzadzonych materialow zdjeciowych na Ksiezycu , nad reszta nie warto chyba nawet dyskutowac. Ciemnogrod.
  • 0

#26

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze. Zadam wiec pytanie inaczej.
Ktorej misji Apollo dotycza te brakujace zdjecia oraz prosze o podanie ich numerow, wzglednie numerow zdjec w danym katalogu, miedzy ktorymi nie ma tych "brakujacych"


Skoro przeglądałaś ta stronę do której sam dawałeś link to sorry ... ale sam znasz odpowiedź na to stwierdzenie ...

Chyba, że niezobaczyłeś wszystkiego ...

Tam jest tego tyle, że spędziłbym nad wypisywaniem tego pół wieczoru - sam dobrze o tym wiesz.

Także wytrzymaj do jutra i może wtedy gdy znajde więcej czasu to wypisze ci te literki z nazwami zdjęć i misjii. Sam, wiesz że teraz na szybkiego jest to niewykonalne!
  • 0



#27

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze zeby nie szukac za daleko skup sie wylacznie na zdjeciach, gdzie astronauci wyladowali na Ksiezycu. To nam ulatwi sprawe.
Ale przy okazji znajac oficjalny katalog zdjec, ktory ci podrzucilem, jak odniesiesz sie do tych kretynskich cyfr podanych w dyskutowanym artykule?
  • 0

#28

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale przy okazji znajac oficjalny katalog zdjec, ktory ci podrzucilem, jak odniesiesz sie do tych kretynskich cyfr podanych w dyskutowanym artykule?


Ja nie znam dokładnej liczby zdjęć z katalogu ... także zapewne autor artykułu powie cos więcej. Pewnie teraz powiesz, że skoro nie znam 100% fotek to gadam bzdury odnośnie tego, że widziałem brakujące miejsca z fotkami. Ale naprawde takowe widziałem. A idąc dalej skoro nie znam katalogu w 100% może ich tam być więcej (czyt. samych ramek z brakującymi fotkami).

Ten problem (liczba zdjęć) rozwiążesz z Eurim.
  • 0



#29

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie zatem czy autor artykulu lub chociaz jego tlumacz, zajmuje sie przynajmniej amatorsko fotografia aby wysuwac podobne przypuszczenia.


Tlumacz nie musi, tlumacz tlumaczy.

Kolejny wiec dowod na zywienie sie glupotami i potem bezmyslne powielanie ich.


Powtorze, ze tlumacz tlumaczy


Co do artykulu to zwazywszy chocby na zaprezentowane bzdurne dane o ilosci sporzadzonych materialow zdjeciowych na Ksiezycu , nad reszta nie warto chyba nawet dyskutowac. Ciemnogrod.


jeszcze raz zamieszcze stopke

2005 by Jack White
Tłumaczenie: Eurycide
Vortal Rzeczy Paranormalnych
www.paranormalne.forall.pl

na podstawie
www.aulis.com

tak wiec, mozesz roscic sobie pretensje wobec nijakiego Jacka White'a -> adres do niego znajdziesz na powyzszej stronie :) Mam wrazenie ze drazysz temat z pretensjami do mojej osoby.
  • 0



#30

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mowiac szczerze nie czepiam sie ani troche czy znasz albo i nie dokladne dane z tych katalogow. Raczej nie powinienies bo strone podalem dosc niedawno a fotek jest tysiace. Chodzi o to ze sam sie chetnie dowiem czy braki o ktorych piszesz rzeczywiscie istnieja, bo ja sobie nie przypominam.

Co do artykulu, moja opinie na jego temat juz wyrazilem. Jak przejrzysz katalogi, stwierdzisz ani chybi to samo co ja.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych