Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pas na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam.Nie wiem czy to ten temat, jeżeli nie ten to proszę o przeniesienie.

Zauważył ktoś te obiekty na niebie?

Obserwuję niebo od małolata (lubię to) a dziś widziałęm coś pierwszy raz w życiu.

odkąd zauważyłem to około 70 obiektów wyglądających jak typowa gwiazda przeleciało nad moją głową z kierunku płd zach na płn wsch.

Leciały jak wojskowe obiekty w równej linii (wg mnie po ekliptyce).  Nie gasły, nie miały świateł innego koloru.

Coś czuję że będzie o tym jutro gadane. Jestem ciekaw co to mogło być


Aparat w telefonie tego nie łapał. mam nagranie rozmowy z bratem w czasie próby nagrania telefonem.

Tak piliśmy piwo na placu w czasie kwarantanny...

 

przeniesiony.gif

TT.


  • 0

#17

hekatomba.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) odkąd zauważyłem to około 70 obiektów wyglądających jak typowa gwiazda przeleciało nad moją głową z kierunku płd zach na płn wsch.

Leciały jak wojskowe obiekty w równej linii (wg mnie po ekliptyce).  Nie gasły, nie miały świateł innego koloru.

Coś czuję że będzie o tym jutro gadane. Jestem ciekaw co to mogło być (...).

 

To prawdopodobnie satelity Starlink


  • 1

#18

MaxaM.
  • Postów: 183
  • Tematów: 0
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Potwierdzam, że to Starlink. Znajomy napisał do mnie skonsternowany co się dzieje na niebie, aż wybiegłem na podwórko.

Sprawdziłem orbity co do minut i ogromny sznur leciał idealnie nad Polską :)

 

Tutaj można śledzić obecne, historyczne i przyszłe położenie.

https://celestrak.co...eferenceFrame=1

 

 


Użytkownik MaxaM edytował ten post 19.04.2020 - 22:49

  • 1

#19

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzięki. Już wczoraj mi to żonka gadała. A sam czytałem o tych starlinkach kiedyś, że będą widoczne. Ale jak to pisałem to miałem pewnie z 2 promile hehe.

A i jeszcze wyjaśnię, że z tym piciem z bratem to nie chodziło o to, że któryś z nas ma kwarantannę tylko chodziło mi o narodową kwarantannę.

Moderatorów przepraszam za wrzucenie tego w temat wirusa :facepalm: . Oczywiście myślałem, że tutaj to wrzucam a itak nie byłem pewny czy to odpowiedni temat.

Tak to jest na fazie 


  • 0

#20

Ania:).
  • Postów: 72
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej. Piszę temat bo może ktoś ktoś coś podobnego zaobserwował. Ale zacznę od początku. Wczoraj gdzieś przeczytałam, że wieczorem i w nocy będzie widać spadające gwiazdy, więc postanowiłam pogapić się w niebo. O 22:00 wyszłam przed dom i wgapiałam się w gwiazdy. Po chwili, gdy już wzrok przyzwyczaił się do ciemności, zauważyłam lecące w szeregu (dość blisko siebie) 3 punkty. Po chwili w większej odległości, ale w tym samym kierunku następny i znów i kolejny i jakieś 50 (albo i więcej) takich obiektów, leciało z zachodu ma wschód. Czy to satelity? Ale w takiej liczbie?! Jeszcze dodam, że jednemu punktowi jakiś ciemniejszy punkcik przeciął drogę lotu, na co ten lecący w rzędzie jakby błysnął mocniej (?). Pewnie odbił światło słoneczne... Jakoś... Coś... Kolejny punkcik jakby wyrwał się z szeregu i wyprzedził punkcik lecący przed nim... Obserwacja tego, nawet jeśli to były tylko satelity, była dla mnie czymś niezwykłym i tajemniczym. Stwierdziłam, że dziś także poobserwuję niebo i zobaczę czy ten widok się powtórzy. O tej samej godzinie wyszłam i patrzyłam w niebo, stojąc w tym samym miejscu. I kompletnie nic nie zaobserwowałam... Zero punktów lecących w tej samej linii.

Pytanie jest takie, co ja w ogóle widziałam...? SatelityA może np. flotę statków kosmicznych...  xD

 

przeniesiony.gif

TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 23.04.2020 - 09:48

  • 0

#21

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie widziałaś satelity Starlink, latają w ciągu nawet kilkudziesięciu pod rząd.
starlink-widok.jpg


  • 0



#22

Ania:).
  • Postów: 72
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to już mam odpowiedź. Widać trochę już się od siebie oddaliły niż widać na filmiku wyżej. Mimo to całkiem ciekawy widok.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych