Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pas na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Godzinę temu, 2 wrzesnia o 1:40 wychodząc z bloku z kolegą, zwróciliśmy uwage na księżyc. Po chwili minimalnie na lewo od niego zauważylismy czarny pas ciągnący się pionowo od horyzontu na wschodzie do horyzontu na zachodzie. Niebo było zachmurzone. Z pewnością nie była to przerwa między chmurami, ponieważ chmury przesuwały się z zachodu na wschód, a pas z północy na południe ze stałą prędkością. Był on idealnie gładki i prosty. Niebyło widać na jego powierzchni gwiazd. Obserwacja trwała ok. 3 minut, zakończyła się w momencie gdy pas zniknął za linią drzew po stronie południowej.

Mieszkam w Poddębicach w woj. łódzkim ok. 45km na południowy zachód od Łodzi.

Czy wie ktoś co to mogło być, albo czy tez to zauważyliście??
  • 0

#2

Rastamanek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakieś zdjęcie czy coś?
  • 0

#3

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam pomysłu co do czarnego pasa... :lol :
  • 0

#4

Blackhorn.
  • Postów: 123
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może to jednak był pas przerwy między chmurami. Czasem one przybierają tak niesamowite kształty, że trudno cokolwiek między nimi odróżnić. Albo może to był jakiś kontur budowli or something like that.
  • 0

#5

Leni.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z 31 na 1 i z 1 na 2 byl desz meteorytow moze widzieliscie jeden z nich??
  • 0

#6

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakieś zdjęcie

Niestety brak, nie pomyśleliśmy o tym :-/

Być może to jednak był pas przerwy między chmurami.

w przerwie między chmurami widać gwiazdy, tutaj ich nie bylo. Ten pas przesuwał się w inna stronę niż chmury.

z 31 na 1 i z 1 na 2 byl desz meteorytow

Zdecydowanie, niebył to deszcz meteorytów

Wyglądało to jak pierścień wokół całej Ziemi pomiędzy powierznią ziemi a chmurami. Tak go moge opisac obrazowo
  • 0

#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Byłem przypadkowo o godz. 21.30 na dworze i widziałem na czystym niebie dziwny pas od Księżyca w kierunku zachodnim.
Tłumaczyłem sobie, że to zapewne jakaś rozlazła smuga kondensacyjna po samolocie i chyba tak właśnie było.
Czy miało to coś w spólnego z rzeczonym pasem, który widział autor - nie mam pojęcia.
  • 0

#8

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

osiris a skąd to zaobserwowałeś?? (miejscowośc)
  • 0

#9 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zielona Góra
  • 0

#10

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

więc raczej nie widzieliśmy tego samego zjawiska
  • 0

#11

szymekstanley.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj tj 24.05.2019, koło 23:20, nad Katowicami widziałem bardzo podobne zjawisko o którym piszą koledzy powyżej. Pas przemieszczał się z zachodu na wschód. Było bezchmurne niebo więc chmury odpadają. Było Ciemno a mimo to pas był widoczny ale nie świecił jak gwiazdy, po prostu był widoczny. Po ok 3 min obserwacji zniknął z pola widzenia. Z początku myślałem że mi się przewidziało ale pobiegłem obudzić żonę żeby to zobaczyła- nie przewidziało mi się!
  • 0

#12

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Blackline080313-1_11244306_8col-e1375530

Foto: Mike Waite

 

Powyższe zdjęcie zostało zrobione w zeszłą środę na Honeymoon Island w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna, który zauważył to zjawisko wykonał zdjęcie i przesłał je do lokalnej gazety, ponieważ uznał, że to coś nadzwyczajnego. Miał rację bo naukowcy mają problem z klasyfikacją tego zjawiska.

 

Gazeta Tampa Bay Times po konsultacji z ekspertami opublikowała artykuł, w którym dziwną ciemną linię na niebie określono "obłokiem rurą", który może być cieniem czegoś, czego nie widać. Meteorolodzy, którzy analizowali ten przypadek sugerują, że może to być cień smugi kondensacyjnej, ale żadnej smugi nie widać, więc musiałaby to być niewidzialna smuga, która jednak jest w stanie pozostawić po sobie cień przy odpowiednim ułożenia światła.

 

Po tym, gdy zdjęcie przedstawiające dziwne zjawisko stało się znane w Internecie pojawiło się kilka nagrań filmów z podobnymi zjawiskami. Nadal jednak nie ma przekonującego naukowego wyjaśnienia dla tego fenomenu.

 

https://zmianynaziem...iwila-ekspertow

 

 

 


  • 0



#13

szymekstanley.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nick, okazuje się że więcej ludzi to zjawisko wczoraj zaobserwowało, załączam zdjęcie które inni wrzuciliScreenshot_2019-05-25-14-45-45.png
  • 0

#14

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To akurat jest zdjęcie przesuwającej się flary od irdium lub ISSa


  • 0



#15

szpicanato.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, koledzy czytajcie sąsiednie wątki. Już ten temat był poruszony przed odpowiedzią w tym wątku. Linkuję do wpisów dotyczących tego zdarzenia w sąsiednim wątku:

http://www.paranorma...02018/?p=719829

W skrócie: to sznur 60 satelitów internetu Starlink-1 od SpaceX wystrzelony noc wcześniej. Szczegóły w linkach.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych