Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osiąganie doskonałości umysłowej - czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje rozmyślania dotyczą osiągania doskonalosci umysłowej przez ludzi. Na forum mówi się że Obcy, kosmici, istoty pozaziemskie itd. są istotami wyższego szczebla, mają lepiej rozwinięte umysły. Ich energia jest przeznaczania na życie w sferze umysłowej. Ich ciała fizyczne są słabe, są tak jakby jedynie "domem" dla ich umysłu. Można powiedzieć, że u ludzi jest tak samo. Ale człowiek dąży do rozwijania się w świeci fizycznym. Ale oni są jakby bez uczuć, nie ma między nimi miłości itp. uczuć wyższych, może są i inteligentniejsi od nas, nasz fizyczny świat zrobił w nas to, że mamy te uczucia. Więc wydaje mi sie że nie warto starać żyć sie tylko w świecie "umysłu". Po śmierci będzie dużo czasu na to. Czy opłaca się teraz zatracic w duchowości i nie myśleć o teraźniejszym świecie?
P.S. "Carpe diem" :D
  • 0

#2

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Na początku wszystkie dusze zostały stworzone, teraz szukają powrotnej drogi do miejsca, skąd przybyły." Edgar Cayce

"Cechą ludzkiego umysłu jest to, że jest zarówno fizyczny, jak i duchowy - jeśli więc zaprzątasz ten umysł ziemskimi sprawami stajesz się ziemski. Jeśli zaś wypełniasz twój umysł JEGO sprawami - prawdziwie stajesz się Jego." Edgar Cayce


Moim zdaniem, najważniejszy jest rozwój duchowy, bo najprawdopodobniej po to jesteśmy na Ziemi. Ale nie możemy zapominać, o ciele fizycznym.

"W zdrowym ciele zdrowy duch". :boring:
  • 0

#3

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

rozwinieta duchowosc zawsze moze sie przydac, zawsze to jakas odrebnosc :D

poza tym to na pewno pomoze w lepszym zrozumieniu swiata i ludzi
  • 0



#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje rozmyślania dotyczą osiągania doskonalosci umysłowej przez ludzi. Na forum mówi się że Obcy, kosmici, istoty pozaziemskie itd. są istotami wyższego szczebla, mają lepiej rozwinięte umysły. Ich energia jest przeznaczania na życie w sferze umysłowej. Ich ciała fizyczne są słabe, są tak jakby jedynie "domem" dla ich umysłu.


Hmm... wydaje mi sie ze np. szaraki czy inne rasy "obcych" to wciaz istoty 3 gęstości (poniewaz sa dla nas widoczni, a 4 gestosc jest sfera niewidzialna dla ludzi), a więc pod tym względem równe ludziom. Mają jednak bardziej rozwinięte pewne zdolności co wiąże się z ewolucją lub zabawami genetycznymi.

Można powiedzieć, że u ludzi jest tak samo. Ale człowiek dąży do rozwijania się w świeci fizycznym.


Niestety

Ale oni są jakby bez uczuć, nie ma między nimi miłości itp. uczuć wyższych, może są i inteligentniejsi od nas, nasz fizyczny świat zrobił w nas to, że mamy te uczucia.


Moze genetyka zabila w nich takie uczucia jak "milosc", uznajac je za bezowocne i zbedne na rzecz na przyklad bezuczuciowej prokreacji. Jednak milosc jest potrzebna i jest to przejaw duchowosci.

Więc wydaje mi sie że nie warto starać żyć sie tylko w świecie "umysłu".  Po śmierci będzie dużo czasu na to. Czy opłaca się teraz zatracic w duchowości i nie myśleć o teraźniejszym świecie?


Po smierci raczej czasu na doskonalenie nie bedzie, bo gdzies czytalem ze dusza ma szanse na to tylko poprzez przejawienia cielesne (ziemskie inkarnacje). Wiec doskonalic sie duchowo tu na Ziemi z pewnoscia warto.

P.S. "Carpe diem"   :D


W rzeczy samej :)
  • 0



#5

Batteria.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że istoty pozaziemskie nie mają uczuć, ale są bardzo inteligentne. Swoją uwagę poświęcają na tworzenie nowch technologii. Nie mają czasu na uczucia takie jak miłość, smutek. Mają bardzo zmodernizowany świat. Ale zastanawia mnie czy umią z tego wpełni korzystać, cieszyć się nim. Bo skoro nie mają uczuć to prawdopodobnie nie odczuwają też szczęścia. Więc wszystko co tworzą jest im potrzebne do zaspokajania potrzeb fizycznych. A może jednak coś czują??, bo gdyby były tak dokońca bezdusznymi istotami, to pewnie już dawno zagarnełyby ziemię ;) Ja ciesze się że my mamy uczucia!!! A po śmierci..., kto wie co tam jest... ?? :roll:
  • 0

#6 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja myślę, że istoty pozaziemskie nie mają uczuć, ale są bardzo inteligentne. Swoją uwagę poświęcają  na tworzenie nowch technologii. Nie mają czasu na uczucia takie jak miłość, smutek. Mają bardzo zmodernizowany świat. Ale zastanawia mnie czy umią z tego wpełni korzystać, cieszyć się nim. Bo skoro nie mają uczuć to prawdopodobnie nie odczuwają też szczęścia. Więc wszystko co tworzą jest im potrzebne do zaspokajania potrzeb fizycznych. A może jednak coś czują??, bo gdyby były tak dokońca bezdusznymi istotami, to pewnie już dawno zagarnełyby ziemię ;) Ja ciesze się że my mamy uczucia!!! A po śmierci..., kto wie co tam jest... ?? :roll:


a moim zdaniem sa istoty rozne...my mamy byc tymi wybranimi z uczuciami? troche pokory ;)
  • 0

#7

Batteria.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a moim zdaniem sa istoty rozne...my mamy byc tymi wybranimi z uczuciami? troche pokory

może i masz racje :oops:
  • 0

#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nie wiem czym racje czy nie...ale bledem jest myslec z przekoananiem ze tak nie jest :)

ja wierze ze nie jestesmy jedynymi istotami ktore potrafia myslec, czuc i jezdzic pojazdami :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych