Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomórnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chupacabr na świecie jest wiele, niewiele jednak osób wie o polskim, możnaby rzec, kuzynie owego stwora. Zwierzę zwane pomórnikiem dało o sobie znać pod koniec 2004 roku w Goleniowo i okolicznych wsiach na Pomorzu Zachodnim. Znajdowano wtedy dziesiątki poszarpanych, martwych małych zwierząt hodowlanych, między innymi królików.

Od chupacabry różnią pomórnika dwie rzeczy, mianowicie zostawiał on małe ilości krwi (nie wyssssysał całej), samego zaś stworzenia nikt nie widział (pojawiły się nieliczne relacje o "czerwonych oczach", nie są one jednak potwierdzone).

Z tego, co mi wiadomo, w grudniu 2004 odprawiono gusła, po których pomórnik przez kilka miesięcy nie dawał żadnych widocznych znaków życia, ostatnio jednak mają miejsce - rzadko, ale jednak - podobne wydarzenia.

Relacje o pomórniku pojawiały się w lokalnych i ogólnopolskich gazetach oraz w radiu i telewizji. Najwięcej informacji dostarczał drukujący je co tydzień "Fakt" (jednak na coś takie szmatławce się przydają ;) ), poza tym tabloidem drobne wzmianki drukowała też "Gazeta Wyborcza", co nieco pojawiło się też w "Faktach" w TVN.
  • 0



#2

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że media trochę "podkoloryzowały" całą historię, chociaż na pewno jest ona ciekawa. Widziałem kilka relacji z miejsca gdzie ów "stwór" sie pojawiał. Ale czy ktos w ogole widział tego Pomórnika ? Na własne oczy. Czy istnieje taka relacja ?
  • 0

#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie istnieje tylko kilka relacji o czerwonych oczach
  • 0



#4

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorry, ale pomórnik to taki ptak naskalny 0_o .
  • 0

#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, ale akurat mieszkańcy Goleniowa nadali mu taką a nie inną nazwę. Coś poprostu spowodowało pomór wśród zaiwrząt hodownalych...
  • 0



#6

Frank Rijkard.
  • Postów: 81
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ludzi to zjada??Bo ja żyje na pomorzu zachodnim a wokół mojej miejscowości jest tylko las i jakos niespecjalnie miałbym ochote spotkać sie z tym czymś.chociarz jakbym sie spotkał i przeżył to byłbym pierwszym naocznym świadkiem :D
  • 0

#7

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba raczej przed ludźmi ucieka :]
  • 0



#8

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomórnik to jakieś najzwyklejsze zwierze które dostało sie na terytorium polski chociaz go tu nie powinno być(pamięc mnie zawodzi ale zwierzak jest pospolity w rosji) Ustalono to na podstawie próbek krwi :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-31, 01:17 ]
sory...sierści
  • 0

#9

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś kręcisz :]
Skąd masz te info?
  • 0



#10

Jaro.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nooo, Ivellios... Nieładnie... To miasto nie nazywa się Goleniowo, tylko Goleniów...

A z tym "pomórnikiem" to pamiętam, histeria była jak to coś zaczęło rozbebeszać zwierzątka...

Próbowali pod to coś podciągnąć jakiegoś psa, nawet mieli "podejrzanego", ale okazało się, że to tłumaczenia psu ;) na budę.
  • 0

#11

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sorry, to mój błąd ;) Zamiast "Goleniowie" napisałem "Goleniowo"...
Pojawiały się też teorie, że to był jakiś ryś.
  • 0



#12

Roswell.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TO BYŁA PARA CZERWONYCH OCZU. A może jadowite czerwone świetliki. Tak czy inaczej coś to jest bądź było, mogło by to być cookolwiek :D Akutat w pomórnik ciężko mi uwierzyć.
  • 0

#13

GreenMadman.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zjada króliki i inne małe wiec chyba sie nie trzeba go obawiac ;-)
Najwyrzej jak zaatakuje to wystarczy nadepnąć :lol :
  • 0

#14 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

To jest brukowa informacja, więc trudno w nią wierzyć..a z jakiej gazety to każdy powinien wiedzieć :D

Artykuły na temat tego stwora śledziłam przez cały czas jak się ukazywały i tylko się uśmiałam...
Najlepszym dodatkiem do tych artykułów były ustawiane zdjęcia z wieśniakami, którzy stali z widłami i pochodniami...organizowali na własną rękę niby to wyprawę na pomórnika...ale zdecydowali się jednak przyprowadzić jakąś starą babkę,która zrobiła coś z jajkami (albo z czymś innym, mimo wszystko to była jakaś rzecz) i wymówiła zaklęcia...od tamtego czasu pomórnika nikt nie widział i nikt o nim nie słyszał ... :P
  • 0

#15

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bo po jakimś czasie ataki znów miały miejsce;]
Chociaż teraz ponoć spokój jest...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych