Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria 4 Wymiaru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#31

Njesz.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To oznacze ze jeżeli nałożymy na obraz który widzimy litere V połączymy obrazy z trzech kątów razem uzyskamy 3 wymiar :/ .....nie logiczne,a w ogóle wydaje mi się że człowiek nie jest w stanie dokonać wyobrażenia 4 wymiaru,każda teoria jest daleko daleko od prawdy.NIektórych rzczy nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić np.jak wyglądał by świat gdyby czas nie istniał...heh...życie bez zegarka nie miało by sensu ;)
  • 0

#32

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mówisz żeby inni złożyli ten obraz i wszystkie części na siebie, a sam mi się zdaje tego zrobić nie potrafisz, bo jak byś umiał dawno byś już to wrzucił.
  • 0

#33

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek nie może zobaczyć czterech wymiarów, bo jesteśmy trójwymiarowymi istotami. Widzimy tylko wysokość, szerokość i długość! Chcecie zobaczyć 4 wymiar, to zróbcie se model hipersześcianu, a zobaczycie, że siatka składająca się z 8 sześcianów po złożeniu da całą figurę, ale my tylko zobaczymy większy sześcian.

Regulamin pkt 3.15 Na forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Jeśli masz problemy z ortografią korzystaj ze słownika, przejrzyj ten temat, lub używaj przeglądarki, która podkreśla błędnie napisane wyrazy. Na forum nie ma obowiązku stosowania polskich znaków.

Tym razem poprawiłam Twoje błędy - cisz

  • 0

#34

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

inside powodzenia jesli chcesz sie opierac na teorii superstrun (nawet nazwy dokladnej nie znasz :> ) bo jak narazie jest nieweryfikowalna ^^' fizyka kwantowa jest zdecydowanie zbyt pogmatwana jak dla przecietnego gimnazjalisty ^^'

Zawiode cie jesli powiem ze studjuje informatyke :( :(

Moze i nie wyryfikowalna ale jakos daje odpowiedzi na niektore tematy i dziwnym trafem dziala.
Teria wzglednosci, tez byla nieweryfikowalna...
  • 0

#35

Klarcia7.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak więc jestem tu nowa, ale zainteresował mnie ten temat, tak więc się wypowiadam. Jeśli chodzi o tesseract, czyli hipersześcian to ten ... czwarty wymiar można sobie po prostu wyobrazić, no można go tak pokrętnie zobaczyć. Ale to jest teoria czysto matematyczna, wiadomo bryły etc.

Ja zaś uważam ze czwartym wymiarem pod względem fizycznym jest po prostu czas. Wymiarów jest 10 i w tych wymiarach żyjemy lecz ich nie dostrzegamy. Znaczy sie czujemy upływ czasu, ale go nie widzimy, bo wzrokiem jesteśmy w stanie tylko pojąć te wymiary niższe. Tak samo mogą być istoty, które widzą czas (ale to już inna bajka, takich istot nie ma, chyba że pozaziemskie) tak jak my widzimy Płaszczaki, czyli postaci z 2 wymiaru.

Odnośnie tesseractów i tym podobnych... To strasznie trudne pojąć to wszystko :mrgreen:
Wyobraźmy sobie, że zamknęliśmy Płaszczaka w kole. Jest to dla niego pułapka, bo nie jest w stanie z niego wyjść. Ja jako ktoś z 3 wymiaru mogę go "wyciągnąć" z niego bez problemu.
Inaczej przedstawia się sytuacja gdyby w miejsce płaszczaka wstawić człowieka. Tak więc, wkładamy człowieka w kulę i nie może on z niej wyjść. Ponownie jest to swoista pułapka. Ale ktoś z czwartego wymiaru "wyciągnie" go z kuli także bez kłopotu.
I właśnie to jets niepojmowalne dla normalnego człowieka.

Bo zobaczyć, że ściany hipersześcianu jednak się obracają jak należy i w ogóle nigdzie nic nie znika, to mały pikuś w poznaniu 4-tego wymiaru.

W Internecie jest pełno stron poświęconych wymiarom, dlatego nie będę ich podawać, bo każdy sobie taką znajdzie, aczkolwiek informacje są na nich rożnie przedstawione.

Jak kto chce, tak ja rozumiem pojęcie wymiarów :)
  • 0

#36

absolut-not-vodka.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teoria prosi się o złotą malinę ;] . Baaardzo ciekawa koncepcja ;p
  • 0

#37

Pawels.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chcecie zobaczyć czwarty wymiar to wejdźcie tu:


http://www.youtube.c...feature=related

Są jeszcze inne filmy ale już możecie sami poszukać.
  • 0

#38

Anvis.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Nonikiem w 101%, jest to naprawdę fascynujące odkrycie, myślę, że to może całkowicie odmienić bieg badań naukowych. Cztery poskośności jednak muszą jednak przecinać się w połowie na rysunku przedstawiającym 4 wymiar, bo nic z tego nie będzie, proszę amatorów grafiki do przedstawienia takiej sytuacji, bo można to w prosty sposób zobrazować graficznie.
  • 0

#39

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od razu napiszę, że jestem studentem informatyki (skończyłem jak na razie pierwszy rok ;>) i na fizyce wykładowca nam powiedział, że jakbyśmy byli istotami dwuwymiarowymi i widzielibyśmy tylko długość i szerokość to nie zdawalibyśmy sobie sprawy z tego że istnieje coś takiego jak trzeci wymiar (wysokość). Tak samo jest w naszym przypadku ;> tylko my próbujemy teraz w teorii przedstawić czym jest ten czwarty wymiar ;> : ) no i oczywiście jak odkryjemy 4 wymiar... To dlaczego nie może istnieć piąty? ;] :D
  • 0

#40

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jestem w sumie za.To,ze nie widzimy pozostalych wymiarow nie oznacza,ze nie istnieja.Proste:nasz zmysl wzroku tego nie dostrzega :) Weze widza cieplo swojej ofiary i na tej podstawie oceniaja czy jest malym gryzoniem czy wiekszym osobnikiem.My widzimy 3 wymiary i dlatego powstaja tylko teorie o wymiarach kolejnych..
  • 0

#41

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od razu napiszę, że jestem studentem informatyki (skończyłem jak na razie pierwszy rok ;>) i na fizyce wykładowca nam powiedział, że jakbyśmy byli istotami dwuwymiarowymi i widzielibyśmy tylko długość i szerokość to nie zdawalibyśmy sobie sprawy z tego że istnieje coś takiego jak trzeci wymiar (wysokość). Tak samo jest w naszym przypadku ;> tylko my próbujemy teraz w teorii przedstawić czym jest ten czwarty wymiar ;> : ) no i oczywiście jak odkryjemy 4 wymiar... To dlaczego nie może istnieć piąty? ;] :D

Taaaa juz tyle razy o tym pisalem ehhh.
Dlaczego nie moze istniec paty. NIe ma zadnych przeciwskazan.
Oczywiscie ciagle mowimy o wymiarach przestrzennych a nie na przyklad swiatach rownoleglych.
Az cisnie mi sie w pamieci jeden odcinek StarGate w ktorym znalezli urzadznie pozwalajace obserwowac inne wymiary. I sie okazalo ze nasza planeta jest zasiedlona przez orgranizmy zyjce w wiekszej ilosci wymiarow, ktorych nie mozemy obserwowac, chociaz one sa swiadome nas :D .
Brzmi fantastycznie ? No coz, byc moze, ale jest prawdopodobne.
  • 0

#42

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Często używamy wymiennie określeń. W tym przypadku: światy subtelne, równoległe, zaświaty, światy duchowe, świat astralny.

Ale istnieją również światy równoległe do naszego. Do nich nie możemy zastosować słowa " równolegle " , wymiennie.
  • 0



#43

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cytat z genialnej książki "Hiperprzestrzeń" Michio Kaku - więcej w tym temacie

...Kraina Płaszczaków (płaszczaki to stworzenia żyjące w 2 wymiarach - coś jak prosty ludzik narysowany na kartce>przyp. moje)Abbota to niezbyt dobrze zakamuflowana krytyka ukrytej bigoterii i ciasnoty poglądów, powszechnych w wiktoriańskiej Anglii. Bohaterem książki jest pan Kwadrat, konserwatywny dżentelmen, żyjący w podzielonym na klasy społeczeństwie w dwuwymiarowym świecie, gdzie każdy jest figurą geometryczną....
...Rozmowy o trzecim wymiarze są całkowicie zakazane. Każdego , kto o nim wspomni, czeka surowa kara. Pan kwadrat jest zadowolony z siebie, przekonany o swojej nieomylności osobą, której nigdy nie przyszło do głowy krytykowanie władz za niesprawiedliwośc. Pewnego dnia jednak jego życie zostaje przewrócone do góry nogami: odwiedza go tajemniczy lord Kula, będący trójwymiarowyą kulą. Panu kwadratowi lord Kula objawia się jako koło, które w magiczny sposób zmienia rozmiar (później dodam do tego rysunek)
Lord Kula próbuje cierpliwie wyjaśnic, że przychodzi z innego świata, zwanego Krainą Przestrzeni, gdzie wszystkie obiekty są trójwymiarowe. Pan Kwadrat nie daje się jednak przekonac. Uparcie decyduje się przejśc od słów do czynów. Wyjmuje więc pana Kwadrata z dwuwymiarowej Krainy Płaszczaków i zabiera go do Krainy Przestrzeni. Jest to fantastyczne, niemal mistyczne doświadczenie, które zmienia życie pana Kwadrata.
Szybując w trzecim wymiarze jak kartka papieru na wietrze, płaski pan Kwadrat może oglądac jedynie dwuwymiarowe wycinanki Krainy Przestrzeni. Widząc tylko przekroje trójwymiarowych obiektów, pan kwadrat podziwia fantastyczny świat, w którym przedmioty zmieniają kształt i moga pojawiac się nagle znikąd i ropzływac się w powietrzu...

Teraz mój komentarz
To jest oczywiście jedna z wielu teorii dotycząca 4 wymiaru. Nie da się wyobrazic jak narazie sobie 4wymiaru więc posłużyłem się opowiastką z książki.
Wg. teori pana Kaku widząc w czwartym wymiarze patrząc np. na profil kobiety, widzielibyśmy ją ze wszystkich stron naraz, dwoje oczu, nos z każdej strony itd.
Zoobrazuje to tzw. Hipersześcian (zdjęcie jutro
P.S Później wstawie zdjęcia jak bede miał czas (narazie się rok szkolny zaczyna)
  • 0

#44

norainbow.
  • Postów: 64
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Tesserakt"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Tesserakt[/url]


/ mój rok szkolny od dawna sie nie zaczyna :) /


dla zainetresowanych dodam tylko że powyższyą bryłą można z powodzeniem równie płynnie operować w nieco innych ''tematach ''

[url="http://www.taraka.pl/index.php?id=hiperkostka.htm"]http://www.taraka.pl/index.php?id=hiperkostka.htm[/url]
  • 0

#45

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sama idea X dobra… Ale nie tędy droga. Myślę, że 4 wymiar można uzyskać inaczej. Oczywiście jak się jest bogiem, bo człowiek czegoś takiego nie wykona ;)

http://img364.images...ooutsiderb9.jpg

Mamy domek ze śniegu. To na nim pokaże, jak 4 wymiarowe istoty mogą widzieć 4 wymiary.

http://img364.images...outside2mc2.jpg

Więc robimy x. I rozdzielamy… Oczywiście, człowiek nie spojrzy w powietrze i nie rozdzieli, ale teoretycznie, pomiędzy obrazem byłby 4 wymiar…
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych