Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria 4 Wymiaru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#16

Nonik.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po rodzieleniu tych czterech obrazkow miedzy nimi powstaje przestrzen ktora jest czwartym wymiarem . Wiecej wyobrazni wto włożcie
  • 0

#17

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nonik, pokaż przynajmniej początkowe etapy "tworzenia" tego 4-go wymiaru. Te niżej-wymiarowe, bez tego końcowego. Reszty spróbuję sie domyślić...
  • 0



#18

piotrekpoz.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ja włożę w to jeszcze więcej wyobraźni, to stworzę n-wymiarową przestrzeń (gdzie za n podstawić można dowolną liczbę). A tak serio, to nie da się w trójwymiarowej przestrzeni, stworzyć 4 wymiaru za pomocą zaginania kartki. Może po tym karkołomnym origami uzyskujesz jakąś iluzję...przestrzenności?...
  • 0

#19

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakoś dziwnie mi sie skojarzyło to z IV RP...czyli dodawanie cyferki na siłe...pewnie jak znajdziecie czwarty to będzie czas na piąty :P
  • 0

#20

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja proponuje podczas zaginania karteczki z świętym krzyżem,
zapodać z ufnością, parę maszków zioła!!! z fajki wodnej.
Pozwoli to bardziej klarownie spojrzeć w 4-ty wymiar :)
  • 0

#21

Nonik.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zagianie krateczki :P tylko nalozenie obrazu na siebie :) Wiecie moze wydaje sie takie ni ten tego ale to jest ciekawe.
  • 0

#22 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

to proste?


My żyjemy w czterowymiarowej czasoprzestrzeni i trzywymiarowej przestrzeni
czas = 4 wymiar

nagrode nobla odbiore w innym terminie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

założyłem kiedyś temat na czasu ale ktoś mi go wywalił bo przeszkadzał?
pozdrówa
  • 0

#23

Kubus.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lol wcale nie =P

My odczuwamy 4 wymiary 3 przestrzenne i 4 czas a nie czasoprzestrzen bo to sa juz 4 wymiary wziete razem =P


Anyway wd teorii superstrun (nowa zunifikowana teoria wszystkiego) odczuwamy tylko te 4 wymiary ale tak naprawde istnieje ich 10/26 tyle ze sa tak fajnie zwiniete bo inaczej nie mogli bysmy istniec ;o
  • 0

#24 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Cóż. Chodzi ci o to? Gdy zmruzymy oczy widać wyraźnie tylko gwadracik pośrodku, pewnie przez kolorystyke. Na drugim obrazku podkreśliłem kształty tej gwiazdy czy co to tam jest. Każdy z kawałków zrobiłbym lekko przezroczysty aby barwy bardziej się na sibeie nachodziły, ale nie mam takiego programu, może ktoś to zrobi jeśli już wiadomo o co chodzi :P


Dołączona grafika
Dołączona grafika

Co to ma wspólnego z czwartym wymiarem, nie wiem. Tylko ciekawa geometra powstaje :P
  • 0

#25

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja to próbowałem w gimpie poskładać, ale za trudne to jak dla mnie. Może później spróbuję jeszcze raz.
  • 0



#26

Nonik.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawie to zrobiles :) ale sprubuj nalozyc w taki sposb zeby wszytkie czesci przeswitywaly przez siebie oten efekt chodzi .
  • 0

#27

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dobra, zrobiłem. Trochę krzywo, ale nie mogłem ogarnąć tego wszystkiego.
Dołączona grafika
To gdzie jest ten czwarty wymiar?
  • 0



#28

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twoją teorię można skwitować tylko tak :lol :rotfl: :lol
Z tego co wiem to czas jest czwartym wymiarem :P

To przestan sie opierac na wiedzy ze szkoly (mocno nie aktualnej w niektorych przypadkach) i poczytaj o teorii strun, teoriach kwantowych etc.
A co do 4 wyymiaru. Nie mozliwe do wyobrazenia. Mozliwe co najwyzej sporobowac przedstawic 3 wymiarowy model 4 wymiarowego obiekty 0o
  • 0

#29

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To przestan sie opierac na wiedzy ze szkoly (mocno nie aktualnej w niektorych przypadkach) i poczytaj o teorii strun, teoriach kwantowych etc.

Opieram to nie na wiedzy zdobytej w szkole, bo tam o czwartym wymiarze nic nie wspominali, ale na książce Stephena Hawkinga "Wszechświat w skorupce orzecha" oraz na tym filmie z youtube :P
  • 0

#30

Kubus.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

inside powodzenia jesli chcesz sie opierac na teorii superstrun (nawet nazwy dokladnej nie znasz :> ) bo jak narazie jest nieweryfikowalna ^^' fizyka kwantowa jest zdecydowanie zbyt pogmatwana jak dla przecietnego gimnazjalisty ^^'
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych