Skocz do zawartości


Zdjęcie

Na wakacjach 2007 UFO


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#16

BosopopiasQ.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Bocian! Patrz, bocian! Po niebie lata bocian..Jak on żyje, to znaczy, że my też możemy! Bocian, bociuś..." eh.. cytacik z Seksmisji :D

Ale zobaczcie jak szybko to pomknęło w górę... ptaki tak szybko nie fruwają chyba


Może nie pomknęło, zwróćmy uwagę, że upada Ci kamera
  • 0

#17

MySiEk8.
  • Postów: 68
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak nic jest to ptak. Widać doskonale po ruchu "obiektu" i po skrzydłach, Bez przesady, Panie, Panowie!!! To nie jest ufo / UFO! :mlotek: "klatka po klatce" i wszystko jasne. Nie wiem nad czym tu dyskutować :wall:
  • 0

#18

BosopopiasQ.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądzę, że nikt nie wniesie tu nic innego. Zważywszy, iż widzimy tu ptoka to temacik chybcia się wyczerpał... ;)
  • 0

#19

stormblast.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem gdzie wy tam ptaka widzicie :/ po pierwsze to tam zadnych skrzydel nie widac a co dopiero ich ruchu.Amatorsko zajmuje sie ornitologia i widzialem juz wiele szybujacych ptakow zarowno w realu jak i na filmie nawet niezbyt dobrej jaklosci wiec z mojego punktu widzenia nie jest to zaden ptak-wystarczy przyjrzec sie uwaznie w jaki sposob porusza sie dany obiekt i nie przypomina to ruchow zadnego znanego mi gatunku wystepujacego w Polsce.Zgadzam sie z kolega marian163 ze pod koniec materialu filmowego domniemane ufo wyraznie sie wznosi co widac porownujac kilka ostatnich klatek:w 18 sekundzie nagrania obiekt znajduje sie znacznie nizej niz w sekundzie 20 co mozna zaobserwowac zwracajac szczegolna uwage na chmury i nie mozna tego na sile tlumaczycz upuszczeniem aparatu.
Podsumowujac powyzsza analize stwierdzam iz to nie moze byc ptak,jednak nie jestem w stanie jednoznacznie okreslic z czym mamy tu do czynienia...
  • 0

#20

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja wyraznie widze ruch skrzydel, ptak szybowal, po czym gwaltownie wzbil sie w powietrze do gory, nawet widac ze zaczyna szybciej machac skrzydlami. Czy to sie komu podoba czy nie, widac wyraznie ruchy skrzydel i ptaka ! a kto nie wiedzi, ten po prostu nie chce widziec.
  • 0

#21

Martyna.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem, jak można nie zauważyć machania skrzydłami! To wygląda jakbyście z niczego chcieli zrobić coś. Bez urazy...
  • 0

#22

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pytania jak i teorię można mnożyć i mnożyć. Można np. zapytać... czy gdyby autor filmu zobaczył ptaka zareagowałby w taki sposób jak na filmie (i według relacji) czyli upuściłby aparat etc. ? (zakładając, iż owa reakcja jest spontaniczna/naturalna...) Dostałem także PW w tej sprawie od pewnego usera, który (nie wiedzieć dlaczego) nie chciał odpowiedzieć w tym temacie, iż według jego analizy owy "obiekt" także nie jest ptakiem.

Każdy ma swoją rację... przy której pozostanie...
  • 0



#23

stormblast.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wyraznie widze ruch skrzydel, ptak szybowal, po czym gwaltownie wzbil sie w powietrze do gory, nawet widac ze zaczyna szybciej machac skrzydlami. Czy to sie komu podoba czy nie, widac wyraznie ruchy skrzydel i ptaka ! a kto nie wiedzi, ten po prostu nie chce widziec.

Jeszcze nie widzialem ptaka ktory pikuje w gore,bo inaczej tego wytlumaczyc nie mozna,jesli Ty takiego widziales to wdzieczny bede za material filmowy.Wedlug mnie za szybko sie wznosi,nadal uwazam ze to cos innego i predzej uwierze ze to latawiec niz jakikolwiek ptak!
PS-kto chce widziec ptaka ten widzi

+dj_cinex dzieki za wsparcie :)
  • 0

#24

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

+dj_cinex dzieki za wsparcie


No problem, owe "wsparcie" nie tyczyło się twojej osoby ale ogólnie dwuznaczności opinii na temat tej obserwacji. Jak już mówiłem (i apelowałem) mamy tutaj bardzo mało na temat samego zdarzenia. Gdyby opis był bardziej bogatszy w detale można by było wykluczyć to i owo. W tego typu przypadkach "sceptyczne" podejście do tematu jest bardzo częste - nawet gdy mamy opis bogaty w szczegóły (nie w tym przypadku) to większość skupia się tylko i wyłącznie na zdjęciu/filmie a relację autora odznacza grubą kreską i wydaje opinie tylko i wyłącznie na podstawie tego co widzi (a nie tego co można przeczytać). Jak wiemy, sam wzrok bywa zgubny i relacja pisemna czasami daje bardzo dużo... przykro, że nie w tym przypadku...
  • 0



#25

marian163.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wrzucę ten film na rapidshare.com tam będziecie mogli zobaczyć go na dużym ekranie i zobaczycie że to nie ptak!!! Postaram się w ciągu kilku godzin wrzucić film. Obejrzałem film już kilkanaście razy jako amator filmowy mogę stwierdzić że to nie jest jastrząb :/ Ok jak będe miał wrzucony film zaraz go wam zapodam...
  • 0

#26

stormblast.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No problem, owe "wsparcie" nie tyczyło się twojej osoby ale ogólnie dwuznaczności opinii na temat tej obserwacji. Jak już mówiłem (i apelowałem) mamy tutaj bardzo mało na temat samego zdarzenia. Gdyby opis był bardziej bogatszy w detale można by było wykluczyć to i owo. W tego typu przypadkach "sceptyczne" podejście do tematu jest bardzo częste - nawet gdy mamy opis bogaty w szczegóły (nie w tym przypadku) to większość skupia się tylko i wyłącznie na zdjęciu/filmie a relację autora odznacza grubą kreską i wydaje opinie tylko i wyłącznie na podstawie tego co widzi (a nie tego co można przeczytać). Jak wiemy, sam wzrok bywa zgubny i relacja pisemna czasami daje bardzo dużo... przykro, że nie w tym przypadku...

piszac to nie mialem na mysli tylko siebie ale wszystkich o podobnym zdaniu co ja
  • 0

#27

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja jestem natomiast specjalistą do nagrań wideo i operatorem róznego rodzaju detektorów od wielu wielu lat. Znam się na tym i potrafię nawet z gifa 16x16 rozpoznać machanie skrzydłami. ;)

Tak mniej więcej wygląda wasza rozmowa na ten temat. Zaniedługo może przybędzie więcej specjalistów aby uwiarygodnić swoje odczucia :) plzz...
  • 0

#28

stormblast.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@`Pi3gi~aka`Michał

Widze ze ty na ten temat masz najwiecej do powiedzenia...
  • 0

#29

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam. Szczególnie że przez przeszło rok widziałem troche stuffu w tym dziale.
  • 0

#30

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeszcze nie widzialem ptaka ktory pikuje w gore,bo inaczej tego wytlumaczyc nie mozna,jesli Ty takiego widziales to wdzieczny bede za material filmowy.Wedlug mnie za szybko sie wznosi,nadal uwazam ze to cos innego i predzej uwierze ze to latawiec niz jakikolwiek ptak! PS-kto chce widziec ptaka ten widzi

Czyli sugerujesz ze nie widac machania skrzydlami ? i ze ja chce te skrzydla widziec, a nie naprawde je widac ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych