Skocz do zawartości


Forum paranormalne zbiorem ludzi wybranych?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#31

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybacz Osiris, ale cierpisz na kompleks "wyżej srasz niż głowę masz". Kim ty jesteś, aby oceniać innych ludzi? Bogiem? Jeśli tak, to udowodnij to, jeśli nie, to przestań oceniać. Ty nie widzisz, w tak zwanych "szarakach" żadnych cech, ponieważ, nie chcesz ich widzieć. Na wszystko patrzysz pryzmatem siebie. Skoro, ktoś nie interesuje się tym czym Ty, automatycznie uznajesz go za gorszego. Postrzegając w ten sposób ludzi, sam jesteś gorszy od nich. Do każdego człowieka, należy podchodzić jak do indywiduum. Już w przeszłości byli ludzie, którzy także mieli głupią manię uznawania wszystkich za motłoch ("Śmierć jednostki to tragedia, śmierć milionów to już tylko statystyka"). Nawet bezdomny pijaczyna myśli nie tylko o kolejnej flaszce. Tak samo, nawet "zwykłych" ludzi zaprząta dużo więcej. Nie znam osoby, która nie miałaby jakiegoś hobby, jakiejś pasji. To czyni każdego człowieka wyjątkowym.

#32 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzę, że chcesz na siłę przyrównać nas do Kowalskiego kiwającego się przy budce z piwem.
Ja nie godzę sie na zrównanie mnie z menelem, ale jak Tobie to nie przeszkadza i uważasz,i iz on posiada podobne "wnętrze" jak Ty, to Twoja wolna wola.
Nie jestem geniuszem, ani kimś kto mógłby sie wywyższać, ale postawienie wszystkich ludzi w jednym szeregu jest przegięciem, tym razem w Twoim wykonaniu.
Ten temat nie miał na celu oceniania, kto jest lepszy lub w gorszy w sensie moralnym, tylko w kwestii zainteresowań.

Nawet bezdomny pijaczyna myśli nie tylko o kolejnej flaszce.

A skąd Ty to wiesz?
PS
Szkoda tylko, że interesująca dyskusja i wymiana opini przerodziła się w personalny atak.
W takim wypadku nie widzę sensu dalszej dyskusji.
Temat do zamknięcia - jak dla mnie.

#33

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skąd Ty to wiesz?

Bo znam kilku, z którymi rozmawiam? Nie ograniczam się do ocenianie ich po wyglądzie.

#34 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ograniczam się do ocenianie ich po wyglądzie.

Ja też nie ograniczam się do wyglądu i nie z tej perspektywy wynika moja ocena.
Znam ich osobiście, rozmawiam z nimi.
W tym środowisku też są ludzie światli (nikły procent), którzy zeszli na margines społeczny, ale wiekszość to ludzie żyjący od piwka do piwka, od winka do winka.
To jest cały ich cykl życiowy.
Od rana do późnego wieczora trzymaja wartę przy sklepie osiedlowym z przerwą na sen.
Na pewno warto im pomagać i pochylić się nad ich losem, co nie oznacza, że nie mamy prawa stwierdzić, że jednak coś nas różni.
Nasze aspiracje i ambicje powodują, że wszyscy dążymy do wyższych celów.
Jak można coś osiągnąć jeśli nie mamy punktu odniesienia?
Całe nasze życie polega na porównywaniu się do kogoś.
Jeśli nie będziemy mieli takiego punktu odniesienia, to możemy utknąć na poziomie budki z piwem i skonstatować , iż to kres naszych dążeń.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych