Skocz do zawartości


Forum paranormalne zbiorem ludzi wybranych?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest taka fajna zasada: "Jeśli wywyższasz się ponad innym, nie znając drugiego człowieka, to sam stoisz niżej niż on". I radzę wszystkim fanom: "jestem na forum paranormalne, to jestem lepszy, jestem super, bla bla bla" zastanowić się trochę nad życiem. Rację ma głównie Pani Aylinn oraz Tiamat, pobyt na forum nie powoduje, że jesteśmy inni czy lepsi. Trochę przekształce tezę Jareckiego: "Innymi słowy mamy większą wiedzę w tych kwestiach,co nas czyni może nie lepszymi ale bardziej" doświadczonymi w tej tematyce.
Ogólnie uważam, że takie segregrowanie ludzi, świadczy tylko o tym, że osoba, która tego dokonuje, musi innym cholernie zazdrościć. Na koniec zalecę swoją filozofią (jakbym wcześniej już jej nie prezentował): "Jedyna osoba gorsza ode mnie, to taka, co twierdzi, że dużo wie na każdy temat, w rzeczywistości nie mając żadnej wiedzy". Należy tolerować brak zainteresowań innnych tą tematyką, gdyż napewno znajdzie się miliardy ludzi, mających dużo większą wiedzę w innych dziedzinach niż ty. Pamiętaj, dla nich zawsze ty, możesz być gorszy!

#17

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No w zasadzie to się zastanawiam, czy ma to związek czy nie. Czy też bym miał takie samo podejście do ludzi i świata, gdybym się tym nie zainteresował. Dochodzę jednak do wniosku, że w mniejszym czy większym stopniu, ale związek to ma. Być może potrzebne są do tego jeszcze hmm predyspozycje, ale czasem też potrzeba, że coś nas popchnęło do przodu. Coś jak szybowiec, który poleci jeśli tylko wpadnie w odpowiedni wiatr.

zalezy o czym mowimy, bo jak wiadomo tematyka forum jest wszechstronna. Oczywiscie, ze ludzie interesujacy sie kulturami wschodu, medytacjami itd. maja zupelnie inne podejscie do ludzi i zycia. Ale nikt mi nie powie, ze np. ludzie nie wierzacy w ladowanie na ksiezycu, albo WTC itd. sa bardziej otwarci, oswieceni duchowo itd. Wrecz pzreciwnie, wsrod takich ludzi jest najwiecej nieuzasadnionej nienawisci, moze nie tyle nieuzasadnionej, co nienawisci na wyrost.

#18 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

nie ma gorszych, lepszych, równych, równiejszych.
Każdy inny – wszyscy równi ;)

doprowadzilismy jednak do tego że powyższe podziały funkcjonują i mają sie dobrze.

#19 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmmmm ja mój rozum i wiedzę wykorzystuję do pomnażania pieniędzy i co w tym złego?

Nic złego, tylko trzeba znać proporcje.
Jeśli są zachowane, można by rzec, że jest wszystko w porządku.

#20

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zareczam Cie osiris ze najbardziej znani ufolodzy, przywodcy roznych projektow np. Cheops nie znaja takowych proporcji :]

#21

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie osądzaj bo zostaniesz osądzony :) Chyba, że znasz ich osobiście :]

#22

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem czwórką więc powinienem czuć się wyjątkowy i faktycznie - czuję się wyjątkowo żałosny i nienormalny :P

#23

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie jest tak, każdy, kto coś lepiej robi lub umie ode mnie jest lepszy. Ja mogę się na nim wzorować i rozwijać. Okazywanie, że ma się wiedzę, w samej rzeczy jest się lepszy. Nie mylić z wywyższaniem się. Na tym polega inność ludzi, że każdy jest w czymś lepszy, fałszywa skromność nas dyskredytuje jako autorytety w temacie, przez co jesteśmy tylko cieniem prawdy. :cafe:

#24

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Racja, ale tak moze napisac kazdy na kazdym forum np. "ehh my na naszym forum skokow bungee jestesmy wyjatkowi, przyziemni, bojazliwi ludzie, nie wiedza co traca".

#25

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo duże znaczenie ma poziom otwartości umysłu na rzeczy nowe, a nawet w ogóle nieznane.
Są rzeczy nad którymi można prowadzić badania naukowe jedynie w zakresie czysto teoretycznym, co też ma znaczenie.
Istnieją zagadnienia których naturę zrozumieć mogą jedynie ludzie posiadający dużą wiedzę, bogatą wyobraźnię i mający skłonność do innowacji. Tacy ludzie idealnie nadają się do rozwiązywania spraw o charakterze paranormalnym.
Oczywiście zajmowanie się takimi zjawiskami można traktować jedynie jako swego rodzaju hobby. Nie można się z tego utrzymać finansowo. I wreszcie trzeba umieć się kontrolować aby nie popaść w obsesję, co też się zdarza.

#26 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zareczam Cie osiris ze najbardziej znani ufolodzy, przywodcy roznych projektow np. Cheops nie znaja takowych proporcji :]

Przegięcie w jedną, czy drugą stronę, czyli nie zachowanie proporcji, (czy też równowagi) sprowadza na manowce.
Nie jest dla mnie autorytetem osoba, która medytuje, posila się korzonkami i nic więcej nie robi.
Nie popadajmy w przesadę.
My też musimy zadbać o jakieś elememtarne zabezpieczenie naszej egzystencji, tu i teraz.

#27

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z postem pierwszym :) to jak 2 + 2 = 4.

#28

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy jesteśmy – jako userzy tego forum - nietuzinkowi, osobliwi, unikalni, unikatowi, niepowtarzalni, nieprzeciętni, niezwykli, oryginalni?
Myślę że zdecydowanie tak.


Każdy, ale to każdy jest takim człowiekiem, niezależnie od tego czy jest userem tego forum czy też nie.

Co nas wyróżnia od otaczających nas przyziemnych, racjonalnie myślących, schematycznych ludzi?


Ponieważ każdy jest indywidualnością, to różnice są i będą, a to po to, byśmy mogli uczyć się od siebie na wzajem.

Tamci ludzie nie są w stanie dostrzec nic więcej, niż to co jest w zasięgu ich wzroku, a rozum służy im jedynie do pomnażania pieniędzy oraz posiadanego już majątku.


Jacy tamci, myślisz że jesteś lepszy bo dostrzegasz coś innego niż większość? Może i by tak było gdybyś się tak tym nie nosił, a tak pisząc takie rzeczy stajesz sie jednym z nich.

Wiedzę zdobywają, poszerzają także jedynie w tym celu, więc czy ta wiedza jest wartościowa jeśli służy li tylko zdobywaniu coraz większych pieniędzy i bogactw.
Cała ich uwaga i energia tylko temu celowi służy.
Nawet nie chcą zdać sobie sprawy (może bronią się przed tym), iż są mikrobami kroczącymi po po naszej planecie unoszącej się w kosmicznej pustce.

Proszę skupmy się na rozwoju siebie a nie innych to jaką drogą kroczymy zależy tylko i wyłącznie od nas nikt nie może nam jej narzucać, bo było by to złamaniem wolnej woli.

Ich egzystencja jest płaska jak stół, nasza zaś ubogacona duchowo jak bukiet kwiatów postawiony na tym właśnie stole.
Czy jeteśmy niezwykli?
Czy możemy się traktować jako wybrańcy losu?
A może jesteśmy tylko niegroźnymi dziwakami?
Jaka jest nasza rola – jeśli w ogóle mamy coś do odegrania?
Czy w obliczu czekających nas przemian (jeśli w ogóle do takowych dojdzie) będziemy na pierwszej lini?
Jakie jest Wasze zdanie?


Moje jest takie że przegiąłeś osirisie, cały ten post brzmi jak budowa wielkiego Ego, a to nie tędy droga. Dla mnie możesz się czuć jak chcesz i być kim chcesz, ale proszę na przyszłość nie pisz takich rzeczy o jakimś środowisku, czy grupie osób, bo tak na prawdę nie wiesz co w ludziach siedzi i kim są. Z resztą sam w innym temacie napisałeś że nie potrafisz otwarcie mówić w swoim środowisku, co czujesz bo boisz się być wyśmianym.
Rozumiem jednak ze to skutki poszukiwań drogi i celu życia.
Pozdrawiam.



#29 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Każdy, ale to każdy jest takim człowiekiem, niezależnie od tego czy jest userem tego forum czy też nie.

Tu się z Toba pozwolę nie zgodzić.
Może nie jesteśmy grupą ludzi wybranych, ale istnieje olbrzymia grupa ludzi tzw. szarych.
W moim otoczeniu wielu jest takich "zabieganych" szarych ludzi.
Ich zainteresowania są bardzo przyziemne (wiedzą tylko na bieżąco gdzie można najtaniej kupić spożywkę, meble, sprzęt RTV i dyskutuja o tym godzinami - zażarcie)
Ich wiedza tylko do tego się sprowadza. Czy uważasz, iż zasługuja na miano ludzi niezwykłych, nietuzinkowych.........ect?
Ich żywot sprowadza się do paru słów dom: praca, sklep, dom (z przerwami na grilla)
Zero duchowości, mimo tego, że chodzą co tydziń do kościoła, ale to tylko po to żeby zaliczyć mszę i nie wybijać się z tłumu (w sensie pejoratywnym)

Może i by tak było gdybyś się tak tym nie nosił,


Ja się z tym nie obnoszę, tylko rozmawiam z Wami na ten temat i zadałem pytanie w celu przedyskutowania tych kwestii.

Proszę skupmy się na rozwoju siebie

Przecież nikt nie chce nawracać tamtych. W tym wątku przyglądamy się sobie na tle tych, których jedyną wartością w życiu są pieniądze i dobra materialne.

Moje jest takie że przegiąłeś osirisie,

Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem, choć szanuję Twoją opinię.
Zadałem pytania i oczekuje dyskusji oraz odpowiedzi.
Twój post jest głosem w dyskusji, który przymuję z pokorą, ale mam odmienne zdanie i przy nim pozostaję.

#30

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ich wiedza tylko do tego się sprowadza. Czy uważasz, iż zasługuja na miano ludzi niezwykłych, nietuzinkowych.........ect?


A kim że to jesteśmy aby oceniać. Zasługują, nie zasługują,skąd wiesz kto jest nietuzinkowy, niby dlaczego uważasz że userzy tego forum są, a inni nie. Ja znam wielu ludzi i mało kto z nich jest userem tego forum i śmiało mogę powiedzieć, że wszyscy są:

nietuzinkowi, osobliwi, unikalni, unikatowi, niepowtarzalni, nieprzeciętni, niezwykli, oryginalni?

pomimo różnorodności poglądów i sposobów bycia.

Jednak faktem jest to,że wielu śpi, a jeszcze innym się nie chce poznać siebie, ale to też część ich życia i nie nam decydować, a tym bardziej oceniać. A już na pewno nie jest dobrym sposobem porównywanie się do innych i bazowanie na tym, że Kowalski to myśli tylko o TV i piwku, a ja swoje wnętrze rozwijam, patrzcie jaki to ja mądry jestem.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych