Skocz do zawartości


Poziomy Świadomości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

witam
ciekawi mnie na którym jestescie poziomie, bo obserwyjąc codzienny swiat mam wrażenie że 95 % ludzi tkwi po uszy na 1 i 2 poziomie, mysle ze ciekawie opisane są te poziomy dlatego załozyłem ten topic, jeżeli było to już omawiane to prosze o wywalenie tematu.


Siedmiostopniowa hierarchia poziomów świadomości


PIERWSZY POZIOM ŚWIADOMOŚCI
Człowiek żyje nieświadomie – zdany na zrządzenia losu

Wszystkie bodźce do życia wywodzą się z potrzeb EGO lub pola tak zwanej zwierzęcej motywacji, uwarunkowanej popędem. Nie istnieją tu żadne pojęcia kompleksowych powiązań czy długotrwałych, dalekosiężnych oddziaływań. Na czoło wysuwają się egocentryczne priorytety: Dobre jest to, co w danej chwili przynosi korzyści! Prymitywna, hedonistyczna postawa staje się tutaj normą.

Charakterystyczną cechą tego poziomu świadomości jest bieżące zaspokajanie potrzeb, pozbawionych jakiejkolwiek głębszej motywacji.

W PARTNERSTWIE ten typ świadomości przejawia się wyjątkowo instrumentalnie: Mój partner powinien zaspokajać moje zachcianki i potrzeby!

==============================================================================
==============================================================================

DRUGI POZIOM ŚWIADOMOŚCI
Stan zamroczenia – sposób bycia stoi pod znakiem zapytania

Spełnienie życiowych oczekiwań będzie w przeważającej mierze uzależnione od towarzyskich norm i zobowiązań, którym nie można i nie wolno się sprzeciwiać. Jest to najwyższa forma uzależnienia od obcych wpływów: Inni określają, co ja mam do zrobienia i absolutnie mi to nie przeszkadza, a jeśli już – to bardzo nieznacznie!

Indywidualny bieg życia dyktują priorytety materialistyczne, podporządkowane woli EGO: To, co dyktuje grupowa świadomość, musi być właściwe! Nie może być inaczej!

Wzorzec przyporządkowany ogólnemu trendowi stwarza uległość charakteru. Osoba całkowicie podporządkowuje się środowisku, w którym przebywa; wszystko przyjmuje bezkrytycznie.

W PARTNERSTWIE taka świadomość przejawia się w ukierunkowaniu na osobiste dopełnienie. Materialistyczne nastawienie partnera staje się coraz wyraźniejsze. Na pierwszy plan wysuwa się instrumentalny stosunek do partnera: Coś za coś!

==============================================================================
==============================================================================



TRZECI POZIOM ŚWIADOMOŚCI:
Uświadomienie w życiu uczuciowym – na czoło wysuwa się aspekt emocjonalny

Pierwotne EGO odkrywa rezonans społeczny, ale nadal rozstrzygająca jest chęć zachowania określonej pozycji w towarzystwie. Ważne jest, aby być kimś!, dlatego kolektywne, tchórzliwe wzorce wywierają szczególny wpływ na osobowość. Dominuje wartościowanie uwarunkowane pochodzeniem. Wielkopański, drobnomieszczański czy plebejski sposób myślenia urasta do bardzo wysokiej rangi. Jednak w tle – za kulisami świata pozy – zaczyna buntować się indywidualne EGO, potajemnie tworząc swoje własne wzorce zachowań. Pojawia się podświadome poczucie winy.

Kariera, sukces zawodowy, uznanie – nadal wybijają się na plan pierwszy. Wszystkie bodźce ślepo zmierzają właśnie w tym kierunku. Lokalny duch – sposób myślenia środowiska – pojawia się niejako automatycznie, dlatego taki stan nie skłania do zastanawiania się nad własnym zachowaniem.

W PARTNERSTWIE na czoło wysuwa się emocjonalny stosunek do partnera. O wyborze partnera decyduje współbrzmienie uczuciowe. Partnerstwo cechuje zbyt mocne przywiązanie, wieszanie się sobie na szyi. Taki związek bardzo szybko może się załamać. Płomienne uczucia mogą przerodzić się w niechęć, a nawet agresję lub nienawiść.

==============================================================================
==============================================================================


CZWARTY POZIOM ŚWIADOMOŚCI
Uświadomienie na płaszczyźnie mentalnej

Na plan pierwszy wysuwa się ciekawość mentalna, głód wiedzy, potrzeba odkrywania czegoś nowego. Ważne staje się to, co duchowe, a nie to, co materialne (przynajmniej w sferze myślowej). Pojawiają się pytania dotyczące programu ideologicznego, a krytyczne zdystansowanie do kolektywnej świadomości uruchamia proces przysłowiowego przecięcia pępowiny. Pojawiają się walki wewnętrzne i rozterki duchowe: Kto ma rację? Ja czy inni?

Jest to pierwszy krok w kierunku własnych odczuć etyczno-moralnych, niezależnych od norm obowiązujących na zewnątrz. Wzorce rodzinne, przymusy religijne, okupacja ideologiczna, kolektywne tchórzostwo – wszystko to zaczyna tracić na znaczeniu. Uwagę przyciąga teraz indywidualny rezonans. Zostają odkryte prawa KARMY (prawa przyczyny i skutku).

W PARTNERSTWIE na czoło wysuwa się duchowość. Decydującym czynnikiem staje się zgodność mentalna – w przeciwnym razie pojawi się chęć rozstania. Wielką rolę odgrywa tu zbieżny poziom inteligencji, co sprawia, że partnerzy potrafią siebie słuchać bez wartościowania zachowań, są tolerancyjni, silnie lgną do siebie.


==============================================================================
==============================================================================


PIĄTY POZIOM ŚWIADOMOŚCI
Przebudzenie sił metafizycznych

Na tym poziomie zostaje odkryta i stopniowo wcielana w życie siła duchowa. Tutaj zostaje zgłębiona wiedza o mechanizmach funkcjonowania istoty ludzkiej: Dzięki sile myśli i sile duchowej świadomości ja sam stwarzam swoją rzeczywistość!

Tu rozpoznawana jest moc oddziaływania na środowisko i na całą planetę w sferze mentalnej. Ludzką osobowość cechuje pełna kontrola nad siłami Niższego “JA" – nad siłą myśli, uczuć oraz samowolnym działaniem.

Znakiem rozpoznawczym tego poziomu świadomości jest wycofywanie się z dotychczasowych, tradycyjnych związków oraz powiązań politycznych i religijnych. Tu istota ludzka osiąga wolność słowa, tu uwalnia się od wydawania wyroków i wartościowania. Przecięte zostają wszystkie stare okowy, zrzucane są ostatnie pęta niewoli. Przejściowo jest to droga w osamotnienie. Jest to czas na refleksje filozoficzną, na poszukiwanie głębszej prawdy i dokonywanie cennych spostrzeżeń: Zbieram to, co posiałem!

Zewnętrznym znakiem tego poziomu świadomości jest spirytualny wegetarianizm: Duchowi bracia zwierzęta muszą być bezwarunkowo respektowani! Ster w życiu przejmuje prawdziwa moralność, wyznaczając plany działań.

Tu dokonuje się wystąpienie z pasywnych, karmicznych powiązań; tu kończy się oddziaływanie skutków karmy. Tu otwiera się droga w SUWERENNOŚĆ.

W PARTNERSTWIE poszukuje się najwyższego współbrzmienia na płaszczyźnie duchowej. Na tym poziomie świadomości tracą ważność wcześniejsze priorytety, ale tylko nieliczni ludzie potrafią temu sprostać.


==============================================================================
==============================================================================


SZÓSTY POZIOM ŚWIADOMOŚCI
Uniwersalna miłość

Osoba na rym poziomie świadomości staje się instancją duchową. Jej aura wykracza poza ziemski wymiar. Liczy się bycie, a nie czynienie! Ważne, że JESTEM, a nie KIM JESTEM!

Osoba ta zaprzestaje walk, dopuszcza do głosu naturalne procesy, ufa i pozwala dziać się. Rola i aspekt EGO ograniczają się tylko do fizycznych sfer życia. Istnieniem kieruje w pełni ukształtowana, najwyższa duchowa siła sprawcza. Powoli wszystko staje się JEDNYM. Wysoki poziom duchowy takiej osoby czyni ją autorytetem dla innych (jest to dopuszczalne!).

Na tym poziomie świadomości zjednanie ze WSZYSTKIM-CO-JEST wstępuje w sferę świadomych doznań i doświadczeń. Zdolność komunikacji ze światem zwierząt, roślin i kryształów staje się tutaj faktem. Zaczynają się zacierać ostatnie trójwymiarowe granice: Wszystko jest możliwe! Siły materializacji podporządkowują się woli Ducha. Zdolność urzeczywistniania osobistych wizji i marzeń graniczy niemal z cudem. Jest to punkt (sfera przejściowa), w którym w istocie ludzkiej coraz silniej objawia się boskie Źródło. Na tym poziomie świadomości kończy się “przymusowy" cykl reinkarnacyjny. Wibracja takiej osoby pozwala jej łączyć się ze WSZYSTKIMI i WSZYSTKIM, tzn. zaczyna ona świadomie wstępować w mentalną komunikację z Istotami Wyższymi.

Na tym etapie kończy się proces dojrzewania w czasie i przestrzeni. Tu domyka się cykl ziemskiego dojrzewania. Obecnie Ziemia oferuje każdemu z nas bardzo korzystne warunki do duchowego wzrastania. Jest to wyjątkowy Akt Łaski. Każdy z nas w niewiarygodnie krótkim czasie może teraz dokonać skoku kwantowego w poziomie świadomości.

Na tym etapie rozwoju PARTNERSTWO nabiera zupełnie nowych kształtów. Zostaje przezwyciężona każda forma własności prywatnej i osobistych zobowiązań. Nie ma żadnych wewnętrznych przymusów i wzajemnych uzależnień. Tu doświadcza się pełni szczęścia w ziemskim pojęciu partnerstwa. Wszystkie czynności będą wykonywane dobrowolnie, w niebiańskiej zgodności – w darze dla drugiej osoby. W tym partnerstwie odzwierciedla się rodzicielska dobroć, czyli najwyższy aspekt matczyno-ojcowskiej mądrości boskiego Źródła.


==============================================================================
==============================================================================


SIÓDMY POZIOM ŚWIADOMOŚCI
Mistyczne zjednoczenie

Uruchomiony na szóstym poziomie proces zjednoczenia Bytu ze WSZYSTKIM-CO-JEST wchodzi teraz w fazę urzeczywistnienia. W ten sposób rodzi się na Ziemi nowy bóg! Boska świadomość, która na szóstym poziomie coraz silniej wysuwała się do przodu, tutaj staje się manifestacją. Z tym poziomem wiąże się pojęcie proroka lub mistrza duchowego.

Wszystkie rozgraniczenia pomiędzy zewnętrznym a wewnętrznym światem rozpływają się odtąd samoistnie. Na tę osobę przestają oddziaływać prawa materii. Wędrówka pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym nie sprawia jej kłopotów. Osoba ta nie musi doświadczać polaryzacji ciężkiej, ziemskiej materii na własnym ciele, ponieważ zgłębiła już wszystkie bieguny wyzwań i sprzeczności. Wybór należy do niej: CZY, KIEDY, GDZIE i W KIM zechce inkarnować się w świecie gęstej materii jako awatar. Siódmy poziom świadomości objawia się na Ziemi w minimalnych promilach, ale pod koniec epoki CZASU na Ziemi pojawi się wiele Wysokich Istot z siódmej płaszczyzny Bytu. Wszystkie osoby, które poruszają się na szóstym poziomie świadomości, mogą się spodziewać, że w końcu cyklu CZASU, w 2012 roku, osiągną poziom siódmy.

Co się tyczy PARTNERSTWA, wszyscy ci, którzy wznieśli się do tego poziomu, wydostają się spod oddziaływań biegunów strachu i miłości. Duchowa harmonia, która ukazała się na szóstym poziomie, na siódmym doświadczana jest już jako swego rodzaju jedność żeńsko-męska.
* * *

W tym miejscu należałoby zaznaczyć, że większość z nas rozpoznaje siebie jednocześnie na DRUGIM i TRZECIM poziomie świadomości, co wskazuje na wyjątkowo dynamiczne i bardzo intensywne przemiany w sferze świadomości w ostatnich czasach.

Według danych Wernera Guntera w 1997 r. pośród 5,9 miliarda osób żyjących na Ziemi 95% ludzkości znajdowało się między PIERWSZYM a CZWARTYM poziomem, przy czym TRZECI poziom był dominujący. Osiągnęło go 2/3 ludzkości, czyli prawie 4 miliardy ludzi. Zaledwie 7,5% uświadomionych uznawało, że Ziemia jest planetą cztero wymiarową. Na CZWARTYM poziomie świadomości znajdowało się około 450 milionów osób.

Zadowalające było jednak to, że około 3,5% ludzkości osiągnęło PIĄTY poziom, co oznaczało, że ponad 200 milionów osób dojrzało do rangi istot duchowych. Na SZÓSTYM poziomie – poziomie proroków – znajdowało się 1,8% ludzkości, czyli 106 milionów osób.

Jeżeli mówiło się, że do SIÓDMEGO poziomu dorosło zaledwie kilka promili ziemskiej społeczności, to przyjmując, iż byłby to jeden tylko promil, dałoby to wynik około pół miliona osób.

Jest prawie pewne, że wiele osób, przynależących obecnie do niższych poziomów świadomości, zdoła do 2012 roku nadrobić zaległości, dlatego już teraz możemy powiedzieć, że opłacało się uczynić planetę Ziemię Sferą Eksperymentów i Rozwoju!


Źródło: "Przewodnik i Klucz do Kalendarza Majow" H.Kotwickiej - wybrane fragmenty.===

Użytkownik Asieńka edytował ten post 12.02.2008 - 07:17

  • 1

#2

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po przeczytaniu tych opisów stwierdzam, iż znajduję się już prawie na poziomie piątym ;) Rozwijam się jednak nieustannie i liczę na to, że któregoś pięknego dnia osiągnę ten siódmy..
  • 0



#3

Quarges.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strasznie płytkie i uproszczone. Ciekawi mnie jeszcze jak oni zbierali te dane statystyczne o ludziach w różnych poziomach, chyba jakimiś zdolnościami paranormalnymi ;)

A z tym 2012 to całkowita porażka. To jest z jakieś strony New Age? :/
Jak zwykle ma to jakieś ziarno prawdy, ale tak zmodyfikowane, że szkoda gadać...
  • 0

#4 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

jak oni zbierali te dane statystyczne o ludziach w różnych poziomach

a nie widzisz co sie dzieje do okoła ?? gdzie mieszkasz ??
bo ja np widze do okoła ludzi dla których liczy sie tylko kasa, seks, wygląd zewnętrzny, i karierara.
Gadanie o sprawach duchowości to dla nich abstrakcja, najchętniej przywalili by mi naklejke z napisem "debil"
i poszli do do dobrze płatnej pracy, w której przy okazji mozna zdradzic swoją żone bo przecież i tak sie nikt nie dowie.
porażka...


To jest z jakieś strony New Age? :/

podałem zródło - problemy z czytaniem, czy też nie doczytałeś do konca ??
zapoznaj sie dokładnie z kalendarzem majów i jego interpretacjami a nastepnie z tym co mówi to całe New Age
BTW
dla mnie - NEW AGE = niedoinformowana literatura + zlepek dogmatów religijnych.

Jak zwykle ma to jakieś ziarno prawdy

co wg. Ciebie jest prawdą, zdefiniuj mi na nowo to pojecie. i opisz.
dużo książek przeczytałem i nadal nie do konca wiem czym jest prawda.
  • 0

#5

Quarges.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spokojnie Nibru ;)

a nie widzisz co sie dzieje do okoła ?? gdzie mieszkasz ??

To dalej nie tłumaczy tych procentów, a obserwacja świata jest bardzo względna - dlatego też obiektywnie nie możesz ocenić ludzi, każdy odbiera to inaczej.

podałem zródło - problemy z czytaniem, czy też nie doczytałeś do konca ??

Nie wiem z czym się Kotwicka identyfikuje, ale to wygląda jak bełkot o przemianach duchowych w 2012 z klubu New Age -_- Z tym rokiem to tylko takie gdybanie, wtedy może się stać cokolwiek...


A co do prawdy, jest to znowu pojęcie bardzo względne...
  • 0

#6 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

Ibex ;)

zauważyłem w twoim podpisie bardzo mądre zdanie - nie wiem czy wiesz ale
siedmiostopniowa hierarchia poziomów świadomości odpowiada sferom duchowym własnie w buddyzmie.

Hierarchie mają dopomóc w rozpoznaniu poziomu rozwoju WŁASNEGO “JA". Oczywiście, dozwolone jest wykorzystywanie hierarchicznego porządku do ustalenia stopnia rozwoju naszych bliskich lub do zrozumienia określonego sposobu bycia osób z kręgu przyjaciół. Wgląd w duchową hierarchię powinien przyczynić się do okazywania większej tolerancji wobec ludzi.

ALE UWAGA: Poziomu świadomości nie należy kojarzyć z poziomem wartości człowieka, według którego można by klasyfikować ludzi na “złych" i “dobrych" lub przyznawać im określoną rangę społeczną (:
  • 0

#7

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poziomy świadomości to dla mnie nic innego jak gęstości w rozwoju duchowym, przemierzamy te sfery poczynając od pierwszej, a kończąc na siódmej przechodząc do ósmej aby zacząć wszystko w innym nieznanym Świecie.
Ziemia jest planetą trzeciej gęstości, czyli my ludzie jestesmy na tym poziomie rozwoju i stąd takie dane że największa liczba ludzi jest na poziomie trzecim świadomości. Obecnie Ziemia przechodzi zmiany i podąża w kierunku czwartej gęstości i tak samo jest z ludźmi wielu zbliża się do poziomu czwartego, ale obawiam się że wielu nie oznacza 450 milionów, a znacznie mniej. Wiele istot z wyższych gęstości przybywa na Ziemie by być świadkiem przemian, ale są wśród nich takie istoty które przybyły tutaj by dopomóc ludzkości i trudno mówić o nich że są ludźmi gdyż wielu z nich jest na tej planecie po raz pierwszy, bądź uczestniczyło w jej tworzeniu, są to istoty z piątej, szóstej i siódmej gęstości, sa Świetlistymi Istotami niosącymi światło, które jest miłością.
  • 0



#8 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Czytając to- wyjątkowo uważnie ;) - stwierdzam, że stoję stabilnie na tym waszym poziomie czwarty, ale do piątego mi daleko....4 zawsze się mnie trzymało ^^
  • 0

#9

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Opisane stadia, można określić dość prosto, bez używania terminu "poziomy świadomości"

Poziom 1. Krótkowzroczność i egoizm

2.
Konformizm

3
Materializm

4
. Refleksyjność

5
. (Tu zaczynają się schody) Najkrócej rzecz ujmując, chodzi tu o indywidualizm, ale... Według autora, osoba z poziomu piątego, ma moc wpływania na całą planetę (z całym szacunkiem i wielką sympatią dla Ciebie Tacita, jak sobie wyobrażasz twoją umiejętność wpływanie na całą Ziemię? ) O ile są ludzie mający realny wpływ na cały świat, to następną ceche, charakteryzującą poziom 5, nie posiada żaden człowiek. Kotwicka sugeruje możliwość całkowitego zrzucenia bagażu kulturowego, co jak bez wątpienia wiemy, jest niewykonalne. Choćby język, którego gramatyka i struktura narzuca nam pewien sposób postrzegania świata, jak z niego zrezygnować? Możemy przestać nim mówić, ale przecież w jakimś jeżyku myśleć musimy.

6
. Tu autorka już nie trzyma w cuglach swojej wyobraźni. Na poziomie szóstym potrafimy "komunikacji ze światem zwierząt, roślin i kryształów". Chciałbym zobaczyć chociaż jedną osobę która to potrafi, a ponoć jest ich na świecie ponad 100 milionów. Jeśli dobrze rozumiem, na tym etapie pozbywamy się także potrzeb biologicznych (a więc np. oddychania).

7. Przerodzenie sie człowieka w Boga.


Obawiam się, że w najlepszym wypadku czeka mnie 4,5.
  • 0

#10

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Autorce najwyraźniej pomyliło się z gęstościami i takie banialuki jej wyszły.
Ogólnie jestem człowiekiem i mój poziom rozwoju szacuję nieskromnie na 3 - 4 bo w tym ciele nie mam większych możliwości :P
  • 0



#11

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo to wszystko ciekawe ;)

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby to mogła być prawda, praktycznie nie ma żadnych na to kamiennych dowodów, że nie jest to wyssane z palca.

Ja w każdym razie skłaniałbym się dużo bardziej na tak, niż na nie, jeśli idzie o uwierzenie. Faktycznie taki podział można wyróżnić, faktycznie wiele się o duchu i świadomości słyszy, faktycznie pokrywa się to z moimi przekonaniami, więc czego chcieć więcej? Nie ma kamiennych dowodów na wszystko :)
A że autorka zafascynowana 2012 rokiem to akurat nie musi czynić od razu z tekstu steku bzdur.

Ogólnie popieram zdanie Asieńki - to na pewno chodzi o to, autorka widocznie, jak wszędzie, dopisała tylko trochę swojego, aby się lepiej sprzedawało ;)

Homo Scepticus, sceptycznie podchodzisz do sprawy i sam sobie budujesz barierę - wystarczy uwierzyć, człowiek naprawdę jest w stanie wpłynąć na całą planetę, więcej - ciągle wpływa. Efekt motyla chociażby. Ludzie są powiązani taką siecią zależności, że nawet trudno sobie to wyobrazić. Nazywamy to przypadkiem :) A nawiązywanie kontaktu z drzewami to wcale nie musi oznaczać, że stoisz przed drzewem i do niego gadasz, a ono Ci odpowiada :P Chociaż były i takie przypadki w historii, prawda? Świat ich od razu uznawał za obłąkanych.

Ogólnie nie widzę w tym tekście sprzeczności. Tylko liczby to wyglądają, właśnie jak to Ibex określił, jakby je zbierali jakimiś zdolnościami paranormalnymi :)

PS. I czy czasem nie mam 7miu czakramów? Czy to możę mieć jakiś związek? :>
  • 0

#12

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje że osoby które są żywo zainteresowane tym forum i potrafią mądrze odpowiadać na tymże forum i wogóle ich to interesuje znajdują się poza materialnymi zachciankami...bo ciągnie ich do czegoś niewytłumaczalnego, fascynującego...niematerialnego....
  • 0

#13

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Za pomocą efektu motyla, to na cały świat może wpływać i jaszczurka w moim ogródku, będąca na poziomie minus dziesiątym świadomości. Nie potrzeba wysokiego, piątego poziomu aby uzyskać taki wpływ na świat, więc nie sadzę aby oto chodziło autorce tekstu. Ja odczytałem to jako świadomy wpływ na ogół ludzi na świecie, jeśli chodzi tylko o efekt motyla to ok, tylko jak już powiedziałem, do takiej ingerencji nie potrzebna jest nawet świadomość.
Co do ludzi nawiązujących dialog z drzewami i kamieniami, to coś mnie chyba w życiu ominęło. Wybacz Bub, ale kontynuowanie tego wątku zmusi mnie do żartów i drwin, a tego chyba nikt nie lubi :)
  • 0

#14

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wybacz Bub, ale kontynuowanie tego wątku zmusi mnie do żartów i drwin, a tego chyba nikt nie lubi :)

Oj, nikt nie lubi - ale jedno jest pewne, że jakby w twoich wypowiedziach zaczęły się drwiny i żarty to tylko byś uszczęśliwił pewną panią moderator tegoż działu ;) .
  • 0

#15

Ma Cherie.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm ... chyba jestem na poziomie czwartym , w porywach do piatego ; D .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych