Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komunizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mało kto wie na czym polegał komunizm [ jeśli chodzi o rówieśników w moim wieku...], najokropniejszy system [ po nazizmie ] , kult partii, wszystko dla rządu... [ jakby jeszcze dzisiaj była komuna to teraz co pisze dawno zostałbym aresztowany i najprawdopodobniej zabity ]
  • 0

#2

KAZAN.
  • Postów: 74
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wreszcie po tylu noca siedzenia nad książką od histy jest okazja się wykazać ;) (ten kto ma na studiach historię XX w to zrozumie)
Otóż moi mili komunizm nigdy nie panował na świecie... nigdy w swej pierwotnej czystej postaci. Jego zasady zostały zniekształcone i przerodził się w ten właśnie owiany złą sławą system. Komisarze ludowi, partie krwawe rządy to jedyne co można wymieniać... niestety :P
  • 1

#3

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no wiadomo, pierwotny ksztalt komunizmu byl wymyslony przez chyba Lenina, ale kiedy Stalin sie go pozbyl to od razu zaczely sie zmiany, masowe mordy i tego typu rzeczy.
  • 0



#4

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boszz.... komunizm zostal wymyslony przez niejakiego Marxa....
A Lenin juz wiedzial ze to utopia i prowadzi tylko do ludobojstwa i chcial wprowadzic w miare wolny rynek (NEP) ale nie zdarzyl...
  • 0

#5

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Boszz.... komunizm zostal wymyslony przez niejakiego Marxa....

Marks czytając te słowa przewraca się w grobie...

Komunizm...temat-rzeka. Irytują mnie ludzie noszący na koszulkach C.C.C.P, sierp i młot bądź Che Guevarę (no, ew. złotą pięść lub gwiazdę) i tym samym myślący, że są tacy fajni. To idiotyzm. To nie jest fajne. Ustrój mający szczytną ideę, ale niemożliwy to zrealizowania w prawdziwym świecie.
  • 1



#6

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz racje, powinno to byc zakazane. Koszulek z Hitlerem nie mozna nosic, koszulek z napisem "III Rzesza" nie mozna nosic ale juz z Guevara mozna? Bo nie zdazyl tyle wymordowac co Hitler?
  • 0

#7

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niechce pisac ze komunizm jest dobry ale czy demokracja jest dobra ??? zobaczcie jak wygladalo zycie ludzi w polsce jak byl komunizm kazdy mial prace jak sie komus jakas praca nie podobala to kilka innych miejsc juz na niego czekalo, nie bylo bezdomnych, w sklepach bylo malo co ale nikt nie chodzil glodny, dziecie nie ciszyly sie ze ida do szkoly tylko po to ze mogla zjesc cieply obiad, a to ze nie mozna bylo mowic co sie komu podoba to juz inna bajka. Co z tego ze teraz moga mowic co chca wierzyc co chca, byc orietacji jakiej chca jesli ponad 10 % polakow nie ma pracy, dzieci chodza glodne, ludzie zimą zamarzaja na ulicy i co kto mi powie ze demokracja jest lepsza od komunizmu.
  • 0

#8

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Toldo co Ty piszesz :) Przeciez to ze wszyscy mieli prace to bylo SZTUCZNE, po prostu na jedno stanowisko zatrudniono dwoch ludzi ale placono im polowe tego co jednemu.
A ludzie do dzisiaj mysla ze komunizm mial jakas cudowna recepte na bezrobocie :)
  • 0

#9

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Toldo co Ty piszesz :) Przeciez to ze wszyscy mieli prace to bylo SZTUCZNE, po prostu na jedno stanowisko zatrudniono dwoch ludzi ale placono im polowe tego co jednemu.
A ludzie do dzisiaj mysla ze komunizm mial jakas cudowna recepte na bezrobocie :)


haha skad ty bierzesz te teorie :rotfl: :rotfl:
  • 0

#10

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z autopsji, pamietam BARDZO DOKLADNIE sceny typu: 1 pracuje 5 sie patrzy :)
Znasz to: "Czy sie stoi czy sie lezy 5 tysiecy sie nalezy"? Pewnie nie bo za mlody jestes, ja znam komunizm z autopsji dziecko :)
  • 0

#11

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

okreslenie "dziecko" jest agresywne? Hmm.. zawsze myslalem ze agresywne sa epitety w stylu "debil", "idiota", "polglowek", "p(b)aran" itd....
Straszny tu macie rygor na tym forum, juz mnie drugi mod ostrzega. Wiecie ja tez jestem moderatorem na duzym forum ale u nas daje sie ludziom troche pogadac, interwencje sa kiedy zaczynaja leciec wyzwiska, wtedy owszem kasuje sie posty a czasami caly watek.
Natomist okreslenie "dziecko" przechodzi u nas bez bolu, mysle ze jestescie troche przewrazliwieni.

A co do meritum: piszac "komunizm" mialem na myli ustroj jaki panowal w Polsce w latach 45-89 - taki skrot myslowy. Niewatpliwie jest troche prawdy w tym co piszesz ale ja wiem jedno: dzisiaj nie zabija sie ludzi ktorzy chca wolnosci. I to jest najwieksza roznica, oczywiscie ze kapitalizm nie jest idealnym ustrojem BO TAKIEGO NIE MA ale przynajmniej nikt nie zabija za poglady. Piszesz o wyzysku: a wg. Ciebie nie bylo wyzyskiem to ze za komuny czlowiek zarabial rownowartosc 20 dolarow i jeszcze nic za to nie mogl kupic? Pamietasz co trzeba bylo robic zeby dostac mieszkanie czy samochod? A tam samochod, CHLEBA pod koniec nie potrafili nawet zapewnic, nie stales nigdy w kolejce za chlebem???? I Ty piszesz o dobrych stronach takiego ustroju....
  • 0

#12

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzisiaj nie zabija sie ludzi ktorzy chca wolnosci


dzis ludzie umieraja na ulicy z glodu i zimna



Ciebie nie bylo wyzyskiem to ze za komuny czlowiek zarabial rownowartosc 20 dolarow i jeszcze nic za to nie mogl kupic?


a teraz co jest ja pracuje na 2 zmiany za 800 zl i co z tego ze jest wszystko w sklepach jak i tak na polowe zeczy nie moge sobcie pozwolic

Pamietasz co trzeba bylo robic zeby dostac mieszkanie czy samochod


co z tego ze moge sobie bez problemu kupic samochod czy mieszkanie tylko za co ??wziasc kredyt ktory bede splacal pol zycia albo cale zycie


I Ty piszesz o dobrych stronach takiego ustroju....


komunizm na wiecej dobrych stron niz ustroj w ktorym teraz zyjemy

dzieki za okreslenie "dziecko" podoba mi sie czy jest cos piekniejszego niz male dziecko ktore zyje bez problemow :yahoo: :yahoo: :yahoo:
  • 0

#13

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A gdzie w Polsce umieraja z glodu na ulicy? Podaj jeden przypadek ze ktos w Polsce umarl z glodu na ulicy. A bezdomni za komuny byli jak najbardziej :) Byli zawsze i wszedzie i w kazdym kraju na Ziemi i zawsze beda.
Tak to jest juz na swiecie ze nie wszyscy moga sobie na wszystko pozwolic.
Wiesz ze za komuny nie mozna bylo miec komputerow osobistych? W latach 80-tych :)
A co do brania kredytu to niestety wszyscy na calym swiecie biora kredyty bo trudno zeby mlody czlowiek mial w pare lat zarobic na dom i samochod.

"komunizm na wiecej dobrych stron niz ustroj w ktorym teraz zyjemy" - komunizm wymordowal 80 mln. ludzi, to jest wg. Ciebie ta dobra strona??? Dzisiaj w Korei Pln. ludzie umieraja z glodu milionami mimo olbrzymiej pomocy USA i innych krajow, gdybysmy nie zrzucili komunizmu to nas by to dzisiaj tez czekalo bo pod koniec CHLEBA NIE POTRAFILI ZAPEWNIC! To sa te dobre strony?
  • 0

#14

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o to wlasnie chodzi ze nie bylo nic a jednak kazdy byl wstanie zalatwic rozne rzeczy i ludzie byli dla siebie zyczliwiejsi

ps. najgorsze co jest dla forum i co je zabija to offtopiki
  • 0

#15

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ladny mi dobrobyt, od swieta zjesc zielone pomarancze kubanskie :) Pamietasz jakie to bylo kwasne? bleee I jeszcze zalatwiac i sie plaszczyc przed paniami ze sklepu miesnego, naprawde wspominasz to z sentymentem???
A jesli juz chcesz na wodke przeliczac :) no to policzmy:
20 zielonych przez 80 centow daje nam 25 butelek wodki. Nie wiem ile dzisiaj wodka kosztuje (nie pije wodki bo szkoda przelyku) ale powiedzmy ze 20PLN. Srednia placa... no niech bedzie to 1000PLN chociaz jest wieksza. Daje to nam 50 butelek wodki :)
A jesli ktos chcial sobie np. telewizor kupic w Pewexie, albo magnetowid to juz niestety nie byly po promocyjnych cenach wiec nie pisz ze moje przeliczenia nijak maja sie do tamtej rzeczywistosci.

A co do moich wypowiedzi to popatrz, Toldo sie nie obrazil :) wiec nie wiem naprawde jak mam je stonowac, pisze juz w maxymalnie stonowany sposob :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych