Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzę W Boga! Kto Jeszcze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Katolicyzm nijak ma się do samego Boga, czy nawet Absolutu.


Dodam do tego że jeszcze Kościół Katolicki.

Ja wierzę w Boga w postaci Absolutu i do tego coś takiego jak wszelcy pośrednicy którzy z nudów, chęci zysku, czy też aby pokazać się w radosnej twórczości, wymyślają ciągle jakieś nowe dogmaty - nie są mi w ogóle potrzebni.
  • 0

#17 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Po co ten temat jest w ogóle ? Żeby sie pochwalić ?


Tak jakby... ateiści na każdym kroku na tym forum manifestują swoją wyższość i mądrość, bo są ateistami a katole są głupi i bezmyślni... tylko nie mówcie, że tak nie jest, bo nie mam zamiaru wdawać się w jakieś wyniszczające dyskusje... Po prostu wg mnie temat jest dobry i niech będzie ustalone kto tak naprawdę wierzy a kto nie...
ja w Boga wierzę, a Chrystusa wielbię, bo potrafił umrzeć za swoje ideały i miał na tyle usystematyzowaną przeogromną wiedzę, że mógł żyć w spokoju ducha, a nawet w takim spokoju i ufności opuścić swe ciało ziemskie... wierzę też jednak w wiele spraw, które KK nie uznaje, a ja nie pochwalam wielu spraw, które propaguje KK..to tyle ode mnie :)
  • 0

#18

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że wierzę.

I nie widzę w tym temacie niczego niestosownego. Ateiści bez przerwy zakładają wątki, gdzie puszą się swoją niewiarą, ale tam jakoś nie marudzą na bezsensowność wątków..
  • 0

#19

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę w Boga ale nie wierzę w księży i tym podobne osoby!!!!
  • 0

#20

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak jakby... ateiści na każdym kroku na tym forum manifestują swoją wyższość i mądrość, bo są ateistami a katole są głupi i bezmyślni...

Sterowani, nie głupi.
  • 0

#21

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Khem.. Jest już temat odnośnie kwestii zapytania o wiarę: http://www.paranorma...?showtopic=9275

Taka mała dygresja..
  • 0



#22 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Pigi...samo przez się mówi- jeśli ktoś daje sobą manipulować- jest głupi.. chyba że ty to jakoś inaczej rozumiesz :/
  • 0

#23

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

samo przez się mówi- jeśli ktoś daje sobą manipulować- jest głupi..

Jeśli wie, że jest manipulowany i na to pozwala, to i owszem, jest głupi/bezmyślny. Nie sądzę, aby katolik wierząc, że Kościół to fikcja i manipulacja, nadal chodziłby do kościoła.

Wierzę w energię która dała początek, ale na pewno nie ingeruje w nasze życie.

A skąd wiesz, że owa Energia nie ingeruje za pośrednictwem naszych umysłów? ;)
Tą energią jest wiara, nadzieja, miłość.
Bóg jest miłością.

nie wierzę w księży

Czyli że wg Ciebie księża nie istnieją? :>

Khem.. Jest już temat odnośnie kwestii zapytania o wiarę:

Proponuję przenieść to co tu jest do tamtego tematu. Ordnung muss sein :)
  • 0

#24

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tą energią jest wiara, nadzieja, miłość.
Bóg jest miłością.


Niestety nie mam aż tak rozległej wiedzy w tych tematach, więc nie wiem i nie wchodzę w polemikę ;)
  • 0

#25

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wierzę że jest jakaś energia " coś " co napędza to wszystko i pewnie my to nazywamy Bogiem , ta wierzę w Boga nie wierzę w KK
  • 0

#26

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Khem.. Jest już temat odnośnie kwestii zapytania o wiarę


Oj nie zauważyłam, mój błąd :) Jeżeli jest potrzeba przeniesienia to można to zrobić.

A ja kiedyś miałam bunt przeciwko Bogu, potem stwierdziłam, że mogę sie nie zgadzać z KK, ale nie we wszystkich kwestiach. KK ma swoje za uszami na pewno, ale uczy też, że należy wybaczać, kochać i że Bóg jest wszystkim :) . Ja religię dopasowałam do siebie bo uważam, że to najlepszy sposób, pogadałam o tym z moim dobrym przyjacielem, który jest Franciszkaninem i stwierdził, że tak długo jak wierzę w Niego to jest OK i mam pełne prawo nie zgadzać się ze wszystkimi dogmatami KK :) .
  • 0

#27 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli wie, że jest manipulowany i na to pozwala, to i owszem, jest głupi/bezmyślny. Nie sądzę, aby katolik wierząc, że Kościół to fikcja i manipulacja, nadal chodziłby do kościoła.


Masz rację :)

Jeśli chodzi o księży to tak naprawdę często trudno jest uwierzyć w ich szczere chęci, ale zdarzają się też tacy, którzy się na duszpasterzy nadają.. nie można wszystkich skreślać ich tak od razu, bo to część KK :/
  • 0

#28

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jednak katolikiem jestem. A oprócz tego dysponuję bogatą wiedzą i jestem zdania że Kościół nie jest ani manipulacją ani fikcją. Jest rzeczywisty i prawdziwy. Oczywiście pod warunkiem że potrafi się w to wierzyć.
  • 0

#29

MestorPL.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na temat wiary nie powinno się dyskutować. Zawsze się to potem źle kończy. To jest tylko moje zdanie


jasne że nie powinno, bo to jest tylko indywidualna sprawa i nie da się dogadać ani dojść do porozumienia w tych sprawach, każdy wierzy w co chce, może nawet modlić się do puszki po piwie, a i tak nie podważymy jego wiary... na tym polega wiara... Ja sam wierzę w Boga i nikt nie przekona mnie że Bóg nie istnieje bo to są moje własne przekonania.
  • 0

#30

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pigi...samo przez się mówi- jeśli ktoś daje sobą manipulować- jest głupi.. chyba że ty to jakoś inaczej rozumiesz

Nic nie mówi przez się, kościół skutecznie oklapkowuje oczy- niektórzy jednak widzą w tym tradycję chęć uzewnętrzniania swojej wiary - ci wcale nie są głupi. Niektózy boją się też wyegzekwowania - więc dają się manipulować dla dobra własnego.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych