Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rok 2057 Wizja Ludzkości ?


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich! Na początku dziękuję koledze który przesłał mi link po otwarciu którego obejrzałem jeden z najlepszych seriali dokumentalnych jakie kiedykolwiek widziałem. Serial ten ukazuje wizję ludzkości w roku 2057. Postęp we wszystkich dziedzinach życia od maszynki do golenia po przesył informacji w łącznie. Serial składa się z trzech części "The Body", "The City" i "The World" wyłącznie w języku angielskim. Obejrzyjcie naprawdę warto.

THE BODY
http://video.google....3...h&plindex=0

THE CITY
http://video.google....9...h&plindex=1

THE WORLD
http://video.google....5...h&plindex=2

Pozdrawiam!!!!!!!!!
  • 0

#2

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, biorąc pod uwagę tempo rozwoju, może nawet nie będziemy musieli czekać na takie wynalazki całe 50 lat.
Jednakże są rzeczy, które mogą nieco zepsuć taki obraz świata.
Naturalne kataklizmy i wojny. Tych rzeczy tak na prawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, a przecież w ciągu półwiecza może wiele się zmienić.
Niemniej wizja braku korków na drogach, latających aut czy innych rzeczy mogących wydłużyć i usprawnić nasze życie jest całkiem kusząca.
Uśmiech na twarzy wywołuje też dziadek-haker, człowiek "starej" daty. Głównie przez to, że wtedy będę w podobnym wieku. Ale postaram się nie zaprzątać sobie głowy jakimś przestarzałym, złomowatym robotem jakim (wtedy) będzie ASIMO ;) .
  • 0

#3

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem ciekawe te filmy ... :)
Zresztą poczekamy zobaczymy jak to będzie :)
  • 0

#4

lukasz.8881.
  • Postów: 95
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Asimo to fajny robot ale troche niedopracowany , wolny itd itp ... Mam nadzieje że ciągle go ulepszają za niegługo może będzie miał inteligencje , ale wątpie żeby kiedykolwiek roboty miały inteligencje :)
  • 0

#5

Matthew.
  • Postów: 73
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zresztą poczekamy zobaczymy jak to będzie :)

Nie zobaczymy! Nie zapominaj że w 2012 koniec świata jest xD
  • 0

#6

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tom3k jeśli nie 50 lat to ile lat jeszcze będę się musiał golić zwykłą maszynką a nie tą laserową ze serialu?
A co do końca świata to już tyle ich było, że nie potrafię do tylu zliczyć. Moim zdaniem koniec świata nastąpi kiedy amerykanie zniosą dla polaków wizy:> hehe... czyli jeszcze bardzo długo!!!!!
  • 0

#7

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Futurologia to dla mnie nie jest nauka tylko zabawa.

A tak kilkadziesiąt lat temu naukowcy naukowcy wyobrażali sobie komputery osobiste w 2004 roku. :lol
Dołączona grafika

Naukowcy z Korporacji RAND stworzyli ten model ,aby zilustrować jak "domowe komputery" będą mogly wyglądać w 2004 roku. Jednak owa technologia nie będzie dostępna dla przeciętnej rodziny [hahaha]. Naukowcy także przyznają ,że do dzialania komputer będzie wymagal dotychczas niewynalezionych technologi ,jednak za 50 lat postęp naukowy powinien rozwiązać ten problem.
  • 0

#8

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Daje to do myślenia co będzie już za 20 lat może te sławne latające samochody????
Dzieki Ci Boże za Billa Gatesa i Stevea Wozniaka
  • 0

#9

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze "latające samochody" będą już możliwe do kupienia w ciągu 2 lat - fakt, że będą drogie i będą pobierać tyle paliwa co śmigłowce, ale jednak będą latać ;) .
Zdjęcie z wizją komputera osobistego roku '04 tak na prawdę nie tyle mnie rozśmieszyło, co dało do myślenia.
Postęp jest bardzo szybki, poza tym czasem pojawiają się jednostki/firmy z na prawdę rewolucyjnymi pomysłami.
Gdyby jednak kolejne 50 lat przebiegło w miarę spokojnie(nie zniszczą nas asteroidy, nie pochłonie ocean ani nie zabije wojna nuklearna), to kto wie - może wtedy będziemy się śmiać, jak to nieudolnie kiedyś próbowano przewidzieć rok 2057...
  • 0

#10

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Oby twoje słowa były niczym strumień niosący życiodajną wodę" A swoją drogą czy ktoś za 50 lat będzie pamiętał o Atari, grze TV czy magnetofonie. Może tylko wtajemniczeni przez swych dziadków (czyli nas), albo studenci Historii Informatyki.
Hehe siedzę sobie w moim nanotechnologicznym domu za 50 lat, a tu przychodzą do mnie studenci i pytają czy mam może "unikatowy" telewizor plazmowy znanej marki z 2007 roku który jest im potrzebny na wykłady. Zeskanują go sobie, a na wykładach obejrzą hologram o jakosci 1000 razy lepszej niż wszystkie LCD razem wzięte. Ale wizja oby się sprawdziła chociaż nie mam plazmówki hm...!!
  • 0

#11

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Spyryt to zdjęcie to fake , to nie jest komputer , to jest/mialo byc w lodzi podowodnej i mialo sluzyc do sterowania ta lodzia , po prostu mowiac to ster do lodzi podowdnej a ktos sobie przypisal ze naukowcy mysla ze taki bedzie komputer osobisty
  • 0

#12

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spyryt to zdjęcie to fake , to nie jest komputer , to jest/mialo byc w lodzi podowodnej i mialo sluzyc do sterowania ta lodzia , po prostu mowiac to ster do lodzi podowdnej a ktos sobie przypisal ze naukowcy mysla ze taki bedzie komputer osobisty


No cóż ,dalem się nabrać :P
  • 0

#13

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż ,dalem się nabrać


Mimo tego sądzę, że gabarytami aż tak się wizja ewentualnego komputera osobistego wtedy nie różniła od sterów tej łodzi podwodnej.
Właśnie, jako ciekawostka:
Czy ktoś jest w posiadaniu linków do stron ze zdjęciami czy szkicami takich właśnie "wizji przyszłości", ale z perspektywy futurologów lat 50'tych zeszłego stulecia?
  • 0

#14

vat.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm myślę ze tak nie będzie za 50 lat jak w tym filmie, zaczyna brakować surowców na ziemi, prędzej czy pozniej jakaś tam wojna o nie będzie. I pewnie beda duze zniszczenie wiele wielkich gospodarek panie. pozyjemy zobaczymy
  • 0

#15

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ktoś jest w posiadaniu linków do stron ze zdjęciami czy szkicami takich właśnie "wizji przyszłości", ale z perspektywy futurologów lat 50'tych zeszłego stulecia?

Mógłbyś nowy temat otworzyć jakby ktoś ci linki przesłał i to był by nawet fajny temacik Tomeczku!!!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych