Skocz do zawartości


Zdjęcie

Będziński Dom Numer 11


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#106

Takashi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hahaha... dobre... wynajmowanie "nawiedzonego" domu... daj spokój, jeśli czytałeś ten temat to znasz podejście tej kobiety...ona nie chce rozmawiać na ten temat a co dopiero wpuszczać kogoś na teren posesji ... . Jeśli chodzi o wyprawę tam... moim zdaniem żeby miało to sens trzeba było by porobić zdjęcia domu, popytać sąsiadów, ludzi mieszkających w okolicy... mogli byśmy też dowiedzieć się jak nazywają się właściciele domu wtedy można by sprawdzić czy ta kobieta naprawdę ma córkę dla której trzyma ten dom czy to ściema i sprawdzić na necie co nieco na temat jej korzeni.
  • 0

#107

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przecież ludzie z okolicy byli już przepytani, a podejście tej kobiety jest dla mnie niezrozumiałe. Nawet jeśli trzyma ten dom dla córki to wynajęcie go na jedną noc za te 50zł to byłby lepszy interes niż tylko wynajęcie kogoś do pilnowania terenu i koszenia trawy. Tym bardziej dla mnie to dziwne, wiec tym mocniej chce zrobić tam wjazd i zobaczyć co tam jest nie w porządku.
  • 0

#108 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

A na mocy czego zrobisz ten "wjazd" i rozpoznanie? :o

Zanim zwołasz ludzi, pomyśl co chcesz zrobić na miejscu, ustal jakiś plan działania, przedstaw go na forum i dopiero ustalaj termin. Bo jak na razie to sobie zwołasz ludzi, pójdziecie na miejsce i... staniecie, popatrzycie, pożegnacie się ze sobą i każdy wróci do domu ;p

Użytkownik Razor edytował ten post 13.05.2012 - 07:51

  • 0

#109

Wieniawa.
  • Postów: 55
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przydałby się materiał filmowy stamtąd :)
Jeśli ktoś się tam wybierze i takowy zrobi, to będzie spory krok do przodu.
  • 0

#110

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Albo ktoś przekona właścicielkę, żeby nas wpuściła na jedną noc, rozejrzymy się, zrobimy zdjęcia, może film nakręcimy, i do widzenia. Inaczej nie ma sensu, jeśli nie mamy jak wejść do domu, no przecież wiem o tym :P Jeśli ktoś jest stamtąd to albo ma blisko, to niech jej truje tyłek aż się zgodzi xD
  • 0

#111

Takashi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ty ciągle wierzysz że ta kobieta kogoś tam wpuści... z tego co ja przeczytałem to ona jest źle nastawiona do osób które pytają o ten dom i coś ukrywa... jeśli tak jest to nie wpuści nikogo do środka, prędzej zadzwoni na Policję że czuje się nękana. Nie ma szans żeby tam wejść - legalnie. Jedyne co można zrobić to a). włamać się tam (nie sądzę żeby był ktoś chętny) b). zebrać się większą grupą, wypytać sąsiadów i ludzi którzy mieszkają tam dłużej o ten dom np pod pretekstem zrobienia artykułu do portalu paranormalne.pl (nikt nie sprawdzi czy mówimy prawdę), można też spróbować namówić tę kobietę poprzez argument że skoro ma dość ciągłych pytań o ten dom i zawracania jej głowy to niech wpuści tam 2-3 osoby na noc i jak będzie wszystko ok to po problemie? Tylko wątpię żeby się zgodziła jeśli naprawdę coś ukrywa...
  • 0

#112 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

zawracania jej głowy to niech wpuści tam 2-3 osoby na noc i jak będzie wszystko ok to po problemie?


Haha, właśnie wyobraziłem sobie taką scenkę jak przychodzi do mnie zgraja i mówi:

- Eee, panie, pan nas wpuścisz na noc, a my potem napiszemy na tych internetach co się działo i damy panu spokój, pasi??
- OMG -_-'

:D

Jeśli to co pisze koleżanka to prawda, to nie widzę innego wyjścia jak złożenie zawiadomienia do prokuratury/policji/IPN o możliwym trupie w ogrodzie. No sorry, innego wyjścia nie ma. Podejrzewam jednak, że szybko przyjdzie pisemko o umorzeniu sprawy... No chyba, że np. IPN dysponuje jakimiś papierami, które mogłyby uprawdopodobnić tę wersję... A może uderzyć do najbliższej gminy (?) Żydowskiej? W Będzinie coś takiego chyba funkcjonuje, jeśli nie tam to pewnie w Katowicach. Może oni coś mają?

Użytkownik Razor edytował ten post 13.05.2012 - 15:30

  • 0

#113

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie o to mi chodzi :D Po prostu jak się kogoś długo o coś prosi, to w końcu ustępuje dla świętego spokoju xD A z tym zgłoszeniem sprawy byłaby ciekawa sprawa, tylko że dowody chyba nie są na tyle mocne żeby rozpocząć jakieś postępowanie.

Możemy poczekać aż szanowna właścicielka zejdzie z tego świata :P
  • 0

#114 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak zgłosisz sprawę, to oni się będą głowić - jeśli uznają, że gra jest warta świeczki to sami znajdą konkretne dowody, wraz z nakazem przeszukania/przekopania. Trzeba przede wszystkim zacząć od ustalenia i udokumentowania poszlak, które się pojawiają - jak pisałem, sprawdzić kto tam mieszkał, czy faktycznie zniknął itd. Ale to robota dla osób na miejscu, nie forumowiczów z drugiego końca polski. No i trzeba mieć sporo samozaparcia, żeby to zrobić ;)
  • 0

#115

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, ich głowienie się skończy się na tym, że osoba, która zgłosi sprawe poopowiada że uważa dom za nawiedzony, sąsiedzi gadają że ktoś tam straszy, a babcia nikogo nie chce wpuścić xD Wątpię, czy potraktowaliby tą sprawę poważnie :)
  • 0

#116 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

A czy trzeba mówić o nawiedzeniu? Zgłaszasz "PODEJRZENIE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA", do tego dołączasz dokumenty jakie zdobędziesz w UM/IPN/GŻ/mediach, koleżanka, która tu pisała może być też świadkiem w sprawie skoro pisała co wie i... tyle. Nic więcej nie możecie zrobić. A chodzenie i nagabywanie tej babci to kretyństwo czystej wody - jeśli chcecie coś zdziałać to tylko tak jak pisałem. Inne sposoby o, których się tu pisze są naiwne i... karalne.

http://eksploratorzy...?t=5958&p=26266

Użytkownik Razor edytował ten post 13.05.2012 - 16:15

  • 0

#117

Takashi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... tylko z tego co mi wiadomo to policja zadziała jeśli popełnione zostało przestępstwo... a nie zbrodnia wojenna. Z tego co tu wyczytałem to ktoś tam jest pochowany, bo umarł w czasie wojny... więc wg was Policja przyjmie zgłoszenie i zajmie się poszukiwaniem ok 80letniego SSmana który akurat zabił kogoś kogo zakopano w tym ogrodzie? Policja tego nie ruszy.
Ja sądzę że kobieta sama powie prawdę... jeśli się jej przedstawi dowody że coś się wie.
  • 0

#118 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Przecież napisałem o prokuraturze... Oni zlecą w razie czego co trzeba, komu trzeba. O to się nie martw - martw się lepiej jak przygotować odpowiednie materiały i dokumenty, żeby ktoś się zainteresował tematem. Bo jak na razie szukając w internecie informacji natknąłem się tylko na masę wpisów obalających tezę o nawiedzeniu...

Po za tym, kto wspominał o zbrodni wojennej? Z tego co zrozumiałem z postów i emaili, to chodzi o szczątki pod trawnikiem - nikt w razie ich ujawnienia nie będzie się wtedy bawił w "to trup z II WŚ - nie ruszamy, nas to nie interesuje"...

Ja sądzę że kobieta sama powie prawdę... jeśli się jej przedstawi dowody że coś się wie.


No... powodzenia życzę. No i daj znać później, może ktoś wpłaci za ciebie kaucje...

Rozumiem chłopaki, że się najaraliście na ten temat, ale bierzecie się za wszystko od dupy strony.

Użytkownik Razor edytował ten post 13.05.2012 - 16:35

  • 0

#119

Takashi.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ja nie mam zamiaru robić nic niezgodnego z prawem więc nie musisz się martwić o kaucję ;)
Na razie tylko tutaj dyskutujemy i na razie nikt nie ma pomysłu co zrobić... Skoro chce Ci się bawić w latanie na prokuraturę to proszę ale jestem pewny że nic to nie da.
  • 0

#120 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Interesuje was sprawa? Chcecie coś z tym zrobić? To już pisałem - zróbcie sobie wycieczkę do UM, Gminy Żydowskiej, IPNu, biblioteki miejskiej i szukajcie wzmianek o tym domu. Jeśli jakaś gazeta regionalna się interesowała tematem - zgłoście się tam i dopytajcie. JEŻELI coś ustalicie i uznacie, że warto się temu bliżej przyjrzeć - to wtedy zawiadomienie do prokuratury. Proste?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych