Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aby Nie Urazić Wyznawców Allaha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aby nie urazić wyznawców Allaha

Pracownicy szkockiej służby zdrowia nie mogli uwierzyć własnym uszom, gdy ogłoszono im nowe zarządzenie szefostwa: od 12 września przez miesiąc nie będą mogli jeść przy swoich biurkach.


Z korytarzy znikną również wózki rozwożące kanapki i napoje, a nawet maszyny z batonikami. Wszystko po to, żeby nie drażnić widokiem jedzenia muzułmańskich pracowników i pacjentów. W połowie września zaczyna się bowiem święty dla muzułmanów miesiąc - ramadan. W jego trakcie wyznawcy Allaha muszą pościć od świtu do zmierzchu.

-To kwestia tolerancji. Te przepisy mają pomóc w ugruntowaniu dialogu międzyreligijnego w miejscu pracy. Dzięki nim ludzie będą mogli poznać muzułmańskie obyczaje i uwrażliwić się na problemy tej społeczności - powiedział "Rz" Na'eem Raza z pozarządowej organizacji Meem, pod wpływem której służba zdrowia wprowadziła zakaz.

Wieprzowina na indeksie

Jego argumenty nie przekonują jednak szkockich konserwatystów, którzy nie ukrywają swojej irytacji. -Co za idiotyzm! Jeżeli muzułmanie chcą się przez miesiąc głodzić, to proszę bardzo. Ale jak można narzucać podobne obyczaje innym -oburzał się w rozmowie z "Rz" Bill Aitken, parlamentarzysta Partii Konserwatywnej.

Powyższa historia w krajach zachodniej Europy nie jest jednak niczym wyjątkowym. Brytyjskie Towarzystwo Skautyzmu zabroniło ostatnio swoim podopiecznym jedzenia kiełbasek z ogniska, co było odwieczną tradycją na harcerskich obozach. Powód: widok skwierczącej na ogniu wieprzowiny mógłby urazić uczucia muzułmanów.

Od tego roku skauci podczas wypraw muszą się więc zadowolić wegetariańskimi potrawami z plastikowych pudełek. - Dzieci są zachwycone - przekonują przedstawiciele Towarzystwa. W rzeczywistości jednak skauci, z którymi rozmawiali brytyjscy dziennikarze, są bardzo zawiedzeni.

Podobne przykłady można mnożyć. Kilka miesięcy temu w jednej z angielskich szkół zabroniono dzieciom śpiewać piosenkę o trzech świnkach (świnia to dla muzułmanów nieczyste zwierzę) i zamiast tego kazano zaśpiewać o "trzech szczeniaczkach". W brytyjskich szkołach nauczyciele unikają również mówienia o Holokauście, żeby nie wywołać gniewnej reakcji muzułmańskich uczniów i wzrostu antysemickich nastrojów.

Woda na młyn prawicowych radykałów


Inną sprawą jest usuwanie z przestrzeni publicznej symboli chrześcijańskich. Pod wpływem nacisku Włoskiego Związku Muzułmanów ze szpitali na Półwyspie Apenińskim znikają krzyże.

W wielu francuskich szkołach podczas świąt Bożego Narodzenia nie wolno z kolei śpiewać kolęd czy rysować Świętego Mikołaja. -Obawiam się, że podobne działania mogą odnieść skutek odwrotny do zamierzonego i wywołać niechęć Europejczyków do ich muzułmańskich współobywateli. To woda na młyn dla wszelkiego rodzaju ekstremistów grających na antyimigranckim resentymencie -uważa Bill Aitken z Partii Konserwatywnej.

I rzeczywiście w Wielkiej Brytanii najostrzej przeciw politycznej poprawności występuje skrajnie prawicowa Brytyjska Partia Narodowa (BNP). -Jak słyszę o czymś takim jak zakaz jedzenia dla białych Brytyjczyków podczas ramadanu, to nóż mi się w kieszeni otwiera -mówi "Rz" działacz tego radykalnego ugrupowania Phil Edwards. -Wielka Brytania to nasz kraj i to my powinniśmy tu rządzić, a nie przybysze z Afryki. To oni ze swoimi dziwacznymi obyczajami powinni być obywatelami drugiej kategorii, a tymczasem jest odwrotnie - podkreśla.

Źródło artykułu: KLIK
  • 0

#2

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cóż mogę powiedzieć - moim zdaniem te wszystkie zakazy są zdecydowaną przesadą, jednak nie podoba mi się nazywanie "przybyszów z Afryki, o dziwacznych obyczajach, obywatelami drugiej kategorii".
  • 0

#3

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejny znów raz kosztem nas z muzułmanów robi się święte krowy.
Wcale mi się to nie podoba ;/
  • 0

#4

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To tak, jakby w lato zabronic chodzic dziewczynom w krotkich spodniczkach i dekoltach, bo drazni to mezczyzn i naklania do grzesznej masturbacji.
  • 0

#5 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Dokładnie, efekt będzie wręcz odwrotny. Ja bym się wściekła na miejscu Anglików. Tolerancja religijna chyba nie powinna polegać na podporządkowaniu katolików muzułmańskim obyczajom czy odwrotnie, ale na równoprawnym współistnieniu. Źle pojęta polityka odbiera politykom rozum i resztki zdrowego rosądku, czyli nihil novi. :/
  • 0

#6

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z zasady to gość powinien się dostosować do zasad panujących u gospodarza: niech muzułmanie zmienią zwyczaje i nie poszczą przez ten miesiąc :D
  • 0

#7

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Takie bzdurne przepisy tylko zradykalizują społeczeństwo. Przyznam, że sam bym mimo, że nie lubię, zastanowił się nad zjedzeniem pieczonej wieprzowej kiełbaski w zakazanym miejscu..

Ale, jeśli takie przepisy ustalają w trosce o muzułmanów, to ja postuluję by w piątki zakazać w każdym punkcie gastronomicznym sprzedaży mięsa! Bo to przeszkadza katolikom w poszczeniu!
  • 0

#8

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zapominajmy o wieprzowinie, w ogóle nie powinno jej być bo to nie koszerne niemuzułmańskie. Niedawno Szkocja zastanawiała się nad odłączeniem od Zjednoczonego Królestwa. na miejscu Anglików sam bym ich wywalił bo tylko psują reputację ze swoimi idiotycznymi pomysłami.
  • 0

#9

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja jestem katolikiem, ale nie poszczę nigdy, po prostu o tym zapominam, nigdy tego nie miałem zakorzenionego, więc mi jedzenie mięsa w piątki ni przeszkadza, jest to dla mnie to samo co zjedzenie mięsa w każdy inny dzień tygodnia,

a co do tych przepisów to wielka durnota coś w podobie pomysłu tego biskupa z Holandii o mówieniu na Boga po arabsku czyli Allah, słowem głupota

aha i jeszcze jedno, cieszę się że coś takiego w Polsce by na bank nie przeszło, znam w końcu mentalność rodaków więc i moją, ja bym pewnie nawet specjalnie jadł wieprzowinkę żeby ich wkurzyć, ot taki złośliwy jestem
  • 0

#10

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przesada moim zdaniem i pójście na ugode muzułmanom.
Dobrze przynajmniej, że to nie w Polsce. :P
  • 0

#11

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się przedmówcami. To goście powinni się dostosować się do obyczajów gospodarzy, a nie na odwrót. Dziwię się rządom tych państw. Nie dość że są tolerancyjni i pozwalają praktykować muzułmanom ich religię, to jeszcze wymagają podobnych praktyk od swoich obywateli!

Często spędzam wakacje w krajach islamskich. Gdy tam jestem staram się, by mój strój nie gorszył, nie piję alkoholu na ulicach, zdejmuję obuwie przed wejściem do meczetu. To ich kultura i muszę ją uszanować.
Ale dlaczego państwa takie jak Anglia czy Francja chcą sie na siłę przypodobać muzułmańskim obywatelom? Chcą pokazać, że są tacy tolerancyjni? Moim zdaniem muzułmanie wysuwają swoje żądania na zasadzie "zobaczymy ile da się wyciągnąć". A prawda jest taka, że wyznawcy procent radykalnych Allaha jest coraz mniejszy, a za granicą wręcz marginalny. Wbrew pozorom Islam nie różni się tak bardzo od Chrześcijaństwa. Najważniejsze, by sąsiad nie widział. Gdy np. Turcy są poza swoim krajem z dala od rodziny, tylko niewielu z nich przestrzega ramazanu, a już alkohol piją prawie wszyscy ( a jest to jeden z najważniejszych zakazów w Islamie).
Jak dla mnie to tylko chwyty wyborcze konkretnych partii, ponieważ coraz więcej imigrantów posiada obywatelstwo danego kraju. Po to ta cała szopka.
  • 0

#12

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi nawet czy jest ktoś u gospodarza czy nie. W tym konkretnym przypadku to już jest KOMPLETNIE bez sensu. Przecież w poście chodzi właśnie o to, żeby pokazać swoje poświęcenie i silną wolę. Jakieś to poświęcenie i wola, jeśli wokół nie ma żadnych "pokus".
  • 0

#13

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się że słowo tolerancja powoli staje się absurdalnie stosowane... ;)
  • 0

#14

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szok :o
niech sobie poszczą, trenują silną wolę, a nas się nie czepiają.
  • 0

#15

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muzułmanie domagają się tolerancji, ale sami nie tolerują naszych tradycji - Świętego Mikołaja, kiełbasek i tak dalej...
poza tym podpisuję się pod tym co napisał Chessman - co to za silna wola jak nic ich kusić nie będzie...
Wydaje mi się że takie podejście do sprawy to moda i chwyt wyborczy.
A niektórzy mówią, że w Polska to ciemnogród...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych