Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tunguska Raz Jeszcze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popadacie w skrajnosci-raz mowicie

szukaj trollu, google nie gryzie

a raz

Mam dla Ciebie życiową radę. Wywal ten etap w Twoim życiu z pamięci, i nigdy już do takiego "źródłowania" nie wracaj.

:crazy:

Topic: mi sie wydaje ze to byl meteoryt tak nagrzany ze eksplodowal przy kontakcie z korona drzew i tak ladnie je pokotem polozyl.

Mieli taką broń a WWII przegrali ?

Jesli chodzi o scislosc to przegrali tylko poczatkowa faze wojny z niemcami.
ale to wynikalo z tego ze armia czerwona byla nastawiona na ofensywe a nie defensywe do tego dochodzilo fatalne wyszkolenie zolnierzy niemniej stanem osobowym gorowali nad niemcami.
  • 0

#17

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Topic: mi sie wydaje ze to byl meteoryt tak nagrzany ze eksplodowal przy kontakcie z korona drzew i tak ladnie je pokotem polozyl.

właśnie odkryłeś w jaki sposób będziemy w przyszłości bronić się przed meteorytami z kosmosu, będziemy wysyłać w ich kierunku drzewa i one będą te meteoryty rozwalać :P

według mnie to on eksplodował trochę wyżej, po kontakcie z chmurami...
  • 0

#18

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

właśnie odkryłeś w jaki sposób będziemy w przyszłości bronić się przed meteorytami z kosmosu, będziemy wysyłać w ich kierunku drzewa i one będą te meteoryty rozwalać

Nie, mnie sie wydaje ze on sie nadzial na te drzewa jak jablko na jeza.
  • 0

#19

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myhm z internetu ofkozz wklep w googlach.

Mam dla Ciebie życiową radę. Wywal ten etap w Twoim życiu z pamięci, i nigdy już do takiego "źródłowania" nie wracaj.
Pozdrawiam.

O tak znawca sie wypowiedzial. Bo przeciez Ty wiesz jak bylo no nie? A w internecie jest sporo wiedzy jak i klamst co nie oznacza, ze wszystkie informacje sa nieprawdziwe. I napisalem ze podchodze do tego z dystansem. Czlowieku prosze pomysl najpierw zanim cokolwiek napiszesz.
Jo
  • 0

#20

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O tak znawca sie wypowiedzial. Bo przeciez Ty wiesz jak bylo no nie?

W żadnym przypadku, tylko, że w Internecie 99% to przeinaczeni,a złe interpretacje, głupoty i zwykłę kłamstwa, jeśli chodzi o czerpanie wiedzy. Sięgnij po jakieś fachowe encyklopedie i książki na interesujący Cię temat, wtedy będziesz miał pewność, że ta wiedza jest potwierdzona, a nie jakieś dyrdymałki pisane najwidoczniej w oparach jakiegoś opium i ekstazy w jednym.

Czlowieku prosze pomysl najpierw zanim cokolwiek napiszesz.

Ja też bym Cię o to poprosił, tylko przed pisaniem jakichś bzdet, których nie jesteś pewien i - jak sam mówisz - podchodzisz z dystansem :)
  • 0



#21

Altair.
  • Postów: 39
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezioro Czeko

"W czerwcu 2007 roku Luca Gasparini i Giuseppe Longo, dwoje naukowców z Uniwersytetu Bolońskiego, oświadczyło, że odnalazło krater powstały w wyniku uderzenia dużego meteorytu lub fragmentu komety w powierzchnię Ziemi. Według nich kraterem poimpaktowym jest jezioro Czeko znajdujące się 8 kilometrów na północny zachód od wyznaczonego dotychczas epicentrum, a więc w kierunku zgodnym z zeznaniami świadków zdarzenia oraz kierunku załamania drzew. Jezioro owalnym kształtem odróżnia się od pozostałych zbiorników w okolicy, a na jego dnie włoscy badacze natrafili na odłamki skalne lub sprasowane osady denne, będące prawdopodobnie pozostałościami meteorytu. Zbiornik nie jest zaznaczony na żadnej z map obszaru sprzed 1929 roku. Odkrycie Włochów skrytykował doktor Gareth Collins z Londynu. Stwierdził, iż niecka zbiornika nie ma cech charakterystycznych dla poimpaktowego krateru, a w jego pobliżu rosną ponad stuletnie drzewa. Aby potwierdzić swoją hipotezę, w roku 2008 naukowcy z Bolonii mają dokonać wierceń pod dnem jeziora"

źródło : wiki
  • 0

#22

rapel.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W 1934 roku Nicola Tesla zbudował swój największy wynalazek tzw. "promień śmierci". Według Tesli miał on niezwykłš, niszczšcš moc. "Promień śmierci" był czymś w rodzaju fal dźwiękowych, niewidzialnych dla ludzkiego oka. Wynalazca wypowiedział się na jego temat, że jest to niezawodna broń mogšca zniszczyć nieprzyjacielski samolot z odległości nawet 600 km! Mógł także unicestwić armię liczšcš nawet milion żołnierzy!....

Moc tego nadajnika wynosiła aż 100 mld watów, a jej moc porównano do mocy 10 mln ton trotylu. Dla porównania podam, że bomba atomowa, która spadła na Hiroszimę była słabsza o 1-2 tysięcy razy. Gdyby takš energię skupić w pojedynczej, krótkiej wišzce o ściśle określonej częstotliwości, pozwoliłoby to uzyskać iskrę o energii 1 * 1018 dżuli.


Tutaj Żródło
  • 0

#23

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, mnie sie wydaje ze on sie nadzial na te drzewa jak jablko na jeza.

Ten obiekt leciał ze znaczną pedkością i wyzwalał dużą siłe podczas zderzenia z czymkolwiek, to można porównać nie do jabłka tylko do kuli do kręgli... puść taką i miej nadzieje że nabije sie na kolce jeża ;)
  • 0

#24

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tu Luca Gasparini i Giuseppe Longo mogą mieć racje, zobaczcie na kolejne zdjęcie GE:
Dołączona grafika
Widać jak linia prosta od pierwotnego uderzenia, do jeziora przechodzi idealnie przez długość zbiornkika.
  • 0

#25

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W 1934 roku Nicola Tesla zbudował swój największy wynalazek tzw. "promień śmierci".

trochę za późno, o jakieś 26 lat za późno, strona bardzo profesjonalna, informacje pewnie wzięte z książki sensacyjnej o tytule "Promienie śmierci", no i tak na wszelki wypadek, gdzie jest patent ?
  • 0

#26

LOCK.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moze była to ogromna bryła lodu z kosmosu

Edycja: Snajper88
3.13 Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych,[...].
Tym bardziej, że o bryle lodu już ktoś w tym temacie pisał, a Ty swoim postem nic nowego nie wniosłeś. Ostrzeżenie słowne.

  • 0

#27

ananas.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A znacie tę wersję? Czytałem to z zapartym tchem.

http://npn.ehost.pl/...o...5&Itemid=65


Edit [01.07.2008]: +.....
Znamy http://www.paranorma...m...st&p=238360

  • 0

#28

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jedzmy tam. A ciekawe czy to czyjes sa te tereny czy panstwowe?
  • 0

#29 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika


http://www.thunderbo...05newcrater.htm
  • 0

#30

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Albo nie mam jeszcze lepszą. Tesla przewidział całe zdażenie na Syberii. Ogłosił że ma super broń, potem była katastrofa Tunguska. Pewnie chciał zawładnąć światem poprzez przypisanie taj katastrofy do swojej broni, której tak naprawdę nie miał. Następnie mianował by siebie globalnym przywódcą. hehe .. Niezły ze mnie twórca teorii, no nie... Ciekawe czy ktoś by w to uwierzył gdybym napisał że wiem to z potwierdzonego źródła które zaginęło gdy miałem przeprowadzkę...


Tesla pracował dla brytyjczyków, amerykanów, rosjan i jeżeli się nie myle to i dla niemców. Według jego listów wszystkie jego wynalazki nie były jego pomysłem, lecz pochodziły z wizji z innego świata. On bardzo dobrze wiedział, że jeżeli siły różnych państw nie będą wyrównane, to dojdzie do wybuchu wojen, dlatego też pracował dla wyżej wymienionych państw. Jego celem nie było być globalnym przywódcą, lecz pchnąć cywilizacje ludzką na nowe tory, przez swoje wynalazki.

A co do tunguski, to jest jeszcze pewna ciekawostka: gdzieś w Jakucji znajduje się dolina śmierci, gdzie znajdują się pewne budowle z nieznanego metalu tonące w bagnach. Czas robni swoje :) . Reszte znajdziecie w google. Ja sądze, że jest to ciekawe i że ma związek z tą katastrofą.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych