Skocz do zawartości


Zdjęcie

To miała być fotografia wiatraków.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

kwintus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi się wydaje że to jest lekko pęknięta szyba od kamyka lub jakiś brud. Popatrzcie na górną krawędź szyby po prawej stronie? Czy tam też nie widać brudu "ufa". :roll: :roll:
  • 0

#17

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Cofam to co napisalem, odnosnie wklejenia modelu na zdjecie. To rzeczywiscie wina kompresji, na oryginale nie ma takich artefaktow.
  • 0



#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ale jadąc na rowerze nie rzucisz jedną ręką na taką wysokość i do tego pod takim kątem :P
a po drugie, to on doipiero nadjeżdża z naprzeciwka :)
tak czy inaczej rozumiem  o co ci chodzi :P



dyskiem rzucam dalej:) uwierz mi
  • 0

#19

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Można prosić o zdjęcie w pełnych rozmiarach, nie miniaturę?
  • 0



#20

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj jest w oryginalnym rozmiarze.
  • 0

#21

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto "wyciag" z Exifa pelnowymiarowego zdjecia :

Filename : ufo.jpg
JFIF_APP1 : Exif
Date : 2003:01:01:00:00:00
ImageDescription : Minolta DSC
Make : Minolta Co., Ltd.
Model : DiMAGE E223
Orientation : left-hand side
ExposureTime : 1/1028,0Sec
FNumber : F6,9
ExposureProgram : Program Normal
ISOSpeedRatings : 100
Flash : Not fired(Compulsory)
ColorSpace : sRGB
ExifImageWidth : 1600
ExifImageHeight : 1200

Minimalny czas ekspozycji oraz jednoczesnie maksymalna rozdzielczosc tego modelu aparatu widziana w Exifie, swiadczy o tym ze ustawienia zostaly wczesniej wymuszone manualnie. Poza tym sa to skrajne uzyskiwane ustawienia w tym modelu Minolty. Automat nie jest raczej w stanie wycisnac w takim kompakciku i przy takim swietle naturalnym widocznego czasu ekspozycji. Ustawiajac taki czas i rzucajac cos w powietrze uzyskujemy efekt zamrozenia go bez ruchu. Dzieki temu nie widac skad nadlatuje. A to pozwala przypuszczac ze zdjecie bylo "pozowane". Obiekt jest co prawda prawdziwy, tyle ze wielkosci najwyzej 25 cm. Kat pod ktorym go widac moze swiadczyc tez o tym ze najprawdopodobniej rzucony zostal z samej ciezarowki prawa reka od siebie.
I jeszcze jeden drobiazg.
Ten model cyfry zdaje sie nie posiada podtrzymania zasilania i stad wyswietlana data jest zresetowana. Najprawdopodobniej zatem przed zrobieniem zdjecia zostaly wymienione baterie. Pewnie dla pewnosci ze zdjecie sie uda.

Tak to widze.
  • 0

#22

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I sprawa rozwiązna :)
  • 0

#23 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

czyli moja teoria byla najtrafniejsza ;)
  • 0

#24

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie wiem co o tym sądzić... :P zdjęcie wygląda na prawdziwe, ale i tak wolałbym taką analizę dokładną zobaczyć na stronie Nautilusa :)
  • 0



#25

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Traper, to zdjecie jest jak najbardziej prawdziwe. Tyle ze ten latajacy obiekt uwidoczniony na nim nie jest pochodzenia pozaziemskiego :)
Jedno popoludnie, spacer do sklepu AGD po UFO, jakas cyfrowka, pomocna dlon kolegi i jestes w stanie zrobic podobne.
  • 0

#26

wachos.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ja mam podobne odczucia jak VomitroN. Jakoś za wyraźne ten obiekt i wogóle... zresztą czy mi się wydaje czy skoro ciężarówka była w ruchu to nie powinno byc wszystko co jest blisko rozmazane? tzn. paski na jezdni np.
Pozdro :)
  • 0

#27

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A widzisz. Ciezarowka mogla byc jak najbardziej w ruchu ale czas ekspozycji zdjecia 1/1000s wszystko na takim zdjeciu zamraza.
Zdjecie jak najbardziej poprawne i dokladne. I wlasnie az za dokladne.
Kto ustawia parametry aparatu jak widzi na niebie cos takiego. Wali fotki jak leci majac nadzieje ze potem wyjdzie. Zwlaszcza ze to cyfrak. Mogl zatem zrobic tych fotek przynajmniej kilka. A jest tylko jedno i to bardzo dobrej jakosci.
Dla mnie ktos sie niezle zabawil i tyle.

PS. Zreszta mysle ze jak znajde czas, pokusze sie o podobny material zdjeciowy . Wtedy sobie porownacie i latwiej moze wam potem bedzie odroznic fake od zdjecia budzacego przynajmniej watpliwosci.
  • 0

#28

wachos.
  • Postów: 71
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No chyba że zamraża. Nie znam sie na tyle na fotografi. Ale fakt, do zdjęcie do mnie nie przemawia ( ;) ) niby ekstra jakość, no ale aż za bardzo...
  • 0

#29

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przypominamy czytelnikom sprawę z 7 kwietnia 2006 r. Dwaj panowie jechali ciężarówką z Wybrzeża do Kluczborka. Jeden z nich miał aparat fotograficzny (Minolta), za pomocą którego utrwalał co ciekawsze widoki. Kiedy przejeżdżali przez wieś Biała leżącą na trasie Kalisz-Konin (początkowo dostaliśmy informację, iż rzecz działa się w okolicach Bydgoszczy) pan Grzegorz postanowił sfotografować atrakcyjnie wyglądające wiatraki.
Po przegraniu zdjęcia na komputer okazało się, że oprócz wiatraków, na zdjęciu widać coś zupełnie nieoczekiwanego – dyskoidalny, szary obiekt.

Po pierwszej publikacji zdjęcia dostaliśmy sporo korespondencji w tej sprawie. Na uwagę zasługuje list, jaki otrzymaliśmy od osoby, która otwarcie napisała o swoim sceptycznym stosunku do ufologii. Osoba ta dokonała analizy fotografii, a wszystko to robiła w celu „zdemaskowania” oszustwa, o jakim była absolutnie przekonana. Ku wielkiemu zdziwieniu, wykonane obliczenia i poszukiwania śladów cieni doprowadziły pana Tomasza do nieoczekiwanej refleksji – „to coś” utrwalone na zdjęciu może być jak najbardziej realnym obiektem materialnym.

Dołączona grafika

Do podobnych wniosków doszedł nasz kolega z Fundacji – Less, który od wielu lat zajmuje się zawodowo grafiką komputerową. Less zajął się analizą samego obiektu, a oto fragment jego listu:

…”Załączam modyfikację. Jest ona przeprowadzona na zielonym kanale, który posiada proporcjonalnie najwięcej informacji. Środkową wartość wzmocniłem, aby stwierdzić zachowanie się otoczenia obiektu. I nie dość, że obiekt zachowuje się tak, jak w rzeczywistości zachować się powinien, to jeszcze jeden element daje na to dowód. Przebłyski światła, które widać „na kopułce” w tych parametrach, chociaż nieznaczne, ale są ciągle widoczne. Przy manipulacjach zapomina się o takich drobiazgach albo przedstawia błędnie. Tutaj uważam, jest to właściwe.”

Tekst: Fundacja NAUTILUS
  • 0

#30

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wiedziałem, że będą się tą sprawą dalej zajmować :D
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych