Skocz do zawartości


Zdjęcie

To miała być fotografia wiatraków.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

„To nie fotomontaż!!! Zdjęcie zrobił kolega wracając z Pomorza… to było gdzieś koło Bydgoszczy… chciał sfotografować wiatraki i jak widać ujął jeszcze coś… może to zwykły paproch.. a MOŻE… kto wie…”

Taki wpis znaleźliśmy na jednym z forum zajmujących się sprawami paranormalnymi. Fotografia przedstawia się na tyle interesująco, że postanowiliśmy ją opublikować. Skontaktowaliśmy się już z osobą, która umieściła wpis, czekamy także na odzew autora zdjęcia. Jeśli tylko otrzymamy kolejne informacje, na pewno podzielimy się nimi z naszymi czytelnikami.

Prace nad analizą zdjęcia trwają, ale z pierwszych oględzin wynika, że możemy je uznać za prawdziwe, nie przerabiane w programie graficznym.

Zdjęcie zostało wykonane z wnętrza ciężarówki. Ostrość fotografii pozostawia trochę do życzenia. Sam obiekt jest nieco zamazany, podobnie jak drzewa rosnące po obu stronach szosy.

Z „racjonalnych” wyjaśnień możemy w tej chwili rozważać dwie kwestie:

- sfotografowany obiekt jest paprochem na szybie. Odległość w jakiej znajduje się obiekt jest trudna do ustalenia w przypadku zdjęć cyfrowych. W Fundacji do tej pory panuje zdecydowana różnica poglądów na temat pewnego zdjęcia, na którym większość kolegów dostrzega piękny obiekt UFO, natomiast koleżanka upiera się, że jest to… dorodna poczwarka motyla o wdzięcznej nazwie Paź Królowej. Ale wracając do omawianego zdjęcia, pewną pomocą w ocenie odległości są widoczne zabrudzenia szyby, które jednak sprawiają wrażenie jakby były bliżej fotografującego niż interesujący nas obiekt;

- zdjęcie jest żartem, a obiekt to tak zwana rzutka. Znając poczucie humoru niektórych ludzi oraz chęć udowodnienia, iż „całe to UFO to jedna wielka lipa” nie możemy pominąć takiej możliwości. Zwracamy jednak uwagę, iż przygotowanie takiego żartu wbrew pozorom, nie byłoby proste. Po pierwsze, w akcję musiałoby być zaangażowane kilka osób (co najmniej trzy – dwie osoby siedzą w ciężarówce, trzecia zajmuje się rzucaniem przedmiotu). Na zdjęciu widoczny jest bardzo duży obszar. Osoba rzucająca musiałaby się wykazać niezłą siłą, ażeby wyrzucić obiekt należycie wysoko i daleko i do tego nie znaleźć się w kadrze wykonywanej fotografii (pamiętajmy, że ciężarówka była w ruchu).

Jest jeszcze jedna możliwość, najbardziej interesująca – zdjęcie przedstawia nieznany obiekt latający. W tym momencie pojawia się pytanie, dlaczego osoba wykonująca zdjęcie nie widziała go w chwili robienia fotografii? Tego na pewno nie wiemy, ale nie można wykluczyć możliwości, iż obiekt nie był widoczny dla ludzkiego oka, a ujawnił się dopiero na matrycy aparatu fotograficznego.

Zdjęcie zostało wykonane najprawdopodobniej przy ustawieniach automatycznych i posiada następujące parametry:
- szerokość 1600 pikseli
- wysokość 1200 pikseli
- Rozdzielczość w pionie i poziomie 72 dpi
- oprogramowanie Ver.1.00
- odwzorowanie kolorów RGB
- migawka 1/1024 s
- przysłona F/6,9
- czas naświetlania 1/1028 s
- marka aparatu Minolta DiMAGE E223



__________________

Tekst: Fundacja NAUTILUS
  • 0



#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

kazdy dobrze wie ze jestem entuzjasta ufo i zwolennikiem tych Obiektow ale dla mnie to zdjecie jest dziwne...

wyglada jakby ktos z zza plecow rzucil Freesbee...to co rzuca sie pieskom... :)

odnosze wrazenie ze ten obiekt jakby lecial z dolu a nie z gory i hmmm dla mnie jest jakby naciagane to zdjecie... probowalem zrobic podobny efekt z braten...za kazdym razem gdy staralem sie wyrzucic dysk wysoko jak na tym zdjeciu , skrzywial sie w locie...
zdjecie autentyczne ale co jest na nim to nie wiem:)

moze ja sie myle?
  • 0

#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czy ja wiem... do niektórych zdjęć jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiony... Nawet na zdjęciach i filmach na konferencji mi coś nie pasi miejscami, ale to już inna sprawa :P
  • 0



#4

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to raczej ptak bedzie :D

Za to analize zdjęcia (mimo ze jak pisze bardzo pobiezna) to nie wiem kto robil, że stwierdza:

Z „racjonalnych” wyjaśnień możemy w tej chwili rozważać dwie kwestie:

zdjęcie jest żartem, a obiekt to tak zwana rzutka. Znając poczucie humoru niektórych ludzi oraz chęć udowodnienia, iż „całe to UFO to jedna wielka lipa” nie możemy pominąć takiej możliwości. Zwracamy jednak uwagę, iż przygotowanie takiego żartu wbrew pozorom, nie byłoby proste. Po pierwsze, w akcję musiałoby być zaangażowane kilka osób (co najmniej trzy – dwie osoby siedzą w ciężarówce, trzecia zajmuje się rzucaniem przedmiotu). Na zdjęciu widoczny jest bardzo duży obszar. Osoba rzucająca musiałaby się wykazać niezłą siłą, ażeby wyrzucić obiekt należycie wysoko i daleko i do tego nie znaleźć się w kadrze wykonywanej fotografii (pamiętajmy, że ciężarówka była w ruchu).


:o JAK TO NIE MA NIKOGO W KADRZE? A na lewo od wierzcholka znaku (na lewym pasie obok pobocza, zrobcie lekki zoom) to niby co/kto jest, bo ja tam wyraznie czlowieka widze :P . A zdjeciu sie przez jakies 10 sekund przygladalem. A autor artykulu niemalze odrzucil mozliwosc oszustwa z powodu braku osob trzecich :D (zaznaczam, ze wcale nie twierdze ze to oszustwo, bo przeciez to ptak jest, a ptaka nikt do gory podrzucac nie musi ;) )

Ps: sam nie wiem czemu az tak sie czepiam tej analizy :)
  • 0

#5

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kurde... nie wiem jakbym patrzył, ale tuczłowieka nie widze... możesz tą fotke ściągnmąć i pokazać gdzie?

PS. czy ptak odbija światło słoneczne i ma metaliczny połysk? :P
  • 0



#6

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Traper, na fotce daj prawy klawisz myszy=>zapisz obrazek jako... i sobie powieksz, a ujrzysz to co ja ujrzalem :)
  • 0

#7

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja powiekszyłem zdjęcie kilka razy i wydaje mi się, że to ufo jest wklejone...

Dołączona grafika

Co o tym sądzicie? :)
  • 0

#8

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Dla mnie:
1. nie wiem co to, ale to jakieś za chyda na człowieka
2. rowerzysta
3. słupek drogowy (ok.80cm)

PS. Yasiu, skoro eksperci nic nie zauważyli to chyba coś to znaczy, a wątpie, żeby bawili się w jakiś prostych edytorach :P
  • 0



#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Plama na szybie ...
  • 0



#10

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a wątpie, żeby bawili się w jakiś prostych edytorach :P

Jakich prostych, Photoshop :P i Paint
Ale pewnie masz racje. W końcu to było na Nautilusie :)
  • 0

#11

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Traper, co do zdjecia ktore wkleiles chodzilo mi oczywiscie o nr 2 (rowerzysta vel czlowiek, praktycznie rzecz biorac rowerzysta to czlowiek :D )

Yasiu, to chyba wina aparatu, a nie zaden edytor graficzny (bo wtedy by sie okazalo ze smigla wiatrakow tez sa wklejone :) )

Yasiu, skoro eksperci nic nie zauważyli to chyba coś to znaczy, a wątpie, żeby bawili się w jakiś prostych edytorach Razz


ci sami eksperci nie zauwazyli czlowieka/rowerzysty, wiec mam mieszane uczucia co do ich opinii
  • 0

#12

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak, ale chciałbym zauważyć, że ciężarówka była w ruchu, rowerzysta pewnie też, a ten dysk jeżeli już wygląda jak rzucony z dołu z prawej strony...
Ale co tam :P
  • 0



#13

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ajajaj, sie porobilo :oops:
Ja tylko z tym rowerzysta to chcialem zwrocic uwage na niezbyt dokladna analize tego zdjecia, i tyle. Bo dla mnie to nie jest oszustwo tylko ptaq, wiec facio na rowerku ma dla autentyczności tego zdjątka marginalne znaczenie.

wiem ze to juz powinien byc koniec, ale jakos musze jeszcze jedna rzecz napisac:

ten dysk jeżeli już wygląda jak rzucony z dołu z prawej strony...


mozna by polemizowac, ze gdyby rowerzysta byl zwrocony twarza do nas i rzucal lewa reka (leworeczny) idealnie w naszym kierunku i do tego wiatr by wial w prawa strone to.........

Ale co tam :P :P
  • 0

#14

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale jadąc na rowerze nie rzucisz jedną ręką na taką wysokość i do tego pod takim kątem :P
a po drugie, to on doipiero nadjeżdża z naprzeciwka :)
tak czy inaczej rozumiem o co ci chodzi :P
  • 0



#15

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Po czym wnosicie ze z lewej strony w oddali to ROWERZYSTA a nie PIESZY ?
2. Roznica pixeli na zdjeciu wynika prawdopodobnie z kompresji do formatu zaprezentowanego.
3. Niezaleznie od wszystkiego obiekt jest maly i jako tzw "lotka" rzucona w powietrze nie wykazuje sie na zdjeciu horyzontalnym ustawieniem lotu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych