Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sądzisz o libertaniźmie ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy popierasz libertarianizm ? (38 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz libertarianizm ?

  1. Tak (28 głosów [73.68%])

    Procent z głosów: 73.68%

  2. Nie popieram (10 głosów [26.32%])

    Procent z głosów: 26.32%

Głosuj

#31

Quarges.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kwestia istnienia państwa jest głównym przedmiotem sporu pomiędzy dwoma głównymi nurtami libertarianizmu: minarchizmem i anarchokapitalizmem. Minarchiści dopuszczają istnienie państwa minimalnego oraz pozostawienie w jego gestii funkcji takich, jak siły zbrojne, policja i wymiar sprawiedliwości. Anarchokapitaliści natomiast uważają, że usługi te mogą i powinny być świadczone przez prywatne przedsiębiorstwa lub dobrowolne stowarzyszenia, natomiast istnienie jakiegokolwiek rządu jest potencjalnym zagrożeniem dla wolności (oraz złem moralnym).

Anarchokapitalizm to jest ostre zboczenie, prywatny wymiar sprawiedliwości? :D Każdy tworzy swoje prawo? ;)

Oprócz tego dziwnego odchylenia jestem za takim systemem ;) Tyle, że jest tak jak mówi Ejael. Ludzie nie potrafią zadbać sami o siebie, potrzebują przewodników. Są jak ślepcy podążający za głosem, który im się spodoba i prowadzi ich przez życie...

PS Trochę paradoksalnie wychodzi dodanie takiego tematu do działu Wydarzenia i Polityka/APOKALIPSA :]

@Grafik NPN
To taki dowcip, prawda? Mam nadzieję :P
  • 0

#32

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Anarchia to całkowicie bezsensowna koncepcja właśnie z tego powodu, że niema jakieś władzy i organizacji ale libertarianizm zakłada istnienie rządu i organizacji porządkowych jak wojsko. Owszem, ludzie w większości nie są rozsądni bo nie muszą, wszystko im się należy i wtłacza im się to do głów, dlatego nie uczą sie samodzielności. To siedzi w człowieku, że jak czegoś nie robi sam, nie odpowiada jednoosobowo to mniej się stara i temu właśnie sprzyja demokracja i socjalizm.

Tu nie chodzi o myślenie jakimś schematem. Ludzi trzeba uczyć samodzielności i odpowiedzialności za własne czyny, czy to źle? Jeśli nagle by się okazało, że wreszcie niema ZUSu (oczywiście przy zachowaniu praw nabytych) to pewnie większość ludzi mając o 800 zł w kieszeni więcej zamiast sobie ich część odkładać na jakiś fundusz to zaczęliby jeździć po kanarach i innych tunezjach ale to ich problem. I tak w końcu by zrozumieli że warto coś odłożyć na starość lub zainwestować.

Jesli myślisz, że po zalegalizowaniu narkotyków nagle większość ludzi zaczęła by ćpać to mała masz wiarę albo sam byś tak zrobił i myślisz że inni też. Dla wielu młodych ludzi narkotyki są atrakcyjne głownie dlatego że są zakazane a nie dlatego, że są fajne. Obecna walka z narkotykami to walka z wiatrakami która nic nie daje.
Poza tym skończyła by się "darmowa służba zdrowia" i można by w przypadku przećpania całego majątku liczyć tylko na rodzinę lub organizacje charytatywne (bardzie efektywne niż państwo)
  • 0

#33 Gość_SimonSorc

Gość_SimonSorc.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie no stary, wszystko luz, fajne masz poglady ale z pewnymi sprawami nie wprowadzaj ludzi w bład.
UPR nie jest partia ktora jest przeciwko homosiom... oni sa tylko przeciwni idiotycznym manifestacja ktore blokuja ulice warszawy ograniczajac ludzka wolnosc i realizuja cele polityczne. Gay Ok! Ale po cholere te parady?
W takim razie ja zoorganizuje manifestacje ze jestem "straight" a moim celem politycznym bedzie rownouprawnienie wobec przywilejow ktore maja homosie:) Absurd, nieprawdaż?

A co do sprawy Monarchii... przecież to jest najlepsze rozwiazanie kwestii socjalizmu... wraz z wprowadzeniem monarchy( który byłby wybierany demokratycznie z roznych szlacheckich rodów) znika Sejm, Senat i Samorzady... Monarcha i jego Dwór sciagaja tylko podatki pogłówne na utrzymanie wojska i ew. jakiegos organu porzadkowego w kraju i zajmuja sie polityka zagraniczna... To wszystko:)
Historia zatacza koło.
Polska byc potega w 2012 wlasnie dzieki UPR!!!!
Nie tracmy czasu, Walczmy z socjalizmem!
  • 0

#34

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla wielu młodych ludzi narkotyki są atrakcyjne głownie dlatego że są zakazane a nie dlatego, że są fajne.

Powiem krotko, zamiast pisac "jak ci sie wydaje" idz do pierwszego lepszego masowego klubu i powiedz tym ludziom cos takiego, to wybuchna Ci smiechem w twarz, bez urazy, ja mowie o realiach, Ty mowisz o tym, co Ci sie wydaje.
  • 0

#35 Gość_SimonSorc

Gość_SimonSorc.
  • Tematów: 0

Napisano

Sorki. Moja poprzednia wypowiedz byla do posta z pierwszej strony. Glupio wyszlo:P Ale... ch*j z tym
  • 0

#36

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na jakiej podstawie negujesz moją wypowiedź? Bo większość dzieciaków i studentów na imprezach pali trawkę? Opanuj się bo z twojej wypowiedzi wynika tylko tyle, że w klubach używa się narkotyków i nic więcej. Napisz coś bardziej odkrywczego. Ja napisałem o przyczynie sięgania po narkotyki, dalsze ich używanie wiąże się już z uzależnieniem. I nie pisze o tym co mi się wydaje tylko jak jest, Tobie natomiast się wydaje że legalizacja narkotyków spowoduje masowy wzrost ich spożycia, tak jak większości ludzi się wydaje, że za zmiany klimatu odpowiada człowiek bo tak mówią w TV
  • 0

#37

Drunken Reaper.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem krotko, zamiast pisac "jak ci sie wydaje" idz do pierwszego lepszego masowego klubu i powiedz tym ludziom cos takiego, to wybuchna Ci smiechem w twarz, bez urazy


Jeśli pójdziesz do tego samego klubu i powiesz im, że narkotyki są złe to... zgadnij co zrobią? Wybuchną Ci śmiechem w twarz. Bez urazy :) . Także bez takich zagrywek, a tu nie chodzi o to co Snemies'owi się wydaje, tylko o prawdę starą jak świat, ze "zakazany owoc smakuje najlepiej". Równie dobrze można zakazać papierosów i alkoholu... GWARANTUJĘ, że przestępczość przeżywała by swój renesans. To czym chcę się truć to naprawdę tylko i wyłącznie moja sprawa...
  • 0

#38 Gość_SimonSorc

Gość_SimonSorc.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat. Ale Ty nie kminisz jednej sprawy... Alkohol to też narkotyk i wg Mnie najbardziej niebezpieczny... tysiace ofiar wypadkow, przepicia, alkoholizmu, agresji w rodzinie. A dlaczego jest legalny? Bo panstwo ma niezwykłe dochody ze sprzedazy alkoholu! Panstwo ma monopol na alkohol.
To pod wpływem alkoholu człowiek najczesciej zabija. I czesto jest idealnym asem z rekawa przy sprawach sadowych... i tak zabojcy dostaja po 2 lata ze wzgledu na to ze byli pod wplywem alkoholu. A dla mnie nie ma innego rozwiazania niz smierc za smierc! A to ze byles pijany to cie z niczego nie zwalnia, trzeba bylo nie pic. Kropa!
  • 0

#39

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mimo, że czuje sie liberałem, nie zgadzam się z większością napisanych tu rzeczy. Należy bardzo wyraźnie odróżnić utopijny, czysto teoretyczny liberalizm - scharakteryzowany w pierwszym poście - z możliwym do realizacji, mniej agresywnym, liberalizmem nie ocierającym się o jakąś totalną anarchie. Tak wychwalany wszem i wobec przez internautów, Pan Korwin-Mikke to przecież populista. Taka wizja państwa nie jest możliwa do zrealizowania, oczywiście hasła brzmią pięknie - mniejsze podatki (znacie polityka co chciałby większe?), wszędobylski dobrobyt i szczęście. Niestety, nie istnieje państwo funkcjonujące na takich zasadach i nigdy w historie taki ustrój sukcesu nie odniósł - zapewne, na zawsze pozostanie w sferze marzeń i fantazji Pana Korwina. Niepoważne jest podawanie Holandii jako sztandarowego państwa liberalnego - bierze się to ze spłycania podobnych dyskusji, do kwestii legalizacji narkotyków. Holenderski liberalizm tyczy się wyłącznie sfery obyczajowej i na tym się w zasadzie kończy. Czy idea wolności i swobody, polega na ćpaniu i chodzeniu po burdelach? Gospodarczo, Holandia jest bardziej socjalna niż liberalna - z tonami praw i zobowiązań - śmiem przypomnieć, że to na państwie, spoczywa w Holandii finansowanie wszelkiego rodzaju grup wyznaniowych (!) - taki przepis nie przeszedłby nawet, w naszej konserwatywnej Polsce!
  • 0

#40 Gość_SimonSorc

Gość_SimonSorc.
  • Tematów: 0

Napisano

Mimo, że czuje sie liberałem, nie zgadzam się z większością napisanych tu rzeczy. Należy bardzo wyraźnie odróżnić utopijny, czysto teoretyczny liberalizm - scharakteryzowany w pierwszym poście - z możliwym do realizacji, mniej agresywnym, liberalizmem nie ocierającym się o jakąś totalną anarchie. Tak wychwalany wszem i wobec przez internautów, Pan Korwin-Mikke to przecież populista. Taka wizja państwa nie jest możliwa do zrealizowania, oczywiście hasła brzmią pięknie - mniejsze podatki (znacie polityka co chciałby większe?), wszędobylski dobrobyt i szczęście. Niestety, nie istnieje państwo funkcjonujące na takich zasadach i nigdy w historie taki ustrój sukcesu nie odniósł - zapewne, na zawsze pozostanie w sferze marzeń i fantazji Pana Korwina. Niepoważne jest podawanie Holandii jako sztandarowego państwa liberalnego - bierze się to ze spłycania podobnych dyskusji, do kwestii legalizacji narkotyków. Holenderski liberalizm tyczy się wyłącznie sfery obyczajowej i na tym się w zasadzie kończy. Czy idea wolności i swobody, polega na ćpaniu i chodzeniu po burdelach? Gospodarczo, Holandia jest bardziej socjalna niż liberalna - z tonami praw i zobowiązań - śmiem przypomnieć, że to na państwie, spoczywa w Holandii finansowanie wszelkiego rodzaju grup wyznaniowych (!) - taki przepis nie przeszedłby nawet, w naszej konserwatywnej Polsce!


No to powiedziałeś co wiedziałeś, czyli... totalna bzdure.
Po pierwsze JKM nie jest populistą. Czy ja przedstawiajac swoje poglady jestem populista? No nie, bo to sie mija z celem. Tymbardziej ze koncepcja liberalna nie jest dzisiaj az tak bardzo popularna, poniewaz wiele mediow wciaz przedstawia pana JKM i jego partie jako bande oszołomów. Kolejnym argumentem ze JKM nie jest populista jest fakt ze on glosi swoje poglady publicznie nieprzerwanie od blisko 20 lat czyli mniej wiecej odkad mozna bylo mowic wogole o czyms takim otwarcie, a populizm polega na tym ze mowi sie o czyms co jest aktualnie popularne. SLD i PO sa doskonałym tego przykladem( takim samym bedzie tez PiS,LPR i Samoobrona jak przejda do opozycji).
Po drugie Taka wizja panstwa jest realna do zrealizowania. Dlaczego? No bo sa przyklady panstw ktorym to sie udało:)
Irlandia, Singapur, Estonia, ... a takze rosnace na potege (aczkolwiek wciaz rzekomo komusnityczne) Chiny. Swojego czasu też Stany Zjed. i Japonia.
Ale co do Holandii to masz racje. To panstwo jak wszystkie na zachodzie uksztaltowalo swoja silna pozycje dzis dzieki wolnemu rozwojowi w latach powojennych, a teraz bedzie sie rozwijac w swoim socjalnym ciepielku dzieki doplatom unijnym:)

Aha zapomniałem jeszcze wspomnieć o Chile za czasow Pinocheta! Wielki Bohater ktorego dzisiejsze media przedstawiaja jako faszyste i morderce. Szkoda gadac
  • 0

#41

Drunken Reaper.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pan Korwin-Mikke to przecież populista. Taka wizja państwa nie jest możliwa do zrealizowania,


W którym miejscu JKM jest populistą!? Akurat jego wypowiedzi są dla wielu niewygodne, jak np. ta o broni na filmikach podanych przez Cisza. Jak często widujemy ludzi z UPR w mediach?
I śmiem twierdzić, że taka wizja państwa jest akurat prosta w realizacji, bo nie zakłada udziwnień.
  • 0

#42 Gość_SimonSorc

Gość_SimonSorc.
  • Tematów: 0

Napisano

A wracajac jeszcze do wypowiedzi HomoScepticusa... Co to znaczy łagodny liberalizm xD Czyli co? Taki socjalizm minus np. ZUS tylko, tak? :D Albo taki jaki preferuje PO... podatek liniowy ale bez ciec socjalnych LOL.

Wpiszcie sobie na YT:
PO obnażona :) bardzo fajne filmiki.
POZDRAWIAM
Drugi (po Cejrowskim) Kowboj RP
Jeremiah Dvorak aka LONIU
POZDRO
  • 0

#43

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ogólnie Libertarianizm byłby wspaniały i chętnie widziałbym ten system we wszystkich państwach świata. Jednak należy zaznaczyć, że jest to system trudny. Niestety ludzie składają się w większości z tępej pseudo-inteligencji co trochę osłabiało by Libertarianizm. Gdybyśmy trochę wszyscy zmądrzeli, i działali w dobrej wierze dla dobra każdego, spokojnie byłby to najlepszy system.
  • 0

#44

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak się zastanowię, to słowo "populizm" rzeczywiście, nie określa w pełni Pana Korwina, tu należałoby użyć wyrażenia "ultrapopulizm". Jest to człowiek, który zatracił kontakt z rzeczywistością, dopatrując się wszędzie spisku homoseksualno-masońsko-żydowskiego, będąc jednocześnie przekonanym, o swojej niebywałej, niespotykanej wręcz inteligencji (nawiasem mówić - cecha populistów).

Populizm polega na poruszaniu tematów nie tylko popularnych, co dodatkowo łatwych, wyrażnych, budzących emocje. Wypisz wymaluj Korwin-Mikke. Człowiek znany z aprobaty kary śmierci, posiadania bronii, homofobii - populizm w czystej postaci. Jakoś nie krzyczy tak głosno o dywersyfikacji surowców energetycznych, jak o zagrożeniu homoseksualizmem. Czy homoseksualizm to większy problem? Nie, ale połowa Polaków nie wiec co znaczy słowo "dywersyfikacja", a głosy "antypedałów" zawsze się przydadzą.

Po drugie Taka wizja panstwa jest realna do zrealizowania. Dlaczego? No bo sa przyklady panstw ktorym to sie udało:)
Irlandia, Singapur, Estonia, ... a takze rosnace na potege (aczkolwiek wciaz rzekomo komusnityczne) Chiny. Swojego czasu też Stany Zjed. i Japonia.

Niby co jest w tych krajach z programu UPR? :) Bo podatki, jak już napisałem, to chcą zmniejszać wszyscy. Czy może chodziło Ci o liberalizm? No tak, liberalizm po Chińsku.. Boże Strzeż!
  • 0

#45

Drunken Reaper.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak się zastanowię, to słowo "populizm" rzeczywiście, nie określa w pełni Pana Korwina, tu należałoby użyć wyrażenia "ultrapopulizm". Jest to człowiek, który zatracił kontakt z rzeczywistością, dopatrując się wszędzie spisku homoseksualno-masońsko-żydowskiego, będąc jednocześnie przekonanym, o swojej niebywałej, niespotykanej wręcz inteligencji (nawiasem mówić - cecha populistów).


Dla mnie to wypisz wymaluj POPiS, nawiasem mówiąc JKM jest niespotykanie wręcz inteligentny (m.in. Mistrz Brydża i Szachista). W którym miejscu ty widzisz u niego dopatrywanie się spisków też nie wiem...

Człowiek znany z aprobaty kary śmierci, posiadania bronii, homofobii -

Homofobem nie jest, a w pozostałych kwestiach ma rację...

Gdybyśmy trochę wszyscy zmądrzeli, i działali w dobrej wierze dla dobra każdego, spokojnie byłby to najlepszy system.

Ech... gdyby tylko tak było... Ale Polaków trzeba rzucić na głęboką wodę, żeby zmądrzeli więc UPR 2007!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych