Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poznać Swojego Opiekuna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#31

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą jak się musi taki opiekun czuć, kiedy piąty raz ratuje komuś życie, a ten ktoś sobie myśli: "Uf, ale JA mam szczęście" :) Ja na miejscu takiego opiekuna dałbym sobie siana :P Flaki sobie wypruwać dla jakiegoś pacana, co nawet we mnie nie wierzy.

Najwyraźniej jeszcze trochę drogi przede mną, do tej wyższej świadomości...
  • 0

#32

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aniołowie są opiekunami ale nijak mają się do Opiekuna/Wyższego Ja :) To zupełnie inna sprawa.

Praca z Aniołami w ogole nie kwalifikuje sie zbytnio w kontakt z opiekunem. To ma o wiele głębszy wyraz, sens i w kategoriach rozwoju duchowego pozwala o wiele lepiej poznać zasady rządzące światem.
  • 0

#33

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

_Silent_ no to wyjaśnij mi różnicę, ja zawsze byłem przekonany że anioł stróż = opiekun.
  • 0



#34

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam takie małe pytanie do osób "rozsądnych" (czyli takich, którzy mają podejście na wpół sceptyczne, jednak nie odrzucają wszystkiego "bo tak"). Czy opiekunowie naprawdę istnieją? Druga sprawa, skoro dla mnie anioły nie istnieją, to jak mogą się ukazywać? Czy nie jest to po prostu nadawanie pewnych cech i imion bytom wyższym (jeśli takie istnieją)?


Jeśli to możliwe, to czy Silent i Tomason również mogliby się wysilić i odpowiedzieć na te pytania :) (oczywiście liczę też na innych).
  • 0

#35

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Anioły istnieją. Są to istoty których najgłębsze - najniższe zejście w świat materii to świat przycznowy.
Człowiek i Anioł są z różnych linii ewolucyjnych.
Raczej skłaniam się do tego, że Opiekun pochodzi w prostej linii ewolucyjnej człowieka.
  • 0



#36

Galakar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech, Anioły istnieją dla chrześcijan i muzułmanów, w innych religiach nie występują, więc dla mnie to chyba oczywiste, że nie istnieją :)
  • 0

#37

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są znane pod inną nazwą.
Nie wszyscy uczyli się polskiego.
  • 0



#38

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie opiekunowie duchowi to istoty z wyższych poziomów świadomości. jednak nie chronią nas od złego jeżeli, w ogóle chronią. Oni trzymają piecze nad tym abyśmy nie zbłądzili i trzymali sie planu życia jaki stworzyliśmy sobie zanim narodziliśmy sie na Ziemi. Anioł stróż to, to samo co opiekun duchowy, ale przerobiono jego troszeczkę na potrzeby religii i wiary. Rzekomo chroni nas od złego i otacza nas opieką, ale to nie jest tak. Prawdziwy opiekun nigdy nie ingeruje w nasze czyny i wynikające z nich skutki, ale może być naszym mentalnym wsparciem jeżeli go o to poprosimy.
Jak znaleźć z nim kontakt już w temacie pisano, a najważniejsza jest chęć poznania siebie bo tylko wówczas dostrzeże się przewodnika, na innej drodze raczej go nie ma.
Plan życia to plan doświadczeń jakie sobie zaplanowaliśmy do przejścia w tym życiu, a doświadczenia te maja służyć naszemu rozwojowi duchowemu. W pewnym momencie życia opiekunowie tylko są, zupełnie przestają działać ale nastaje to wówczas, kiedy jesteśmy gotowi na to by iść droga życia samodzielnie.

Gdybym miała użyć porównania to przewodnicy są tak jak nasi rodzice w fizycznym świecie tylko, że oni działają w sferze umysłu i w naszym wnętrzu.
  • 0



#39

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli chcecie skontaktować się z Aniołem Opiekunem, to mam pewnie ćwiczenie.
Wyobraźcie sobie swoją postać, przez które przechodzą słońca z numerami od trzy do jeden (w takiej kolejnośći). Potem wyobraź sobie, schody.. Dziesięć schodów, po pokonaniu każdego mówcie sobie 'jestem na głębszym poziomie psychicznym'. Potem odliczcie, od pięciu do jednego (w takiej kolejności), i wyobraźcie sobie, że znajdujecie się na plaży, spokojnej, może być chłodna, albo gorąca. Na około mgła i piasek, oraz morze.. spokojne i głębokie.. Zawołaj teraz swojego Opiekuna..
U mnie działa, to może i wam pomoże ;)
Jeżeli komuś pomoże, plusikiem nie pogardze =D

Ech, Anioły istnieją dla chrześcijan i muzułmanów, w innych religiach nie występują, więc dla mnie to chyba oczywiste, że nie istnieją

W każdej religii, a nawet wierzeniu występowały inne duchy, czy bogowie.. Nazwa nie jest ważna.. ważne że istnieją ;)
Pozdrawiam
  • 0

#40

Damka1000.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ćwiczenie fajne i nie powinno być trudne na pewno spróbuję.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych