Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proroctwo Oriona na 2012r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#316

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No różnie ludzie reagują na tego typu straty i katastrofy.
Dobrym przykładem jest Korea płn. Gdzie po klęsce głodu (bo państwo na jedynych uprawnych terenach sieje mak na opium), w której zginęło 3mln ludzi kilku popełniło samobójstwo, wielu zaczęło jeść mięso ludzkie a nawet nim handlować. Tak samo działo się podczas IIWŚ w gettach żydowskich. Jestem przekonana, że te same osoby w normalnych warunkach i spokoju egzystencji zapytane o to, czy w sytuacji ekstremalnej dopuściłyby się kanibalizmu odpowiedziałyby, że jest to dla nich obrzydliwe i nigdy by tego nie zrobiły.
Nie prorokowałabym swoich własnych zachowań w obliczu takiego kataklizmu, bo nigdy go nie przeżyłam i nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak reagowałabym na tak ekstremalną sytuację. Nie wiem, czy zwyciężyłaby wola przetrwania, czy trauma po katastroficznym wydarzeniu. Na prawdę nikt nigdy w 100% nie powie sam za siebie, jak zachowa się w określonej sytuacji, póki jej nie przeżyje. Do tego nasze zachowania w wielkiej mierze są wynikową tego, na co jest przyzwolenie w społeczeństwie. jestem pewna, że w sytuacji, gdy tego społeczeństwa nie ma, nie działa władza, ludzie są sobie wrogami, każdy żyje na skraju i musi sobie radzić sam, to takie sprawy jak rabunek, kanibalizm czy niewolnictwo, w obliczu braku jakichkolwiek konsekwencji odgórnych - stają się dopuszczalne, póki nie wykryte. Jeszcze w momencie gdy nie ma ogólnych systemów łączności, inernetu, telefonu, mediów informacyjnych to już tym bardziej.
  • 1

#317

Solin.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Patric Geryl nie bierze pod uwagę tego, że może dojsć do resetacji świadomości człowieka w wyniku wyjątkow silnej eurpcji słońca. Także może się ukryją w bunkrach, schronach ale to nic nie da, zapomną tym kim są.
  • 0

#318

Pr!nC3ssOfMaF!a.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[/quote]
Ciekawe że tak sądzisz , chociaż mnie nie znasz.

No nie wiem czy jak straciłabym całą rodzinę i bliskich to chciałoby mi się jeść ciała umarłych.No ale cóż każdy ma inne zdanie.

Ludzie w naszych czasach po stracie bliskich nie potrafią żyć a co dopiero po takiej katastrofie .
[/quote]


W zaden sposob nie chcialam cie obrazic, takie sa instynkty samozachowawcze, ktore mamy zaszczepione gleboko w podswiadomosci
od kad czlowiek zyje lecz czesto odznaczaja sie one dopiero w wyniku wielkiej katastrofy jak np w Auschwitz, gdzie ludzie tracili wszystko a zabijali drugich dla kromki chleba itp i nie popelniali samobojstw tylko dawali sie zabijac powoli aby przetrwac kolejny dzien.

[quote name='Kocica' timestamp='1351514180' post='525193']
No różnie ludzie reagują na tego typu straty i katastrofy.
Dobrym przykładem jest Korea płn. Gdzie po klęsce głodu (bo państwo na jedynych uprawnych terenach sieje mak na opium), w której zginęło 3mln ludzi kilku popełniło samobójstwo, wielu zaczęło jeść mięso ludzkie a nawet nim handlować. Tak samo działo się podczas IIWŚ w gettach żydowskich. Jestem przekonana, że te same osoby w normalnych warunkach i spokoju egzystencji zapytane o to, czy w sytuacji ekstremalnej dopuściłyby się kanibalizmu odpowiedziałyby, że jest to dla nich obrzydliwe i nigdy by tego nie zrobiły.
Nie prorokowałabym swoich własnych zachowań w obliczu takiego kataklizmu, bo nigdy go nie przeżyłam i nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak reagowałabym na tak ekstremalną sytuację. Nie wiem, czy zwyciężyłaby wola przetrwania, czy trauma po katastroficznym wydarzeniu. Na prawdę nikt nigdy w 100% nie powie sam za siebie, jak zachowa się w określonej sytuacji, póki jej nie przeżyje. Do tego nasze zachowania w wielkiej mierze są wynikową tego, na co jest przyzwolenie w społeczeństwie. jestem pewna, że w sytuacji, gdy tego społeczeństwa nie ma, nie działa władza, ludzie są sobie wrogami, każdy żyje na skraju i musi sobie radzić sam, to takie sprawy jak rabunek, kanibalizm czy niewolnictwo, w obliczu braku jakichkolwiek konsekwencji odgórnych - stają się dopuszczalne, póki nie wykryte. Jeszcze w momencie gdy nie ma ogólnych systemów łączności, inernetu, telefonu, mediów informacyjnych to już tym bardziej.
[/quote]

Dopiero po zamieszczeniu swojego postu przeczytalam twoj...

W zupelnosci sie z toba zgadzam KOcica!!!

Użytkownik Pr!nC3ssOfMaF!a edytował ten post 05.11.2012 - 17:50

  • 0

#319

clubbingb.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nikt nie może dokładnie wiedzieć jak będzie wyglądał "koniec świata". Niektórzy twierdzą, że skoro ziemia zmieni bieguny, to będziemy mielu drugą epokę lodowcową. A ile już było teori końca świata? W tym roku jest bardzo nagłaśniana, Egipcjanie, Majowie, Orion. Wydaje mi się że media nakręcają nasze głupie móżdźki, i dlatego wierzy w to tyle ludzi. Nikt nie może się spodziewać, co, jak i kiedy nastąpi.
Wracając do ludzkich zachowań. Oglądałem ostatnio program na Discovery, właśnie o zachowaniach wrodzonych człowieka. Weźmy taka pozycję embrionalną, gdy dzieje się coś złego, np. pobicie, i leżymy na ziemi, to taką przybieramy. Skąd mamy wiedzieć, czy w głebi każdego człowieka nie ma prawdziwego Bera Grylsa. Nie przeżyliśmy żadnej katastrofy światowej, żebyśmy mogli wiedziećjak sie zachwoać. Dużo osób które przeżyły IIWŚ już poprostu z nami nie ma. Wtedy też ludzie mieli ciężko, ale nie dali się, walczyli o swoje, i nie mówie tutaj ty;lko o polsce.
Chiny, wybuch reaktora. Skąd mamy pewność, że to co przekazały media to prawda? Wielka bzdura. Wszystko zostało przygotowane pod społeczeństwo, konsumpcjonizm i ślepe patrzenie.
Prypeć, Czarnobyl. Byłeś tam żeby wiedzieć czy nikt tam nie mieszka? Byłeś w trakcie wybuchu, żeby dokładnie wiedzieć co się stało? Oczywiście że nie. Dużo rzeczy jest utajnione przez rząd, i naprawde g**no wiemy co się działo. Dlatego nie mówmy o czynniku ludzkich zachowań, gdyż nie byliśmy w takiej sytuacji.
  • 0

#320

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do Czernobyla to jest taki dokument "Radiophobia" i tam jest pokazane że ludzie tam żyją.

Samo pojęcie 'końca świata' jest w ogóle błędne. Ziemia jest małą planetą gdzieś na zadupiu Drogi Mlecznej. Pliiiz, sądzicie że jakieś przepowiednie i inne klechdy na Ziemi mogą decydować o losie świata (rozumianego jako wszechświat)? Nasza planeta jest tylko przysłowiowym 'pyłem na wietrze'- niczym. Takich samych mogą być setki. Miliony. Może miliardy. A może żadnej. I co z tego? To znaczy że nasi 'prorocy' mieliby wiedzieć co się stanie?

Koniec świata rozumiany jako 'koniec ludzi' być może kiedyś nastanie. Być może wybuch na słońcu zdmuchnie nasze pole magnetyczne, być może zbłąkany meteoryt rozłupie naszą Ziemię. So... what? Bywa. We wszechświecie rządzi przypadek. Nic więcej. Przypadkiem było nasz powstanie (bądź naszych potencjalnych twórców) przypadkiem będzie nasz koniec. Ilu już widzących wieszczyło koniec? I ile jeszcze takich przepowiedni czeka? Zwiastują wojny (których już mnóstwo ludzkość przetrwała), głód ( z którym ludzkość nie raz się borykała), choroby (które trawią nas od kiedy istniejemy), zanieczyszczenie środowiska (pliiiiiz...) i mnóstwo innych powodów. Z którymi, w większości, ludzie się zetknęli, i, które przetrwali.

Lepiej zajmijmy się życiem teraz niż oczekiwaniem na spektakularny koniec kiedyśtam.
  • 0

#321

clubbingb.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

By godnie umrzeć, musimy nauczyć się żyć.

Zgadzam sie w pełni z Tobą, ale jednak jest to najbardziej nagłaśniana, i prawdopodobna przepowiednia. A wiadomo że ludzie często sie mylą, i nikt nie jest idealny. Chociażby sama wiara chrzesciajańska. Bóg stworzył ludzi, a teoria ewolucji, cos chyba tutaj nie pasuje. Wielki wybuch? Nie widzi mi się, przecież nie zbadaliśmy wszechświata (którego nie da sie zbadać) nawet całej drogi mlecznej. Na ilu planetach, gwiazdach, ciałach niebieskich byliśmy. Przewierciliśmy sie do podziemi? To że chociażby nasza planeta i cywilizajca by sie skończyła, nie ozanacza, że na innych planetach nie istnieje zycie.
  • 0

#322

Virgo.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie obraziłeś mnie ale nIe wiem o co Tobie chodzi ponieważ napisałam że CHYBA bym popełniła samobójstwo po takiej katastrofie a Ciebie i Kocicę tak to ruszyło. Każdy pisze co myśli . A może faktycznie to ja bym jadła mięso ludzi i nim handlowała a Ty i Kocica byście popełnili samobójstwo, bo przecież nie wiadomo kto co by zrobił.


Pozdrawiam

No i miejmy nadzieje że nie bedziemy musieli przekonywać się co kto zrobi po katastrofie : )
  • 0

#323

Pr!nC3ssOfMaF!a.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie obraziłeś mnie ale nIe wiem o co Tobie chodzi ponieważ napisałam że CHYBA bym popełniła samobójstwo po takiej katastrofie a Ciebie i Kocicę tak to ruszyło. Każdy pisze co myśli . A może faktycznie to ja bym jadła mięso ludzi i nim handlowała a Ty i Kocica byście popełnili samobójstwo, bo przecież nie wiadomo kto co by zrobił.


Pozdrawiam

No i miejmy nadzieje że nie bedziemy musieli przekonywać się co kto zrobi po katastrofie : )



nie wiadomo ;)
  • 0

#324

Lilith1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :)

A ja mam pytanie do osób wypowiadających się głównie na początku wątku, a mianowicie tych którzy wypowiadali się szczegółowo co do proroctwa... Wie ktoś może czy badania w Egipcie doszły do skutku i czy cokolwiek zostało odkryte, chodzi mi głównie o projekt Cheops. Następne moje pytanie będzie dotyczyć zmian pogody, czy kataklizmy które dotknęły Ziemię na przełomie lat 2011/2012 mają coś wspólnego z przebiegunowaniem? Data 21.12.2012 zbliża się wielkimi krokami i ciekawa jestem ile z poruszanych wcześniej tematów okazało się prawdą... bo na początku wątku głownie w latach 2007-2009 było wiele szczegółowych informacji - a teraz autorzy wątków milczą, dlatego mnie to ciekawi :)
  • 0

#325

pływak.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :)

A ja mam pytanie do osób wypowiadających się głównie na początku wątku, a mianowicie tych którzy wypowiadali się szczegółowo co do proroctwa... Wie ktoś może czy badania w Egipcie doszły do skutku i czy cokolwiek zostało odkryte, chodzi mi głównie o projekt Cheops. Następne moje pytanie będzie dotyczyć zmian pogody, czy kataklizmy które dotknęły Ziemię na przełomie lat 2011/2012 mają coś wspólnego z przebiegunowaniem? Data 21.12.2012 zbliża się wielkimi krokami i ciekawa jestem ile z poruszanych wcześniej tematów okazało się prawdą... bo na początku wątku głownie w latach 2007-2009 było wiele szczegółowych informacji - a teraz autorzy wątków milczą, dlatego mnie to ciekawi :)

Ja co prawda nie jestem jednym z autorów tego wątku, ale temat mnie interesuje, więc zabiorę głos. O ile wiem to projekt Cheops upadł, bo rząd egipski nie wyraził zgody na dalsze badania (pewno sprawy polityczne, bo się tam wtedy mieszało). Co do kataklizmów, to raczej wzmożona aktywność słoneczna miała i ma wpływ na warunki klimatyczne na ziemi i nie tylko, więc raczej z tym wiążą się te liczne nieszczęścia, również przed rokiem 2011!
A dlaczego moderatorzy milczą? Chyba napisali już wszystko w tym temacie i nic dodać, nic ująć. Trzeba poczekać, to zobaczymy. A propos, to pojawiły się na forum nowe wątki o podobnym temacie.
  • 0

#326

Lilith1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@pływak

dzięki za info :) ja o przebiegunowaniu Ziemii dawno, dawno temu usłyszałam po raz pierwszy ale wtedy jeszcze tego nie wiązali z domniemanym "końcem świata" ... co do wzmożonej aktywności Słońca to czytałam osobny wątek, ale były tam tylko ogólnikowe wzmianki na temat aktywności słonecznej i jej wpływu na zmiany klimatyczne Ziemii.... ciekawi mnie czy kataklizmy są powiązane z aktywnością, tj. czy np. gdy były większe wybuchy na Słońcu bezpośrednio przekłada się to na wywołanie dajmy na to jakiegoś trzęsienia czy innych tego typu zjawisk.

Mnie też zastanawia bardzo dlaczego moderatorzy milczą, na początku dość obszernie się wypowiadali i dorzucali dużo ciekawych informacji, głównie naukowych. I ciekawi mnie czy wszystkie te informacje znalazły poparcie w faktach czy jednak odniosły fiasko....
  • 0

#327

lordV.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuję zamknąć temat. Po pierwsze - jeszcze żyję, a to właśnie dziś ok. godz. 12.11 naszego czasu miało mnie nie być. Gęstości też nie zmieniłem (zmienię ją dopiero późnym popołudniem, ale to za sprawą pewnego szlachetnego trunku, który doskonale rozmiękcza). Tsunami nie nadeszło, Nibiru nie widać. Widać za to będzie Oriona, ale to dopiero wieczorem. Nie sądzę jednak żebym go dostrzegł, wszak wzrok mój zmieni gęstość za sprawą owego płynu. Po drugie zaś, jeśli nawet coś się pojawi, to i tak już nikt jutro nic więcej nie dopisze :)

P.S. Pozdrowienia dla p. Patricka Gerylla. Wszystkiego dobrego w następnych dniach życzę (o ile się nic nie wydarzy, to każde słowo otuchy dla niego się przyda).
  • 1

#328

Piotr89.
  • Postów: 33
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do roku 2012 to z jednym muszę się zgodzić, że coraz częściej przejawia się słowo w prasie, mediach, internecie - 3 wojna światowa. Jeżeli mam się zasugerować do tego proroctwa to fakt faktem dobrze na świecie się nie dzieje. Najgorsze jest to, że w Polsce wylądowały wojska amerykańskie, a jak każdy dobrze wie nigdzie nie ma pokoju gdzie stacjonuje USA. Najgorsze jest to, że wielu publicystów politologicznych twierdzi, że oni chcą sprowokować putinka do wojny, żeby ostatecznie na samym końcu dobrać się do Chin. Do tego ma być włączone NATO i oczywiście Polacy mają pójść jako pierwsi. Amerykanie wykorzystują zakorzeniony w Polakach rusowstręt, nienawiść do Rosjanów i chcą na tym zagrać. Jak ktoś śledzi youtube to sam dobrze wie jak wrze od tego wątku. Wypowiada się już nawet Jackowski i najróżniejsze twarze świata polityki, historii, dziennikarstwa i każdy jednym głosem woła 3 wojna światowa.


  • 0

#329

Pragmatyk.
  • Postów: 14
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem wszystko to co miało być związane z 2012 rokiem idealnie jak ulał sprawdziło się tylko, że w 2021 roku. Otworzę o tym niedługo osobny wątek, gdzie wszystko to merytorycznie uargumentuję. 


Użytkownik Pragmatyk edytował ten post 25.01.2022 - 16:09

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych