Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łowcy planet znaleźli "Super-Ziemię"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

pytanie wydaje mi sie jak najbardziej odpowiednie...bo ta teoria z torusem jest dla mnie troche przesadzona


No, jak na to forum to nawet bardzo przesadzona, planety puste w środku z wewnętrznymi słońcami za to brzmią jak najbardziej normalnie i wiarygodnie.

nicosc poza torusem? czy Ty w to naprawde wierzysz? a nie myslales np. ze patrzac na nasza planete to ze na wszystkie strony od niej swiat moze sie ciagnac w nieskonczonosc?


To nie takie proste. Nie chodzi tu o kwestię wiary.
Ale z jednej strony masz rację, patrząc z naszej planety rzeczywiście będzie się to ciągnąć w nieskończoność. Tylko, że zamiast w linii prostej, będziemy poruszać się po powierzchni torusa nie zauważając tego. To trochę skomplikowane i przyznam, że nie umiem za dobrze wytłymaczyć.

podadza ze to nie byl wielki wybuch czy cos w tym rodzaju


Jest kilka teorii alternatywnych, lub tłumaczących inaczej samą przyczynę WB.
Mnie najbardziej podoba się teoria interferencyjna.

czy zbadasz rozmiar kuli ziemskiej nie wychodzac ze swojego mieszkania?


Jakbym się uparł...

czy zbadasz jej zawartosc nie wychodzac z wlasnego mieszkania?


Trudniej będzie.

na naszej ziemi nie umiemy odkryc wielu kwestii ale juz na bank wiadomo jaki jest wszechswiat i jak powstal...najpier niech oni zbadaja wlasne podworko.


Wbrew pozorom łatwiej czasem badać rzeczy tak odległe jak galaktyki niż to co mamy po nosem. Obecnie więcej wiemy o Układzie Słonecznym niż o największych głębinach oceanów.


nie ja dalem temat pusta ziemia ze sloncem w srodku



mowisz o torusie jakby to bylo oczywiste...tego nie wiesz chyba ze sam w to slepo wierzysz



mowisz o przyczynie WB a nie wiesz tak naprawde czynaprawde byl WB



jakbys sie upral? za pomoca oobe MOZE TAK...nie no troche pokory ;-)



niby latwiej....z tymze o swiecie wiemy tyle co nasze mrowki o swoim mrowisku...daj spokoj...zostan uczonym bo za takiego sie chyba bierzesz :smile:
  • 0

#17

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie ja dalem temat pusta ziemia ze sloncem w srodku


Wiem o tym. Ale widzę, że w Tobie większy jakiś sprzeciw wzbudza owbarzanek niż pusta planeta ze słoneczkiem w środku.

mowisz o torusie jakby to bylo oczywiste...tego nie wiesz chyba ze sam w to slepo wierzysz


To jest prawdopodobne, ale nie zdziwię się, jeśli ostatecznie okaże się, że to nie obwarzanek, ale precelek albo pączek.

mowisz o przyczynie WB a nie wiesz tak naprawde czynaprawde byl WB


Do końca nikt nie wie. Ale sporo rzeczy wiemy. Im bliżej jednak początku tym gorzej.

jakbys sie upral? za pomoca oobe MOZE TAK...nie no troche pokory


Nie no, niektóre pomiary naprawdę da się zrobić z Ziemi bez problemu. Tylko trochę sprzętu by potrzeba.

Na uczonego jestem za głupi, niestety.
  • 0

#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

podchodze i do pustej planety z dystansem a do teoorii turusa jeszcze bardziej...przegladajac rozne zrodla z wielu lat samemu mozna dojsc ze nasi naukowy nie maja pojecia co do wielkosci wszechswiata i t p. ale nie bede sie juz spieral...jestesmy za glupia cywilizacja i nie mozemy nic zbadac na 100%...ciagle OFICJALNIE UZNANE TEORIE I FAKTY NAUKOWE sa aktualizowane...o czym to swiadczy? o naszej niezwyklej omylnosci i o swiadomej wierze w nasz super ludzki geniusz...to jest zalosne i tylko ludzie potrafia tacy byc...przepraszam ale nie wierze w takie ksztalty ani skonczonosc wszechswiata....bo wszechswiat sie poszerza to ludzie sobie wymyslili ze doszlo do wielkiego wybuchu...no przepraszam ale na takich wnioskach naukowcy nie powinni bazowac... a o ksztalcie to juz nie wspomne...wiem wiem wyobrazenie sobie swiata nieskonczonego jest za trudne...

ostatnio nawet w telewizji naukowcy wypowiadali sie ze nie jest wykluczone ze nasz wszechswiat jest jednym z wielu...jak wylatujesz z galaktyki i wlatujesz do innej to tak jest z wszechswiatami...buehuehuhe :lol : ciekawe czego za 10 lat sie dowiemy :smile:
  • 0

#19

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ciagle OFICJALNIE UZNANE TEORIE I FAKTY NAUKOWE sa aktualizowane


I bardzo dobrze. Aktualizowane. A nie obalane i zastępowane czymś zupełnie innym. Świadczy to o tym, że są w założeniach poprawne, ale nieprecyzyjne w szczegółach.

bo wszechswiat sie poszerza to ludzie sobie wymyslili ze doszlo do wielkiego wybuchu...no przepraszam ale na takich wnioskach naukowcy nie powinni bazowac... a o ksztalcie to juz nie wspomne...wiem wiem wyobrazenie sobie swiata nieskonczonego jest za trudne...


Ależ Muhad, wszechświat jako taki jest nieskończony. Tak jak nieskończony jest okrąg jeśli po nim się poruszasz.

Co do wielu wszechświatów, to ja jestem jak najbardziej zwolennikiem tych tez. One zresztą tłumaczą też powstanie naszego wszechświata wypełnionego energią i materią.
  • 0

#20

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

też myślałem, że oprócz "naszego" wszechświata są inne, które często na sibie nachodzą...
Takie rozwiązanie wydaje mi się całkiem logiczne, ale nie potrafi tego nijak uargumentować...
  • 0



#21

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, to nie tak, że one często na siebie nachodzą. Zresztą nie wiadomo właściwie jak to jest. Raczej rzadko, bo interferencj są daleko idące w skutkach. Jedna z nich doprowadziła do pojawienia się w naszym wszechświecie materii i energii w postaci jaką znamy.
  • 0

#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ciagle OFICJALNIE UZNANE TEORIE I FAKTY NAUKOWE sa aktualizowane


I bardzo dobrze. Aktualizowane. A nie obalane i zastępowane czymś zupełnie innym. Świadczy to o tym, że są w założeniach poprawne, ale nieprecyzyjne w szczegółach.

bo wszechswiat sie poszerza to ludzie sobie wymyslili ze doszlo do wielkiego wybuchu...no przepraszam ale na takich wnioskach naukowcy nie powinni bazowac... a o ksztalcie to juz nie wspomne...wiem wiem wyobrazenie sobie swiata nieskonczonego jest za trudne...


Ależ Muhad, wszechświat jako taki jest nieskończony. Tak jak nieskończony jest okrąg jeśli po nim się poruszasz.

Co do wielu wszechświatów, to ja jestem jak najbardziej zwolennikiem tych tez. One zresztą tłumaczą też powstanie naszego wszechświata wypełnionego energią i materią.


aktualizowane i obalane...nie lap mnie za slowka ;-) zalezy jak miezysz okrag...okrag tez jest skonczony... zawsze sa granice...ale nie w przypadku wszechswiata...i to wszystkich boli...nie umieja sobie tego wyobrazic wiec sa juz teorie...

tak na marginesie... np. wiele zjawisk naukowcy nie potrafia wytlumaczyc logicznie ani naukowo a wszechswiat jest najwieksza zagadka w dzejach ludzkosci...powinno sie nabrac duzo dystansu do teorii...naprawde. mozna im gratulowac ze szukaja odpowiedzi ale zeby juz jakies wnioski rokowac to juz chyba lekka przesada...na to jest stanowczo za wczesnie...

wczesniej dla przykladu dalem CI pewne porownanie...to dam podobne...

jestes w domu...nigdy nie opuszczasz jego granic...nigdy nikt nie wyszedl poza granice tego domu bo sa bariery ktore uniemozliwiaja CI wydostanie sie z niego...nigdy nie byles dalej niz na tarasie...fakt masz lornetke i mozesz sobie ogladac krajobrazy...ale nie obliczysz wielkosci calego globu nie wychodzac z domu...
tak samo jest z wszechswiatem...sa bariery, nie mamy mozliwosci ani technologii ktore nam to umozliwia...wiec zanim wyciagnie sie jakies konkrety trzeba najpierw to dobrze zbadac...raz ze nie mamy wysokiego stanu swiadomosci to nasza nauka (narazie przynajmniej) i tak jest kruchutka...naprawde...lopatologicznie tlumacze ze obojetnie jakbys sie upieral, obojetnie jakie bys fakty podawal to oznajmiam Ci ze moze tego nasza cywilizacja dowie sie za kilkaset lat? moze za kilka tysiecy lat? ale napewno nie teraz...
  • 0

#23

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli uważasz na przykład, że takie dane jak temperatura gwiazd odległych o miliony LY, wielkości galaktyk, itp, to rzeczy nieznane?? No bo przecież są tak daleko..

I weź nie zarzucaj naukowcom, że jak nie mogą sobie wyobrazić nieskończonego wszechświata to od razu redukują go do skończonego bo tak im łatwiej.
Zobacz na jakich ciekawych konstruktach pracują fizycy czy matematycy:
Wyobraź sobie czterowymiarowy sześcian. Trudne, co? Ale matematyk posługuje się dość łatwo liczeniem w takich warunkach.
Albo teoria superstrun. Rozumiem ją pewnie z kilkadziesiąt osób na Ziemi, bo jest tak skomplikowana, ale nie negują jej, bo jest obiecująca bardzo.
  • 0

#24 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nie neguje to o czym napisales....chodzi mi tylko o konkretna zagadke! jaki jest wszechswiat i czy jest skonczony , czy nie....tego nie mozna narazie w zaden sposob obliczyc :smile: dobra koncze dyskusje bo sie nie dogadamy :smile:
  • 0

#25

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na pytanie jaki jest wszechświat będzie można próbować odpowiadać dopiero jak człowiek skolonizuje inne planety układy bądź nawet galaktyki. Jutro wiadomo że to nie nastąpi ale kiedyś raczej tak. Dopiero wtedy człowiek będzie mógł spojrzeć z nieco innej perspektywy i zobaczyć czy i jak teorie o wielkości galaktyk ich odległości z roku 2006 ma się do rzeczywistości bo może być tak że będa się z nich śmiali podobnie jak my że kiedyś sądzono że ziemi jest płaska
  • 0

#26

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bielak--> Absolutnie się nie zgadzam z Tobą. Odległości mogą się różnić o jakieś tam ułamki procenta, być może. Ale nie wyjdzie tak, że Droga Mleczna zamiast 100000 lat świetlnych ma na przykład 2 miliony albo 30 tysięcy.
  • 0

#27 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

drobne pomylki :smile: i to jest wlasnie to....nie wiemy nic....jesli niektorzy uwazaja ze nasza nauka jest na tak wielkim poziomie to ja juz nie bede nic komentowal dalej
  • 0

#28

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pomylenie się o 10 lat świetlnych przy określaniu wielkości galaktyki to niby tak dużo według Ciebie? To dowodzi, że nic nie wiemy, itp, tak?
  • 0

#29

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz może droge mleczną nobrze w miare policzyli chociaż mogą jeszcze odkryć coś i wyjdzie że np mieli złą metode liczenia albo że odległe galaktyki różnią się wielkością sporo nie kilka lat świetlnych tylko w tysiącach by to liczyli. Niemal każdej erze od wieku XVI człowiek miewa częto przekonanie że wie wszystko a niezawsze tak bywa
  • 0

#30

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niemal każdej erze od wieku XVI człowiek miewa częto przekonanie że wie wszystko a niezawsze tak bywa

widziałem ostatnio jakiś film opowiadający bodajże o XVIII wieku i tam właśnie jeden 'naukowiec' powiedział coś w stylu: "wszystko co było do odkrycia już wiemy i nie ma co sobie zawracać głowy wynalazkami, bo skoro nie było okryte wcześniej, to pewnie są niepotrzebne..."
czasem zdaje mi się, że niektórze współcześnie naukowcy myślą podobnie... i pewnie nie raz nas jeszcze zaskoczą nowinkami dot. wielkości czy odległości we wszechświecie :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych