Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykle Weze - poszukuje relacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kula.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie:

Poszukuje powaznych relacji dotyczacych spotkan ludzi z wezami Naga tutaj na ziemi. Jest to temat nad ktorym pracuje od lat.

Nagowie potrafia zmieniac forme ciala a nawet miec potomstwo z ludzmi, ale czesto pojawiaja sie w postaci duzych wezy z klejnotami na glowie. W podaniach ludowych Slowian wystepuja w formie wezy mowiacych ludzkim glosem albo "krola wezy". Niektore ze szczegolnie poteznych Nagow maja forme smokow (tak jak slynny Takszaka). Smok wawelski na swietym wzgorzu (czakram Ziemi) w Krakowie mogl byc jednym z nich. Czasem tez Nagowie pojawiaja sie we snach aby przekazac wiadomosc - czesto w rodzinach, ktore nosza domieszke ich krwi.

Prosba szczegolnie do osob z terenow wschodnich (Bieszczady i Bialostockie) i rodzin bialorusinskich i ukrainskich - popytajcie starszych ludzi ktorych znacie o ten temat. ostatnie (najswiezsze?) znane mi relacje o Nagach (poza Indiami) pochodza z tamtych wlasnie terenow. Bede naprawde zobowiazany i chetnie podziele sie swoimi informacjami na ten temat.

tutaj link do istniejacej dyskusji na ten temat:

http://vrinda.net.pl...opic.php?t=1585

dziekuje!
  • 0

#2

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem że to są Nagi a nie Nagowie O_o .
Ciekawa teoria z tym smokiem :D .
  • 0

#3

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

hmmmm..... :o interesująca sprawa... nagi ? spotykałem się z nimi tylko w grze "Warcraft 3: The Frozen Throne" ale nigdy w moim zyciu nie słyszałem o tym że były one spotykane w prawdziwym świecie... będe musiał więcej poszukać na ten temat
  • 0

#4

Frank Rijkard.
  • Postów: 81
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A w kilku książkach było napisane że królem węży jest czy też był bazyliszek (nie pamiętam tytułów ale były o tematyce wierzeń z różnych stron świata) i w wiedźminie Geralt zabił bazyliszka :D
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych