Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medytacja - wasze doświadczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#1

solo11.
  • Postów: 66
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam!
Otóż chciałem podzielic się z wami moimi doświadczeniami podczas medytacji
Więc najpierw wyobrażam sobie że otwieram swój umysł poprzez zerwanie 30 pieczęci, następnie wspinam się po wyimaginowanych schodach otwierając wszystkie czakry.
po tych czynnościach następuje stan błogości, szum i lekki (a zarazem przyjemny) ból głowy.
Opisujcie swoje doznania.
Pozdrawiam solo11
  • 0



#2

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No ja jakiś czas temu pobiłem się z pewnym typem (cwaniaczek ;) ), strasznie go nie lubiłem ale dzięki temu że ostatnio praktykuje medytacje już w ogóle nie czuje niechęci czy nienawiści do tego gościa po prostu zastosowałem technikę metta bhavana i po prostu nie czuje negatywnych emocji w stosunku do niego to naprawdę pomaga w opanowaniu złych emocji, a rozwojowi tych pozytywnych.
I w końcu się pogodziliśmy :mrgreen:

solo11 boli cie głowa? :hmm: to co ty na głowie medytujesz ;) po medytacji ja się zawsze dobrze czuje.
  • 0

#3

11001011.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postaraj sie nie zrywac, ale odklejac badz jakis lagodniejszy sposob usuwania owych pieczeci ;)
  • 0

#4

kurtinny.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie - te bóle głowy? Skąd one się mogą brać? Mało to dla mnie przyjemne. :/
  • 0

#5

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przepraszam, ale o co chodzi z tym zrywaniem pieczęci?
  • 0

#6

kurtinny.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, może to rodzaj wizualizacji? :/
  • 0

#7

solo11.
  • Postów: 66
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak to taki rodzaj wizualizacji.
jak ja to nazywam oderwanie od świata ziemskiego ;p
  • 0



#8

Jarl Fenrir.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam niewielkie doświadczenie w tej dziedzinie. Ja nic sobie nie wizualizuję. Zwykle po prostu staram się nie myśleć o niczym, albo zakładam słuchawki na uczy i skupiam się na muzyce.
Dla mnie medytacja jest raczej formą "defragmentacji" mojego umysłu, chwilę po zakończeniu (!) często pojawiają się u mnie myśli dotyczące tego, co jest dla mnie teraz ważne a co nie, co robić.
Raz podczas medytacji pojaiwła u mnie sie myśl, że musze wejść na jakieś forum. Wszedłem i trafiłem na artykuł, który wiele rozjaśnił mi w życiu, ale póki co nie pwoiem jakie forum i jaki artykuł.
  • 0

#9

MestorPL.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

po pierwsze do medytacji trzeba nauczyć się prawidłowego oddechu bez tego nie ma co próbować. Trzeba się uwolnić od fizycznych i psychicznych napięć. Istnieją także medytacje w ruchu ale najpierw polecam medytacje nieruchomą. Najlepiej leżącą. Nie wystarczy skupić się tylko i rozluźnić, to pomaga tylko otworzyć kanały energetyczne. Trzeba przybrać odpowiednią postawę i się rozluźnić, jak to wam się uda i odciągniecie się od stresu i napięć to skupcie się na każdym skrawku swojego ciała poczynając od głowy do stup poczujcie każdy skurcz, rozluźnijcie każdą część swojego ciała. Uspokójcie swoje myśli, poczujcie jak wasz umysł się uspokaja i odpręża. Poczujcie spokój który was ogarnia. Niech wypełni on każdy element waszego ciała i umysłu. Następnym stanem jest poczucie pustki tak jakby brak czucia własnego ciała, tak jakbyście lewitowali, jakby wasze ciało było przezroczyste. To jest odpowiednie stadium medytacji, dopiero jak umiecie to robić możecie próbować medytacji w ruchu. Polecam także zapoznanie się z punktami i obszarami punktów energetycznych aby wiedzieć jak sterować swoją energią po ciele. To wasz umysł ją kontroluje, i to wy dbacie o przesył energii. Medytacja naprawdę pomaga w rozwiązaniu problemów, znalezienia rozwiązań na problemy które często przychodzą same podczas medytacji, sam często z tego korzystam. Niektórzy mogą z was poczuć po pewnym czasie przyrost siły, wzrost samo oceny. Oczywiście piszę o medytacji ogólnie jest wiele sposobów na medytacje, ciekawa także jest dla mnie metoda pozytywnego wyobrażenia. Polecam. Jeśli ktoś potrzebuje jakiś rad odpiszę na pytania :) pozdrawiam :D

a jeśli chodzi o oderwanie pieczęci to jest to przekierowanie energii przez główne ośrodki energetyczne w naszym ciele, odblokowanie tych ośrodków energetycznych przez które ma przepływać energia.
  • 0

#10

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

MestorPL mam pytanie, jaki rodzaj medytacji polecasz na początek bo w sumie nie jestem w tym zaawansowany dopiero od niedawna medytuje jak mam czas, więc jak możesz opisz jakąś technikę, ale bez opisu odprężania bo to w sumie umiem (nauczyłem się przez OOBE ;) ) i jak możesz daj linka do jakiegoś e-booka jak masz o medytacji albo jakiegoś forum jednym słowem potrzebuje źródła informacji od których można się czegoś nauczyć będę wdzięczny :) .

pozdro :drink:
  • 0

#11

MestorPL.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogę ci polecić książkę "Tajemnice chińskiej sztuki uzdrawiania wydawnictwa bis. Znajdziesz tam sporo o dao in. Sposoby medytacji w pozycji leżącej a także ruchowej. Polecam ci tą książkę.

Jeśli jesteś wierzący polecam łączyć modlitwę z medytacją to bardziej wycisza. Modlitwa i rozmowa z Bogiem przed medytacją.

Jeśli chodzi o ebooki to znalazłem kilka ale jeszcze ich nie testowałem więc nie powiem ci czy są wartościowe. W miarę możliwości przejrzę je i podam ci opinie, ale możesz także i ty poczytać na pewno znajdziesz coś wartościowego:

http://www.niewyjas....owach-t242.html

Tutaj masz przykładowe ćwiczenie medytacji chodź jak przejrzałem jest w pozycji siedzącej. Chodź polecam na początek leżącą.

http://www.reiki-one...session*id*val*
  • 0

#12

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wielkie dzięki MestorPL, zabieram się do czytania :] .

Ostatnio mam trochę więcej czasu i więcej medytuje i musze powiedzieć że to naprawdę człowieka odmienia, mimo iż nie umiem zbyt wiele jeśli chodzi o ten temat, to i tak czuję się spokojniejszy, mniej zestresowany ;) . A jak się pomyśli że to dopiero początek to aż chce się dalej tego uczyć… zachęcam wszystkich, warto.

pozdro :drink:
  • 0

#13

Shinobi.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram przedmówce, warto medytować ponieważ przynosi to zadziwiające rezultaty. Nie tylko uspokaja i relaksuje, ale co dla mnie najważniejsze rozwija duchowo, uczy wytrwałości, samokontroli. Polecam książkę do której link podpiął MestorPL, świetna dla chcących się rozwijać i dobrze napisana(nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem treści w niej zawartych :P ). Ja osobiście polecam medytacje zen :D . Pozdro dla wszystkich medytujących :) .
  • 0

#14

woody-woodpecker.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o zen (czy zazen.. nie wiem jeszcze jaka jest różnica, a może to to samo?) to ja znalazłem takie coś... myślę, że ten tekst bardzo wyczerpuje temat:

Czym jest zazen?
  • 0

#15

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kiedyś próbowałem medytacji i miałem uczucie jak bym płynął statkiem falowanie, i wielkie rozluźnienie tylko wtedy medytacja mi udała bo często na mojej ulicy jeżdżą samochody i nie mogę sie skupić chyba ze jest jakaś technika o której nie wiem? Najbardziej chciałbym technikę na rozluźnienie i zapomnienie o swoich problemach ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych