Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bedroom visitors


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Marduk.
  • Postów: 18
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Bedroom visitors

Krystyna Koszońska jest dwudziestoletnią studentką z Warszawy. W dzieciństwie mieszkała w Berlinie, później wraz z rodzicami wróciła do Polski. Od zawsze miała swój pokój, gdzie spała sama, w ciemności, gdyż tak właśnie została wychowana przez rodziców. Nigdy też nie bała się ciemności. Pewnej nocy stało się coś bardzo dziwnego: "Przypominam sobie, że zbudziłam się pewnej nocy, nie pamiętam już ile wtedy miałam lat, ale byłam jeszcze dzieckiem. W całym mieszkaniu było ciemno, ale pamiętam dokładnie, panowała cisza, z czego wnioskuję, że musiało być późno w nocy. Obudziłam się, bo czułam ból. Otworzyłam oczy i wydawało mi się, że obok łóżka stoi jakaś postać i ściska mnie za rękę, tak mocno, że sprawia mi to ból. Później postać chyba znikła. Oczywiście mógł to być tylko sen, lecz uścisk czułam bardzo wyraźnie".
Kilka nocy później Krystynie wydaje się, że widziała nocą przetaczający się po jej pokoju czarny kolisty obiekt, który skrzętnie omijając meble w końcu znikł, wydając przy tym dźwięk pracującego silnika. Następnej nocy dziewczyna zobaczyła parę żółtych oczu obok jej łóżka. Próbowała wtedy wołać swoich rodziców, ale mogła tylko szeptać.
Te wydarzenia, w których Krystyna brała udział są typowym przykładem na zjawisko "Bedroom visitors", czyli gości w sypialniach.
Krystyna była w stanie opisać wygląd odwiedzającej ją postaci, mimo że było ciemno, dziewczyna zdążyła zauważyć, że istota ta, zamiast ubrania, ma jakby czarny habit, nie widziała jej twarzy, natomiast wzrost ocenia na około 1,2 m.
Warto także zwrócić uwagę na rany na ciele jakie pozostawały po owych "odwiedzinach". Opowieści Krystyny możnaby było zaliczyć do marzeń sennych, gdyby nie fakt, że po każdych takich "spotkaniach" dziewczyna budziła się z rankami na ciele. Np. małe zacięcia wyglądające jak te powstające podczas golenia, nie były one zagojone do końca, ale krew była już zakrzepnięta. Był to dowód na realność owych doświadczeń.
Przypadek Krystyny Koszońskiej nie jest odosobniony. W literaturze faktu - dotyczącej parapsychologii oraz spotkań z UFO możemy bardzo często odnaleźć historie bardzo podobne do tej opowiedzianej wyżej. :!:

Dziwne ale ciekawe
  • 0

#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"BEDROOM VISITORS" nasz nowy projekt :

Przypadki nocnych pojawień się nieznanych istot w naszych sypialniach określane są mianem "Bedroom Visitors" (Nocni goście). Najwięcej takich zdarzeń ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, okazuje się jednak, iż to zjawisko nie omija łukiem naszego kraju, coraz częściej bowiem zgłaszają się do nas ludzie, którzy przeżyli takie spotkania. Tych zdarzeń jest coraz więcej. Marcin Mizera badał swego czasu przypadek, który miał miejsce w 1999 roku w Puławach (woj. Lubelskie).

Nasz projekt związany z przypadkami "BEDROOM VISITORS" ma na celu zebranie jak największej ilość informacji o tego typu zdarzeniach w Polsce, będziemy dokładnie badać i weryfikować te przypadki. W przyszłości planujemy stworzenie polskiego archiwum "BEDROOM VISITORS". O wszystkim będziemy informować Was na naszych stronach.

Poniżej przytaczamy fragment relacji świadka pochodzący z naszych archiwów:

"To było 15 grudnia 1999 roku, był środek nocy, w pewnym momencie się obudziłem i zobaczyłem przed sobą coś bardzo dziwnego: to były dwie niskie istoty stojące w niewielkiej odległości od mojego łóżka. Dziwne postaci bardzo przypominały swym wyglądem szeroko rozpowszechniony wizerunek typowego tzw. "szaraka". Mogę je porównać do istot, z którymi kontaktował się Whitley Strieber, postaci stojące w moim pokoju ubrane były w szczelnie przylegające do ciała brązowe kombinezony. Widziałem je przez 15 sekund, nic nie robiły oprócz patrzenia na mnie, po tym czasie nagle zasnąłem"

Mateusz Ch. Puławy.

W toku badań okazało się, iż ten przypadek jest bardziej złożony, świadczą o tym np. wielokrotne obserwacje UFO, kórych świadkiem był Mateusz oraz inne towarzyszące mu osoby.

Oczywiście takich relacji mamy o wiele więcej i to z różnych miejsc naszego kraju. Wszystkie te sygnały staramy się sprawdzać i badać, spotykamy się z tymi osobami, niejednokrotnie są to relacje wręcz unikatowe dla badań ufologicznych. Postaramy się w miarę możliwości publikować opisy najciekawszych zdarzeń "Bedroom visitors".

Zaczynamy już dziś, oto przypadek, który miał miejsce w Legnicy.

Redakcja serwisu NPN

Dołączona grafika

"BEDROOM VISITORS" W LEGNICY

Relacja ze zdarzenia w Legnicy traktująca o typowym, acz pod wieloma względami niezwykłym i wartym zasygnalizowania w świetle badań ufologicznych, bliskim spotkaniu pewnej dziewczynki z obcą istotą w jej własnej sypialni. Całokształt sprawy niewymownie nasuwa wiele analogii do powszechnie znanych tego typu przypadków w światowej literaturze na temat wzięć przez UFO.

Wierzyć dziecku?

Niniejszy przypadek jest przykładem typowego bliskiego spotkania trzeciego stopnia, które w terminologii ufologicznej zwane jest z angielska bedroom visitors, czyli dotyczy pojawienia się obcej istoty nocą w sypialni. I choć nie brakuje wątpliwości narosłych wokół całej tej sprawy, oraz autentyczności tego wydarzenia, zdecydowałem się włączyć go do mojego prywatnego zbioru, oraz na jego publikację.

Nieświadoma rodzina

O pierwszych szczegółach sprawy dowiedziałem się będąc z prywatną wizytą na ulicy Okrzei w Legnicy u znajomych, państwa Rybnickich 2 stycznia 1999 r. Ich córeczka Paulina była i nadal jest wesołą, rezolutną i nadzwyczaj inteligentną dziewczynką. Wówczas, mając niedużo ponad 2 lata, potrafiła już całkiem nieźle mówić.

Na przywitanie zawsze lubi pochwalić się jakąś nowinką. Np. o tym, że była w parku lub w sklepie, lub, że była na wsi i widziała różne zwierzęta. Po czym jej rodzice zaraz uzupełniali jej wypowiedzi. Tym razem taką sensacyjną wiadomością było pojawienie się w nocy „chłopczyka” - jak go sama nazwała. Po kilku prostych naprowadzających pytaniach Paulina dodała, że przyszedł w nocy i patrzył na nią. Rodzice, mimo iż zbagatelizowali całą sprawę nazywając ją snem Paulinki, byli nieco zaniepokojeni ciągłym i konsekwentnym powtarzaniem przez nią tej opowieści. Wówczas to oznajmili, że w nocy z 30 na 31 grudnia 1998r musiał jej się przyśnić sen i od tamtej pory każdemu znajomemu opowiada o chłopczyku, który przyszedł do sypialni i się jej przyglądał.

Kosmita w sypialni

Tydzień później Paulina z nie słabnącym entuzjazmem znów mi opowiedziała o tym, na co rodzice zareagowali tak jak poprzednio, mówiąc, że Paulina ciągle opowiada jeszcze ten sen znajomym. Ale dodali też, że nigdy nie zdarzyło się, aby ich córka z takim uporem o czymś przypominała przez tyle dni.

Ponad dwa tygodnie po wydarzeniu nadarzyła się okazja, aby bez towarzystwa rodziców wypytać Paulinę o szczegóły. Wystarczyło się jej tylko zapytać, kto do niej przyszedł, a z miejsca odparła, że „chłopczyk”. Po zadaniu kilku pytań Paulina tym razem odpowiadała zazwyczaj jednym słowem, co przekonało mnie osobiście, iż nie jest to zmyślona historia. Fantazjujące dzieci zazwyczaj z dużym entuzjazmem wypowiadają się, używając pełnych zdań i oczywiście do rozmowy nie trzeba ich szczególnie nakłaniać. Tymczasem teraz to ja musiałem ciągnąć rozmowę z Pauliną. I oto jakie udało się mi ustalić fakty :

1. „chłopczyk” był sam na sam z Paulinką w pokoju,

2. była późna noc i Paulinka najwyraźniej po przebudzeniu ujrzała tę postać przed sobą,

3. postać nazwana „chłopczykiem” nie komunikowała się z Paulinką, jedynie uważnie się jej przyglądała,

4. miała duże ciemne oczy najprawdopodobniej czarne, później określone przez Paulinę jako okulary,

5. dużą głowę bez żadnego owłosienia,

6. długie i chude kończyny,

7. w ręku trzymała coś podobnego do długopisu ze światełkiem na końcu i tym przyrządem dotknęła skroni Pauliny,

8. postać miała coś na czole, czego Paulina nie potrafiła zdefiniować,

9. jedna noga obcej istoty była prawdopodobnie chora, wg relacji wyglądała na złamaną,

10. podczas całego zdarzenia za oknem migały jakieś światełka, istota oddaliła się od Pauliny, a następnie wg opisu wskoczyła do dziury w ścianie i zniknęła.

Weryfikacja

Po obejrzeniu sypialni, czyli miejsca obserwacji, sam mogłem się zorientować i wyobrazić sobie przebieg całego zdarzenia.

Okno w pokoju Pauliny w mieszkaniu państwa Rybnickich wychodzi na południową stronę. Z pozycji leżącego, a nawet siedzącego na łóżku dziecka, nie można dostrzec okien sąsiedniego budynku, dopiero po wstaniu i podejściu do parapetu (oczywiście, jeśli się ma przynajmniej 30 cm więcej wzrostu niż Paulina). Wykluczam możliwość obserwowania kompletów choinkowych tak powszechnie wystawianych w oknach w tym okresie. Miejsce, gdzie wg Pauliny pokazała się „dziura”, do której wskoczył chłopczyk, jest nośną ścianą i nie wisiał tam wówczas ani jeden obraz. Nie ma tam również okna, ponieważ po drugiej jej stronie znajduje się sąsiedni pokój, drzwi natomiast są na zupełnie innej ścianie.

Dołączona grafika

Inne nawiedzane dzieci

Także cały opis wydarzenia wygląda bardzo niezwykle. Jednocześnie jest to typowe spotkanie z szarakoidalną istotą z UFO. Wskazuje na to typowy wygląd obcego: chuda postać z nieproporcjonalnie dużą głową bez włosów i z wielkimi czarnymi oczami. Postać ta wielokrotnie występuje w przypadkach porwań na pokład UFO. Tak opisywali te istoty Betty i Barney Hillowie, pierwsi zarejestrowani uczestnicy porwania ze Stanów Zjednoczonych w 1961r.

Podobnego opisu porywaczy dostarczają autorzy wielu książek na temat UFO i bliskich spotkań np. Whitley Strieber we „Wspólnocie”(Communion") oraz jej kontynuacjach, Raymond E. Fowler “Sprawa Andreassonów”(Andreasson affair).

Zbyt dużo analogii

Czy zatem mała dwuletnia Paulina miała dostęp do takiej literatury? Albo czy oglądała film oparty na takich wydarzeniach? Byłoby to niedorzecznością. Tym bardziej, że znając jej rodziców na pewno nie pozwalaliby jej oglądać tego typu filmów. Sami ich nie oglądają, a oka z Pauliny nie spuszczają. Państwo Rybniccy są sceptykami, jeśli chodzi o zjawiska niewyjaśnione. Będąc bardzo pobożnymi chrześcijanami mają negatywny stosunek do wszystkiego, co związane jest ze zjawiskiem UFO. Czy zatem mógł to być sen? Teoretycznie tak, ale biorąc pod uwagę wyżej wymienione powody jak również to, że sny są odzwierciedleniem naszych codziennych myśli, przypadkowość tego snu okazuje się wątpliwa. Jakie dziecko wymyśliłoby lub śniło o czymś, co okazuje się typowym scenariuszem z tak drobnymi szczegółami, odpowiadającym spotkaniu z obcymi rejestrowanym na całym świecie. Weźmy pod uwagę choćby przyrząd, którym się posługiwał obcy. Inni świadkowie mający bliskie spotkania trzeciego stopnia donoszą o podobnych przyrządach, za pomocą których ufonauci unieruchamiali porywane przez siebie osoby. Inne podobne przedmioty służyły do stymulacji nastroju porwanego. Działająca jak pilot do telewizora „magiczna pałeczka” w ręku kosmity mogła momentalnie wysłać uspokajający impuls. A „dziura w ścianie niewymownie kojarzy się z ekranem, za pomocą którego obcy teleportują się do odległego statku, którym przylecieli.

Porwani za młodu

Oczywiście chcę tutaj powiedzieć, że nawet dzieci dostarczają wielu podobnych do siebie relacji, nie mając wcześniej ze sobą żadnego kontaktu. Relacje z całego świata pasują zadziwiająco do tego, co wydarzyło się w Legnicy 30 XII 1998r na ul. Okrzei. Na przykład słynny amerykański ufolog i hipnoterapeuta - Budd Hopkins w swojej książce „Intruzi”(Intruders) podaje bardzo podobne wydarzenie. Otóż w 1965r w miejscowości Copley Woods czteroletni wówczas chłopiec Robbie Davis widział, jak w jego sypialni przechadza się wielkogłowa szara postać z czarnymi oczami i „niewidzialnymi ustami”, wychodzi ze ściany i podchodzi do jego młodszego brata Tommiego, wyraźnie się nim interesując. Postać ta wróciła tą samą drogą, czyli przez ścianę. Późniejsze badania wykazały, że Robbie nie kłamał, a jego młodszy brat nawet się nie zbudził, chociaż zazwyczaj ma bardzo lekki sen. Oprócz tego, na ciele chłopca pojawiły się wyraźne oznaki manipulacji przez kogoś trzeciego.

Dołączona grafika

Wnioski

Przypadki kontaktowania się istot pozaziemskich z dziećmi nie należą do rzadkości, a nader często przeradzają się w wieloletnie stałe kontakty. Zazwyczaj większość informacji wychodzi na jaw przy użyciu regresji hipnotycznej, wówczas znamy o wiele więcej szczegółów tych spotkań. Oczywiście hipnozę można zastosować dopiero na dojrzałej osobie, za jej zgodą. Dlatego przypadek legnicki na dobrą sprawę jest rejestracją niedokończoną.

Kto wie, może przyszłość przyniesie więcej spotkań między Pauliną a „chłopczykiem”. Być może już teraz do nich dochodzi, a wspomnienia o nich są głęboko ukrywane w podświadomości dziecka. Jeśli w przyszłości, będąc dorosłą osobą, Paulina wyrazi zgodę na odtworzenie wspomnień przy użyciu regresji hipnotycznej, dowiemy się więcej.

Tymczasem każdy z nas może być ofiarą tego typu wizyt, zupełnie o tym nie wiedząc.

Imię i nazwisko bohaterki, oraz nazwa ulicy, na której mieszka zostały zmienione. Wszystkie inne dane, fakty i okoliczności z nimi związane pozostają w zgodzie z rzeczywistością.
_______________________
Serwis NPN
Grzegorz Domański
Zdjęcia: Internet.
13 Apr 2006 by NPN

_______________________
  • 0



#3

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem gdzieś kiedyś o tego typu zjawiskach. Z tego co wiem niektóre "ofiary" nocnych gości przeżywają zjawiska "bezdechu nocnego". Człowiek budzi się około godziny 2, 3i czuje ucisk na klatce piersiowej. Nie moze mówić oddychać, poruszać się. Czuje że w pokoju w którym leży znajduje się ktoś jeszcze. Po pewnym czasie zjawisko znika a ofiara zasypia. Jest to powiązane z legendami regionalnymi w których nocne mary próbuja udusić młodego mężczyznę podczas snu. Taki przesąd jest traktowany szczególnie poważnie na północnych wysepkach wysp brytyjskich. Podobno każdy mieszkaniec którejś z tych wysp choć raz przeżył to zjawisko, każda z ofiar ma znamię na stopie. Wiec chyba najlepiej spać na brzuchu.
  • 0

#4

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiec chyba najlepiej spać na brzuchu.


ja zazwyczaj spie bokiem, albo czesciowo na ziemi, wiec ze mnie nie mieliby pozytku :lol :
a swoja droga to jest ciekawe...
  • 0

#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiec chyba najlepiej spać na brzuchu.


ja zazwyczaj spie bokiem, albo czesciowo na ziemi, wiec ze mnie nie mieliby pozytku :lol :
a swoja droga to jest ciekawe...


HeH ... ty raczej tylko pamiętasz jak zasypiasz ... a w czasie snu pewnie zmieniasz pozy od czasu do czasu ...

Bo niby skąd masz wiedzieć jak śpisz hm ?
  • 0



#6

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja spie na brzuchu ^^

ja tam nie mialem zadnych spotkan z UFO, choc moze sie myle bo po niektorych nocach mialem na rekach albo gdzies jakies rany albo cos tyle ze nie moglem okreslic skad je mam bo nie wiem kiedy one sie pojawiaja, zazwyczaj robie sobie cos w szkole i w domu za dnia, ale tych znakow nie moglem do niczego przypasowac, oczywiscie nie wydaje mi sie ze to UFO mi to zrobilo
  • 0



#7

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może to odciski od kołdry, poduszki, guzika itd. ? :)
  • 0



#8

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesio_PL ----> Ja też często znajduję rano na ciele rózne "ślady": zadrapania, otarcia itp. ale sie tym nie przejmuje, nawet jesli mnie porywaja to nic na to nie poradzę :D Poza tym nie jestem jakis paranoik żeby sprawdzać ciało wykrywaczem do metalu (spoób ala dr. Pająk :lol : ).
  • 0

#9

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no nie wiem jakies dziwne zadrapania na rekach lub na plecach, musze przyznac ze sie wierce w nocy ale nie tak bardzo zeby sobie cos zrobic poza tym wokol mojego lozka jest malo rzeczy od ktorych sobie moge cos zrobic szczegolnie na plecach w okolicy trudno dostepnych miejsc :P
  • 0



#10

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może się w czasie dnia zadrpałeś i nie zwróciłeś uwagi ? Na wszelki wypadek może jednak zostaw na noc kamerę przy łóżku :D
  • 0

#11

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wszelki wypadek może jednak zostaw na noc kamerę przy łóżku :D

Ty, to nie jest głupi pomysł :D Jak będę próbował oobe to może tak zrobie...
  • 0

#12

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale wy glupi nie pamietacie ze UFO wydziela takie pole magnetyczne ze wszystkie urzadzenia staja ?? jedyny dowod to bedzie to ze kamera nie nagrala jakiegos okresu czasu albo sie rozladowala, albo wylaczyla
  • 0



#13

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jak wydziela jakieś pole to czemu robią zdjęcia obcym ??
  • 0

#14

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak wygladaja relacje swiadkow kiedy zostali porywani

jedziemy samochodem, nagle wszystkie urzadzenia elektryczne siadaja, a przed nami swiatlo i jakis ludzik... (cos w tym stylu)

a czy kazdy aparat jest elektryczny ?????
jesli zrobili zdjecie cyfrowka to znaczy ze byli w takiej odleglosci zeby pole nie dzialalo na sprzet
  • 0



#15

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tą kamerą to był żart :D Bez przesady :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych