Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwa Natura Reinkarnacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#61

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że o tych opowieściach słyszałem, ale wg mnie one nie mają związku z samym życiem po śmierci, ani reinkarnacją, człowiek, który przeżywa śmierć kliniczną nie umiera naprawdę, więc i tak nie wiadomo co się z nim stanie dalej. Ja to widzę tak, że jest to coś jak oobe, człowiek ucieka duszą z ciała, ale wciąż jest z nim powiązany i w przypadku śmierci klinicznej ta więź się nie zrywa i dusza nie udaje się do innego wymiaru(?) Teorie reinkarnacji również zakładają istnienie tej "świetlistej istoty", jako np ludzką wyższą jaźń, która kieruje podświadomie naszymi działaniami na Ziemi, dając podświadome rady itp, a także bierze udział w procesie "wybierania" kolejnego życia. Jest naprawdę wiele różniących się nieco koncepcji reinkarnacji więc ciężko tu sprecyzować.
  • 0

#62

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na istnienie reinkarnacji jest tyle samo niezbitych "dowodow" co na istnienie zycia po smierci w niebie albo piekle, czyli zadnych. Wszystko to tylko wiara. Takze zabawny jest troche ten spor dwoch biegunow o cos, w co kazdy wierzy, bo chce w to wierzyc.
  • 0

#63

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no to sobie uwazaj a czy ja ci sie karze modlic ? czy wierzyc, nei musisz. wierz sobie w co chcesz, ale ty tak naprawde nigdy w nic nie wierzyles bo nei masz pojecia co to jest wiara, prawdziwa wiara, moze to wiesz ale nigdy nei czules i raczej nie posczujesz


Brawo, akurat w każdym momencie mogę powiedzieć, że "uduchowiony" to ja jestem bardziej od ciebie. Nie posługuję się tym co ktoś kiedyś napisał, wolę sam poszukać swojej drogi. Poza tym trudno mi uwierzyć w Boga, który karze ludzi i wydaje ich na śmierć innym.

jestem troche innego zdania, jezeli w Bibli jest napisane ze powinno sie modlic, Jezus o tym tez mowil, a koles wyjezdza ze swoimi super rozmysleniami to co ja mam o nim sadzic, to raczej on nic nie wie, to sa tylko jego przemyslenia,


Hah, mogę przestać się śmiać ?? Nie wierz w to co jest napisane w Biblii... ona przecież tyle razy była "moderowana" że trudno policzyć na palcach. Tak czy inaczej, skoro ty tak wierzysz w to co jest napisane w biblii to dlaczego Bóg mnie nie ukarał jeszcze ?? Normalnie przecież w starym testamencie karał tych, którzy bluźnili przeciw niemu..

jemu sie tylko tak zdaje ze modlitwa niczego sie nei wskura, zero dowodow z reszta tak samo jak ta reinkarnacja, moze wam wystarczaja takie dowody jak hipnotyczne wizje innych osob ale mnei nie


A jakie ty masz dowody na swoje twierdzenia ? Biblia ?? To ja dziękuję za taki dowód..
  • 0



#64

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jakie ty masz dowody na swoje twierdzenia ? Biblia ?? To ja dziękuję za taki dowód..

No i wlasnie o to chodzi, dlatego ta dyskusja nie ma sensu. Dla niego Biblia to objawiona ksiega "bo tak", a dla innych hipnoza, regresing to 100 % dowody na reinkarnacje, proponuje dac sobie na wstrzymanie, bo to tak samo bezsensowne jak klotnia niewidomych (przypadkowe porownanie) na temat tego, jakiego koloru jest samochod ktory jedzie za oknem, jeden wierzy ze niebieski, drugi ze czerwony.
  • 0

#65

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hehe, dokładnie tak Tiamat ;)
  • 0



#66

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie przesadzajcie bo w sumie tutaj 90% tematow nie jest opartych na zadnych 100% faktach i takim gadaniem moznaby zabic kazda dyskusje...
  • 0

#67

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlatego mowie, mozna wymieniac poglady, ale nie w formie takich klotni, ze "ja mam racje - nie to ja mam racje!", podczas gdy zadna ze stron nie ma dowodow, tylko wiare, nie maja sensu. Np. jaki ma sens taka gadka:
"- na to i na to nie ma zadnych dowodow
- no i co z tego, a na to i tamto sa jakies dowody ?"
  • 0

#68

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

to jest przerażające o czym rozmawiacie a może bardzie po ludzku ?

Mam nadzieję, że Wielki Ojciec, który spogląda na nas z góry udziela wszystkim naszym plemionom błogosławieństwa, abyśmy mogli iść naprzód w spokoju i żyć w pokoju przez wszystkie nasze dni; i że On zatroszczy się o nasze dzieci jak o swoje własne, że jego dziećmi będą wszystkie plemiona, że wszyscy podamy sobie ręce ponad wielką równiną, aby na zawsze żyć w pokoju.

Czerwona Chmura [Makhpiya - Luta]
Wódz Siuksów Oglala

Może z tego powinniśmy czerpać mądrość ? :drink:

Dodam tylko że tutaj Wielki Ojciec nie ma żadnych majątków
  • 0



#69

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doświadczam OOBE już od bardzo daawna. Czytałem książki Roberta Monroe i Darka Sugiera oni często wspominają "inkarnacja człowieka istnieje w innych czaso-miejscach" czy jakoś tak. Jakby nie patrzeć ten art pokrywa się z wypowiedziami obu panów.
  • 0

#70

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Macha

Poza tym trudno mi uwierzyć w Boga, który karze ludzi i wydaje ich na śmierć innym.

To jest obraz jakiegoś pogańskiego bożka,a nie prawdziwego Boga.To,że takiego przedstawia Biblia,tylko o niej źle świadczy i o ludziach,którzy wierzą w jej nieomylność.Prawdziwego Boga ukazał jego Pierworodny Syn Chrystus.
-------
O reinkarnacji najwięcej dowodów jak dla mnie,dostarczył najwybitniejszy jasnowidz XX wieku,pastor E.Cayce.Niektóre jego odczyty dotyczyły czasów Atlantydy.Pisze o reinkarnacji też w V Ewangelii, Ewangelii Jezusa,Nowym Testamencie,Koranie itd.
  • -1

#71

Cha0s.
  • Postów: 24
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja już wiem na czym polega na ta fizyka kwantowa, wieloświaty, wszechswiaty i równoległe zycia...

"Wyobraź sobie, że spotykasz sie z XYZ za X lat... i jak sie czujesz. Uwolnij swój umysł, poczuj to spotkanie - tak jakby mienło 20 lat... i tak wyglada wieloświat i mozliwosc wyborów... trzeba umiec tylko przewidziec i poczuc prawdziwe uczucia płynace z tego spotkania za 20 lat..."

;(
  • 0

#72

Jolcynea.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a moze...kazdy z nas kreuje swoja wlasna rzeczywistosc ktora go otacza?...w sensie ze niekoniecznie w fizycznym wymiarze, bedac tu mam wrazenie ze tylko wydaje sie nam ze jestesmy tak madrzy iz sami mozemy kreowac wlasna przyszlosc i sterowac swoim zyciem (wlasciwie to powiedziala moja babcia, ale calkowicie sie z nia zgadzam obserwujac wlasna historie). Jest jakas sila, ktora pcha nas do przodu, sterujac naszym zyciem w najlepszym z mozliwych kierunkow, musimy jej tylko zaufac a przede wszyskim, pozwolic dojsc jej do glosu ! :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych