Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bestia Z Dartmoor


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zagadkowe zwierzę zaobserwował Martin Whitley, sokolnik z Devonu (Wielka Brytania). 9 czerwca skontaktował się z organizacją badającą tzw brytyjskie Obce Czarne Koty, aby przekazać opis tego, co zobaczył:

"Wraz z kilkoma klientami z USA wypuszczaliśmy jastrzębia, gdy jeden z klientów wskazał palcem na zwierzę. Przechadzało się w odległości jakichś 200 metrów od nas. Było czarne i szare i miało gabaryty zbliżone do małego kuca. Miało bardzo grube kończyny i długi, gruby tułów z przytępioną tylną częścią, oraz małe, zaokrąglone uszy. Częściowo wyglądało na kota, ale podskakiwało jak niedźwiedź. Wdrapywaliśmy się na wzgórze, robiąc dużo hałasu, zostaliśmy jednak zignorowani [przez zwierzę]".

Towarzyszący Martinowi klienci wykonali serię zdjęć. Ukazują one krajobraz Dartmoor, grupę szkolną na zboczu, w połowie odległości od zwierzęcia, które zdaje się na każdym zdjęciu zmieniać kształt, od kota, przez niedźwiedzia, kuca, dzika, po różne rasy psów. Członkowie grupy BCIB wzywali wszystkich znajdujących się w pobliżu mieszkańców, próbując znaleźć jakieś "racjonalne" wyjaśnienie dla zwierzęcia, które wykazywało podobieństwo do psa gończego.

Martin jednak twardo stoi na stanowisku, że nie był to pies:

"Pracowałem całe życie z psami i zdecydowanie nie był to pies. Widziałem też, jakieś 10 lat temu, czarnego kota o gabarytach psa rasy collie, i to zwierzę [które widziałem w czerwcu] również nie było kotem - było trochę większe".

O ile Martin nie był w stanie stwierdzić, czym było tajemnicze zwierzę, według niego bardziej niż jakiekolwiek inne przypominało ono kota, co potwierdzili jego towarzysze. "Mieszkam w okolicy, a co za tym idzie znam bardzo dobrze tutejszych mieszkańców i przedyskutowałem z kilkoma z nich moją obserwację. Możesz być zdziwiony, ale wielu ludzi widywało wielkie czarne koty (a także coś podobnego do małego niedźwiedzia) na tym obszarze przez wiele lat. Oczywiście, także w Dartmoor są rolnicy, którzy wspominali, że widzieli takie samo zwierzę", mówi Martin.

W kręgach kryptozoologicznych poszukiwanie dobrych zdjęć lub filmów ukazujących tajemnicze zwierzęta nazywa się "szukaniem Graala": tylko takie materiały, w powszechnej opinii, mogą dostarczyć prawdziwego "dowodu" na istnienie danego zwierzęcia. Jakkolwiek paradoksalnie by to zabrzmiało, wówczas, gdy takie zdjęcia wyjdą na jaw, daleko jest do rozwiązania zagadki i trzeba je bardzo gruntownie przebadać, zdjęcie po zdjęciu.

Merilly Harpur, czerwiec 2007
Tłumaczenie: Ivellios

Fotka tutaj:
http://www.kryptozoo...ykul.php?id=456
  • 0



#2 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

404 - File not found

mysle po miniaturkach że fotki nie są w zaden sposob podrasowane
tylko przedstawiają zwykłego milusinskiego pieska (:



Dołączona grafika
  • 0

#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Większe foto już działa http://paranormalium..._beast_duze.jpg
  • 0



#4

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na wilka, po prostu nie chodził do fryzjera od jakiegoś czasu i widać lubi podjeść trochę więcej :P
  • 0



#5 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

eee tam,
panowie..

ja nadal stawiam na milusinskiego (: pieska

Dołączona grafika

Dołączona grafika

(:
  • 0

#6

Wlos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic więcej jak wyrośnięty dzik. Na peirwszej miniaturce doskonale widać "świński" ryjek. i charakterystyczną dla świni głowę. Może jakieś pokrzywienie genetyczne świnia domowa/ dzik?
  • 0

#7

DeadAcc.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to legendarny Black Dog? :D
  • 0

#8 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

dobrze to obalamy ostatecznie
http://www.dailymail...in_page_id=1770 (:
  • 0

#9

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to psina! :P
Tam krąży legenda o jakimś dziwnym zwierzęciu, goście z grupy badawczej się już cieszyli że komuś się udało owo zwierzę sfotografować, a tu takie jaja...
  • 0



#10

Fred.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja nie jestem jednak przekonany co do tego ze ten piesek to ta "bestia"
jak sie przyjrzeć tamtym fotką "bestii" to widac ze sierść górnej czesci łba jest jasne, ten piesek ma ją czarną i brązową w tym miesjcu
pysk bestii na pierwszym zdjęciu, jak juz Włos zauważył, jest mało pieski
bestia na tych fotach sprawia wrazenie jakby bardziej przysadzistej niz owy milusiński tamtej rodzinki
kolejna wazna sprawa - sierść z przodu, klatka piersiowa, piesek ma ja bujna, przypomina to troche grzywę lwa, nie zauwazylsicie ze bestia ze zdjęć ma jakby dłuższą szyje i nie jest ona okryta i nie opada z niej tak bujnie sierśc?
na fotkce nr.2 owa "bestia" wydaje sie mieć wrećz jakby garba - przypomina tym włąsnie jakies zwierze świniowate bądź kopytne(bizon, żubr, ale nie mówie ze to akurat to, po prostu jest to podobne pod tym względem)
i co jeszcze wazne - koleś ktory owe zdjecia robił i widział to, "znał sie na psach" itd., po co by wkrecał? nie rozpoznałby pieska? porównywał to cos do kota, i powoływał sie na opowieśc okolicnzych mieszkańców którzy też cos widzieli, a tu wyskakuje jakaś rodzina ktora ma sowje 5 minut, sesje fotgraficzną do gazety itd. bo to niby ich pies był.
mnie to nie przekonuje
  • 0

#11

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na jednej fotce wyglada jak spasiony dzik na innej jak nowofurland a na innej jak jakis bizon lub zubr
  • 0

#12

Fred.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no własnie! ja bym jednozacznie nie stwoerdzał ze to co tam jest to akurat ten pies tamtej rodznki. i nie mowie tez ze to jakiś chupa chupas, siupakabra, nowy gatunek kota, skrzyzowanie dzika z psem czy efekt eksperymatów genetycznych. moze to jakis inny pies, czarna pantera zbiegła z zoo, dziwnie wyrośniety dzik albo cos pokroju małego niedźwiedzia.
  • 0

#13

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wszystkich zsjęciach wygląda jak nowofundland. jedno spojrzenie na ostatnią fotkę wystarczylo mi ,żebym rozpoznal psa tej rasy. A na pierwszej fotce być może ma coś w pysku albo oblizuje morde jęzorem :> To zdjęcie jest zresztą najgorszej jakości , odnóża "potwora" wyglądają na nim jak patyki ,więc reszta ciala też może być spaprana.
  • 0

#14

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na każdym zdjęciu wygląda inaczej... na jednym to dzik na innym pies...
  • 0

#15

Fred.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Martin jednak twardo stoi na stanowisku, że nie był to pies:

"Pracowałem całe życie z psami i zdecydowanie nie był to pies.


a ty Spyryt ile czasu pracujesz z psami?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych