Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wojtek Bobilewicz Z Fundacji Nautilus Wystąpił W Programie Tvp2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W sobotę rano Wojtek Bobilewicz z Fundacji NAUTILUS wystąpił w programie TVP2. Mówił o... kręgach zbożowych!

„Pan chyba naprawdę w to wierzy...” – prowadzący program „Pytanie na Śniadanie” byli wyraźnie zdziwieni postawą naszego oficera z pokładu Nautilusa, Wojtka Bobilewicza. Obiecaliśmy, że pokażemy Wam nasz występ w TVP2 i tę obietnicę spełniamy.

Wojtek Bobilewicz poproszony został o napisanie kilku słów po swoim występie w telewizji.


Drodzy czytelnicy stron FN!
W telewizji zjawiłem się na długo przed wyznaczoną na rozmowę godzinę. I bardzo dobrze, gdyż okazało się, że już na samym początku coś zaczęło szwankować… Czy była to zwykła awaria systemu komputerowego, czy też zadziałała jakaś nieznana siła? Pamiętamy wszak wszyscy, jak kilka lat temu podczas jednego z wywiadów telewizyjnych z udziałem Nautilusa nagle zaczął pękać solidny, gruby, szklany stół… ;)
Otóż większości z plików graficznych, zawierających zdjęcia piktogramów, zniekształconych łodyg zbóż etc. Nie dało się wgrać do komputera, z którego miały być puszczane na telebimie dla telewidzów! Gorączkowa akcja, polegająca na przegrywaniu materiału na dyskietki lub tzw. „pen-drive’y”, zmienianiu rozszerzenia plików itp. – także nie przyniosła rezultatu! W efekcie zamiast zaplanowanych kilkunastu fotografii pokazano zaledwie dwie lub trzy…

Inna rzecz, że miałem znacznie mniej czasu antenowego, niż potrzeba, aby o wszystkim opowiedzieć. Moje telewizyjne „wystąpienie” trwało zaledwie kilka minut, a zatem siłą rzeczy musiałem ograniczyć się do minimum, czyli do krótkiego odpowiadania na pytania Moniki Richardson i Michała Gulewicza.

O czym nie zdążyłem powiedzieć? Nie wspomniałem na przykład, że wyznacznikiem prawdziwości formacji zbożowej jest nie tylko wydłużenie kolanek zbóż lub ich zgrubienie czy znajdujące się w nich otwory, ale także i to, że – w zależności od tego, czy piktogram powstał w zbożu młodym, średnim, czy dojrzałym – występują tu także anomalie w kiełkowaniu i wzroście takich zbóż, począwszy od całkowitego braku materiału genetycznego, odpowiedzialnego za kiełkowanie (w zbożu młodym), a skończywszy na dziwnych różnicach we wzroście zbóż z ziaren zebranych z dojrzałych kłosów, poddanych działaniu jakiejś przedziwnej siły.

Nie powiedziałem też o jednym z najistotniejszych przekazów piktogramu w angielskiej miejscowości Crabwood, zawartych w wygniecionym w zbożu obrazie „płyty CD”, ale ten temat był już na stronach Nautilusa omawiany.

Nie uczyniłem wzmianki o jednym z najważniejszych, a jakże często pomijanych, elementów w tworzeniu piktogramów przez nieznane nam energie, a mianowicie o interakcjach pomiędzy ludźmi a „piktogramowymi artystami”. Nie powiedziałem, że pewien Anglik, Colin Andrews, prosił nocą owe siły o to, by wygniotły w zbożu krzyż celtycki, a następnego dnia taki krzyż powstał na pobliskim polu. Nie powiedziałem, że w jednym z brytyjskich piktogramów stwierdzono niezgodności pola magnetycznego ziemi, a niedługo potem podobne niezgodności, wyrażone graficznie, pojawiły się w kolejnej formacji. Nie powiedziałem wreszcie, że brytyjski naukowiec, Gerald Hawkins, odkrył w piktogramach cztery teorie geometryczne, pozwalające mu na wydedukowanie piątej teorii, która pojawiła się w formacji zbożowej następnego lata.

Brakło także czasu na potwierdzenie, że tworzeniu formacji zbożowych zwykle towarzyszą różne zjawiska, najczęściej w postaci jasnego, oślepiającego promienia świetlnego lub też opadających i wznoszących się, tudzież wirujących kul świetlnych.

No cóż, aby to wszystko – i więcej – opowiedzieć, potrzebowałbym co najmniej pół godziny, ale na to nie pozwalała „ramówka” programu… Ale mam nadzieję, że godnie obroniłem tezę, iż przynajmniej niektóre piktogramy nie są dziełem człowieka. A o to chyba chodziło.

Pozdrawiam

Wojtek Bobilewicz

I na koniec zdjęcia. Przez przypadek realizator programu wybrał tablice wykonane przez Nancy Talbott w 2003 roku. Pokazują one metodę analizy kręgu polegającą na porównywaniu długości tzw. notes, czyli kolanek źdźbeł wewnątrz piktogramu i poza nim. W 2003 roku Nancy Talbott ku naszemu zdziwieniu oświadczyła, że jeden z piktogramów zwany przez nas "Bałwankiem" jest fałszywy. Kilka tygodni później okazało się, że Nancy miała rację, a twórcy tego piktogramu przyznali się do tego, że został on przez nich zrobiony. Ostatnia tablica pokazuje właśnie ten piktogram.


Tutaj macie Film

http://www.nautilus.org.pl/
  • 0

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Paru ciekawych rzeczy się można o piktogramach z tego dowiedzieć(ja przynajmniej o niektórych nie wiedziałem). Coś ostatnio rzadko zaglądam na stronę Nautilusa. Dobrze, że to tu umieściłeś :) Bobilewicz narzeka, że miał tak mało czasu, rozumiem, ale to niezwykłe, że ktoś poświęcił na to swój program w telewizji. Przyjemnie zobaczyć, że o takich sprawach się mówi publicznie.
  • 0

#3

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hehe, ciekaw jestem kiedy z nami będą robić wywiady :P Ja w telewizji :P Chyba na ulicy byłbym spalony za każde moje słowo tam powiedziane :P
  • 0



#4

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie wkurzył ten facet co prowadził wywiad z tą typiarą :mad: , ciągle robił z tego tematu dowcipy (WIDAĆ ŻE ZAWODOWIEC :lepper: ), ale w sumie to normalka dla tych materialistów w TV :/ .
  • 0

#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Powiem tak, drugiej czesci artykulu nie rozumiem, czy gosc ma pretensje do garbateo ze ma dzieci proste ? za zcas antenowy sie placi, tak jest z kazdym. A co do pierwszej czesci, to poprostu brak mi slow, nie wiem czy to byla ironia czy nie, ale czy autor sugeruje ze jakeis neiznane sily czy moze, nie wiem, masoni albo zydzi, przeszkadzali we wgraniu najwazniejszych zdjec ?
  • 0

#6

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może trochę przesadza, no ale w sumie dziwna sprawa, może być zbieg okoliczności, a może nie? Takie rzeczy się zdarzają.
  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe, obejrzalem i przesluchalem to wszystko dokladnie ( bo wczesniej z braku czasu po lebkach) i nie widze tam zadnego nasmiewania sie z Bobilewicza. Mowil cos o swiatlach nad polami, czyzby chodzilo mu o ten chamski zmanipulowany i na zywca graficznie falszywy filmik ? http://pl.youtube.co...h?v=iK4mCTojUSo brzydze sie czyms takim.
  • 0

#8

kenio.
  • Postów: 80
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tiamat, mysle ze Bobilewicz nie posilkowal sie tym filmem zbytnio, z tego co to ogladalem to mowil o swiadkach ktorzy zazwyczaj widzieli dziwne swiatla przed tym jak powstawal piktogram - czym sa te swiatla, niewiadomo. trudno tez domniemywac ze ci ktorzy widzieli swiatla ogladali ten filmik Nautilusa i stad im sie to wzielo :P

Btw. dajac ten link do youtube bylem pewien ze to stary dobry filmik z dwoma swiatelkami robiacymi kregi;)(ponoc tez fake) a tu widze ze jeszcze co innego jest :D
  • 0

#9

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda,że media(głównie telewizja) nie traktują sprawy piktogramów i ich przesłania dla ludzi poważnie.Dyskusja w taki sposób w jaki pokazano to w TVP 2(chodzi o prezenterów dwójki) moim zdaniem była nad wyraz ironiczna i skłaniała raczej widzów do potraktowania całej sprawy jako ciekawostki.
  • 0



#10

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bobilewicz zdecydowanie nie podpierał się tym filmikiem tylko obserwacjami świadków. I faktycznie podejście prowadzących było nieco ignorancyjne, ale mogło być gorzej.
  • 0

#11

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda,że media(głównie telewizja) nie traktują sprawy piktogramów i ich przesłania dla ludzi poważnie.Dyskusja w taki sposób w jaki pokazano to w TVP 2(chodzi o prezenterów dwójki) moim zdaniem była nad wyraz ironiczna i skłaniała raczej widzów do potraktowania całej sprawy jako ciekawostki.


No właśnie o to mi chodzi że zawsze media podchodzą do tego jak do jakiejś bajki :hmm: , zero otwartości umysłu na inne poglądy. Ja nie wiem czy oni nigdy nie zastanawiali się że w tym wszystkim jest coś więcej.
  • 0

#12

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jak mozna podchodzic do czegos, na co nie ma zadnych przekonujacych dowodow ? (o wszelakich przeklamaniach i falszywych filmikach nie wspomne) to jest wiara, wiara jak kazda inna, zrozumcie to w koncu. ja nie wiem czego Wy oczekiwaliscie od tych prowadzacych. Bez urazy ale troche fanatyczne macie podejscie.
  • 0

#13

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja oczekiwałem że normalnie będą prowadzić program, a nie jak ten gościo wszystko obracał w żart, po prostu brak kultury i uszanowania czyś zainteresowań :hmm: .
  • 0

#14

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fanatyczne podejście byłoby kiedy byśmy uznawali WSZYSTKIE piktogramy bez patrzenia, jako prawdziwe i gdybyśmy NIE DOPUSZCZALI możliwości, że mogą być fałszywe. Oczywistą sprawą jest, że jest wiele piktogramów fałszywych, ale wg mnie są też prawdziwe. Mam wrażenie, że niewiele czytałeś o piktogramach, bo byś tak uparcie nie twierdził, że jest to wiara jak każda inna. Zresztą już sam art i program trochę w tym względzie mówią, ale widać niektórym się udziela nastawienie prowadzących :]
  • 0

#15

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak mozna podchodzic do czegos, na co nie ma zadnych przekonujacych dowodow ?

To samo stwierdzenie powinno się stosować właśnie do wiary w Boga i całej otoczki z tym związanej.
W przeciwieństwie do piktogramów tutaj nie ma absolutnie żadnych namacalnych i fizycznych dowodów na istnienie i ingerencje Boga.
A jednak ludzie ślepo wierzą.To jest dopiero paradoks.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych