Skocz do zawartości


Zdjęcie

"straszne" Miejsca W Naszych Okolicach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

barteqx.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia 1:
Miejsce: Szosa na odcinku Wszewilki-Godnowa.
Prawdziwość: nie potwierdzona.

Moja babcia, wracając tą szosą z pola miała dziwne przezycie. Był gorący letni dzień, aż tu nagle zebrały się czarne chmury i ona zobaczyła w oddali czarną podążającą w jej stronę "budę". Trwało to parę minut, a z racji, że to coś było paręset metrów od niej i poruszało się strasznie wolno, zdarzyła się pomodlić i wszystko wróciło do normy. Zjawa znikła, chmury zniknęły.
Jest jeszcze druga część tej historii. Parę lat później trzech facetów jechało tą drogą, była gwieździsta i ciepła noc. Benzyna sie wyczerpała w samochodzie i dwóch poszło na stacje jeden został w samochodzie. Nie wiem co się dokładnie stało, ale po paru minutach byli z powrotem, przerażeni. Na dworze zaczęło wiać i niebo zaciągnęło się chmurami. Ale tyko nad lasem, przez który przechodzi ta szosa...

Umiejscowienie na google maps:
http://maps.google.c...1...p;z=13&om=1

Historia 2:
Miejsce: "Czarny Staw" koło Milicza.
Prawdziwość: Potwierdzona.

W tym stawie zginęły 3 osoby. Jedna utonęla w skutek nie umiejętności pływania(wypłynęła na staw w leciwej tratwie. Ale jest ciekawe to, że znaleziono ją zaplątaną w korzenie drzew rosnących przy brzegu(a utonęła na środku), bardzo mocno zaplątaną. Druga osoba zginęła nie wiadomo jak, nie znaleziono jej ciała - łowila ryby na tym stawie, łódka się przewróciła. Nie wiadomo w jaki sposób, ale na wędce nie było już całego zestawu przygotowanego do łowienia 5 kg ryb.
Trzecia osoba to samobójca, powiesił sie na drzewie. Ale miał cały czas otwarte oczy, utkwione w głębi stawu, jakby widziały coś niesamowitego. Staw ten był obrośnięty dookoła starymi dębami, zawsze panowała tam "gęsta atmosfera" - dziwny, mdły zapach, niska temperatura. Raz tam byłem i więcej tam nie wrócę. Staw ten był przeszłym zakolem rzeki Barycz, teraz już nie istnieje.

Poszperam to coś może jeszcze znajdę. Tymczasem wy opowiadajcie swoje przezycia.
  • 0

#2

mmaakkss.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia 1 :

Nic nadzwyczajnego - matka natura plata figle :>

A Historia 2 wygląda na zwykłe wypadki, w których na siłe doszukuje się czegoś nadzwyczajnego ... Tu sie przekoloryzuje tu sie doda coś od siebie i mamy nawiedzone jezioro :)

Szukaj dalej :D
  • 0

#3

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie mógłbyś znaleźć czegoś o Krakowie? ;) Oprócz Mgły Witkowickiej bo to totalny bullshit :D Chciałbym poszukać tych tajemniczych zjawisk/istot u siebie w mieście :)
  • 0

#4

barteqx.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I wy myślicie, że ja w to wierzę...

2-ga sprawa nie jest przekoloryzowana. Seria wypadków, nad czarnym(dosłownie) stawem. Zawsze śmierdziało tam trupami.

Ja nie doszukuje się w tym zjawisk paranormalnych.
  • 0

#5

wikusq.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja bym chętnie wysłuchał jakiś opowieści o strasznych miejscach w Wałbrzychu lub jego okolicach. może zamek Książ, lub jakieś pobliskie ruiny?
  • 0

#6

vena.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moja wioseczka i okolice jest bardzo ciekawa zwie sie łambinowice i jest na terenie byłych obozów pracy i jenieckich w lsach jest pełno fundamentow po barakach (i czasmi ktos najduje jakis pocisk do rozbrojenia :) )i wielki cmentarz kilka tys grobow


[attachment=608:attachment]


i ogólnie duzo ciekawcyh hitorycznych rzcey w kazdym razie ciagle ktos cos znajduje pare latek temu (cłakeim niedawno jeskie ze 4) wykopano znowu pelno zwłok i zrobili drugi mniesz >Moj wujek np biega z wykrywaczem metali i nie raz przy kopaniu natknal sie na jakies zwłoki nieprzyjemne prawda ale o jako takich zdaniach strasznych nie slyszłam albo po_prostu sie o nich nie mowi:)

ps lambinowice woj opolskie miedzy opiolem a nysa:)
  • 0

#7

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

vena, z całym szacunkiem, ale polecam słownik ortograficzny na przyszłość przed napisaniem posta... no i stosuj coś takiego jak kropki i przecinki, bo tego się czytać nie da :/
  • 0



#8

vena.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przeprosiny za błedy chyba musze dopisac do sygnaturki pomimo ze czytam bardzo duzo ksiazek robie ich mase :)) ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To nie zwalnia Cię z obowiązku pisania poprawnie. Czy jeden warn nie wystarczy?
Zastosuj się do tego: http://www.paranorma...showtopic=10547 i to najlepiej od zaraz!
Tacita

  • 0

#9

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ty nie przepraszaj za błędy tylko ich po prostu nie popełniaj ;) Kilka wskazówek jak to czynić jest np. tutaj: http://www.paranorma...?showtopic=2200 ;)
  • 0



#10

mija1972.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja babcia mieszka w małej wiosce koło Częstochowy, jako dzieciak a właściwie podlotek spędzałam u niej prawie każde wakacje ale jedne wakacje zapamiętam długo bo tak mnie wtedy postraszyło, że do dziś się boję nocą chodzić koło tego miejsca. Przy drodze jest krzyż a za nim zagajnik w którym ponoć kiedyś mieścił się żydowski cmentarz, jako młodzież często tam przesiadywaliśmy i opowiadaliśmy sobie "straszne" historie, nieraz spożywaliśmy napoje wyskokowe, ale którejś upalnej nocy gdy ktoś opowiadał historyjkę z czasów II wojny światowej zerwał się znikąd bardzo silny wiatr, tak mocny że leszczyny, które rosły wokół kładły się na ziemi, a w oddali słychać było wycie psów i dzwonienie łańcuchów. Do dziś się zastanawiam czy to była nasza zbiorowa halucynacja ( troszkę wtedy imprezowaliśmy), czy wybryk przyrody, czy może coś innego .... hmmm fakt faktem koło krzyża chodzę tam tylko w dzień i przestałam się śmiać z historyjek o duchach.... pozdrawiam ;)

Zapraszam: http://www.paranorma...showtopic=10547
Tac

  • 0

#11

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja się nigdy nie śmiałam. Chyba, że ze swojego strachu po opowiadaniu ich :P

A wracając do tematu - u mnie w Lublinie nie ma chyba jakichś miejsc, które są warte uwagi, ale ostatnio wybudowali ogromną galerię (Plaza) obok cmentarza (zresztą bardzo mądrze urządzają tam dyskoteki ;/), a obok kiedyś wymordowano wiele ludzi (już nie pamiętam dokładnie, chyba Żydów) i podczas budowy zginęło 3 robotników (o ile dobrze pamiętam) i 2 razy ją zalało (raz lekko, a raz na parkingu było 1.8m wody).

Ja się boję tam chodzić jak deszcz pada :D Jeszcze się zawali :P
  • 0

#12

barteqx.
  • Postów: 46
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedaleko mojej ciotki jest Ewangelicki cmentarzyk, nie byłem tam po 20.00, ale jest trochę straszny. No i jeszcze ten dąb po środku.
  • 0

#13

Alatáriël.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie w mieście są 2 takie miejsca. Cmentarz niemiecki, którego prawdziwości w nawiedzeniu doświadczyłam na własnej skórze, oraz pola.
Na polach znajduje się mały lasek brzozowy, w którym powiesił się nastoletni chłopak. Od tamtej pory dzieją się tam dziwne rzeczy. Zjawiska czasem utrzymują się nawet po powrocie z tego lasu, ja np. widziałam cień wiszącego człowieka na ścianie, który kołysał się w jedną i drugą stronę (zawołałam normalnie mamę do pokoju i spytałam się czy też to widzi. Widziała.). Wszelkie kołysania się drzew, firanki czy obecność kogoś na balkonie sprawdziłam. Żadnego racjonalnego tłumaczenia nie ma.
  • 0

#14

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zjawiska czasem utrzymują się nawet po powrocie z tego lasu, ja np. widziałam cień wiszącego człowieka na ścianie, który kołysał się w jedną i drugą stronę (zawołałam normalnie mamę do pokoju i spytałam się czy też to widzi. Widziała.)


I tak sobie po prostu.. dalej żyjecie?
Powtarza to się dalej?
Jeżeli jest to chociaż w małej części prawdą to może zrób jakieś foto, lub nagranie.

Po mimo wszystko życzę spokoju :D
  • 0

#15

Alatáriël.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdybym spała z aparatem pod poduszką, pewnie bym sfotografowała ;]

Wisielec się nie powtórzył, jedyne co jeszcze widziałam razem z mamą to idealny zarys twarzy zmarłej babci na ścianie z profilu, tak, jak wyglądała w trumnie.

Nie mamy jakichś większych traum, tylko boimy się spać w salonie [cień i twarz babci] i w pokoiku, w którym w/w babcia mieszkała.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych