Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy Odkryli Sekret Lewitacji


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#16

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak już wcześniej wspomniałam naukowcom i sceptykom to nie wystarcza.

Nawet gdyby sami zaczęli lewitować,to też by ich nie przekonało. :(
Najwyraźniej u tych dwóch grup mózg płata figle i nie uruchamia prawej półkuli.
  • 0



#17

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dlaczego żaden z tych lewitujących nie chce poddać się próbie w warunkach kontrolowanych, laboratoryjnych? I nie mów, że nie robi tego też na pokaz, jak się dał sfilmować kamerą to może równie dobrze poddać się eksperymentom.
  • 0

#18

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Indoctrine a Ty jak byś sie czuł jak by z Ciebie chcieli zrobić królika doświadczalnego?
Niech naukowcy zadają sobie trudu i pojadą do Afryki czy Azji popatrzą sobie, a badać to sobie króliki mogą.
  • 0



#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chińskim naukowcom udało się opracować technologię, która pozwoliła na... lewitowanie niewielkich zwierząt.

CZYTAJ
  • 0



#20 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale jak znam życie,zaraz ktoś się zacznie dopatrywać ukrytych sznurków,linek,żyłek i temu podobnych akcesoriów i będzie próbował obalić autentyczność tego filmu.

Ten film z szamanem jest przekomiczny.
Facet robi szalone, wręcz dramatyczne wysiłki, żeby sie nie obkręcić na wznoszącej go lince.
Macha rękami i nogami żeby utrzymać równowagę.
Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że uchwycony jest w połowie ciała co bardzo utrudnia utrzymanie się w pionie.
Osoba lewitująca powinna w miarę statecznie unosić się do góry, a nie dramatycznie łapać równowagę, bo to wygląda nie majestatycznie, tylko komicznie.
Jeżeli lewitacja ciała miała by miejsce, to zakładam, iż każda molekuła lewitującego unosiłaby go, a nie że ma gdzieś, jakieś miejsce podparcia lub zwisa na eterycznej linie.
Jak sobie wyobrażacie lewitację?
Kręgosłup lewituje, a masa mieśniowa wisi na nim, czy jak?
Za każdym razem kiedy oglądam takie filmy zwracam uwagę na to jak się całe ciało lewitującego zachowuje.
W każdym przypadku widać działającą siłę bezwładności na poszczególne części ciała, czyli coś jest nie tak.
  • 0

#21

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli lewitacja ciała miała by miejsce, to zakładam, iż każda molekuła lewitującego unosiłaby go, a nie że ma gdzieś, jakieś miejsce podparcia lub zwisa na eterycznej linie.
Jak sobie wyobrażacie lewitację?
Kręgosłup lewituje, a masa mieśniowa wisi na nim, czy jak?


Dokładnie tak jest całe ciało unosi się. Gdy medytujemy więc stan głębokiego skupienia umożliwia przepływ energii która to sprawia ze stajemy się całkowicie niezależni nawet od magnetyzmu Ziemi. Tak to rozumiem może się mylę, ale wiem że jest to całkowicie możliwe a film no cóż takiej formy lewitacji nie widziałam.
No chyba że to wszystko jest wymysłem mózgu, czyli to co widzimy i czujemy jest spowodowane tym, że bardzo w to wierzymy.
Co do Afrykańczyka jak myślisz osirisie gdzie ma ta line zamocowaną bo nie widać żadnego drzewa ani belki ani lin.
Lewitować można poprzez osiągnięcie wewnętrznego spokoju, ale nie wyklucza to możliwości powstania jej w chaosie. ;)
  • 0



#22 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Co do Afrykańczyka jak myślisz osirisie gdzie ma ta line zamocowaną bo nie widać żadnego drzewa ani belki ani lin.

Na tym filmie w ogóle nic nie widać oprócz szamana i ogniska, bo jest ciemno jak (za przeproszeniem) w d....... u murzyna.
I o to w tym wszystkim chodzi, żeby nie można było dostrzec pomocnej linki.
Gdyby całość odbywała się w dzień byłby problem z ukryciem tejże.
Wierzcie mi, że jestem Wam przychylny i uwielbiam wszystko co tajemnicze i nieznane, ale te fografie i filmiki są bardzo nieudolne.
Czekam na cud a on nie nadchodzi, przynajmniej w kwestii lewitacji.
  • 0

#23

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale wiem że jest to całkowicie możliwe

Nie masz ni krzty pewności by rozpatrywać prawdziwości tego czy tamtego. Bez przesady.
  • 0

#24

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czekam na cud a on nie nadchodzi, przynajmniej w kwestii lewitacji.

Bo lewitacja nie jest cudem, a nie zrozumiałym bo nie wyjaśnionym przez człowieka zjawiskiem. Jej przyczyn i możliwości doszukujemy się w fizyczności, a tak na prawdę o duchowość może chodzi?
Ale co do kwantów to coś w tym jest ;)
A ten fragment z szamanem to nie jest z jakiegoś filmu?? Bo tak mi jakoś się kojarzy?

`Pi3gi~aka`Michał Tego nie wiesz czy mam czy nie bo niby skąd masz to wiedzieć.

Ze sceptykami to już tak jest nawet gdy juz im się coś udowodni to dalej mówią że nie istnieje.
  • 0



#25

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ze sceptykami to już tak jest nawet gdy juz im się coś udowodni to dalej mówią że nie istnieje.

Nie myliłbym sceptycyzmu rozumianego potocznie ze sceptycyzmem naukowym. To dwie dość mocno odmienne sprawy.
  • 0



#26

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo lewitacja nie jest cudem, a nie zrozumiałym bo nie wyjaśnionym przez człowieka zjawiskiem. Jej przyczyn i możliwości doszukujemy się w fizyczności, a tak na prawdę o duchowość może chodzi?

Ale dlaczego jest niewyjasnionym ? i znowu wracamy do punktu wyjscia. Jest zjawiskiem niewyjasnionym, bo nikt nie chce dac tego zbadac przez nauke, a ty odwracasz kota ogonem, mowiac ze to naukowcy nie chca zbadac. Ale prawda jest taka, ze tacy jak Ty chca zeby to pozostalo zjawisko tajemnicze i niewyjasnione, w strachu, ze jak ktos bedzie chcial to wyjasnic to okaze sie ze nie istnieje. Prosta sprawa, jak drut.

Ze sceptykami to już tak jest nawet gdy juz im się coś udowodni to dalej mówią że nie istnieje.

poki co niekt nie udowodnil, wiec nie gadaj glupot.
  • 0

#27

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problem tkwi w tym, że - jak i w wypadku wielu innych "tajemniczych" zjawisk - naukowcy(oraz inni ludzie, w tym ja) chcą uwierzyć, ale potrzebują badań i dowodów.
Skoro są fotografie i pokazują, że owi lewitujący nie potrzebują jakichś specjalnych warunków do uaktywnienia swoich umiejętności, to co za problem dać się zbadać?
Sądzę, że to nie jest przeprowadzane w sposób :
Instytut badań z Nowego Yorku zaprasza kogoś z jakiejś zapadłej dziury gdzie prawie nie ma cywilizacji do przybycia do nich aby dać się zbadać.
Wszystko by było przygotowane, ale owi cudowni ludzie i tak by odmawiali - po co mają cokolwiek udowadniać głupim naukowcom?
  • 0

#28

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To co już odkryte wcale nie musi być dostępne ogółowi, naukowcy pracują dla rządnych władzy polityków i pracują nad wieloma cudami, a my wcale nie musimy o tym wiedzieć. Lepiej jest jak się nam wciska że lewitacja telekineza i telepatia to bzdury, a sami pracują nad tymi zjawiskami.
Problem polega tylko na tym, że nie wiemy jak pracować nad sobą by osiągnąć takie efekty jak lewitacja, bo każdy człowiek jest inny i trudno tu o definicję czy regułę.
  • 0



#29

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

`Pi3gi~aka`Michał Tego nie wiesz czy mam czy nie bo niby skąd masz to wiedzieć.Ze sceptykami to już tak jest nawet gdy juz im się coś udowodni to dalej mówią że nie istnieje.

Zabawne. Nic mi jeszcze nie udowodniłaś a już układasz sobie swoją sprytną regułkę wedle której posługiwać się bedziesz w rozmowie ze sceptykami.
Nie pozostaje ci nic innego niż wiara - i to jest zawsze jedyny i niezaprzeczlany argument który w świecie nauki nie ma prawa bytu. Może oprócz zwięzłego grona interesantów.
  • 0

#30 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo lewitacja nie jest cudem

Ups!
Tzn. że chodzenie po wodzie, przemienienie wody w wino, zmartwychwstanie.............ect. też nie jest cudem?
To co jest - wg Ciebie - cudem, a co zjawiskiem nie wyjaśnionym?
Możesz dokładnie zdefiniować co jest czym?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych