Skocz do zawartości


Zabawa Telepatyczna


  • Please log in to reply
745 replies to this topic

#1 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Na i przyszedł ten moment, kiedy obiecany przeze mnie eksperyment (a raczej zabawa) telepatyczny czas zacząć.
Na czym będzie polegał?
Wyślę do Tacity trzy fotografie lub słowa (to jakby nie ma znaczenia dla przekazu)
Wpierw zadaniem uczestników eksperymentu będzie napisanie w poście jakie pierwsze skojarzenia mają z otrzymanym, czy tez przekazywanym przekazem?
Mogą to też być odczucia, a nie koniecznie coś materialnego.
Chodzi mi o to, aby nie próbować zgadywać, co jest przedmiotem przekazu (bo to moim zdaniem za trudne) tylko żeby napisać, co nam się kojarzy z tym przekazem?
Przykładowo, gdyby na przekazywanym obrazie był stół, to jeżeli ktoś prawidło zdekoduje przekaz może mieć takie oto skojarzenia:

coś drewnianego z nogami
cztery, albo trzy nogi
blat
obiad
śniadanie
przyjęcie

Wiem, że niektóre skojarzenia będą odległe od samego obrazu, ale też nierozłącznie łączące się w jakiś sposób z nim.
I oto w tym całym eksperymencie chodzi – o wolne skojarzenia.
Zobaczymy ilu uczestników, będzie blisko celu.
Na razie mam cos konkretnego na myśli.
Tylko tyle mogę powiedzieć.
Będą to trzy ...................... które dosyć mocno oddziaływuja na nasz zmysł.
Nie mogę napisać o co chodzi z tym kropkami, by nie sugerować odpowiedzi.
Starajcie się napisać co Wam przyszło do głowy jako pierwsza myśl.
To jest najważniejsze, bo dalsze inne informacje to już może być niepotrzebny szum informacyjny.
Życzę powodzenia!
PS
Nie określam czasowo trwania eksperymentu.
Raczej zależy to od ilości wpisów na dany przekaz.
Jeśli będzie 10-20, to można by uznać, że np. zamykamy pierwszy przekaz i będzie ocena tego przekazu, a potem dopiero następny, więc nie ma co się spieszyć.
  • 0

#2

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Patrząc na zastosowaną tu metodologie, trudno nazwać to eksperymentem. To bardziej zabawa. Eksperymentu nie można opierać na subiektywnych skojarzeniach. Czemu?

biel, ziemia, kangur, lato, sweter, dowcip, szczęście, władca, uszy - i za każdym razem trafiłem, jeśli na zdjęciu widnieje królik wystający z nory (białe zęby królika, ziemia na której siedzi, kangur to też zwierze, pora roku w czasie cyknięcia zdjęcia, sweter w dotyku przypomina królika, dowcipy z których słynie Królik Bugs, szczęście które przynosi królicza łapka, władca - król(ik), uszy - królik ma uszy - choć tu można podać prawie każdą cześć ciała i też się trafi). To tylko przykład - skojarzeń może być nieskończenie wiele!
  • 0

#3 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

skojarzeń może być nieskończenie wiele!

To napiszesz, te pierwsze które przyszło Ci na myśl, a nie nieskończenie wiele.
Jak chcesz możemy to nazwać zabawą, nie jestem aż tak pompatyczny.
PS
Jeżeli macie jakieś krytyczne uwagi - piszcie.
Tak czy inaczej przekaz trwa, jest to pierwszy obrazek dosyć mocno bijący po zmysłach.
  • 0

#4

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skojarzeń jest nieskończenie wiele, co w nauce nazywa się nieskończoną semiozą - dowolny przedmiot, możemy opisać przez inny, dowolny przedmiot. Bazując na ludzkiej wiedzy i doświadczeniu, z wszystkiego możemy wyciągnąć wszystko. Jak udowodnisz mi Osiris, że królik nie kojarzy się z ludożercą? Otóż jest taki aktor, Paweł Królikowski i jeden z jego pierwszych filmów nosił tytuł ludożerca. Nie ma takiej abstrakcji, której ktoś z nas nie potrafiłby udowodnić. Niech będzie to zabawą, OK, ale nie nazywajmy to eksperymentem udowadniającym/podważającym telepatie, bo nie udowadnia on nic, poza istnienie ludzkiej wyobraźni.
  • 0

#5

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko hmm.. Aby eksperyment można było nazwać udanym, musiałbyś Osirisie cały czas przesyłać informacje tak, aby inni mogli je odebrać. Można też takie doświadczenie przeprowadzić na czacie. Podejrzewam, że dałoby to lepszy efekt. Trzeba tylko ustalić porę.

Obrazek otrzymałam i muszę stwierdzić, że faktycznie jest bardzo wyrazisty :)
  • 0



#6

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś na L
lub
Przyroda
to moje pierwsze skojarzenia... :D

Co do Telapatii to bardzo często mam coś takiego ze nagle pomyśle o Kimś a za jakieś 3 sek ta Osoba dzwoni do mnie lub przychodzi sms od niej ;)
  • 0

#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tacita, moim zdaniem, nie musi być ciągłości przekazu.
On jest jakby zawieszony na forum i istnieje fizycznie na nim.
W naszych umysłach (Twoim i moim) także tkwi jak bolec.
Wedle mnie to wystarczy aż nadto.
Ani Ty, ani ja nie musimy ślęczęć przez cały czas nad tym obrazkiem, aby skutecznie go przesłać do innych umysłów.
Takie jest moje zdanie, a efekty tej zabawy potwierdzą lub zaprzeczą moje przypuszczenia.
PS
Na dowód tego co tu piszę, niech będzie to, że każdy piszący tu user czuje się jak w jednej, bliskiej sobie rodzinie (która jakby siedzi w jednym miejscu), mimo tego, że wszyscy rozproszeni są po kraju i świecie, a serwer jest tam gdzie jest.
I jeszcze jedno, potraktujmy to jak zabawę, bo niekórzy się obruszyli, że nazwałem to wcześniej eksperymentem.
Nie chcę niczego udowodnić, tylko sprawdzić co z tego wyjdzie.
Wyniki ocenimy wszyscy i wyciagniemy wspólne wnioski.
  • 0

#8

Dzideks.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miejsca mi przyszly na mysl ;p L&M nie tylko ty to masz... u mnie tez sie to czasto dzieje. zreszta kazdy mial pewnie taki przypadek nie raz.
  • 0

#9

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm.. Wg mnie jest to raczej eksperyment z wykorzystaniem zdalnego widzenia (Remote Viewing), niż telepatii ;) No ale ok :)
  • 0



#10

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczy, Uszy, Wech :)
  • 0

#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm.. Wg mnie jest to raczej eksperyment z wykorzystaniem zdalnego widzenia (Remote Viewing), niż telepatii ;) No ale ok :)

Nie trudźmy się - w tym momencie - określeniem charakteru tego zjawiska, bo przecież nie o to tu chodzi.
Skupmy się raczej na przekazie i podzielmy się swoimi skojarzeniami i wrażeniami (odczuciami), bo o to toczy się gra. :D
Pierwsza myśl (lub odczucie) jaka nam przychodzi do głowy i pościk z komentarzem lub bez.
  • 0

#12

Quarges.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem prawie pewien, że to nie wyjdzie, no ale wkręćmy się w tą "zabawę" ;)

Ciasto czekoladowe :P

W sumie będzie niezły odjazd, kiedy powiesz co to było :D
  • 0

#13 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciasto czekoladowe :P

W sumie będzie niezły odjazd, kiedy powiesz co to było :D

Po Twoim wpisie, wiem że tak będzie, he, he. :lol
Na razie jestem zadowolony, lecz nie mogę napisać dlaczego, żeby niczego nie sugerować.
  • 0

#14

psycholix.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czynniki,
  • 0

#15

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lody, sweter, meble, otwarty teren, człowiek
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych