Skocz do zawartości


Zdjęcie

Iv Rp Czy Iii Rp


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wybory zbliżają się wielkimi krokami ( prezydent mówi już o konkretnej dacie : 30.09 ). Wiemy już na pewno, że przyszły rząd będzie tworzony albo wokół koalicji PO-LiD, albo wokół PO-PiS. W pierwszym przypadku będzie to zaprzepaszczenie idei określanych mianem IV RP - zapewne zlikwidowanie CBA, wstrzymanie lustracji i dekomunizacji, odrestaurowanie "korporacji Geremka" w MSZ, odtworzenie układów Czarzastego w TVP itp. W drugim przypadku może to byc realna szansa na wprowadzenie idei IV RP bez populistów z LPR i Samoobrony. Już wyobrażam sobie PO-PiS z Rokitą, Marcinkiewiczem, Płażyńskim, Komorowskim, może Jurkiem. Wtedy uznano by dzisiejsze rządy jako RP Trzecia i pół , niewydolne rządy z niewydolną LPR i SO. Ale aby PO-PiS powstał wybory muszą powstać w odpowiednich proporcjach silne PO i PiS , słaba lewica, słaby LiS; w PiS musi się zmienić także szef- najlepiej powinien nim zostać ktoś bardziej skory do współpracy-np.Marcinkiewicz - to wszystko doprowadziło by do POPIS-u. Takie są moje przemyślenia na ten temat.

#2

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu, ale nigdy nie interesowałem się polityką, zwłaszcza polską. Po prostu od zawsze miałem pogardę dla naszych sejmów etc obradujących, wrzeszczących, a życie wciąż na niskim poziomie.

Podzielam zdanie Piłsudzkiego ;)

#3

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak uważacie powstanie PO-PIS ?

#4

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak PO wygra wybory to będzie chciało się odegrać na PIS i zaproponować im takie warunki jak PIS PO ostatnio. I się okaże czy PIS jest taki wspaniały i się zgodzi, ale nie sądzę bo PIS będzie wolał by PO z konieczności zawiązało koalicją z LID by zdyskredytować PO w oczach wyborców. W efekcie będzie albo rząd mniejszościowy albo znów bardzo niestabilny i słaby.

#5

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbym zobacz mine Kaczora jak to PO wygra te wybory.
Do lewicy nigdy nic nie mialem, nawet bym się uczieszył gdyby PO miało z nimi koalicję.

#6

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Miałem okazję czytać książkę Tuska - Solidarność i duma i to w jakiej mierze atakował lewice, a zwłaszcza Kwaśniewskiego powinno go tworzyć ultraprawicowca. PO na pewno straci w poparciu jeśli zwiąże się z LiD. Ale czy będzie inne wyjście? Mam nadzieje że tak.

#7

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby wybory odbyły się teraz,tak wyglądałby podział mandatów w sejmie:

Dołączona grafika

....czyli prawie pół sejmu dla Platformy :)



#8

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

He he, to tylko sondaże :] Zresztą po ostatnich wyborach, warto brac im wiarę

#9

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lepper będzie znowu górą.
Ten kto wygra i tak będzie musiał zaprosić go do koryta.

#10

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

redifive, nie zgadzam się z Tobą. Spójrz na sondaże, PO najprawdopodobniej będzie w stanie utworzyć rząd samodzielny, bo współpraca PiS'u, LiS'u i LiD'u raczej nie jest możliwa. Oczywiście wszystko się jeszcze wiele razy zmieni, jednak uważam że Lepper nie będzie miał wiele do powiedzenia. Najprawdopodobniej do koalicji wszedłby LiD.

#11

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

redifive, nie zgadzam się z Tobą. Spójrz na sondaże, PO najprawdopodobniej będzie w stanie utworzyć rząd samodzielny, bo współpraca PiS'u, LiS'u i LiD'u raczej nie jest możliwa. Oczywiście wszystko się jeszcze wiele razy zmieni, jednak uważam że Lepper nie będzie miał wiele do powiedzenia. Najprawdopodobniej do koalicji wszedłby LiD.


Kiepsko się orientujesz w niuansach. LiD nie , za dużo kumpli do wyrolowania przeszło z "lewicy" do zbieraniny PO.

#12

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

<Pieterman> Którą mamy Rzeczpospolitą? Pogubiłem się :/
<Niedzielny Gość> Po dymisji Kaczmarka to chyba 4.02 |unstable|
;) tak dla rozluznienia

#13

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tam będę głosował na Leppera bo to jedyny oszołom którego lubię, jest moim idolem wśród polityków hehe ;)
Co do wyborów to PO z lewaki wejdą w koalicje, będą rządzić krajem i popadniemy w ruinę :aaa:

#14

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

lewaki wejdą w koalicje, będą rządzić krajem i popadniemy w ruinę

no, bo teraz to sielana jak.. :)

#15

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tam będę głosował na Leppera bo to jedyny oszołom którego lubię, jest moim idolem wśród polityków hehe ;)

Już chyba nie zdarzysz, do wyborów to w więzieniu będzie gnił.

lekkie odejscie od tematu : ( Olejniczak na konferencji :D )



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych