Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masturbacja - Problem Czy Przyjemność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zdania nie zmienię, słowo pisane zostanie na długo i warto dbać o to żeby nie zostało po nas złe wrażenie - poczytasz za kilka lat zrozumiesz.

Ja się nie spinam - spotykam małolatów na codzień bo taką mam pracę i przeraża mnie słownictwo tych wyrostków dlatego sie czepiam i zwracam uwagę.

Ad rem:

pewien typ ludzki właśnie reprezentuje poziom intelektualny bliski małpom - przejawia się to właśnie w uciechach cielesnych produkujących endorfiny czyli min.:

- nażreć się do bólu - najlepiej pizzy, popić kolą i leżeć i zdychać mówiąc "Ooo... dobre... ale się nażarłem..."
- nachlać się piwska albo wódy ale tak do bólu, żeby leżeć na końcu jak szmata na podłodze...
- naćpać się, wszystko jedno czego, byle pokręciło na maksa, najlepiej mieć śmiechawy i dobre akcje - dobrze obejrzeć jakiś film gdzie głośno puszczają baki i bekają, mówią dużo na "k" i na "ch"...
- sex/masturbacja czyli tak se poużywać żeby mi było fajnie potem kolegom poopowiadam jak to...

Rozejrzyj się dokoła i zobaczysz dziesiątki takich ludzi, nawet w najbliższym otoczeniu. I teraz sie zastanów czy chcesz należeć do kręgu osób które reprezentują właśnie poziom małp czy może jednak wolisz ludzi kulturalnych, którzy miłość cielesną traktują jako uzupełnienie miłości duchowej; którzy szanują partnerów a nie używają ich jako żywego narzędzia do masturbacji...

#17

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Masturbację określa się na wiele sposobów ale bezwzględu na to jak ją określimy, nie zmieni to faktu iż jest to grzech. Problemu masturbacji nie można ignorować, lecz trzeba podjąć środki mające na cely wyeliminowanie go z życia wiernych Kościołowi.

Ok, mam nadzieje ze nie jestescie hipokrytami i czekacie takze z seksem az do slubu, bo seks przedmalzenski to tez jest grzech.

#18

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze powiesz ze (za przeproszeniem) nigdy nie waliles konia ?


Zgadzam sie z Tobą Tiamat. Kto tego nie robił jest dziwny. Warto sobie uprzyjemnić życie i choć na chwile sie odprężyć. A przypominam, że podczas masturbacji wytwarzamy więcej śliny i jakiś płyn, który wybiela zęby. Sex i masturbacja obniża ciśnienie krwi, reguluje trawienie, działa odstresowująco i tu guruje!! itp.



Moderator... Wstydził byś się - mnie to wali co do mnie powiesz ale takie wulgarne odzywki zachowaj dla siebie. Czytają to forum kobiety, dziewczyny, nieletni i nie każdy musi reprezentować taki poziom słownictwa.


Nie rozumiem Cie Ejael. Tiamat zadał proste i treściwe pytanie, na które jest tylko jedna odpowiedź. Nie będzie tutaj wydziwiał logicznych cudów.



Ze względu na wyznawaną religię nie mogę zaakceptować żadnych praktyk o charakterze autoerotycznym.


Zasady są po to by je łamać. Nie trzymaj sie tak religii bo ona Cie zgubi. Przecież to nie jest złe. Nie pójdziesz do więzienia, nie będziesz płacił grzywny, nikomu sie nie musisz tłumaczyć... Wszystko zależy od Ciebie... Ale warto czasem przymróżyć oko na, niektóre sytuacje. Najpierw załatw swoje sprawy potem przyjemności :)

#19

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na litość boską! Nie można wkładać do jednego koszyczka masturbacji i np brania narkotyków! To już jest przegięcie na maxa...

#20

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prosze bardzo... Masturbuj sie dowoli jeśli tego tak potrzebujesz... Ale sex... tu potrzeba odpowiedzialności, troski. Ja przyznam, że jestem za tym by młodzi sie masturbowali. Natomiast sex w wieku dojrzałym kiedy są gotowi by być razem na zawsze...

PS: Co do narkotyków. Nie wypowiadam sie na ten temat!

#21

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie wnikam w tematy religii - mi chodzi o szacunek do drugiej osoby. Wykorzystywanie drugiej osoby tylko i wyłącznie do zaspokojenia własnej fizycznej przyjemności jest brakiem szacunku do tej osoby; tak samo wykorzystywanie siebie do zaspokojenia fizycznej przyjemności jest brakiem szacunku do siebie samego!

Przy okazji polecam CAŁKOWICIE NIE RELIGIJNĄ ale FILOZOFICZNĄ i bardzo dobrym językiem napisaną książkę Karola Wojtyły (nie papieża JPII ale jeszcze Karola Wojtyły) pt.: "Miłość i Odpowiedzialność".

Bardzo głęboka i prawdziwa filozofia człowieka i jego życia seksualnego. Czytelny język (miejscami może być dla niektórych trudna ale warto wtedy powtórnie czytać i na pewno się zrozumie), proste ale wymowne przykłady z życia - z życia dorastających ludzi, młodych małżeństw itd.
Każdy może przeczytać ją tutaj: http://www.nonpossum...powiedzialnosc/

#22

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale sex... tu potrzeba odpowiedzialności, troski. Ja przyznam, że jestem za tym by młodzi sie masturbowali. Natomiast sex w wieku dojrzałym kiedy są gotowi by być razem na zawsze...

Nie wiem czy to byla riposta do mnie :) ale pragne zauwazyc ze zwiazek malzenski nie oznacza bycia doroslym i dojrzalym. Sa ludzie dojrzali bez malzenstwa jak i niedojrzale emocjonalnie dzieci biorace slub. Zgadzam sie ze do seksu trzeba dojrzec, ale zwiazek malzenski tu nie ma nic do rzeczy.

#23

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie wnikam w tematy religii - mi chodzi o szacunek do drugiej osoby. Wykorzystywanie drugiej osoby tylko i wyłącznie do zaspokojenia własnej fizycznej przyjemności jest brakiem szacunku do tej osoby; tak samo wykorzystywanie siebie do zaspokojenia fizycznej przyjemności jest brakiem szacunku do siebie samego!


Człowiek jest takim jakim jest. Trudno będzie go zmienić. Apropo szacunku do siebie i drugiej osoby. Mówisz tutaj o zaspokajaniu własnej potrzeby fizycznej. A jeśli obie strony godzą sie i są gotowe by to zrobić to też nazwiesz wykorzystaniem? Świat jest wolny więc rób co chcesz lecz czyń to tak by nie robić drrugiemu krzywdy.

#24

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miałem kiedyś pogadanke z panią seksuolog i tak - masturbacja jest zdrowa, i jest potrzebna młodym ludziom (lepsze poznanie swoich potrzeb, co wpływa pozytywnie na późniejszy związek).

Jasne, gdy dochodzimy do sytuacji patologicznych [czyt. uzależnienie] to sytuacja przedstawia się inaczej, ale tak jest ze wszystkim.

Nie bardzo rozumiem dlaczego zaspokajanie swoich fizycznych potrzeb z umiarem miałoby być złe :Q

#25

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytają to forum kobiety, dziewczyny, (...)

Przepraszam, ale co to ma do rzeczy - że niby to sprawa tylko facetów ? :lol

#26

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wykorzystywanie drugiej osoby tylko i wyłącznie do zaspokojenia własnej fizycznej przyjemności jest brakiem szacunku do tej osoby

a kto mowi o wykorzystywaniu ? wykorzystywanie to jest nic innego jak gwalt. A jesli obie osoby tego chca i daja sobie wzajemnie to czego chca to w czym problem ? i zeby nie bylo, nie mowie o jakichs przygodnych znajomosciach w WC na dyskotece.

#27

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a kto mowi o wykorzystywaniu ? wykorzystywanie to jest nic innego jak gwalt. A jesli obie osoby tego chca i daja sobie wzajemnie to czego chca to w czym problem ? i zeby nie bylo, nie mowie o jakichs przygodnych znajomosciach w WC na dyskotece.



Napisałem to wyżej:


A jeśli obie strony godzą sie i są gotowe by to zrobić to też nazwiesz wykorzystaniem?




Nie wiem czy to byla riposta do mnie ale pragne zauwazyc ze zwiazek malzenski nie oznacza bycia doroslym i dojrzalym. Sa ludzie dojrzali bez malzenstwa jak i niedojrzale emocjonalnie dzieci biorace slub. Zgadzam sie ze do seksu trzeba dojrzec, ale zwiazek malzenski tu nie ma nic do rzeczy.



Wiem, że rzadko tak sie dzieje, ale wiesz.... Czasem może wystąpić problem... O 1 za dużo jak na młodzieńcze lata, w których stajemy sie pełnowartościowymi rodzicami. A wtedy już liczy sie troska i ta jedyna, prawdziwa miłość.

#28

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc teraz ja ;-)

1. Jeśli by się przeczytało parę artykułów można się dowiedzieć że nawet noworodki się masturbują...

2. Może ktoś kiedyś widział film dokumentalny o seksie dzikich zwierząt ? Tam są podane informacje typu że np. Małpy się masturbują i było to pokazane...

3. Jak się nie mylę to masturbacja wspomaga krążenie czy coś takiego...

4. Ponad 3/4 mężczyzn na świecie się masturbuje... W przypadku kobiet to ponad 1/2

5. Myślę że możliwym jest że na przestrzeni wieków stwierdzono dopiero że masturbacja jest grzechem... Może w czasach Jezusa masturbacja to było coś zwykłego.?.
P.S. proszę nie wyskakiwać że Biblia mówi to i tamto bo jej treść także była wielokrotnie zmieniana ;)

Może napiszę coś jak mi się przypomni...

#29

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I teraz sie zastanów czy chcesz należeć do kręgu osób które reprezentują właśnie poziom małp czy może jednak wolisz ludzi kulturalnych

Jako człowiek kulturalny pewnie szanujesz innych ludzi nie nazywając ich małpami tylko dlatego, że co innego sprawia im przyjemność niż Tobie.

#30

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedno jest pewne, ON WAS SPRYTNIE SPROWOKOWAŁ.
Ejael pierwsza szabla moralności na forum.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych