Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica W Odbiciu "ostatniej Wieczerzy" Da Vinci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#31

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dopiero, jak ktoś zaznaczył to zauważyłam, dziecko i rycerza, bo kielich to widziałam od razu ;) W "Kod Leonarda da Vinci" jakoś mało wierzę, ale Leonardo to był poprostu genialny człowiek...
  • 0

#32

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś ma dużo cierpliwości i chce się troszkę pobawić to zapraszam do analizy zdjęcia w rozdzielczości 16 mld pixeli :>
  • 0



#33

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś ma dużo cierpliwości i chce się troszkę pobawić to zapraszam do analizy zdjęcia w rozdzielczości 16 mld pixeli :>


To jest prawie jak mikroskop :victory:
  • 0

#34

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

' date='31 lipca 2007, 00:47' post='176967']
Dołączona grafika

Proszę bardzo.

wg mnie to oni sa robotami jak bush, nawet po trzesieniu monitorem dalej maja te same pozy!
  • 0

#35

Mały..
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakoś to wszystko wydaje mi sie zbiegiem okoliczności. Jakby sie uprzeć można by takie rzeczy znaleźć w wielu obrazach.
  • 0

#36

Erol_Ramon.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eeeech... a ja tam widzę maskę przeciwgazową, murzyńske dziecko, dwóch kosmitów, głowę pstaci z gry :crazy: :crazy: ... oczywiście na upartego :mrgreen: . kto da więcej?
  • 0

#37

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nic nie widzę, żadnego kielicha itd... ludziom się nudzi :rotfl:
  • 0

#38

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muzyka ukryta w "Ostatniej wieczerzy"



Kolejna tajemnica słynnej "Ostatniej wieczerzy" pędzla Leonarda Da Vinci rozszyfrowana. Włoski muzyk Giovanni Maria Pala ogłosił, że odkrył zapisaną na obrazie... muzykę. "Brzmi jak hymn do Boga" - stwierdził po odegraniu kompozycji.

"Zupełnie, jakby to była ścieżka dźwiękowa podkreślająca Mękę Pańską" - ekscytuje się Pala, muzyk i technik komputerowy. Swoje odkrycie opisał w książce, która właśnie pojawiła się w księgarniach. Do okładki przyklejona jest płyta CD z odegranym na organach hymnem z "Ostatniej wieczerzy".

Jak muzyk odczytał nuty? Na obraz nałożył muzyczną pięciolinię w ten sposób, by ręce apostołów i bochenki chleba odpowiadały poszczególnym nutom. Ale muzykę usłyszał dopiero, gdy zagrał kompozycję odwrotnie - od prawej do lewej. Dlaczego Leonardo Da Vinci miałby zapisywać muzykę wspak? Zdaniem Pali, taki sposób pisania to nic dziwnego wśród renesansowych artystów.

"Zawsze istnieje ryzyko zobaczenia czegoś, co nie istnieje" - ocenia rewelacje muzyka Alessandro Vezzosi, ekspert od twórczości Leonarda Da Vinci. "Pewne jest, że przestrzeń obrazu została równo podzielona. A tam, gdzie są harmonijne proporcje, można znaleźć muzykę" - dodaje.
http://www.dziennik....ArticleId=67064
  • 0



#39

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A nie znalazł nikt na tym obrazie daty końca świata? Albo przyjścia Chrystusa?
  • 0

#40

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To już powoli zaczyna zakrawać na absurd. Tyle obrazów na świecie, a oni się uparli na ten jeden :P
  • 0



#41

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://img61.imagesh...ge=obrazea0.png zobaczcie na To ;D sam zrobilem .są tam postacie ktore nie mają wogule związku z obrazem. może jakieś wniski co do tego ??
  • 0

#42

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam dziecka ani tego drugiego nie widzę :/
  • 0

#43 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tam dziecka ani tego drugiego nie widzę :/

Bo go tam nie ma.

Cała ta "teoria" to tylko próba zdobycia popularności i wiernego wianka pustaków, którzy zaczną czcić jej "odkrywcę" jak chodzące oświecenie.
  • 0

#44

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do zdobycia popularności to zgadzam się, ale dlaczego inni niby widzieli te osoby?
  • 0

#45 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Co do zdobycia popularności to zgadzam się, ale dlaczego inni niby widzieli te osoby?

Na upartego to można zobaczyć nawet behemota we wzorku na tapecie.

Gdyby mi nikt nie powiedział, że "coś tam jest", nigdy bym o tym w ogóle nie pomyślał...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych