Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy Wątek Dotyczący Tragedii W Biesłanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

nic_wiedząca.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Dziennik": Szturmu nie sprowokowali okupujący budynek szkoły czeczeńscy terroryści. To rosyjscy komandosi, nie licząc się z konsekwencjami, pierwsi otworzyli ogień.
Według wersji rozpowszechnianej przez rosyjskie władze to terroryści, którzy 1 września 2004 r. zajęli szkołę, a w niej ponad tysiąc zakładników - dzieci, spowodowali wybuch. Dlatego też siły specjalne musiały interweniować.

"Matki Biesłanu", organizacja zajmująca się próbą ustalenia prawdy o tamtych wydarzeniach, otrzymały film, od nieznanego nadawcy, który rzuca nowe światło na całą sprawę. - Na filmie widać, że pierwszy wybuch następuje na zewnątrz szkoły - mówi "Dziennikowi" jedna z "Matek Biesłanu" Susanna Dudijewa. Z materiału wynika też, że wbrew oficjalnej wersji, to siły specjalne rozpoczęły akcję, która zakończyła się masakrą dzieci.

- To dowód na to, że władze pozwoliły na śmierć niewinnych ludzi tylko po to, aby zabić kilku terrorystów i zademonstrować swoją twardą postawę - mówi "Dziennikowi" Andriej Babicki, publicysta Radia Swoboda.

źródło: www.onet.pl
  • 0

#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

CENZURA
nie wiem jak mozna?!! powiedzcie mi, czy oni sa jeszcze ludzmi? dla mnie ta "wladza" jest gorsza od szczurow! :[

EDIT AlienGrey: Otrzymujesz warna + 48 godzin odpoczynku za przekleństwo!
  • 0

#3

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to nic nowego. Polityka rosji od dawna była taka sama. Wkońcu to supermocarstwo.
  • 0

#4 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

WTC, czy Biesłana to jedno.
Sprowokować taką sytuacje, aby mieć legitymacje do zabijania na całym świecie.
Putin szukał usprawiedliwienia dla masakry ludności czeczeńskiej, a Bush dla wejścia do Iraku.
  • 0

#5

(-XeX-).
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokladnie... Putina to najlepiej by było wysłać jakimś sputnikiem w kosmos i niech tam zdycha! Jeszcze Polske mu sie chce straszyć... CENZURA

EDIT AlienGrey: Śladami ponczaka podążaj, a daleko zajdziesz..
  • 0

#6 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeszcze Polske mu sie chce straszyć..

Ma czym
Kurek z gazem i ropą zakręci i będzie po ptokach.
Będziemy musieli szukać napędu na legendarną "free energy", albo kanistrami wozić powyższe z Norwegii.
  • 0

#7

insi.
  • Postów: 97
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A pamiętacie zajęcie teatru ,,Na Dubrovce" przez terrorystów i akcję rosyjskich służb specjalnych? Wielu ludzi przetrzymywanych jako zakładników w teatrze udusił gaz, który słuzby wtłoczyły do wnętrza sali, aby udusic terrorystów. Putin odmawia odtajnienia wszystkich dokumentów i materiałów video mogących wyjaśnić przyczyne śmierci wielu niewinnych widzów.

A wybuch ,,Kurska"?
  • 0

#8 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Rosjanie (czytaj - władza) nie szanują życia swoich obywateli, a tym bardziej obcych.
Tak było za cara, komuny i jest teraz.
Życie ludzkie nic tam nie znaczy.
Ich kapitalizm i demokracja to tekturowa fasada skrywająca despotyzm, wszechobecną korupcje i nepotyzm.
Jeżeli podczas stalinizmu wymordowano kilka milionów swoich obywateli, to nie można liczyć na to, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nagle zmieniła się mentalność rosyjskiej władzy, i ktoś będzie przejmował się życiem "garstki" zakładników.
  • 0

#9

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętam jak pokazywali w TV nagranie z akcji w tym teatrze. Dwoje "komandosów" dobrało się do butelek szammpana i radośnie go piło, podczas gdy tuż obok zginęło tylu niewinnych. Rosjanie mają jako taki sprzęt, ale nie mają za grosz taktyki. Dlatego pragną ją za wszelką cenękupić od innych państw (nawet od nas), ale niestety są to tajemnice objęte zakazem sprzedaży.

Co do Biesłanu zaś, mnie ta wiadomość w ogóle nie zdziwiła.
  • 0



#10

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie także. Może uznacie mnie za zwolennika teorii spiskowych ale od samego początku nie wierzyłem że "terroryści" (dla mnie bojownicy o wolność) mogą zabijać dzieci... Tak samo wygląda sprawa teatru na Dubrovce. Przecież to ewidentne nie liczenie się z życiem zakładników!! Zacznijmy od tego JAKIM prawem zaatakowali Czeczenię?
  • 0

#11

grigo.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętam jak pokazywali w TV nagranie z akcji w tym teatrze. Dwoje "komandosów" dobrało się do butelek szammpana i radośnie go piło, podczas gdy tuż obok zginęło tylu niewinnych. Rosjanie mają jako taki sprzęt, ale nie mają za grosz taktyki. Dlatego pragną ją za wszelką cenękupić od innych państw (nawet od nas), ale niestety są to tajemnice objęte zakazem sprzedaży.

Co do Biesłanu zaś, mnie ta wiadomość w ogóle nie zdziwiła.


Boże przebacz mu bo nie wie o czym pisze.
  • 0

#12

Chorus777.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rosjanie zawsze tacy byli... Ostatni modne jest zrzucanie winy na terrorystów . Robią to takie kraje jak USA , Rosja , ale to chyba powszechnie wiadome. Nie myślcie że terroryści są bez winy i że ich bronię .
Po prostu Rosjanie mogli inaczej przeprowadzic akcję odbicia dzieci z Biesłanu ! x|
  • 0

#13

galancio.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W odbijaniu zakładnikow brali udzial w większosci zwykli żołnierze a nie siły specjalne, w większości młodzi goście którzy
ledwo karabiny trzymali, tak sie bali. Cała akcja została przeprowadzona na pale i na szybkości, wojsko miało wejść i zabić terrorystów a nie ratować zakładników.
Ogólnie wszystkie jednostki specjalne w Rosji mają za zadanie najpierw eliminacje terrorystów za wszelką cene, a pozniej ewentualnie mogą ratować zakładników.
Jakiś czas temu oglądałem materiał z cwiczeń rosyjskiej ALFY jeden z dowódców oddziału powiedział że oni nie wchodza z zamiarem ratowania zakładników, a zabicia terrorystów, jak ktos z przetrzymywanych przeżyje szturm to dobrze a jak nie to trudno.

Użytkownik galancio edytował ten post 21.01.2008 - 21:46

  • 0

#14

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cóż za opiekuńczość wobec ludzkiego życia :lol2: niedługo będą poprostu zrzucali bomby... może ktoś przeżyje a jak nie to trudno... x|
  • 0

#15

elpablo.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym ich nie nazwał komandosami. A jeśli rzeczywiście były to rosyjskie jednostki specjalne to wniosek z tego że stoja one na bardzo słabym poziomie (chociaż uważa się inaczej) . Nie dbanie o życie ludzkie to juz taka tradycja w Rosji wystarczy sobie przypomnieć bitwe o Stalingrad gdzie komisarze polityczni wypychali nieuzbrojonych żołnierzy na niemieckie pozycje, traktując ich jak mięso armatnie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych