Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzone Miejsca Na Podkarpaciu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#31

palladino19.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem z podkarpacia z okolic Jasła, są tutaj ruiny zamku Golesz http://pl.wikipedia...._w_Krajowicach. Miejsce naprawde ma swoj klimat, a różne historie też krązą o nim. Sam doswiadczyłem tam z kolegą odgłos łańcuchów gdzies koło 2 w nocy. Są tutaj w lesie też stare cmentarze wojenne z I wojny swiatowej, oraz zbiorowa mogiła gdzie hitlerowcy rozstrzelali żydów w 43 roku. Jest tez cała linia okopów z I wojny swiatowej. Na ulicy podzamcze jest też stary budynek wybudowany po pierwszej wojnie jako letnia willa wypoczynkowa jakiegos adwokata, a podczas II wojny według starych ludzi, ktorzy to pamiętają, swoją siedzibe w budynku miało gestapo, są tam mroczne piwnice jak lochy, ich wnętrze mozna zobaczyc przez powybijane szyby. Pozniej była tam sławna knajpa a teraz budynek stoi opuszczony, i straszy, ale tez ma swoj klimat. Oczywiscie dom w miejscu piastowym, ktory chyba juz ktos tutaj wymienil, bylo kilku wlascicieli, byla knajpka a nadal stoi opuszczony nie wiedziec czemu. W samych okolicach jasła jest około 3-4 budynki ktore znam,i które mają opinie nawiedzonych.No i moze nie nawiedzone, ale bardzo klimatowe miejsce, to bunkry w stępinie, oraz strzyzowie.

Użytkownik palladino19 edytował ten post 18.03.2013 - 13:24

  • 0

#32

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To co? Może jakiś mały podkarpacki spot połączony z eksploracją ciekawych miejsc? Data i miejsce do ustalenia, jeśli będą chętni. Mogę wypożyczyć sprzęt oświetleniowy (mam trochę tego badziewia: latarki, czołówki itp...) wszystkim uczestniką.
Pozdrawiam
  • 0



#33

palladino19.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie głupi pomysl tylko pasowałoby poczekac na lepsze warunki atmosferyczne.
  • 0

#34

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No racja, teraz pogoda kiepska, ale myśle że 3-4tyg i już zima ustąpi. A właśnie wczesna wiosna to nalepszy czas na takie eksploracje ponieważ nie ma jeszcze wszelakich chaszczy, krzaczorów itp. Więc myślę że już czas nad tym powoli zacząć myśleć.
Pozdrawiam
  • 0



#35

Poszukiwacz93.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aktualizacja zdjęć z poprzedniego tematu


https://plus.google....7169?banner=pwa
  • 0

#36

Vendol -A-.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Palladino19 zainteresowałeś mnie tymi ruinami zamku, nigdy o nich nie słyszałem, trzeba będzie wypytać kolegów gdzie to jest Dołączona grafika
Ja w sumie też jestem z okolic Jasła, a uczę się aktualnie w Kołaczycach, więc przeprowadzę wywiad środowiskowy w sprawie tych ruin żeby ogarnąć gdzie to jest dokładnie, i może się wybiorę Dołączona grafika
A co to stworzenia jakiejś grupy z Podkarpacia jestem (o ile nic się nie zmieni) chętny. Pozdrawiam.
  • 0

#37

Poszukiwacz93.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kolejnym miejscem które chcieliśmy wam przedstawić jest klasztor Karmelitanów bosych w Zagórzu.
Klasztor powstał w XVII wieku , od wieku XIX wieku jest nieużytkowany i popadł w ruinę.
wiąże się z nim wiele ciekawych historii i legend o podłożu paranormalnym.
po dziś dzień zachowały się krypty w których chowani byli zakonnicy i zarysy fresków.
ruiny klasztoru są udostępnione 24\h dla zwiedzających i poszukiwaczy mocnych wrażeń.

https://plus.google....5105?banner=pwa
  • 0

#38

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

kolejnym miejscem które chcieliśmy wam przedstawić jest klasztor Karmelitanów bosych w Zagórzu.
Klasztor powstał w XVII wieku , od wieku XIX wieku jest nieużytkowany i popadł w ruinę.
wiąże się z nim wiele ciekawych historii i legend o podłożu paranormalnym.
po dziś dzień zachowały się krypty w których chowani byli zakonnicy i zarysy fresków.
ruiny klasztoru są udostępnione 24\h dla zwiedzających i poszukiwaczy mocnych wrażeń.

https://plus.google....5105?banner=pwa


Witam, chodzi o to Zagórze koło Krakowa?
Miejscówka fajna i bardzo klimatyczna. Nie to żebym się czepiał, ale od razu widać na Waszych zdjęciach iście paranolmalne zjawiska. Otóż czyżby tam zima nie dotarła?:) Wszędzie mnóstwo zieleni, a w moim ogródku nawet jeszcze przebiśniegów nie widać:P

A co do zawiązania grupy? To działamy coś w tym temacie? Bo widzę że to forum jest dość liczne, lecz nie zauważyłem aby były jakieś lokalne grupy, które wspólnie zbierałyby się na "polowania na duchy":D. Może czas to zmienić? Pare osób z podkarpacia jest, więc myślę że dobrze byłoby się zebrać do kupy.

Użytkownik Ebola edytował ten post 23.03.2013 - 11:04

  • 0



#39

magnum.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tym zarganizowaniem grupy to fajny pomysł, też bym sie pisał. Jak będzie lepsza pogoda to proponuje żeby ktoś stworzył taki temat. :)
Ja mam zamiar wybrać sie z kolegą z pracy na którymś weekendzie z kamerą, dyktafonem do domu kolegi mojego teścia który twierdzi że ma w domu ducha już od dawna. Jestem z nim juz nawet po pierwszych rozmowach telefonicznych :). Pisałem nawet o tym w innym temacie.
  • 0

#40

Vendol -A-.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam zamiar wybrać sie z kolegą z pracy na którymś weekendzie z kamerą, dyktafonem do domu kolegi mojego teścia który twierdzi że ma w domu ducha już od dawna.

Fajna sprawa, liczę że opiszesz całą wyprawę na forum i wrzucisz nagraniaDołączona grafika
Co do grupy, jestem pewny że znalazłoby się parę osób więc trzeba ten temat doszlifowaćDołączona grafika Może też nie poprzestalibyśmy na sprawdzaniu nawiedzonych miejsc, może fajną sprawą byłoby też "urban explorer"?Dołączona grafika Co o tym sądzicie?
  • 0

#41

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam, chodzi o to Zagórze koło Krakowa?


Chodzi Zagórz koło Sanoka. :)
Powołujcie tę grupę. chętnie dołączę. :P
  • 0



#42

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Ja mam zamiar wybrać sie z kolegą z pracy na którymś weekendzie z kamerą, dyktafonem do domu kolegi mojego teścia który twierdzi że ma w domu ducha już od dawna.

Fajna sprawa, liczę że opiszesz całą wyprawę na forum i wrzucisz nagraniaDołączona grafika
Co do grupy, jestem pewny że znalazłoby się parę osób więc trzeba ten temat doszlifowaćDołączona grafika Może też nie poprzestalibyśmy na sprawdzaniu nawiedzonych miejsc, może fajną sprawą byłoby też "urban explorer"?Dołączona grafika Co o tym sądzicie?


Właśnie ja jestem za miejską ekspolarcją. Myślę że te 2 zainteresowania można fajnie połączyć, i badać obiekty pod różnym kątem:) Jak już pisałem nie raz w duchy nie wierzę, znaczy wierzę w życie po śmierci, ale niekoniecznie w to że dusze ujawniają się w taki sposób. Wiem wiem to trochę sprzeczne ze sobą, ale nie o tym tu mowa:)
Co do grupy, na dniach pomyślę nad odpowiednim tematem bo widzę że chętnych przybywa:)
A można prosić dokłądniejszą lokalizację wyżej opisanej miejscówki w zagórzu?
Pozdrawiam
  • 0



#43

Gladiola.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat z zaczątkami grup eksploracyjnych już jest, zapraszam wszystkich chętnych tutaj - http://www.paranorma...aw/page__st__15
  • 0

#44

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Założyłem nowy temat:

http://www.paranorma...pa-podkarpacka/

Mam nadzieję że coś na forum ruszy.
  • 0



#45

Poszukiwacz93.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z Rzeszowa jedziesz na Sanok a jak z Sanoka wyjeżdżasz to jedziesz na Lesko , jak już będziesz w Zagórzu to odbijasz do centrum i tam tabliczki informacyjne już cię poprowadzą
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych