Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzone Miejsca Na Podkarpaciu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dreamer.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy zna ktos jakieś dziwne miejsca na Podkarpaciu? Nawiedzone domy, niewytłumaczalne zjawiska, widywane kule świetlne itp? Bardzo prosiłbym o jakieś informacje ;)
  • 0

#2

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=4652&st=0"]http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=4652&st=0[/url]

podpada pod Podkarpacie? :P
  • 0



#3

Dreamer.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak najbardziej hehe :P
  • 0

#4

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Diabelski kamień (Horyniec Zdrój), Świątynia słońca zwane także Roztoczańskim Stonehenge (Horyniec Zdrój) ... Jest także dużo miejsc gdzie mówią że szaleje "ditko"
(szatan) nie którzy mówią że są lasy w których traci sie orientację po tym jak zobaczy się związane koguta lub królika ...




A tu parę fotek :

Diabelski Kamień:
Dołączona grafika
Opis:

"Diabelski kamień" to jeden z sześciu wapienno - marglistych monolitów skalnych o wymiarach 8 x 3 x 2 metra (dł. x szer. x wys.) znajdujących się w okolicy Manasterza . Podobno czuć tam oddziaływanie sił nie czystych i dawno dawno temu diabły miały tam swoją siedzibę ... Kawałek legendy... "[...]Ludzie po zmroku ze zgrozą patrzyli na wzgórze, skąd widać było łunę piekielnego ognia, a wszyscy zastanawiali się kogo tej nocy diabli wybiorą sobie na swoją ofiarę.[...]" Wzgórzę te nosi takżę nazwe "Monastyrz"


Świątynia Śłońca:
Dołączona grafika
Opis:

Tajemnicze kamienne kręgi zwane "Świątynią Słońca" w okolicach Nowin Horynieckich. Największy z głazów z dużym otworem na środku mógł spełniać funkcje rytualne...
  • 0

#5

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Azyl, tak to jest jak się daje informacje z google. Byłem wiele razy i jedyne co tam czuć to smród (turyści, których tam nie brakuje nie potrafią po sobie posprzątać, a władze jakoś nie zamierzają tego robić).
Nie ma tam absolutnie nic paranormalnego. Byłem w ciągu dnia, byłem także późnym wieczorem. Nie widywałem ani kogutów, ani królików. Z orientacją to ja także nie miałem problemu. Może dlatego, że nie sposób się zgubić gdzieś, gdzie wszędzie oznaczone są szlaki?

Wykreowano taki wizerunek tego, jakże normalnego miejsca, tylko po to aby przyciągnąć turystów. I rzeczywiście, udało się to.
  • 0

#6

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To z tym królikiem jest małym lesie ... przy drodzę do Radruża ... następnym razem jak będziesz to napisz pokażę Ci ... ;]

A to że śmieci są to już nie moja wina ... tacy turyści ;) ... A poza tym jak się przyjeżdża na sam wypoczynek to nie wiele można zobaczyć ;] A są jeszcze sąsiednie wsie gdzie można bardzooo dużo zobaczyć i dowiedzieć się ;)

Jak będę miał więcej fotek to wstawie (fotki własnej roboty )
  • 0

#7

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A idąc dalej na wschód..... Lwów i okolice. Znacie jakieś (potencjalne) nawiedzone miejsca? ;]
  • 0



#8

Macia.
  • Postów: 30
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na wstępie sory ze odgrzebuje temat :D co do nawiedzonych miejsc na Podkarpaciu jestem mieszkańcem Krosna jest to niewielkie 50,000 tysięczne miasto ale ma swój urok mamy tu kilka dość ciekawych miejsc godnych odwiedzenia sam mam zamiar wybrać się do niektórych z nich, w samym krośnie mamy kilka ciekawych opuszczonych budynków i przytoczę coś o każdym z nich :

Dworek przy ulicy piastowskiej

Przy ulicy piastowskiej w opuszczonym parku przy hucie nr 1 stoi sporej wielkości dworek , kiedy poszukamy coś historii dworku można się dowiedzieć ze było tam coś na wzór przedszkola kiedy pracownicy huty szli do pracy a nie mieli z kim zostawić dzieci przyprowadzali je do tego właśnie dworku w którym miały stalą opiekę , co było wcześniej w tym budynku nie wiem jednak będę szukał , wrócimy do czasu kiedy było tam przedszkole otóż rozmawiałem ze strażnikiem pobliskiego parkingu już nie strzeżonego i powiedział mi ze kiedy jeszcze w budynku było przedszkole a dzieci bawiły się w sporej wielkości parku jedna z przedszkolanek powiesiła się na oczach dzieci skacząc z balkonu w dworku . później przez kilka lat do 2005 roku budynek był nie używany pamiętam jak wchodziłem tam z kilkoma przyjaciółmi i była tam coś na wzór meliny, w 2005 roku kupił budynek jakiś prywaciarz i zaczął go remontować, pamiętam ze przyszliśmy tam pewnego wieczora i 2 metry przed budynkiem została postawiona sporej wielkości siatka mniej więcej 3-4 metry i krzątali się jacyś budowniczy . spytałem się jednego co tam ma być odpowiedział ze sami nie wiedza właściciel budynku wynajął ich żeby oczyścili teren i ogrodzili go a co ma być w tym budynku po remacie to nie wiedza. od tamtej pory rzadko kiedy zaglądałem w okolice parku . mniej więcej w roku 2006-2007 budynek znowu został porzucony a o dziwo trochę odremontowany często zastanawiam się co było powodem porzucenia budynku gdyż na poddaszu i z południowej strony domu zostały wsadzone nowe z wyglądu na pewno nie tanie okna tak wiec dlaczego remont został przerwany . rok 2008 - dworek widza praktycznie codziennie i zawsze kiedy wracam przez ten park ze szkoły mam dziwne przeczucie ze ktoś na mnie patrzy z tego dworku okna na poddaszu nowe ale już widać ze kilka kamieni w ich stronę poleciały ostatnio weszliśmy do środka mniej więcej była godzina 21-22 w środku tez budynek nie wygada źle tak ze tym bardziej dziwi mnie dlaczego został opuszczony kiedy wchodziliśmy na piętro zostałem oślepiony latarka był to stróż tego budynku kazał nam opuścić budynek, chciałem się go zapytać dlaczego remont został przerwany jednak nie dal mi dojść do słowa odprowadził nas do bramy i kazał nam się tu nie szwendać . wiec nie wiadomo co jest nie tak z tym dworkiem ani dlaczego kilka razy miał być odremontowany i prace zostawały przerwane w najbliższym czasie wrzucę fotki jak budynek wygląda i poszukam co było tam wcześniej zanim zrobiono tam przedszkole.


Opuszczony dom przy ul. ks. St. Szpetnara

jest to dom który także mijam kiedy idę do szkoły jest to niewielki domek z belek bardzo opuszczony porozbijane szyby i stare firanki jedyne co wiemy o tym budynku to ze 3 lata temu zabito tam i zgwałcono 15 latke . do tego domu tez mamy zamiar się wybrać z aparatem tak ze jeśli zrobię fotki to wystawie.

Zamek w Odrzykoniu

Jest to to zamek który wznosi się jakieś 3 km nad krosnem można tam bardzo łatwo się dostać autobusem jest ponoć nawiedzony ,ale co to tego zamku już widziałem na forum taki temat
  • 0

#9

valdorane.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znam jedno, może nie nawiedzone miejsce, ale miejsce, które mogą polubić osoby, które interesują się zwiedzaniem opuszczonych miejsc. Jest to była siedziba firmy GESTA. Bodajże przy ulicy Okulickiego w Rzeszowie. Jest to 5 piętrowy, wielki budynek + hala w rodzaju magazynu, który może zapewnić kilka godzin ekscytującego zwiedzania. Moim zdaniem firma upadła i była zmuszona do szybkiego opuszczenia terenu, przez co można tam znaleźć wiekowe dokumenty, gazety i np. kasy fiskalne, czy sejfy.
Jeśli są tutaj jakieś osoby lubiące się w zwiedzaniu takich miejsc, to chętnie się spotkam i wybiorę na wspólne zwiedzanie.
Zainteresowani niech piszą na mejla [email protected].
:)

http://www.zrujnowan...lbum/index.html
  • 0

#10

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

valdorane a gdzie to jest dokładnie? W ogóle to gdzie jest ul.Okulickiego jeździ tam jakiś autobus?
A co do tych dziwnych miejsc to znam pare np.

Nawiedzone domy:
Ul.hetmańska bloki 42,43

niewytłumaczalne zjawiska:
-Dresiarze pod nimi stojący

widywane kule świetlne:
Tak, kiedy im zapalniczka w ręku eksploduje :D
  • 0



#11

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Naprzeciw Witosa masz Okulickiego.
  • 0



#12

valdorane.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś jest zainteresowany takimi ekspedycjami proponuje skontaktować się ze mną na gg (4529390). Myślę, że przy odrobinie chęci można by zebrać ekipę urban expoleres (czy jakoś tak :)
Wiem na pewno, że w Rzeszowie/Podkarpaciu taka ekipa jest. Ogólnie ten temat można omówić na gg.
  • 0

#13

Furia.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kamień jest w innej miejscowości... chyba że są dwa ;)
  • 0

#14

Robson1231.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

valdorane czy do tego budynku na Okulickiego można wejść bezproblemowo??
żadnego stróża który by wyganiał??
  • 0

#15

valdorane.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie powinno być żadnych problemów, aczkolwiek odradzam zbyt częste odwiedziny, bo można sobie narobić kłopotów.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych