Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie podczas snu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#46

ParanoRmalix.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja miałem tak , że gdy śpie jest taki świat. Oglądałem horror wieczorem. Potem poszłem spać. Gdy zasnołem śniło mi się mój świat , że jestem sam itd. I że potem są zombiaki itd. Była jakaś baza wojskowa. Aż poprostu miałem świadomość że śni mi się to i że moge tym sterować :lol , znaczy że moge sobie pomyśleć że chcem Miniguna itd :/. I poprostu ide do Bazy wojskowej biore Miniguna. Steruje swoimi myślami. Jakby była to gra na 9,0 GHZ , i w jakimś kurcze 5D :D Słyszałem , czułem , ruszałem się w śnie. Mogłem stworzyć myślami własne bronie itd. I różnych kolegów. I jest atak Zombie to kurde atakujemy je z miniganów itd. Mogłem latać itd. Cały czas miałem świadomość że jest to sen. Bałem się że gdy otworze oczy , to będzie koniec :(. Muwie wam cudowne przeżycie. Tak jak prawdziwy świat, I możecie wszystko sobie wyobrazić co chcesz. Moge np: Być Spider-Manem :D Supermanem itd. Niestety miałem to tylko 2 razy przez 5 lat. Nie wiem jak to zrobić :(. Możecie być bohaterami itd , co chcecie

Użytkownik ParanoRmalix edytował ten post 10.02.2010 - 19:40

  • 0

#47

bimbrownicus.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywistym powodem zapadania w sen jest, jak się wydaje to, że nasze ciała ulegają zmęczeniu. W ciele fizycznym nie tylko każdy wysiłek mięśni, ale i każde wzruszenie, każda myśl wywołuje pewne niewielkie zmiany chemiczne. Zdrowy organizm stara się przeciwdziałać tym zmianom, ale nigdy nie udaje mu się to w pełni, ponieważ przebywa na jawie. Dlatego każda myśl, uczucie lub działanie pociąga za sobą drobną, prawie niedostrzegalną utratę energii, a skumulowanie tych ubytków może wywołać tak wielkie zmęczenie ciała fizycznego, że przestanie ono być zdolne do dalszego myślenia lub działania. Czasami wystarczy kilka chwil, aby przywrócić mu zdolność działania; dokonuje tego fizyczny elemental.

Nie wiem jak z wami ludzie, ale ja odpadłem już po pierwszym akapicie. Powód zasypiania to bodźce między innymi światło, które regulują wydzielanie odpowiednich hormonów etc itp itd... Jakby to zależało od zmęczenia to byłby jakiś średni limit, po którym człowiek by padał, a przecież mogę sobie spać obudzić się, spać, znów obudzić...
Dobra, nieważne, ale czemu umieszczać wywody jakiegoś TEOFIZOLOFA skoro mechanizm snu jest już całkiem sensownie opisany i zbadany. Dobra niech sobie gada o jakichś ciałach astralnych ale, cholera, bez mieszania do tego nauki bo wygląda to komicznie. Nie mówiąc już o tym że ludzie czytają, zapamiętują i wyskakują z taką wiedzą wśród znajomych.

Sam sen jest jak na razie mało poznany, no cóż nie zamierzam czytać o ciałach astralnych, ale wstęp z nawiązaniami do nauki mnie poruszył :D
  • 0

#48

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dziś w nocy miałem coś jakby LD, ale raczej z minimalną kontrolą i świadomością... to był bardziej sen przypominający LD, odpowiedź na zastosowanie jednej z metod. No i jak próbowałem coś tworzyć, to bardzo głowa mnie bolała w danym momencie, że od razu przerywałem. Nie chodzi o taki zwykły ból, tylko uczucie jakby w głowie miało zaraz coś pęknąć, jakby powietrze(?) wypychało prawą część głowy, strasznie się bałem, że dostanę wylewu albo co... Mieliście już tak, że czuliście jakby wam ,,rozrywało" głowę od wewnątrz?

Dodam, że to uczucie było TYLKO wtedy, gdy usiłowałem coś stworzyć. Jeżeli przestawałem - ból natychmiast znikał i strach. Myślę też, że przebudzałem się parę razy i po ponownym zaśnięciu (parę sekund pewnie zajmowało) trafialem od razu do snu.

Użytkownik andar edytował ten post 10.01.2012 - 03:18

  • 0

#49

milenindra;-).
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to nie zabawa :> Przecież właśnie o to w LD chodzi :) Pomyśl tylko, możesz latać, możesz być trawą, mostem, gitarą, kapeluszem, ptakiem, miotłą, światowej sławy piłkarzem, masażystą Angeliny Jolie, wszystkim!
Nie wiem, czy to zalicza się do tego tematu, ale raz miałam dziwne przeżycie, był to lekki sen, i nagle poczułam, ze moje ciało (mentalne,astralne?) odrywa się od fizycznego, ale jakoś się bałam dalej przetoczyć, bo pomyślałam że zgniotę psa leżącego koło mnie xD Szkoda, bo miałam szansę na coś ciekawego.
  • 0

#50

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jak to nie zabawa :> Przecież właśnie o to w LD chodzi :) Pomyśl tylko, możesz latać, możesz być trawą, mostem, gitarą, kapeluszem, ptakiem, miotłą, światowej sławy piłkarzem, masażystą Angeliny Jolie, wszystkim!
Nie wiem, czy to zalicza się do tego tematu, ale raz miałam dziwne przeżycie, był to lekki sen, i nagle poczułam, ze moje ciało (mentalne,astralne?) odrywa się od fizycznego, ale jakoś się bałam dalej przetoczyć, bo pomyślałam że zgniotę psa leżącego koło mnie xD Szkoda, bo miałam szansę na coś ciekawego.


Ile może trwać LD? to znaczy chodzi mi o uczucie jakbyśmy znajdowali się we śnie np. parę godzin. Jest to możliwe? Co do tego co można w LD robić, to niby tak, ale jakby się zastanowić chyba nie każdy (dosłownie każdy) nasz ruch jest przemyślany... wiem, że idąc w realu nie myślimy o tym jak stawiamy kroki, ale we śnie raczej nie da się zapanować nad wszystkim... tak sądzę.
  • 0

#51

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

LD bywają różne, jeśli chodzi o długość. Czasami sen się urywa po kilku sekundach od stwierdzenia, że sen jest świadomy, a czasami może trwać i trwać i trwać...
  • 0



#52

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Szkoda :( sny świadome to w ogóle za szybko potrafią zniknąć. Nie wiem jak inni, ale u mnie nie ma ostrzeżeń typu coraz mniej wyraźny obraz, w przeciwnym razie bym kręcił się wokół własnej osi albo pocierał dłońmi wg tu opisanych technik i może pomogłoby zostać dłużej... albo zwyczajnie nie pamiętam momentu odpływania.

Tak z kilkanaście sekund najczęściej :/
  • 0

#53

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Im dluzej trenujesz tym lepsze osiagniesz efekty. Trzeba tylko podejsc do tego powaznie. Jest wiele poradnikow na ten temat
  • 0



#54

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Od 2 dni na nowo (znowu skasowałem...) prowadzę dziennik snów. Nie za bardzo mi to idzie, bo mało szczegółów podaję, potrafiłbym te dłuższymi słowami opisane sny odtworzyć w pamięci czytając już sam tytuł, ale nie jestem pewny czy tak można. Miałem z kilkanaście LD w życiu, ale po pierwsze większość bardzo krótka, z nie tak dużą kontrolą, a po drugie chciałbym przyszłość przewidywać, choć to już inny temat.. :) wierzę, że w końcu za sprawą snów jakoś mi się uda heh
  • 0

#55

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zaloz zeszyt. Pisz recznie natychmiast po przebudzeniu (dobrze miec zeszyt obok lozka) wtedy wiecej zapamietasz szczegolow
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych